Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kerge paanika, kuidas ikkagi koguda?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: Kerge paanika, kuidas ikkagi koguda?

Postitas:

Meil on kaksikud, algkooliaealised, varsti sündib kolmas laps. Meie igakuised sissetulekud on 400-500 võrra suuremad kui teema autoril. Kodulaenu, liisingu ja muudele arvetele läheb ca 1100 eur, ülejäänud elamisele. Väga kalliks on muutunud toit. Kuu lõpus meie kontod peaaegu tühjad. Loodame, et varsti 300-400 eur kuus saab kõrvale panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaah, seda tahangi teada, kuidas sissemaksu raha kogutud jõuaks.

Viimasele, 2 lapse rpa(nad 11 kuud vanad, piim endiselt põhitoit)+ mähkmed 300€ iga kuu + riided, märjad salfakad, mingi aja tagant uus mänguasi, teeb kuus keskmiselt 350€ nende peale, rääkimata hooaja vahetumisel/ välja kasvamisel uued kombekad, sooja hoidvad alusriided jne lähevad kahe lapse peale 100€ minimaalselt iga paari kuu tagant.
300€ üür + 110€ kommunaalid
340€ toit
55€ järelmaks + 60€ telefoniarved kahel + 30€ nett ja telekas
200€ bensiin
Koju pesupulber+ pesu pehmendaja,wc paber, majapidamispaber, hambapasta, puhastusvahendid, üritame iga kuu ka mōne lauanōu/poti/pesukorvu osta, sest üürikas oli kõike täpselt 1tk,läheb u 40€
Lapsehoidja 50€
Hügieenitarbed ehk shampoonid, kreemid, mul iga kuu ntks läätsed, mehel ja mul ziletid, riidekappi pidevalt midagi vaja,apteegist vitamiine, minul spetsiaalsed ravimid,lastele iga kuu apteegist midagi, iga kuu erinev summa, aga keskmiselt hügieenitarvetele läheb 70-100€, tundub ulmeliselt suur summa, peaks ju vähemaga saama?
Kuidas me 1000€ saame läbi aetud? Üldse mitte halvaga, lihtsalt ma ei oska ega saa aru, kusjuures riideid ostame odavalt, hügieenitarbed tavalised, ei midagi luksuslikku, apteegis vitamiinide kulub 20€min(raud + d vit + magneesium, mul nendest puudus haiguse tõttu), kuskil kulmudes, küüntes, ripsmetes ma ei käi. Ma ei tea, muidugi võiks vitamiine mitte osta ja shampoone ja muid produkte neid kõige-kõige odavamaid, kas siis teised nii teevadki?
Siis lisame 150€ hooldekodu eest panustame, 100€ meelelahutus, rääkimata ootamatutest kuludest või a la sünnipäeva kink kellelegi..
Suudad need kulud 1000€ taandada, annan kasvōi rahalise preemia.

Esiteks tahan sulle ütelda, et kaksikud ongi palju kulukamad kui kaks erivanuses last. Kõike läheb topelt, riideid, mähkmeid, ka kõiki mänguasju on vaja topelt, sest ühel on alati vaja just seda mänguasja, mis parasjagu teise käes on :D.

Sellegipoolest tundub lastele minev igakuine 350 (mis ei sisalda üleriideid ja ravimeid!?!) täiesti ulmeline. OK, mähkmed on kallid, aga praegu peaks olema seis juba selline, et lapsed enam iga paarikümne minuti tagant ei pissi-kaka ja mähkmelööve ka enam nii kergelt ei teki, ei pea enam superimavaid imepehmeid ostma: vali odavam mark. Saladuskatte all võin ütelda, et Brittoni mähkmetes kasvanud kaksikud hakkasid ise potile küsima 1a3k ja 1a4k vanuses, Liberos kasvanud laps on veel 2-aastaseltki mähkmetes. Selle RPAga on ka nii, et eks sa ise pead vaatama, palju nad seda tegelikult vajavad ja kui palju on asi kinni harjumuses. Kui ma kaksikutele andsin algul RPAd lisaks, siis selles vanuses oli mu lastel lisatoit asendanud RPA, aga rinda andsin edasi.
Igakuised mänguasjad on kindlalt kokkuhoiukoht. Täiesti mõttetu on neid titemänguasju kokku kuhjata, mõtle parem läbi, millised erinevat liiki mänguasjad peaks olemas olema (nt erinevad tähtedega puuklotsid, millest saab algul torni laduda ja hiljem tähti õppida; mõtle, mida saab ise teha (kõristiks näiteks herned või makaronid pisikesse plastpudelisse ja kork kuuma liimiga peale, et laps sisu kätte ei saaks). 1. aasta sünnipäev on tulemas, mõtle läbi järgmise aasta perspektiivis vajalikud mänguasjad ja tee soovituslik kinginimekiri. Aastasele lapsele mõeldud titekat nänni pole mõtet lasta kinkida, lapsed kasvavad sellest kolast ruttu välja.
Riietega on ka nii, et mõtle välja miinimum asjad, milleta ei saa, ja ära osta asju, lihtsalt sellepärast, et mõni asi nunnu on. Kaksikute puhul tasuvad ka multipakid ära (nt 7 sarnast body ühes pakis). Minul oli kasutuses ühe lapse kohta 3 komplekti riideid (body või pluus ja püksid), iga õhtu läksid kiirpesuks pesumasinasse ja hommikul võtsin nöörilt kuivad riided lastele selga. Igaks juhuks oli varus ka mõni numbri jagu suurem riideese juhuks, kui mõni päev rohkem riideid kulub. Kui sul jääb lastest üle (jäävad väikseks) kandmiskõlbulikke igapäevariideid, siis oled neid liiga palju ostnud. Meriinovillast pesu olen ma ka alati suurema numbri ostnud (vankris magaval lapsel on suurusest suva, peaasi, et soe on ja ka suuremal lapsel võib pesu nõks suurem olla), mul näiteks paarikuused olid 68 nr komplektis ja siis vastu kevadet nr 90 peenvillast aluskombes, mida kandsid ka terve järgmise talve, edasi suurus 104, siis 116 jne.

Teadmata teie ülejäänud pere olukorda, tundub mulle kummaline, et olukorras, kus peres on pisikesed kaksikud ja ees on ootamas aeg, kui vanemahüvitist enam ei maksta, ent üks vanematest veel tagsi tööle minna ei saa, oodatakse panust vanaema hooldushaigla arvete tasumiseks sellises summas. Uskumatu! Samuti tundub täiesti priiskamisena 40 eurone kink emale/ämmale. Inimesele, kellel võimalus ise endale kõik vajalik soetada, tundub see totaalse priiskamisena olukorras, kus iseenda elu sisseseadmiseks oleks vaja raha koguda. Kui tegemist on inimesega, kes ise ennast vaevu ülal peab, siis on muidugi teine lugu, kui kinkida selles summas mõni hädavajalik asi. Aga ikkagi on siin kokkuhoiukoht. Kingitused perele/sõpradele, kes ise endale kõike lubada saavad, olgu pigem sümboolsed kui kallid.

No ja kogu meelelahutusega on nii, et te peate ise läbi mõtlema, mis on teie jaoks olulisem, kas raha korjamine sissemaksuks või teatud hulk meelelahutust. Meelelahutust peab olema täpselt nii palju, et elu ei tundu mõttetu närutamisena, aga et ka kogu raha sellele ära ei kuluks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka kasikute ema. Laristad liialt, kasvata lapsi normaalselt, siis jääb ka raha üle 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna siin foorumis on enamjaolt minust elukogenumad inimesed või sama vanad suured targutajad, kuulaks hea meelega, mis ma valesti teen. Päris tõsiselt.
Loen siit-sealt, et 10% kogusissetulekutest saab inimene ükskõik mis palga puhul kõrvale panna ja siis vaatan meie pidevalt kahanevat rahavaru ja olen päris ahastuses. Kokku on meil mehega sissetulekud minimaalselt 1900€ iga kuu, kuna ta saab päris tihti preemiat, mis kõigub 150-400€ vahel, on iga 3 kuu tagant sissetulek selle võrra kõrgem. Meil on kaks last, aastased kaksikud. Raha oleme kōrvale pannud ca 10 kuud, sellest momendist, kui mees magistri lõpetas ja tööle sai, ennem lapsi käisime mõlemad ülikoolis ja selle kōrvalt poole kohaga tööl, säästud kulusid beebidele vajaliku soetamiseks. Lapsed polnud planeeritud, aga oleme nende üle ilmselgelt üliōnnelikud.
Väljaminekud, ilma milleta ei saa, on iga kuu 1500€ eest, seal hulgas siis toit, üür, kommunaalid, laste peale kuluv, bensiin, arved.Reaalselt aga kulub u 1800€, mille sees apteegikulud, 50€ lapsehoidja, et saaksin 2x kuus füsioteraapias käia, 100€ olen arvestanud meelelahtusele, ehk külas käies külakosti, kord kuus käib mees sōbraga paariks tunniks väljas, kord kuus mina sõbrannadega, kord kvartalis teatrisse/kontserdile, vahel käime kahekesi muuseumis ja kohvil,kord nädalas lastega ujulas,meelelahutuseelarves ka ühe ajakirja igakuine tellimus ja nädalalehe tellimine. Mõlemad oleme karsklased ja ei suitseta. Lisaks üritame rahaliselt toetada mehe vanaema hooldekodukulu. Aga muidugi juhtub iga kuu midagi, mis eelarvesse arvestatud polnud, see kuu pidime 240€ eest autot parandama(enamus tegi mees ise, aga varuosad ka maksavad) pluss mehe emale sünnipäeva kink 40€, eelmine kuu olid lapsed kuu aega jutti haiged, kokku 3 erinevat haigust,koos inhalaatori ostuga(muidugi kasutatult) ja apteegikäikudega läks 120€ rohkem, kui muidu apteegieelarvesse planeeritud, detsembris läks lisaks jõulukinkidele katki ka külmik,aprillis aeguvad nii minu kui mehe ID kaart ja pass, jälle 100€..
mu point on see, et need ootamatud kulud katame ju kõrvalepandud raha eest(need kuud, kus mees rohkem saab, paneme kohe kōrvale, sünnipäevadeks saadud raha koheselt kõrvale jne)
Aga iga kuu paistab mingi ootamatu, erakorraline asi ette tulevat ja kui ei tule,siis üle 100€ ei ōnnestu 1900€ sissetulekuga kōrvale panna. Kuidas meil siis üldse midagi kogunema peaks, nimekiri asjadest, mida vaja, pidevalt kasvab ja tundub, et suurteks asjadeks (oma kodu sissemaksu raha, uuema auto ost, et praegust pidevalt parandama ei peaks, tegu 15 aastat vana isendiga, pulmad jne) ei hakkagi meil enne raha olema, kui mina viimast aastat ülikooli ära ei tee ja veidigi rohkem, kui praegu sisse tooma ei hakka(üle 800€ on raske minu alal teenida, eriti värskelt ülikoolist tulnuna, tegu sotsiaalalaga, mis ülimalt hingelähedane).
Ma ei tea, kust kokku tōmmatata ja samas ellu jääda, meelelahutuskulu 50€ peale? Ei kujuta ette, et selle kulu nulli saaks, mis elu see on, kui kunagi mitte midagi ei tee? Niigi teeme nii vähe ja odavalt, kui võimalik, jätta ajakirja tellimus ära? Toidu peale kulub ca 340€, kokkan mitmekülgselt ja tervislikult, saaks palju odavamalt, aga toidu kvaliteet ka ju maksab midagi. Kõige odavamat wc paberit osta? Shampoonid kõige odavamad? Üürikorterit Tallinnas pole võimalik odavamalt saada kui meil, 300€ maksame korraliku suurema kahetoalise eest.
järelmakse on ainult üks, 55€ iga kuu mehel mingi 3 aastat tagasi võetud laen lolli peaga, see saab aasta pärast maksutud, muud asjad oleme otse välja ostnud. Vōi polegi vōimalik nii madala sissetuleku juures normaalselt elada, kui soovida üle 100€ kuus kōrvale panna? Eriti muserdav on see, et sōbrannal sama vana laps, teenivad mehega kahe peale 1400€, aga isegi nemad suudavad 50-100€ kuus säästa, muidugi selle arvelt, et nad reaalselt ka kuskil ei käi ja vanemad aitavad lapsele asju osta, autoga nad ka ei liikle(meie puhul vōimatu, mees 40 km kaugusel tööl).
Ma ei tea, kas mina olen idioot, et loodan 1900€ kahte last kasvatada, normaalset sööki süüa, vahel midagi kultuurset teha ja selle juures 250€igo kuus kõrvale panna? Kas teised siis ei teegi neid asju? Meil pole autoliisingutki, jummala eest!
Iga tseki ja kulu kirjutan üles, kuu lõpus vaatan kõik üle…
Sooviks lihtsalt teada, et kuidas teised elavad ja hakkama saavad. Kus ma vea teen? ????

Kõik algab sellest, et teie mõtlemine on juba vale, praegu te püüate mõelda, kuidas olemasoleva rahaga lahedalt välja tulla, aga normaalne mõtlemine oleks see, kui te mõtleksite, kuidas raha juurde saada. Kui teil mõlemal on lausa magistrikraadid, siis mis asi hoiab teid väikesepalgalisel tööl? Lapsed kaheselt sõime ja siis kandideerima tasuvamatele töökohtadele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 15:56; 06.04 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna siin foorumis on enamjaolt minust elukogenumad inimesed või sama vanad suured targutajad, kuulaks hea meelega, mis ma valesti teen. Päris tõsiselt.
Loen siit-sealt, et 10% kogusissetulekutest saab inimene ükskõik mis palga puhul kõrvale panna ja siis vaatan meie pidevalt kahanevat rahavaru ja olen päris ahastuses. Kokku on meil mehega sissetulekud minimaalselt 1900€ iga kuu, kuna ta saab päris tihti preemiat, mis kõigub 150-400€ vahel, on iga 3 kuu tagant sissetulek selle võrra kõrgem. Meil on kaks last, aastased kaksikud. Raha oleme kōrvale pannud ca 10 kuud, sellest momendist, kui mees magistri lõpetas ja tööle sai, ennem lapsi käisime mõlemad ülikoolis ja selle kōrvalt poole kohaga tööl, säästud kulusid beebidele vajaliku soetamiseks. Lapsed polnud planeeritud, aga oleme nende üle ilmselgelt üliōnnelikud.
Väljaminekud, ilma milleta ei saa, on iga kuu 1500€ eest, seal hulgas siis toit, üür, kommunaalid, laste peale kuluv, bensiin, arved.Reaalselt aga kulub u 1800€, mille sees apteegikulud, 50€ lapsehoidja, et saaksin 2x kuus füsioteraapias käia, 100€ olen arvestanud meelelahtusele, ehk külas käies külakosti, kord kuus käib mees sōbraga paariks tunniks väljas, kord kuus mina sõbrannadega, kord kvartalis teatrisse/kontserdile, vahel käime kahekesi muuseumis ja kohvil,kord nädalas lastega ujulas,meelelahutuseelarves ka ühe ajakirja igakuine tellimus ja nädalalehe tellimine. Mõlemad oleme karsklased ja ei suitseta. Lisaks üritame rahaliselt toetada mehe vanaema hooldekodukulu. Aga muidugi juhtub iga kuu midagi, mis eelarvesse arvestatud polnud, see kuu pidime 240€ eest autot parandama(enamus tegi mees ise, aga varuosad ka maksavad) pluss mehe emale sünnipäeva kink 40€, eelmine kuu olid lapsed kuu aega jutti haiged, kokku 3 erinevat haigust,koos inhalaatori ostuga(muidugi kasutatult) ja apteegikäikudega läks 120€ rohkem, kui muidu apteegieelarvesse planeeritud, detsembris läks lisaks jõulukinkidele katki ka külmik,aprillis aeguvad nii minu kui mehe ID kaart ja pass, jälle 100€..
mu point on see, et need ootamatud kulud katame ju kõrvalepandud raha eest(need kuud, kus mees rohkem saab, paneme kohe kōrvale, sünnipäevadeks saadud raha koheselt kõrvale jne)
Aga iga kuu paistab mingi ootamatu, erakorraline asi ette tulevat ja kui ei tule,siis üle 100€ ei ōnnestu 1900€ sissetulekuga kōrvale panna. Kuidas meil siis üldse midagi kogunema peaks, nimekiri asjadest, mida vaja, pidevalt kasvab ja tundub, et suurteks asjadeks (oma kodu sissemaksu raha, uuema auto ost, et praegust pidevalt parandama ei peaks, tegu 15 aastat vana isendiga, pulmad jne) ei hakkagi meil enne raha olema, kui mina viimast aastat ülikooli ära ei tee ja veidigi rohkem, kui praegu sisse tooma ei hakka(üle 800€ on raske minu alal teenida, eriti värskelt ülikoolist tulnuna, tegu sotsiaalalaga, mis ülimalt hingelähedane).
Ma ei tea, kust kokku tōmmatata ja samas ellu jääda, meelelahutuskulu 50€ peale? Ei kujuta ette, et selle kulu nulli saaks, mis elu see on, kui kunagi mitte midagi ei tee? Niigi teeme nii vähe ja odavalt, kui võimalik, jätta ajakirja tellimus ära? Toidu peale kulub ca 340€, kokkan mitmekülgselt ja tervislikult, saaks palju odavamalt, aga toidu kvaliteet ka ju maksab midagi. Kõige odavamat wc paberit osta? Shampoonid kõige odavamad? Üürikorterit Tallinnas pole võimalik odavamalt saada kui meil, 300€ maksame korraliku suurema kahetoalise eest.
järelmakse on ainult üks, 55€ iga kuu mehel mingi 3 aastat tagasi võetud laen lolli peaga, see saab aasta pärast maksutud, muud asjad oleme otse välja ostnud. Vōi polegi vōimalik nii madala sissetuleku juures normaalselt elada, kui soovida üle 100€ kuus kōrvale panna? Eriti muserdav on see, et sōbrannal sama vana laps, teenivad mehega kahe peale 1400€, aga isegi nemad suudavad 50-100€ kuus säästa, muidugi selle arvelt, et nad reaalselt ka kuskil ei käi ja vanemad aitavad lapsele asju osta, autoga nad ka ei liikle(meie puhul vōimatu, mees 40 km kaugusel tööl).
Ma ei tea, kas mina olen idioot, et loodan 1900€ kahte last kasvatada, normaalset sööki süüa, vahel midagi kultuurset teha ja selle juures 250€igo kuus kõrvale panna? Kas teised siis ei teegi neid asju? Meil pole autoliisingutki, jummala eest!
Iga tseki ja kulu kirjutan üles, kuu lõpus vaatan kõik üle…
Sooviks lihtsalt teada, et kuidas teised elavad ja hakkama saavad. Kus ma vea teen? ????

Kõik algab sellest, et teie mõtlemine on juba vale, praegu te püüate mõelda, kuidas olemasoleva rahaga lahedalt välja tulla, aga normaalne mõtlemine oleks see, kui te mõtleksite, kuidas raha juurde saada. Kui teil mõlemal on lausa magistrikraadid, siis mis asi hoiab teid väikesepalgalisel tööl? Lapsed kaheselt sõime ja siis kandideerima tasuvamatele töökohtadele.

minu jaoks on normaalne mõtlemise see, et tarbetuid asju ei osteta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.04 06:47; 05.04 20:00; 06.04 16:54; 08.04 12:00; 08.04 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie pere peab välja mõtlema, kas soovite igapäevast normaalset elu üürikas või kolm-neli aastat jäledat virelemist selle nimel, et oleks oma kodu. Ja siis ei lähe ka mitte normaalseks tagasi, vaid lihtsalt natuke paremaks.

No mida – laste veega pesemine, neile pudru ja juurvilja keetmine, ifööni asemel tavalise telefoni ostmine jne on “jäle virelemine”??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tunnistan, et ei viitsinud kogu teemat läbi lugeda, säästmine ja kokkuhoidmine on alati kasulik ja seda tuleks teha, aga sul on aastased lapsed, ilmselt olete suhteliselt noored ka veel niiet ära päris hulluks ka mine selle säästu teemaga. Raskemad ajad, kus säästa ka erit ei õnnestu on esimesed lasteaia aastad – haigused ja emapalk läbi jne. Eelkõige keskendu esimese 5a üle elamisele, pensionile mõtle peale seda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna siin foorumis on enamjaolt minust elukogenumad inimesed või sama vanad suured targutajad, kuulaks hea meelega, mis ma valesti teen. Päris tõsiselt.
Loen siit-sealt, et 10% kogusissetulekutest saab inimene ükskõik mis palga puhul kõrvale panna ja siis vaatan meie pidevalt kahanevat rahavaru ja olen päris ahastuses. Kokku on meil mehega sissetulekud minimaalselt 1900€ iga kuu, kuna ta saab päris tihti preemiat, mis kõigub 150-400€ vahel, on iga 3 kuu tagant sissetulek selle võrra kõrgem. Meil on kaks last, aastased kaksikud. Raha oleme kōrvale pannud ca 10 kuud, sellest momendist, kui mees magistri lõpetas ja tööle sai, ennem lapsi käisime mõlemad ülikoolis ja selle kōrvalt poole kohaga tööl, säästud kulusid beebidele vajaliku soetamiseks. Lapsed polnud planeeritud, aga oleme nende üle ilmselgelt üliōnnelikud.
Väljaminekud, ilma milleta ei saa, on iga kuu 1500€ eest, seal hulgas siis toit, üür, kommunaalid, laste peale kuluv, bensiin, arved.Reaalselt aga kulub u 1800€, mille sees apteegikulud, 50€ lapsehoidja, et saaksin 2x kuus füsioteraapias käia, 100€ olen arvestanud meelelahtusele, ehk külas käies külakosti, kord kuus käib mees sōbraga paariks tunniks väljas, kord kuus mina sõbrannadega, kord kvartalis teatrisse/kontserdile, vahel käime kahekesi muuseumis ja kohvil,kord nädalas lastega ujulas,meelelahutuseelarves ka ühe ajakirja igakuine tellimus ja nädalalehe tellimine. Mõlemad oleme karsklased ja ei suitseta. Lisaks üritame rahaliselt toetada mehe vanaema hooldekodukulu. Aga muidugi juhtub iga kuu midagi, mis eelarvesse arvestatud polnud, see kuu pidime 240€ eest autot parandama(enamus tegi mees ise, aga varuosad ka maksavad) pluss mehe emale sünnipäeva kink 40€, eelmine kuu olid lapsed kuu aega jutti haiged, kokku 3 erinevat haigust,koos inhalaatori ostuga(muidugi kasutatult) ja apteegikäikudega läks 120€ rohkem, kui muidu apteegieelarvesse planeeritud, detsembris läks lisaks jõulukinkidele katki ka külmik,aprillis aeguvad nii minu kui mehe ID kaart ja pass, jälle 100€..
mu point on see, et need ootamatud kulud katame ju kõrvalepandud raha eest(need kuud, kus mees rohkem saab, paneme kohe kōrvale, sünnipäevadeks saadud raha koheselt kõrvale jne)
Aga iga kuu paistab mingi ootamatu, erakorraline asi ette tulevat ja kui ei tule,siis üle 100€ ei ōnnestu 1900€ sissetulekuga kōrvale panna. Kuidas meil siis üldse midagi kogunema peaks, nimekiri asjadest, mida vaja, pidevalt kasvab ja tundub, et suurteks asjadeks (oma kodu sissemaksu raha, uuema auto ost, et praegust pidevalt parandama ei peaks, tegu 15 aastat vana isendiga, pulmad jne) ei hakkagi meil enne raha olema, kui mina viimast aastat ülikooli ära ei tee ja veidigi rohkem, kui praegu sisse tooma ei hakka(üle 800€ on raske minu alal teenida, eriti värskelt ülikoolist tulnuna, tegu sotsiaalalaga, mis ülimalt hingelähedane).
Ma ei tea, kust kokku tōmmatata ja samas ellu jääda, meelelahutuskulu 50€ peale? Ei kujuta ette, et selle kulu nulli saaks, mis elu see on, kui kunagi mitte midagi ei tee? Niigi teeme nii vähe ja odavalt, kui võimalik, jätta ajakirja tellimus ära? Toidu peale kulub ca 340€, kokkan mitmekülgselt ja tervislikult, saaks palju odavamalt, aga toidu kvaliteet ka ju maksab midagi. Kõige odavamat wc paberit osta? Shampoonid kõige odavamad? Üürikorterit Tallinnas pole võimalik odavamalt saada kui meil, 300€ maksame korraliku suurema kahetoalise eest.
järelmakse on ainult üks, 55€ iga kuu mehel mingi 3 aastat tagasi võetud laen lolli peaga, see saab aasta pärast maksutud, muud asjad oleme otse välja ostnud. Vōi polegi vōimalik nii madala sissetuleku juures normaalselt elada, kui soovida üle 100€ kuus kōrvale panna? Eriti muserdav on see, et sōbrannal sama vana laps, teenivad mehega kahe peale 1400€, aga isegi nemad suudavad 50-100€ kuus säästa, muidugi selle arvelt, et nad reaalselt ka kuskil ei käi ja vanemad aitavad lapsele asju osta, autoga nad ka ei liikle(meie puhul vōimatu, mees 40 km kaugusel tööl).
Ma ei tea, kas mina olen idioot, et loodan 1900€ kahte last kasvatada, normaalset sööki süüa, vahel midagi kultuurset teha ja selle juures 250€igo kuus kõrvale panna? Kas teised siis ei teegi neid asju? Meil pole autoliisingutki, jummala eest!
Iga tseki ja kulu kirjutan üles, kuu lõpus vaatan kõik üle…
Sooviks lihtsalt teada, et kuidas teised elavad ja hakkama saavad. Kus ma vea teen? ????

Kõik algab sellest, et teie mõtlemine on juba vale, praegu te püüate mõelda, kuidas olemasoleva rahaga lahedalt välja tulla, aga normaalne mõtlemine oleks see, kui te mõtleksite, kuidas raha juurde saada. Kui teil mõlemal on lausa magistrikraadid, siis mis asi hoiab teid väikesepalgalisel tööl? Lapsed kaheselt sõime ja siis kandideerima tasuvamatele töökohtadele.

minu jaoks on normaalne mõtlemise see, et tarbetuid asju ei osteta.

Defineeri tarbetu. Minu jaoks on nt Tallinna kesklinnas elades ka auto tarbetu ja mul ei ole seda, vaatamata sellele, et mul on 2 last ja maakodu ühes teises Eesti maakonnas – saan edukalt ilma isikliku autota hakkama. Tegelikult on ka reisimine nt tarbetu, sest ilma reisimiseta saab edukalt ära elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 15:56; 06.04 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna siin foorumis on enamjaolt minust elukogenumad inimesed või sama vanad suured targutajad, kuulaks hea meelega, mis ma valesti teen. Päris tõsiselt.
Loen siit-sealt, et 10% kogusissetulekutest saab inimene ükskõik mis palga puhul kõrvale panna ja siis vaatan meie pidevalt kahanevat rahavaru ja olen päris ahastuses. Kokku on meil mehega sissetulekud minimaalselt 1900€ iga kuu, kuna ta saab päris tihti preemiat, mis kõigub 150-400€ vahel, on iga 3 kuu tagant sissetulek selle võrra kõrgem. Meil on kaks last, aastased kaksikud. Raha oleme kōrvale pannud ca 10 kuud, sellest momendist, kui mees magistri lõpetas ja tööle sai, ennem lapsi käisime mõlemad ülikoolis ja selle kōrvalt poole kohaga tööl, säästud kulusid beebidele vajaliku soetamiseks. Lapsed polnud planeeritud, aga oleme nende üle ilmselgelt üliōnnelikud.
Väljaminekud, ilma milleta ei saa, on iga kuu 1500€ eest, seal hulgas siis toit, üür, kommunaalid, laste peale kuluv, bensiin, arved.Reaalselt aga kulub u 1800€, mille sees apteegikulud, 50€ lapsehoidja, et saaksin 2x kuus füsioteraapias käia, 100€ olen arvestanud meelelahtusele, ehk külas käies külakosti, kord kuus käib mees sōbraga paariks tunniks väljas, kord kuus mina sõbrannadega, kord kvartalis teatrisse/kontserdile, vahel käime kahekesi muuseumis ja kohvil,kord nädalas lastega ujulas,meelelahutuseelarves ka ühe ajakirja igakuine tellimus ja nädalalehe tellimine. Mõlemad oleme karsklased ja ei suitseta. Lisaks üritame rahaliselt toetada mehe vanaema hooldekodukulu. Aga muidugi juhtub iga kuu midagi, mis eelarvesse arvestatud polnud, see kuu pidime 240€ eest autot parandama(enamus tegi mees ise, aga varuosad ka maksavad) pluss mehe emale sünnipäeva kink 40€, eelmine kuu olid lapsed kuu aega jutti haiged, kokku 3 erinevat haigust,koos inhalaatori ostuga(muidugi kasutatult) ja apteegikäikudega läks 120€ rohkem, kui muidu apteegieelarvesse planeeritud, detsembris läks lisaks jõulukinkidele katki ka külmik,aprillis aeguvad nii minu kui mehe ID kaart ja pass, jälle 100€..
mu point on see, et need ootamatud kulud katame ju kõrvalepandud raha eest(need kuud, kus mees rohkem saab, paneme kohe kōrvale, sünnipäevadeks saadud raha koheselt kõrvale jne)
Aga iga kuu paistab mingi ootamatu, erakorraline asi ette tulevat ja kui ei tule,siis üle 100€ ei ōnnestu 1900€ sissetulekuga kōrvale panna. Kuidas meil siis üldse midagi kogunema peaks, nimekiri asjadest, mida vaja, pidevalt kasvab ja tundub, et suurteks asjadeks (oma kodu sissemaksu raha, uuema auto ost, et praegust pidevalt parandama ei peaks, tegu 15 aastat vana isendiga, pulmad jne) ei hakkagi meil enne raha olema, kui mina viimast aastat ülikooli ära ei tee ja veidigi rohkem, kui praegu sisse tooma ei hakka(üle 800€ on raske minu alal teenida, eriti värskelt ülikoolist tulnuna, tegu sotsiaalalaga, mis ülimalt hingelähedane).
Ma ei tea, kust kokku tōmmatata ja samas ellu jääda, meelelahutuskulu 50€ peale? Ei kujuta ette, et selle kulu nulli saaks, mis elu see on, kui kunagi mitte midagi ei tee? Niigi teeme nii vähe ja odavalt, kui võimalik, jätta ajakirja tellimus ära? Toidu peale kulub ca 340€, kokkan mitmekülgselt ja tervislikult, saaks palju odavamalt, aga toidu kvaliteet ka ju maksab midagi. Kõige odavamat wc paberit osta? Shampoonid kõige odavamad? Üürikorterit Tallinnas pole võimalik odavamalt saada kui meil, 300€ maksame korraliku suurema kahetoalise eest.
järelmakse on ainult üks, 55€ iga kuu mehel mingi 3 aastat tagasi võetud laen lolli peaga, see saab aasta pärast maksutud, muud asjad oleme otse välja ostnud. Vōi polegi vōimalik nii madala sissetuleku juures normaalselt elada, kui soovida üle 100€ kuus kōrvale panna? Eriti muserdav on see, et sōbrannal sama vana laps, teenivad mehega kahe peale 1400€, aga isegi nemad suudavad 50-100€ kuus säästa, muidugi selle arvelt, et nad reaalselt ka kuskil ei käi ja vanemad aitavad lapsele asju osta, autoga nad ka ei liikle(meie puhul vōimatu, mees 40 km kaugusel tööl).
Ma ei tea, kas mina olen idioot, et loodan 1900€ kahte last kasvatada, normaalset sööki süüa, vahel midagi kultuurset teha ja selle juures 250€igo kuus kõrvale panna? Kas teised siis ei teegi neid asju? Meil pole autoliisingutki, jummala eest!
Iga tseki ja kulu kirjutan üles, kuu lõpus vaatan kõik üle…
Sooviks lihtsalt teada, et kuidas teised elavad ja hakkama saavad. Kus ma vea teen? ????

Kõik algab sellest, et teie mõtlemine on juba vale, praegu te püüate mõelda, kuidas olemasoleva rahaga lahedalt välja tulla, aga normaalne mõtlemine oleks see, kui te mõtleksite, kuidas raha juurde saada. Kui teil mõlemal on lausa magistrikraadid, siis mis asi hoiab teid väikesepalgalisel tööl? Lapsed kaheselt sõime ja siis kandideerima tasuvamatele töökohtadele.

minu jaoks on normaalne mõtlemise see, et tarbetuid asju ei osteta.

Defineeri tarbetu. Minu jaoks on nt Tallinna kesklinnas elades ka auto tarbetu ja mul ei ole seda, vaatamata sellele, et mul on 2 last ja maakodu ühes teises Eesti maakonnas – saan edukalt ilma isikliku autota hakkama. Tegelikult on ka reisimine nt tarbetu, sest ilma reisimiseta saab edukalt ära elada.

juba on korduvalt nimetatud, mida teemaalgatajal tegelikult väga vaja ei ole osta. Mind hämmastab see mõtteviis, et kui raha on vähe, siis laristame aga samamoodi edasi, aga punnitame lihtsalt rohkem tööd teha. Kui leiab suurema palgaga sama koormusega töökoha, on muidugi hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.04 06:47; 05.04 20:00; 06.04 16:54; 08.04 12:00; 08.04 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie pere peab välja mõtlema, kas soovite igapäevast normaalset elu üürikas või kolm-neli aastat jäledat virelemist selle nimel, et oleks oma kodu. Ja siis ei lähe ka mitte normaalseks tagasi, vaid lihtsalt natuke paremaks.

No mida – laste veega pesemine, neile pudru ja juurvilja keetmine, ifööni asemel tavalise telefoni ostmine jne on “jäle virelemine”??

Ei, ei, ma ei mõelnud seda. Need näited on natuke kontekstist välja võetud. Virelemine on see, kui pead iga asjaga muudkui kokku hoidma, aga sul puudub vastavasisuline tahe või oskus. Nagu näiteks osad inimesed ei suuda suitsetamisest loobuda, teised ei suuda dieeti pidada. Ilmselt teemaalgatajal puudub säästmisvõimekus. Minul ka. Seega mõistan suurepäraselt, kuidas see tuju rikub, kui hoolimata töörabamisest endale mitte midagi lubada ei saa.
Ehk et siis hoiame igalt poolt kokku – söögi arvelt, lõbustuste arvelt, asjade arvelt, laste arvelt ja enda arvelt – see ongi ju jäle virelemine. Mõni inimene ei näe selles probleemi, ja veel kaifib sellist kokkuhoidu. On ju suur rõõm näha, kuidas raha kasvab.
Võin siia ka näite tuua. Mul on väga rikas onu. Rikas on ta aga seetõttu, et igalt asjalt kokku hoiab. Juba aastakümneid. Mäletan, kui lapsena läksime kahe perega mõneks päevaks väljasõidule Saaremaale. Minu rikas onu ei lubanud oma perel minna ei restorani ega osta poest grillimiseks šaslõkki. Kallis ju! Sõid kõige odavamaid grillviinereid. Meie – mitte just kõige jõukamad – nautisime reisi ja sõime, mida soovisime. Kurb oli aga teise pere lapsi vaadata. Jagasime nendega oma liha. Mõtlemise koht.
Mõni inimene elab seda väga üle, kui isegi väljas söömas käimine on luksus ja igapäevaselt muudkui koonerda, koonerda ja koonerda. No ei ole tore.
Küll aga saab tark inimene oma vigadest aru ja seepärast pole mõtet ka halada, kuidas säästmine ikka ei õnnestu. Kui ikka säästugeen puudub, tuleb leppida sellega, et sääste pole. Kui aga nüüd on hädasti sääste vaja, siis tuleb oma elukorraldus ajutiselt ringi teha ja ennast psühholoogiliselt ette valmistada, et mingi aeg ongi krdima raske.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on mõtlemises ja väärtushinnangutes. Kui sa mõtled asjad enda jaoks ümber, siis kaotad sa palju mõttetuid kulutusi enda argipäevast ning sellisel juhul ei tunne sa ka kaotust või virelemist või elu elamata jätmist. Kõike võib endale lubada, aga neid kulutusi ei pea tegema kui hädavajalikke või nii tihti. Tarbimishaigus on selle üldine nimetus. Sa ei pea tarbima nii palju, et end täisväärtuslikuna tunda. Parim ravi on kolida tarbimiskeskusest kaugemale:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt läheb teil päris palju raha pudi-padi peale, mille märkamatult ostad, aga milleta väga hästi hakkama saaks. Mida näiteks sisaldab see teie pidev “apteegikulu”? Ostan ka D-vitamiini, endal üks retseptiravim, mida pean võtma, lastele talveperioodil vitamiinid, aga iga kuu seda kulu ju ei ole.

Ise mäletan, et see aeg, kui olin lastega kodune (lapsed on 1,5-aastase vanusevahega, kodus olin kokku 4 a järjest), oli elada väga odav, st pere püsikulud palju madalamad kui siis, kui lapsed lasteaeda läksid (praegu näiteks läheb ainuüksi laste lasteaiaarvetele + ringidele + suurema eelkool kuus umbes 250 eurot). Riietele-jalanõudele ka tegelikult laste puhul väga palju ei kulu, meil on praegu nad peaaegu ühepikkused ja jalanumber üks, nii et peame ostma topelt, nagu kaksikute puhul, aga üleriided ostan järgmiseks aastaks ette, muud asjad (T-särgid jmt on samuti võimalik üsna odavalt leida). Kui lapsed beebid olid, siis potile hakkasin varakult panema, mähkmeid sai osta soodukate ajal. Märgi salfakaid jmt asju ei ostnud, pesin veega. Apteegikulu väikeste lastega oli ainult see, kui oli mõnikord tõesti vaja mingit rohtu neile osta. Suurematele lastele on järelturult raskem midagi korralikku leida, aga väiksematele (kuni 2-3-aastastele) leiab vähekasutatud ja hea hinnaga asju palju.

Meelelahutus on kindlasti see, mis tasuks üle vaadata. Kas ajakirja/ajalehe tellimine on tõesti vajalik? Või kui nt on erialane või tõesti huvitav ajakiri, kas seda siis raamatukogust võtta ei võiks? Väljas käimisele kulub teil ka üsna palju. Samuti lapsehoidja – kui teda on vaja paariks korraks, kui füsioterapeudi juures käid, kas ei saaks ilma lapsehoidjate korraldada? Näiteks mees küsib töölt end selleks ajaks ära ja hoiab lapsi, ongi 50 eurot kuus kokku hoitud.

Neid kokkuhoidmise võimalusi on teil tegelikult väga palju. Uuri kasvõi seda, miks teil telefoniarve nii suur on. Enne asjade ostmist mõtle, on need ostud ikka tõesti vajalikud? Tihtipeale inimesed ostavad asju selle tõttu, et on harjunud muudkui iga kuu midagi ostma, aga suuremat osa sellest kraamist pole ju vaja.

Kirjutad, et ID-kaart ja pass mõlemal aegub. Kui pass pole otseselt vajalik, st ei plaani sellisesse riiki reisida, kuhu passi vaja on, siis taotled ainult ID-kaarti, see maksab 25 eurot.

Odavama šampooni või vetsupaberi ostmine ei ole ju ka teab mis katastroof. Vaatad vetsupaberite silte, mille rull kõige odavam tuled, ostad suurema paki ja ongi sääst olemas.

Kui tahate oma elamise sissemaksuks säästa, siis sellise “proovime midagi kõrvale panna” suhtumise asemel soovitaks mõnda aega karmi säästupoliitikat. St tõesti ainult esmavajalik, meelelahutuse jätate mõneks ajaks ära jne. Tehke kindel plaan, mis ajaks teatud summa peab koos olema. Ise korjasin esimese korteri sissemakseks raha nii ja toimis, kindlal ajaperioodil ei ostnud asju (ainult esmavajalik), ei kulutanud meelelahutusele, tegin lisatööd ja tegelikult ei võtnudki vajaliku summa kokkusaamine nii kaua, kui olin kartnud. Sedasi karmi kokkuhoidu järgides sain aru, kui palju mittevajalikke oste olin seni teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 17:53; 08.04 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Odavama šampooni või vetsupaberi ostmine ei ole ju ka teab mis katastroof. Vaatad vetsupaberite silte, mille rull kõige odavam tuled, ostad suurema paki ja ongi sääst olemas.

Tead, see saastpaber on tegelikult ikka kulukas küll. Olen kasutanud neid Säästu ja Hüva pabeteid ja käterätte – no nii nigelad ja õhukesed, et kui normaalselt tarbida, läheb vaat et rohkemgi, kui kallimat paberit. Ise ostan öökulliga ümbertöödeldud paberit (8rulli pakis) ja olen väga rahul – paber tugev ja veidije aitan keskkonda ka säästa.
Odavat šampooni aga lihtsalt ei julge pähe panna: see on siiski minu pea ja minu tervis, sellega ei riskiks.

Kuidas aga mehe töölt äratulek 50€ kokku hoiab, ei saa üldse aru. Kui just otseselt tunnitööga tegu ei ole, siis päris nõme oleks kolleege enda asjade pärast koormata.

Minu silmale pole tegu nii suure “vaesusega”, mis lausa odavseepe, allahinnatud toitu ja kaltse sunniks ostma. Pigem tuleks mugavustarbeid vähendada ning mõneks ajaks oma meelelahutused, hilbud ja sünnipäevad üle vaadata. Ka ei saa ma sest pidecast apteegikülastamisest aru. Uurida tasub ka, kas mõni netipood vitamiine soodsamalt ei müü.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 10:40; 13.04 03:36; 16.04 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Odavama šampooni või vetsupaberi ostmine ei ole ju ka teab mis katastroof. Vaatad vetsupaberite silte, mille rull kõige odavam tuled, ostad suurema paki ja ongi sääst olemas.

Tead, see saastpaber on tegelikult ikka kulukas küll. Olen kasutanud neid Säästu ja Hüva pabeteid ja käterätte – no nii nigelad ja õhukesed, et kui normaalselt tarbida, läheb vaat et rohkemgi, kui kallimat paberit. Ise ostan öökulliga ümbertöödeldud paberit (8rulli pakis) ja olen väga rahul – paber tugev ja veidije aitan keskkonda ka säästa.
Odavat šampooni aga lihtsalt ei julge pähe panna: see on siiski minu pea ja minu tervis, sellega ei riskiks.

Ega ma seda nii sõnasõnalt ei mõelnudki, et kvaliteeti vaatama ei pea, võta kõige odavam (nii palju tervet mõistust inimestel ikka on, et osadel asjadel on ju silmaga näha, et see “odav” tuleb kulukam). Me ostame ka seda Serla paberit, mis sinagi, aga soodukate ajal, ja kui suur pakk võtta tulebki juba odavam, kui mingi suvaline näiteks 4-rulline pakk võtta.

Ja töölt äratulekut annab suuremas osas töökohtades siiski nii organiseerida, et see töötajale/tööandjale mingit kahju ei tee. Käiakse ju arstil, mingeid asju ajamas jne, kui on normaalne ülemus, saab selgeks tehtud küll, et naisel on 2 x kuus füsioterapeut ja see aeg vaja last hoida. Vähemalt on mul tutvusringkonnas pered suutnud sellised käigud (kui naine lastega kodune, aga vaja tööpäeval kuskil käia) nii organiseerida, et isa on see aeg lapse või lastega. Sama oli ka meil, kui pidin kuhugi minema, sättis mees oma tööasjad nii, et tema oli see aeg lastega (vanavanemaid meil lähedal pole).

Igale asjale võib siin vastu vaielda, et see või teine soovitus pole võimalik või on jabur või tähendaks “virelemist”, mida siin paljud kardavad. Aga need väikesed asjad, mille pealt ka võib säästa, annavadki tegelikult tulemust. Tegelikkus on ju see, et kui naine läheb tööle, lapsed sõime, siis algab ju lõputu haigestumine esimesed sõime-/lasteaia-aastad, nii et ema või isa peab hakkama haiguslehel olema, sissetulekud selle võrra väiksemad jne. Neil tuleb juurde lasteaiakulu, nii et ega mingit paremat aega, millal oma kodu omafinantseeringut koguma hakata, ei tulegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 17:53; 08.04 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Serla öökulliga paber on hea jah ja mitte kuigi kallis soodukate ajal. Meil on lisaks veel Maximast pärit 35-45-sendine Tindi lasteseep, mida ei saa kuidagi saastaks kutsuda. Ja Neutrali šampoonid, soodukate ajal alla 3 euro. Vedelseebid ja nõudepesuvahend tuleb hästi odav, kui osta nt Mahemarketist Kadaka tee alguses lahtiselt (esimesel korral tasub pudeliga osta). Pesugeel nt Balance Selverist, see on 3.33 liiter ja lõhnavaba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.04 06:47; 05.04 20:00; 06.04 16:54; 08.04 12:00; 08.04 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sissetulek on u 1800-2100, 800-1000 panen iga kuu kõrvale. Lapsi 3, autoliising u 180. Kütuse peale kuus u 100. Söögi ja lasteriided jm asjad ostan ise. Iga kuu ostan lastele midagi uut, enamasti 100-200 euro eest. Endale ostan ka riideid jms suht iga kuu, aga soodsamalt, üldjuhul passingi soodukaid ka lasteriietele. Lasteaiatasu u 50-65, muusikakool 50. Ülejäänu siis toidule ja majapidamistarvetele. Mõni kuu tuleb suurem väljaminek, siis panen seekord vähem kõrvale.
Mehe sissetulekuid ja rahalist panust siia ei arvestanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja, kui sa tahad lastega tasuta mängutoas käia, siis Tallinnas Nõmmel on selline koht nagu Rahumäe mängujaam. Asubki vanas jaamahoones.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.04 06:47; 05.04 20:00; 06.04 16:54; 08.04 12:00; 08.04 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan omapoolse nõuandena teemaalgatajale liituda FB grupiga Kogumispäevik – seal jagatakse väga palju häid nippe, et kuidas raha säästa ja koguda suurema eesmärgi nimel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutad, et ID-kaart ja pass mõlemal aegub. Kui pass pole otseselt vajalik, st ei plaani sellisesse riiki reisida, kuhu passi vaja on, siis taotled ainult ID-kaarti, see maksab 25 eurot.

Odavama šampooni või vetsupaberi ostmine ei ole ju ka teab mis katastroof. Vaatad vetsupaberite silte, mille rull kõige odavam tuled, ostad suurema paki ja ongi sääst olemas.

Need kaks ei ole väga head soovitused. Kunagi ei tea, millal mõni reis tulemas (kasvõi tööga seoses) ja passi vaja võib minna, nii et kui juba praegused dokumendid aeguvad, siis teha ikka mõlemad korraga.

Ja WC-paberiga on ka see asi, et parem on osta korralik paber, tuleb igal juhul kasulikum kui mõni odavam, mida 3 korda rohkem võtta on vaja, et sõrmed paberist läbin ei läheks:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 23:58; 11.04 01:30; 12.04 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on mingi suur eesmärk nagu kodu sissemakse või pulmad, siis üldiselt inimesed nii teevadki, et elavad aasta-kaks täiesti miinimumi peal. Saavutavad niimoodi oma soovitud eesmärgi ja pärast seda saab jälle lõbusalt ja mugavalt edasi elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks et aru saada kuhu raha kaob, tegin endale exel tabeli kuhu kõik kirja läheb, iga asi oma lahtrisse. Nagu manjakk küsin alati tseki ja kodus vaatan mida olen ostnud, poodi minnes on ka alati nimekiri kaasas. Selleks et koguda tegin teise konto ja iga nädalase söögi ja muude kulude raha kannan kaardile mida kasutan. Palgapäeval tõstan kohe mingi planeeritud summa kogumishoiusele, seal hea, ei saa raha kohe kätte ja see mõjub ka ikka mingil määral.Varem suutsin kõrvale panna 100-200€ ja nüüd kui palk tõusis 500€. Minu kuu sissetulek 1800€, puudega kodune mees, 9 aastane laps, suur koer, jänes ja kodulaen(korter). Igakuised püsikulud 450€, sealhulgas telefonid(2)15€.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 08:47; 15.04 22:14; 15.04 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kuu sissetulek 1800€,

Kus nii paljude kirjavigadega inimesele nii hästi makstakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 23:58; 11.04 01:30; 12.04 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kuu sissetulek 1800€,

Kus nii paljude kirjavigadega inimesele nii hästi makstakse?

Mõni man-Jakk vist maksab tõesti, mullegi jäi silma 😀
Üldiselt oleks niisuguses olukorras mõistlik mingi kooliraha koguda 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 10:40; 13.04 03:36; 16.04 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kuu sissetulek 1800€,

Kus nii paljude kirjavigadega inimesele nii hästi makstakse?

Mõni man-Jakk vist maksab tõesti, mullegi jäi silma ????
Üldiselt oleks niisuguses olukorras mõistlik mingi kooliraha koguda ????

Seal kus hinnatakse inimese kogemusi ja teadmisi ega närita keele oskuste pärast.Sekretär-asjaajaja oli vist selle naisterahva nimi kes kirjad koostab, mina see pole. See et mul on kõrgharidus ei tähenda et ma keeleliselt tugev olen. Kus teie teate milline keeleline taust inimesel on või ka nimetagem seda puudeks kui tahate. Eesti keelt erialana ülikoolis õppinud oskavad vast ka diagnoosi mulle panna aga nii sama targutajad palun olge vait.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 08:47; 15.04 22:14; 15.04 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kuu sissetulek 1800€,

Kus nii paljude kirjavigadega inimesele nii hästi makstakse?

Mõni man-Jakk vist maksab tõesti, mullegi jäi silma ????
Üldiselt oleks niisuguses olukorras mõistlik mingi kooliraha koguda ????

Seal kus hinnatakse inimese kogemusi ja teadmisi ega närita keele oskuste pärast.Sekretär-asjaajaja oli vist selle naisterahva nimi kes kirjad koostab, mina see pole. See et mul on kõrgharidus ei tähenda et ma keeleliselt tugev olen. Kus teie teate milline keeleline taust inimesel on või ka nimetagem seda puudeks kui tahate. Eesti keelt erialana ülikoolis õppinud oskavad vast ka diagnoosi mulle panna aga nii sama targutajad palun olge vait.

Ei saagi aru. Kas õigesti kirjutamine on sekretär-asjaajajate teema? Lisaks valdavad seda ka ülikoolis Eesti keelt erialana õppinud inimesed? Nn tavainimene ei peagi oskama õigesti kirjutada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand ma ju ütlesin et ei oska eesti keelt. Arusaamisega on teil tõsised probleemid, tore et kirjutamisega pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 08:47; 15.04 22:14; 15.04 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand ma ju ütlesin et ei oska eesti keelt. Arusaamisega on teil tõsised probleemid, tore et kirjutamisega pole.

Millisel määral ei oska? See osa, mis puudutab kirjavahemärke? Muu said koolis enam-vähem selgeks?

Üldiselt vabandatakse oma oskamatust enamasti ikka ülbelt ja suht absurdselt. Üliharv, kui inimene tänab viite eest ja parandab ennast: enamasti ikka plõksitakse vastu ja “teised olge üldse vait”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 10:40; 13.04 03:36; 16.04 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma 3 lapsega üksikema. Pere kuusissetulek kokku u 1800€. Iga kuu panen u 500€ kõrvale, lisaks tuludeklari raha jne.
Mul õnneks ühtegi laenu, liisingut ega üürimakseid ei ole. Ainult arveid vaja maksta u300-400€ kuus. Mul lapsed suuremad ja seetõttu tulevad arved ka nende lasteaia ja huviringide eest (maakohas on need õnneks odavad). Tavalised ootamatud kulud nagu autoremondid, uued kodumasinad jne saab osta tavaliselt ilma hoiuse kallale minemata.
Mu noorim ka 11-kuune. RPA saab 1-2x päevas. Kasutan küll palju poepüreesid ja peaks ise rohkem talle süüa tegema ja kodutoitu hakkama pakkuma, saaks 50€ vabalt kokku hoida. Riideid saab nii väikestele ikka väga odavalt. Tuttavad pakuvad palju tasuta ja kirbukad on titeriideid täis. Suuremate laste riietele kulub kordades rohkem raha, sest neile enam nii palju kasutatult ei leia. Kannavad ühte suurust vähemalt aasta aega ja kulutavad riided ära.
Pesuloputusvahendeid, rohkelt vitamiine, ajakirju jne ei osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahepeale 1900 kuus. Kulla inimene- te elate ju paganama HÄSTI. Ma saan 669 kuus koos lapse puude rahaga. Mul on neli last (neist üks puudega). Mees teenib vaid 650. Kokku kahepeale 1200. Tööle mina minna ei saa, kuna üks laps puudega. Ja me same hakkama. Ehitame veel maja ka selle raha eest. Lapsed saavad käia spaas ujumas, kinos, ostan jäätist ka neile ikka ja kommi ka saavad. Ausalt. Alati saad ju kuskilt kokku tõmmata. Meil on autoliising, mis on veidi üle 300 kuus. Lasteaia maksud kolme lapse pealt on kuus 100 . Prügi ja internetti maksame umbes 30. Minu telefoni arve on 23 euri (20 euri sellest on lapse telefoni järelmaks), mehel hetkel 30 ( Millest 27 on arvuti järelmaks- Telefoni pakkette saad küll ise väiksemaks teha. Ajakirju ei telli, sest mul pole aega neid lugeda. Iga kuu ei käi lastega väljas, sest ma ei näe sisu selles, et iga kuu peab käima. kui pikem paus sees siis seda rohkem oskad ise seda aega väärtustada ja lapsed ka. Toidud ostan väga palju korraga ja soodukatega. Kalamarja ja kallist kraami ei osta, need jäävad kord aastas jõululaua jaoks. (selle puhuks panen kõrvale juba varakult. Kasvöi 2 eurot kuus). Saavad nad nii puuvilju, juurvilju, köögivilju. Puudust meie peres ei ole. Liha ostan sigalast otse- kont on 1,50 kg ja sellest saab teha suppi, kastet, ahjkartult, pea köike. Saia leiba ostan ka varuga ja pistan sügavkülma. Riided ostan soodukaga üldiselt kord aastas vöi kui töesti vajadus on. Mänguasju ei osta , väljaarvatud pusled. neid on piisavalt ja piisabki vaid mõnest asjast, sest kui nied palju on siis lapsed lihtsalt ei oska nendega mängida ja hakkavad nende pärast kaklema. See aasta üks laps lõpetab lasteaia. See oli ju mul teada ja paningi selle jaoks raha kõrvale igakuu 15 euri, sest mul on vaja talle ülikond osta, millega ka sügisel kooli läheb, lõpupidu korraldada lasteaias, mis võtab praeguste andmete järgi minu rahakotist max 30 eurot ja laps tahab ju kingitust ka 🙂 Tahan öelda seda , et on asju mida tead ette juba ja siis võtagi see kinnine topsik, kirjuta peale: pulmad, lasteaia lõpp, ootamatu kulutus (külmiku ost vöi auto remont- need on asjad mis on ootamatud), uus auto jne jne. Hakkad käima kord nädalas poes vöi tellid toidu koju- nüüd see ju popp värk. Siis jäävad need impulss ostud ära lihtsalt. Lähed poodi vaid siis kui tõesti vaja on ja vötadki vaid selle asja. Sellega hoiab juba VÄGA palju kokku. Ma ei taha öelda et sa nii ei tee aga lihtsalt tõin näite. Mina saan oma perega hakkama küll. Lapsed ei vingu ja virise et miks sinna ei lähe ja sinna ei lähe. Nad teavad et saavad aga iga asi omal ajal vöi nõks hiljem. Sa pead ise leidma selle jõu endas, et vot, nüüd teen nii ja nii ja nüüd hakkan toimima nii ja teedki nii. Jõudu sulle teemaalgataja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me mehega poleks sundides ka nõus 60 EURi telefoniarvetele välja käima!! Meil on vist 7-8 EUR paketid praegu ja täitsa suvalised telefonid – no vot ei ole prioriteet.
Telekas – selle eest ka pole nõus maksma, vaatamegi ainult tasuta kanaleid, nagunii pole aega. Netti on vaja muidugi :).
Selles vanuses laste riietele ma polnud ka nõus midagi kulutama, sest nad kasvavad meeletult kiiresti välja – kõik kohad on kasutatud korralikke riideid täis, sh sõbrannadelt saadud suisa tasuta. Kui lapsed juba suuremad ja riideid päriselt ka kulutama hakkavad, vot siis läheb keerulisemaks.
Mänguasjad – nagu eelkõnelejad ütlesid, neid saab ju tasuta, kõigil on neid ülearu. Mis mänguasju on ülepea vaja 11-kuustele? Edaspidi sünnipäevad ja jõulud ja mõned külalised, need juba toovad kokku hunniku asju, millest piisab täiesti ja pikaks ajaks – jaota kasvõi ära siis kuude peale, ei anna korraga kätte. Ma juba tänaseks vihkan mänguasju 🙂 (lapsed lasteaiavanused) Neid on nii palju ja keegi ei mängi nendega, ainult toad ajavad segamini.
Kui ma tööl ei käinud, siis mul ei kulunud enda riiete peale üldse midagi. Kodus olles pole ju vaja miskeid imeasju, kõik varasemad riided sobisid. Mees ei osta üldse riideid, enne kui päris ära kuluvad :).
100 EURi meelelahutus – me vist oleme täitsa igavad inimesed, selliseid summasid üldse ei kulu. Teater või kontsert mõne kuu tagant heal juhul. Sõbrad kas meil külas või meie neil, max kulub natuke külakosti peale. Raamatuid laenutan raamatukogust.
Kusjuures meil mehega on sissetulekud palju suuremad kui teemaalgatajal. Oleme saanud muidugi pikemalt tööd rabada, karjääriredelil ronida ja kõvasti omale baasi ehitada ja tänaseks saame päris vabalt igasugust kraami enale lubada, aga vahel kui vaatan kehvemal järjel inimesi, siis mõned nende kulutused jäävad täiesti mõistetamatuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kerge paanika, kuidas ikkagi koguda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.