Esileht Hobinurk Kersna uus saade Nõmmikust

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 90 )

Teema: Kersna uus saade Nõmmikust

Postitas:
Kägu

Kuidas teile meeldis?

Oli ilusaid kohti ka, aga peale peale saadet ei jäänud head tunnet.

Miks oli vaja lahata seda armukese teemat? Ja seda veel Sulevi tütrega.

See tundus ka kuidagi tütre poolt kummaline, hakata rääkima kui rahatu isa lõpus oli.

+13
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas teile meeldis?

Oli ilusaid kohti ka, aga peale peale saadet ei jäänud head tunnet.

See tundus ka kuidagi tütre poolt kummaline, hakata rääkima kui rahatu isa lõpus oli.

Vaevalt, et Kersna sundis teda rääkima.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga miks mitte? Minu meelest kõige paremad portreelood kuulsatest inimestest tulevadki just siis, kui julgetakse rääkida ka ebameeldivatest asjadest. Nii nagu elu oli.

Iseasi, kas Kersna seda näiteks ka endast rääkivas saates tegi.

+29
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mulle eriti ei meeldinud ka see armukese teema ja joomise teema. Mul on ka isa surnud, väga vastik oleks, kui keegi tuleks tema armukestest rääkima või armuke läheks kuskile rääkima, et näe, tal oli mu isaga nii suur armastus. Miks armukese ema hakkab sellest veel Kersnale kirjutama, selline tunne, nagu kuulsaks tahaks saada selle üleaisa löömisega, ema veel tütre üle uhkegi. Lisaks helistab veel koju, päris vastik.

+14
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

armukese teema oli nõme jah, näha oli, et see oli ka tütrele ebameeldiv teema.  mis elu lõpul rahasse puutub, siis tol ajal (1992) ei olnudki võimalik ju mingeid vanu sääste omada, rahareform oli just olnud.

aga veelgi kummalisem oli see Kerge jutt, et tal jäi andekusest puudu.

+25
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle eriti ei meeldinud ka see armukese teema ja joomise teema. Mul on ka isa surnud, väga vastik oleks, kui keegi tuleks tema armukestest rääkima või armuke läheks kuskile rääkima, et näe, tal oli mu isaga nii suur armastus. Miks armukese ema hakkab sellest veel Kersnale kirjutama, selline tunne, nagu kuulsaks tahaks saada selle üleaisa löömisega, ema veel tütre üle uhkegi.

Kui tütar oleks öelnud, et ei soovi neil teemadel rääkida, küllap oleks Kersna need asjad välja jätnud. Ja kui isast ei soovi üldse rääkida, ei pea saates kaasa lööma.

Mulle just meeldib, et Kersna räägib inimestest ausalt ja ilustamata.

+7
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea tõesti, mis Kersnal selle Nõmmikuga on. Aasta algul käisin ühel psühholoogia-alasel konverentsil. Kersna oli ka esinemas. Seal ka rääkis Nõmmiku noorest armukesest. Et kui Nõmmik oleks oma naise jätnud ja armukese juurde läinud (nagu tema Liina juurde), siis oleks Nõmmiku tervis korda saanud jne.

+28
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest oli ka väga ebamugav seda vaadata, kuidas Kersna ulatab Sulevi tütrele “reliikvia” ehk armukese kirja ja PALUB seda kirja Sulevi tütrel lugeda… Tekib küsimus, et kas Kersna hoidiski seda kirja 1994st aastast alates selleks, et sobival hetkel seda mõne lähedase nina alla toppida? Miks ta varem selle kirjaga välja ei tulnud? Kas kirja kirjutaja lähedased tahtsid, et see nüüd avalikkuse ette tuuakse? Mida selline “paljastamine” andis? Mina ei oleks tahtnud Sulevi tütre nahas olla sel hetkel kui selline kiri nina alla topitakse ja kästakse lugeda. Tütar reageeris sellele küll väga professionaalselt, aga Kersna poolt oli selline tegu ebaeetiline.

+45
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea tõesti, mis Kersnal selle Nõmmikuga on. Aasta algul käisin ühel psühholoogia-alasel konverentsil. Kersna oli ka esinemas. Seal ka rääkis Nõmmiku noorest armukesest. Et kui Nõmmik oleks oma naise jätnud ja armukese juurde läinud (nagu tema Liina juurde), siis oleks Nõmmiku tervis korda saanud jne.

Usun, et armukese teema oli tütrega vast ikka kooskõlastatud.
Aga nagu päriselt rääkiski K konverentsil nii?

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei paistnud küll, et kooskõlastatud. Või siis tütrel isa suhtes kehvad tunded, et rääkis tema joomisest, ütles, et ta ei imesta, et armukesi oli jne. Nõmmikust jäi mulje, et liiderdaja joodik, kes mängis tola, aga oli igal alal andetu. Ei tea, kas oli seda siis nüüd vaja.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest oli ka väga ebamugav seda vaadata, kuidas Kersna ulatab Sulevi tütrele “reliikvia” ehk armukese kirja ja PALUB seda kirja Sulevi tütrel lugeda… Tekib küsimus, et kas Kersna hoidiski seda kirja 1994st aastast alates selleks, et sobival hetkel seda mõne lähedase nina alla toppida? Miks ta varem selle kirjaga välja ei tulnud? Kas kirja kirjutaja lähedased tahtsid, et see nüüd avalikkuse ette tuuakse? Mida selline “paljastamine” andis? Mina ei oleks tahtnud Sulevi tütre nahas olla sel hetkel kui selline kiri nina alla topitakse ja kästakse lugeda. Tütar reageeris sellele küll väga professionaalselt, aga Kersna poolt oli selline tegu ebaeetiline.

Kas sa saadet ei vaadanud? Seal on ju selgelt öeldud, et nad pöördusid saates vaatajate poole, saata mälestusi Sulev Nõmmikust. Ja siis kirjutati selle üleskutse peale. Mingi mõte oli ju Sulev Nõmmiku mälestust jäädvustada ka enne kui teleka saates väljahõigati, et saatke mälestusi.  Noore reporterina tegin Kersna ühe viimastest intervjuudest Sulev Nõmmikuga. Ilmselt jättis see kohtumine talle ikkagi jälje, et ta hakkas mälestusi koguma. Meie ajud on selle “kõik peab ilus ja läikiv” olema juba nii pehmenenud, et kõik “mitte ilus” tuleb ärapeita ja öelda ,et pole olnud. Mina leian, et inimesi tuleb ikkagi inimestena kujutada. Elu pole instagrammi pildialbum ja pole mõtet ajusid endal krussi ajada, et kõik peab viimasepeal väljanägema, mis siis, et suhted on kehvad ja elu laguneb igast otsast.

+18
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga veelgi kummalisem oli see Kerge jutt, et tal jäi andekusest puudu.

See oli küll nii imelik ja kuidagi ebameeldiv. Nii imelik. Mille järgi seda siis hinnatakse?

Armukeseteema oli ka imelik. Mingid kirjad ja imelikud pildid. Mulle jäi sellest mulje, et oleks nagu väljamõeldis, kellegi ema kirjutab, mingid võõra lapse pildid või kelle lapse see tume laps siis oli? Kellegi ema kirjad, nagu meenutab mulle ühe lapsepõlvesõbrannat, kes rääkis oma peikadest, keda keegi kunagi näinud ei olnud, ikka kirjad olid ja puha, aga koos neid ei nähtud.

Et kui Nõmmik oleks oma naise jätnud ja armukese juurde läinud (nagu tema Liina juurde), siis oleks Nõmmiku tervis korda saanud jne.

Absurd. Keegi ei hoia kedagi kinni ja kas see naine sellest üldse teadis, armuke koos emaga puntis?

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga nagu päriselt rääkiski K konverentsil nii?

Ei tea mis valu mul oleks seda välja mõelda 🙂 Ta rääkis seal teistest kuulsustest ka selles võtmes. Põhimõte oli see, et mees peab oma eluarmastuse ära tundma ja temaga koos elama – siis läheb tal elus hästi, sh saab ka tervis korda.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea mis valu mul oleks seda välja mõelda 🙂 Ta rääkis seal teistest kuulsustest ka selles võtmes. Põhimõte oli see, et mees peab oma eluarmastuse ära tundma ja temaga koos elama – siis läheb tal elus hästi, sh saab ka tervis korda.

JU siis ei olnud see eluarmastus.Kaugelt õhkamine ja salaja kokkusaamine, romantiliste kirjade kirjutamine ongi midagi muud, kui abielu, ühine laste kasvatamine, koos maja ehitamine ja ka väsinuna üksetise nägemine – laias laastus.  Kui seda pole, ei teatagi, kas see romantika ka argipäevas toimiks. Ja mõni võib aru saada, et ei toimigi. Ja ei võtagi midagi ette.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kersna meeldib mulle üha vähem. Kunagisest austusest pole enam kuigi palju järel. Eriti nõme on eluarmastuse jutt. Kui keskealised kriisis daamid seda apologeetilist loba räägivad, suudan taluda, aga ühe mehe suust küll mitte.

+44
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kersna meeldib mulle üha vähem. Kunagisest austusest pole enam kuigi palju järel. Eriti nõme on eluarmastuse jutt. Kui keskealised kriisis daamid seda räägivad, suudan taluda, aga ühe mehe suust küll mitte.

Mulle sellep. see eluarmastuse jutt imelik, et kõlab nagu keskajast, kus inimesi lapsena paari pandi, ilma oma soovita. Mingeid ülikuid või islamimaades. Nagu oleks keegi , kes käsib elada ja lapsi teha nendega, kes ei meeldi ja siis teevad näo, et pole kuulnudki lahkumineku võimalikkusest maailmas.  Jätab maigu, et  otsin armastust, pere ja naine on vaenlased, aga nii palju julgust mehel ei ole, et olla aus. Eluarmastust on normaalne soovida ja otsida. Aga mitte seniste kaaslaste kõrvalt ja nendega koos elades ja seda neile mitte teada andes. Nagu parasiit, kes ripub kuskil küljes, enne, kui uue leiab, kes parem ja terve ja tühjaks imemata.. Otsi, aga ole vaba otsides. Muidu kõlab nagu ma ei tea mis.

+19
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Visaku esimene kivi see, kes patuta”- Liina ajas lõhki Vahuri esimese pikaajalise kooselu Kadi Pedanikuga, neil on salasuhtest laps. Mis osutaja tema on teiste aastatetaguse armukesepidamise kohta, kui inimene ise juba ammu surnud, hõõruda seda nina alla Nõmmiku tütrele! Vastik. Aga seda Vahur Kersna OMA saates enda kohta ei rääkinud, ega ju? Silmakirjalikkuse kõrgem tase.

Ilmselgelt tütar ei teadnud sellest varem midagi (miks pidanuks? te ju ise olete ka nõus, et väiksed lapsed ei pea isa armukesepidamisest teadma, ammugi oli see hea norm siis, et selliseid asju ei kellatud ja lapsed ei pea omavahelisi hõõrumisis ja räpaseid saladusi teadma), aga suutis jääda veatult soliidseks ja olukorrast vägagi viisakalt ja auga välja tulla. Ja Kersna oligi seda kirja 1994.aastast alles hoidnud (see kirjutaja oli vist näitleja, vaevalt see ema enam ise eluski on? ja tekst ise on ju täiesti kontrollimata jutt ilma asjaosaliste teadmata, mine tea, mis üks ema võib sinna juurde luuletada), ikkagi mõnus kompra ju, mine tea, millal vaja läheb. Fakt on aga see, et Nõmmik oli surmani ühe naisega abielus, 33a. Ja tema abikaasa võib olla veel elus (83) ja nägi seda, misjuhul on see tegu veel vastikum.

https://www.ohtuleht.ee/237568/vahur-kersna-endine-elukaaslane-lubas-mu-maha-lasta see oli aastal 2007, Liina ja Vahuri poeg sündis 2006. Huvitav, kuidas Vahurile endale meeldiks, kui keegi paarikümne aasta pärast telelegendist (kui see legend ka ilma isetehtud saadeteta niikaua püsib) rääkivas saates selle teema tema pojaga ette võtaks? Vähk ja paras äratõusnud tegelane ja nabaimetleja ja kõikmis- aga ära ole surnute vastu siga. Nõmmik oli austatud ja armastatud tegelane, eraelus on neid apse meie paljudel “rahvakunstnikel”. Seda, et ta jõi, teadsin mina isegi väikse lapsena, siis praktiliselt polnudki neid estraaditegelasi, kes alkohoolikud poleks olnud.

+38
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks see Killand ole samaat puust mis Kersnagi. Kõigepealt lasi isikusaate tüübil endast teha ja kommenteeris seda, et täitsa okey. Ikkagi ETV staazikas töötaja ja vajagi nendest isikusaateid. Nüüd tegi see superajakirjanik päriselt kuulsast ja tuntust isikust persooniloo ja sobib ka kui natuke materdada, et nii hea nende kõrval välja ei näe!
See ETV on ikka selline onupojapoliitika ja korruptsioonipesa, et ma ei kujuta ette, kes see julge poliitik saaks olema, kes selle asutuse laiali peksasks ja uue ning tugeva ning läbipaistva juhtimisega riikliku ringhäälingu looks? Siiani pole ükski valitsus seda suutnud/tahtnud teha.

+12
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/82286749/kadi-pedanik-ma-ei-taha-elada-ahvardustemaailmas

Vahuri pikaaegse elukaaslase jutu põhjal on tegemist eriti vastiku tüübiga.

Ilmselt sobivad oma hoiakutelt Liinaga hästi kokku, mõlemad peavad saama, mis tahavad, selleks vahendeid paraku valimata.

+28
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga veelgi kummalisem oli see Kerge jutt, et tal jäi andekusest puudu. See oli küll nii imelik ja kuidagi ebameeldiv. Nii imelik. Mille järgi seda siis hinnatakse?

Ehk loomingu järgi? Olgem ausad, filmid, mis ta tegi, olid kunstilises plaanis üks paras ebaõnnestumine. See, et rahvas vahib mokk töllakil, pole kvaliteedi näitaja.

+1
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Liina oli ambitsioonikas Lasnamäe kooli lõpetanud mitte keegi, kes sai tänu Vahurile ree peale. Nüüd on Riigikogus ja tähtis tädi. Vahur sai noore naise. Mõlemal kasud sees. Liinal oli palju võimlemist, et teiste armukeste seast silma paista. Et seda nüüd eluarmastuseks nimetatakse, väga huvitav. Pooltel keskealistel meestel tuleb mingis etapis 20-30 aastat nooremate vastu see eluarmastus peale. Kui sellel noorel naisel ka seda meest millekski vaja on (raha, kuulsus), siis tulebki uus eluarmastuse paar. Kui Nõmmik olekski olnud üks kolhoosi jota, siis vist see noor naine tema järele niimoodi õhanud ei oleks, aga ikkagi kuulus inimene. Näe, nüüd armukese emagi veel nii uhke tütre saavutuse üle ja sai saatesse.

Kui siin nii suurt tõde taga aetakse, siis rääkigu oma saadetes ka oma suhetest ausalt, nagu see asi oli. Aga ennast ilustab ja meisterdab mingiks telelegendiks, teistele tõmbab nö vee peale. Vastk.

+37
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jätame Kersna isikliku elu kõrvale. Ajakirjanikuna on ta tasemel. Saatel polnud viga, avas Nõmmikut mitmest küljest. See armukese asi oli mingi 10 minutit saatest, mis me selle üle siin vaidleme. Kunstiinimesed võtsid ikka vahel napsu ja ripsutasid tiiba. Sellest joomisest räägiti vähe ja taktitundeliselt, Kuslap ei tahtnud seda teemat üldse puudutada. Eks ta omal ajal natuke avalik saladus oli. Nõmmiku surm jääb natuke Valmise südametunnistusele, lohistasid vana meest nagu maskotti mööda suvetuuri, iga päev etendus. Tahtsid Nõmmikust viimast välja pigistada, aga sel ei pidanud tervis vastu. Nõmmiku filmid rahvale meeldivad, vahet pole, kas see on sügav kunst või ei ole.

+16
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga veelgi kummalisem oli see Kerge jutt, et tal jäi andekusest puudu. See oli küll nii imelik ja kuidagi ebameeldiv. Nii imelik. Mille järgi seda siis hinnatakse?

Ehk loomingu järgi? Olgem ausad, filmid, mis ta tegi, olid kunstilises plaanis üks paras ebaõnnestumine. See, et rahvas vahib mokk töllakil, pole kvaliteedi näitaja.

Hm, ja mina arvasin, et kunsti väärtus seisnebki ikka eelkõige selles, kuidas see publiku poolt vastu võetakse. Mis mõte on Suurel Kunstil, mis kellelgi korda ei lähe? Kellele seda siis tehakse?

+29
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sinu maitse ühtib siis NSVL kulturnikute omaga 🙂 Aga just aeg näitab, mis ujub, mis upub. Ja Nõmmiku filme näidatakse 40+a hiljemgi uue aasta päeval ja rahvale meeldib. Lastega vaatasime just “Siin me oleme!” ja oli ikka veel naljakas. IGA lause on parool ja rahva seas kasutuses.

+22
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui rumal jutt. Mis kunstiline plaan? Nõmmik ei soovinudki teha “Maasikavälu” ega “Kosmoseodüsseiat”, vaid toredaid naljafilme Eesti rahvale ning see eesmärk õnnestus tal 110%-liselt, neid filme teavad peast mitte ainult filmide kaasaegsed, vaid ka tänased noored.

+28
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kersna saade oli rõve ja k.sikollane nagu kogu Kersna “looming”. See, et ta enda kohta pikantseid fakte avaldada ei taha, on siin juba kenasti ära öeldud.

Ega avaliku elu tegelased polegi enamasti suuremat sorti pereinimesed, kahte jumalat teenida ei jaksa.

Nõmmiku komöödiad on siiani minu lemmikud, mulle meeldivad, tuleb tunnistada, ka labasevõitu naljad, nt ka Borat on üks mu lemmikkujusid siiani, inimlikust (mite propagandisti) seisukohast tehtud poliitilised naljad meeldivad ka.

Mis ma arvan sellest Kersna uuest saatest? Tüüpiline kersnalik käkerdis, nagu alati. Kummaline tõesti, et ta iseenda suhtes sama paljastav ei soovi olla nagu oma portreteeritavate suhtes.

+19
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis ebaõnnestumine? Väga head komöödiad olid need. See, et komöödiat nii suureks kunstiks ei peeta, on juba antiikajast paratamatu, aga see ei tähenda, et komöödiaid vaja ei oleks, sellest saadi isegi antiikajal aru.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt saade meeldis, kuigi jäi kuidagi pinnapealseks. Kogu aur läks vist oma saate peale. Väga tore, et nad tütre nõusse said, sest varasemalt on ta alati intervjuudest keeldunud. Ja tühja sellest armukese-teemast. No selgus, et ei olnudki ainult vananev rahvakunstnik, vaid kellegi noore näitsiku eluarmastus, mis siis? Mis siin ikka vuih ja vastik öelda.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas teile meeldis? Oli ilusaid kohti ka, aga peale peale saadet ei jäänud head tunnet. Miks oli vaja lahata seda armukese teemat? Ja seda veel Sulevi tütrega. See tundus ka kuidagi tütre poolt kummaline, hakata rääkima kui rahatu isa lõpus oli.

Ma ei saa aru sellest, miks muu maailma kuulsustest, näiteks Freddie Mercuryst elulugusid avaldades kõlbab ära mainida, et talle meeldis juua ja aineid pruukida ja et võis olla oma igasugu partnerite suhtes armukade, aga ise juhusuhetest ära ei öelnud jne. – aga meie Eesti kuulsate inimeste puhul justkui ei tohi imelikke asju rääkida?

Aga miks mitte? Minu meelest kõige paremad portreelood kuulsatest inimestest tulevadki just siis, kui julgetakse rääkida ka ebameeldivatest asjadest. Nii nagu elu oli.

Minu meelest ka. Ainult jah, nagu näha, teiste puhul õnnestub selliseid lugusid teha, iseenda elu kiputakse ikka ilusamas kastmes serveerima.

+17
-2
Please wait...

Postitas:
Amatöör

Minu arvates “Noor pensionär” ja “Mehed ei nuta” on filmid, kus iga süžee on täpselt paigas, lisaks tekst ja näitlejate super hea töö. No ei tule sama häid komöödiafilme  peale, neid vaatad korra ja paar, siis on isu täis. Kolmas väga hea komöödia on “Viini postmark”.

“Siin me oleme” on filmina kehvem,  ilmselt filmi monteerides avastati palju apsakaid – võõrad on kaadris (seal kus neid lehmi taga aeti), ööst saab päev ja päevast saab öö, siis see kuulus koht, kus vist Nõmmik on ise rahva hulgas ja vaatab ennast redeli peal seismas (või oli see Abel). Aga Smuuli  tekst ja näitlejad päästavad ära.

Samas oli Sulev  Nõmmik väga andekas lavastaja ja režisöör.  Ja selle kohapealt oli saade  väga hea- see on nii teatri, kui filmiajalugu käsitlev ning kindlasti väga hariv.   Et Nõmmik ei olnud ainult naljavend, vaid tegi väga häid lavastusi Estonias (Mees La Manchast, Pipi Pikksukk jne). Just sellepärast  jään selle juurde, et ETV on ikka tasemel telekanal.

+24
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 90 )

Esileht Hobinurk Kersna uus saade Nõmmikust