Tööandja VORMISTAB selle, et sa ei tee tööd, ilmselt käskkirjaga või kuidas teil kombeks on.
Vormistab sinu keeldumise rasedana sobimatust tööst, selline on mõiste seaduses “töötaja ajutine keeldumine tööülesannete täitmisest”.
Kuna sa saad iga u 30p järel jätkulehe ja eelmine tuleks välja maksta, siis kui 1. leht (ja edaspidi 2. jne) lõppenud, annad sellest tööandjale teada, et ta lehe kinnitaks ja seal oma osa täidaks. Nii kuni sünnitusleheni(dekreedileheni) st ka selle alguses sama…ja siis pärast lapse sünni registreerimist juba lhp avaldus.
Ja sina võid ju kontrollida, kas sulle alustati haigusleht “üleviimine…” sest samast päevast kui nõuded said, samast pidi alustama arst/ämmaemand sulle töövõimetuslehe “üleviimine kergemale tööle”. Leht kehtib nii siis, kui kergem töö leitakse kui ka siis, kui ei leita.
https://www.haigekassa.ee/kergem-tool
Kergemale tööle üle viimist võimaldatakse haiguslehe alusel ainult töölepingu alusel töötavatele ravikindlustatud rasedatele naistele vastavalt nende terviseseisundile. Selleks väljastab arst või ämmaemand töötavale rasedale naisele haiguslehe põhjusega „terviseseisundile vastava töö andmine või üleviimine kergemale ametikohale“.
Kuni sünnituspuhkuse alguseni väljastab arst rasedale iga 30 kalendripäeva järel uue töövõimetuslehe.
Kui tööandjal on töötajale pakkuda kergemat tööd, vormistab ta töötaja ajutiselt kergemale tööle.
Kui tööandjal ei ole kergemat tööd pakkuda, võib töötaja ajutiselt keelduda tööülesannete täitmisest. Tööandja märgib töövõimetuslehele kuupäeva, millest alates töötaja keeldus «Töölepingu seaduse» § 18 lõike 2 alusel ajutiselt tööülesannete täitmisest või «Avaliku teenistuse seaduse» alusel vabastati teenistuja ajutiselt teenistuskohustuste täitmisest.
Kui inimesel on mitu tööandjat ning ühel tööandjal on anda kergemat tööd ja teisel ei ole, võib tööandja, kellel kergemat tööd anda ei ole, isiku tööst vabastada ja teine tööandja pakkuda kergemat tööd.
Haigekassa maksab kergemale tööle üleviimise korral haigushüvitist ühe kalendripäeva eest määras, mille võrra inimese palk kergemal tööl ühe kalendripäeva kohta on väiksem eelmise kalendriaasta ühe kalendripäeva isiku keskmisest tulust Maksu- ja Tolliameti andmete alusel.
Kui inimene on töölt vabastatud kergema töö puudumise tõttu, maksab haigekassa inimesele haigushüvitist alates töövabastuse 2. päevast, 70% määras arvutatuna eelmise kalendriaasta ühe kalendripäeva keskmisest tulust.
Rasedal on õigus saada antud põhjusega lehte kuni rasedus- ja sünnituspuhkuse alguseni.
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 18:43; 09.01 10:58;