Esileht Erivajadustega laps Kerge vaimupuue

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Kerge vaimupuue

Postitas:
Kägu

Tere! Lapsel tuleb arvatavasti diagnoosiks kerge vaimupuue (testide põhjal natuke kirjeldati, mis diagnoos tuleb), jääb piirist veidike alla poole. Mainiti LÕK, täpsem info paari nädala pärast, kui psühhiaater.
Laps saab endaga ilusti hakkama aga suured õpiraskused. Mis siis edasi? Pöördun Rajaleidjasse? Tahaks ennast kurssi viia aga ei oska infot otsida. Millal võiks diagnoos digilukku ilmuda? Kas kerge vaimupuudega saab puude taotluse esitada? Hetkel jäänud mulje, et laps saab diagnoosi ja Rajaleidja annab soovituse LÕKle, edasi kooli ja kõik.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa ilmselt puuet, kuna kerge vaimupuudega ei käi kaasas suurenenud abivajadus igapäevategevustes. Ainus mida laps vajab ongi lihtsustatud õppekava. Sisuliselt ongi laps akadeemiliselt vähevõimekas, mis ei tähenda, et ta tulevikus ei saaks iseendaga hakkama. Poes müüjana töötamiseks nt enamat vaja pole, enamik lihttöid, mis ei nõua pikaajalist väljaõppet, on talle jõukohased. Oluline on last toetada ja võimaldada talle võimetekohane haridus. Toetada lapse tugevaid külgi, võimaldada huviharidus. Kutsekoolides ka on olemas erialasid just LÕK lõpetanutele.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Puuet pead ise taotlema (pensioniametist). Soovitan kindlasti, sest saad siis rehabilitatsiooni teenuseid, see väga oluline! (Lapsevanemana saad kuus ühe vaba päeva palga säilitamisega, 5 a varem pensionile, kui oled puudega last kasvatanud 8 aastat. Lisaks puudetoetus.) Õppekava samuti lihtsama lapsele.

+1
-2
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Erivajadustega laps Kerge vaimupuue