Esileht Lapse ootamine Kergemale tööle üleviimine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kergemale tööle üleviimine

Postitas:
Kägu

Tere

Töötan praegu 12h vahetustega, öised vahetused kui ka päevased. Vahest ka 24h vahetused. Olen nüüd lapseootel ning ilmselgelt pean küsima arstilt tõendi kergemale tööle üleviimisele, et saaksin teha ainult päevaseid vahetusi. See tähendaks, et peaksin päris tihti iga päev tööle minema hommikul. Mul aga hommikuti on niii rängad iiveldused, et see saab nii raske olema. Küsimus siis: kui ma vähendan oma töökoormust 1,0 pealt 0,75 peale ehk pean vähem päevi tööl käima, kas siis ka Haigekassa hüvitab palgavahe, mida muidu kergemale tööle üleviimise eest hüvitatakse? Või seda hüvitatakse ainult siis kui käin sama koormusega ka tööl, kuid palk on selle tõttu väiksem?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Haigekassa maksab “üleviimine kergemale tööle” lehega vahe kinni nii siis kui töötad edasi 1,0 koormusega (n teisel ametikohal ja väiksema palgaga st tekib palgavahe) kui ka siis kui jaksad töötada vaid 0,1 koormusega st isegi kui töötad vaid mõne tunni kuus
aga
mitte sinu tavapalgani vaid eelmise st 2019.a keskmiseni…seda tasub teada, kui eelmisel aastal ei töötanud kogu aastat või said väiksemat palka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jaa seda tean. Aga kas selleks tuleb mingi avaldus esitada või nad lihtsalt ise automaatselt maksavad, kui näevad et palk väiksem?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vastavalt lehe koodile(mis näitab, et on “üleviimine…) kontrollivad iga kord (saad ju mitu jätkulehte), kas tööandja poolt välja makstuks märgitud palk (tööandja kannab selle iga kord lehte kinnitades sinna lehele) on väiksem eelmise aasta keskmisest. Kui on,maksavad juurde.

Ei ole vaja sinult avaldust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teistele teadmiseks – kui rase tunneb ennast hästi ja vaevusi ei ole, siis EI PEA kergemale tööle üle minema. Mina isiklikult tegin haiglas 24 h valveid ka 7. raseduskuul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätkan sel teemal,

Minul selline töö, kus rase vajab kergemale tööle üle viimist. Hetkel olen rase 8+, aga esimene arsti visiit 15. juuni. Helistasin eelmine nädal, et ehk saaks varasemaks aega, aga öeldi, et siis just õige aeg. Kas peaksin uuesti helistama ja ütlema, et mul oleks seda lehte vaja ja eelmine rasedus alles katkes? Perearstist ma üldse ei taha rääkidagi..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, loomulikult helistad uuesti ja selgitad, et sul on kohe vaja raseduse kohta kinnitust + lehte “üleviimine…”, sest tööle minna ei saa. Kui arst arvab, et “üleviimine…” leheks on vara, antakse esialgu vajadusel leht “haigestumine või vigastus raseduse ajal” kui tunned end halvasti ja tööle ei saa. Tegelikult tulnuks juba eelmine kord lisada, et sul on olnud katkemine ja töö selline, mis pole sulle rasedana ohutu ja just seetõttu vajad kohe kiiresti aega.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Lapse ootamine Kergemale tööle üleviimine