Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kergemale tööle viimine rasedana ja sünnituspuhkusele

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kergemale tööle viimine rasedana ja sünnituspuhkusele

Postitas:

Olen kergemale tööle viidud raseduse algusest saati. Nüüd läksin tööandjaga vaidlema, kellel on migus- tööandja ütleb, et selle n-ö haiguslehega ma pean minema 70p enne tähtaega dekreeti. Samamoodi peaksin minema ka kui oleksin päris koju kirjutatud. Mina arvasin, et saan jääda siis kui tahan ehk siis 30päeva enne.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui raseduse ajal kergendati arsti või ämmaemanda otsuse alusel raseda töö- või teenistuskohustusi või viidi ta üle teisele tööle, siis on tal õigus saada sünnitushüvitist 140 päeva eest vaid juhul, kui ta jääb sünnituspuhkusele vähemalt 70 päeva enne eeldatavat sünnitamiskuupäeva. Kui kirjeldatud juhul jääb naine sünnituspuhkusele hiljem, peab arst või ämmaemand vähendama vastavalt ka sünnituslehe kestust, misläbi kahaneb hüvitis nende päevade võrra, mille võrra hiljem sünnituslehele jäädi.

https://www.haigekassa.ee/inimesele/rahalised-huvitised/sunnitushuvitis

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 12:08; 28.10 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kergemale tööle viidud raseduse algusest saati. Nüüd läksin tööandjaga vaidlema, kellel on migus- tööandja ütleb, et selle n-ö haiguslehega ma pean minema 70p enne tähtaega dekreeti. Samamoodi peaksin minema ka kui oleksin päris koju kirjutatud. Mina arvasin, et saan jääda siis kui tahan ehk siis 30päeva enne.

Su tööandjal on õigus. Pead minema dekreeti 70p enne.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei pea minema 70 p enne sünnituspuhkysele, aga kui ei lähe, ei saa sellevõrra sünnitushüvitist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui soovid kogu rsp eest st 140 p eest sünnitushüvitist pead jääma 70p enne sünnituse tähtaega.

 

Kehtib kõigile, kellele on väljastatud leht “üleviimine kergemale tööle”. Hoolimata sellest, kas tööd leiti ja töötad või kergema töö puudumisel oledki kodus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.10 14:24; 29.10 07:10; 29.10 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke erinev teema, aga… Mul nimelt sama olukord, olen nö haiguslehel kuna tööandjal kergemat tööd pakkuda pole ja tänu sellele olen piisavalt rahas kaotanud. Kuskil mujal vist ei tohi ka siis vahepeal tööl käia, et natukenegi oma sissetulekut suurendada? See -300€ on ikka korralik summa, mille puudumine tugevalt tunda annab…

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 19:17; 29.10 09:23; 29.10 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke erinev teema, aga… Mul nimelt sama olukord, olen nö haiguslehel kuna tööandjal kergemat tööd pakkuda pole ja tänu sellele olen piisavalt rahas kaotanud. Kuskil mujal vist ei tohi ka siis vahepeal tööl käia, et natukenegi oma sissetulekut suurendada? See -300€ on ikka korralik summa, mille puudumine tugevalt tunda annab…

Kui inimesel on mitu tööandjat ning ühel tööandjal on anda kergemat tööd ja teisel ei ole, võib tööandja, kellel kergemat tööd anda ei ole, inimese tööst vabastada ja teine tööandja pakkuda kergemat tööd.

https://www.haigekassa.ee/kergem-tool

Seda, kas sul oleks õigus ka TVLi ajal asuda sulle sobivale tööle uues firmas, võiksid küsida HK infoliinilt,  number on samal lingil kirjas.

Ka juristaitab.ee ajab samale küsimusele vastates segast ja lõpuks soovitab ikka HK poole pöörduda.

https://www.juristaitab.ee/forum/viewtopic.php?t=7798

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 12:08; 28.10 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea midagi küsima- lehe ajal “üleviimine kergemale tööle” tohib töötada, kui töö vastab kergema töö nõuetele, pole oluline, mitmendas töökohas st kui sinu nn põhitöökoht ei leia kergemat tööd aga mõnes muus kohas leitakse, tööta rahulikult.

 

NB! kui teenid kuus juurde kas või mõne euro, kompenseerib Haigekassa nii, et sa ei saa mitte 70% oma eelmise aasta keskmisest(nagu hetkel, kui oledki kodus) vaid 100% selle kuu eest.

 

Seega kas tõesti ei leitud mingit tööd kas või mõni tund päevas või päev kuus? Ka nn põhitöökohal võib töötaja üle viia hoopis teisele tööle, mis on kergem, ei pea olema tema põhitöö kergendamine. Kui ei, mujal aga võimalus, asu seal tööle.

 

NB! sinu nn kergema töö lehte peab siis kinnitama st SINNA SAADUD (sulle eelmisel kuul makstud)PALGA MÄRKIMA see tööandja, kus pisutki palka saad e siis mõlemad tööandjad peavad kursis olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.10 14:24; 29.10 07:10; 29.10 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea midagi küsima- lehe ajal “üleviimine kergemale tööle” tohib töötada, kui töö vastab kergema töö nõuetele, pole oluline, mitmendas töökohas st kui sinu nn põhitöökoht ei leia kergemat tööd aga mõnes muus kohas leitakse, tööta rahulikult.

NB! kui teenid kuus juurde kas või mõne euro, kompenseerib Haigekassa nii, et sa ei saa mitte 70% oma eelmise aasta keskmisest(nagu hetkel, kui oledki kodus) vaid 100% selle kuu eest.

Seega kas tõesti ei leitud mingit tööd kas või mõni tund päevas või päev kuus? Ka nn põhitöökohal võib töötaja üle viia hoopis teisele tööle, mis on kergem, ei pea olema tema põhitöö kergendamine. Kui ei, mujal aga võimalus, asu seal tööle.

NB! sinu nn kergema töö lehte peab siis kinnitama st SINNA SAADUD (sulle eelmisel kuul makstud)PALGA MÄRKIMA see tööandja, kus pisutki palka saad e siis mõlemad tööandjad peavad kursis olema.

Ma töötan laevas, seal paraku jah ei saa nii, et töötan vaid natuke. Vibratsioon ka vastunäidustatud jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 19:17; 29.10 09:23; 29.10 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma töötan laevas, seal paraku jah ei saa nii, et töötan vaid natuke. Vibratsioon ka vastunäidustatud jne.

Aga reaalne võimalus on tööle minna sobivale kohale? Mida tähendab “nn haiguslehel”, kuidas täpsemalt sul hetkel on vormistatud tööl (mitte) käimine?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, vibratsioon on 100% ohutegur, mille puhul raseduse tuvastamisest väljastatakse kohe leht “üleviimine kergemale tööle”. Sh laevapere liikmetel.

 

“nn haiguslehel” sel juhul  tähendabki, et arst on väljastanud rasedale lehe “üleviimine kergemale tööle”, leht on kuni rsp alguseni ja kogu aeg, olenemata sellest, kas leidub kergem nõuetele vastav töö ja millises töökohas või seda pole ja ollaksegi reaalselt kodus. U iga 30 p järel väljastatakse lihtsalt jätkuleht.

St

see leht on ERAND, mille ajal on sobiva töö leidumisel õigus seaduslikult töötamist jätkata

ja

vastavalt sellele, kas inimene saab pisutki palka või saab tööandjatelt 0, vastavalt sellele kompenseerib Haigekassa lehte erinevalt

st

igakuiselt kontrollitakse, kas mõni tööandja on lehele sisestanud makstud palga-

kui on palka, komp. nii, et KOKKU (tööandja +Haigekassa) saab 100% eelmise aasta keskmisest,

kui pole, saab 70% eelmise aasta keskmisest.

Kui loomulikult uus st hetkel makstav palk on juba eelmise aasta keskmine või suuremgi, siis Haigekassa sel kuul lisa ei maksagi. Aga leht jätkub ikka ja järgmisel kuul kontrollitakse jälle jne.

 

Meil (füüsiline töö) tuttav rasedana sai hoopis laohoidja koha, käis igal hommikul 1t n ö asju välja andmas oma töökohal, mitte ei töötanud liini taga, palk oligi 5t eest nädalas aga kuna eelmise aasta keskmine väga ok siis kokkuvõttes sai sama palka edasi (ok, osa kompensatsioonina) st sissetulekutes ei kaotanud,

teine tuttav töötas koolis raseduse lõpupoole asjaajajana ja korrastas dokumente ning arhiivi, mitte kehalise kasvatuse õpetajana/treenerina, veel tean, et naaber leidis 6 kuuks uue teiselaadilise töö, kui nn põhitöökoht kergemat tööd ei leidnud (oli laboris tööl enne, töö kemikaalidega) jne, võimalusi leitakse st tihti on tööandjal hoopis muusse ametisse korraks tööjõudu vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.10 14:24; 29.10 07:10; 29.10 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ongi kergemale tööle üleviimine, aga kuna kergemat tööd pole, siis maksab haigekassa kodus passimise eest 70% nagu siis, kui oleks haiguslehel. Haigekassa lehel kanne “Haigusleht (terviseseisundile vastava töö andmine või üleviimine kergemale ametikohale) (järg)”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 19:17; 29.10 09:23; 29.10 12:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kergemale tööle viimine rasedana ja sünnituspuhkusele