Esileht Ilu ja tervis Kes AD võtnud?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Kes AD võtnud?

Postitas:
Kägu

Kas teil on AD (antidepressandid) aidanud? Ükskõik mille vastu olete seda võtma hakanud?

 

Aitäh vastuste eest!

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole aidanud.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen võtnud AD pikalt.Ühel päeval sai ravim otsa.Arsti telefoni teel kätte ei saanud.Mingi 3 nädalat ei võtnud AD´d.Tekkis unetus.Suutsin magada ainult mõned tunnid öösel.Lõpuks retsepti pikendati.Ja normaalne magamine taastus.Mulle arst ütles et see oli võõrutusnäht ja päeva pealt ei tohi AD ära jätta.Seega ei vasta tõele see väide et AD ei tee mitte midagi.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükskõik mille vastu? Et kui varvas valutab või kõht on lahti, siis võtad ADd?
Depressiooni vastu aitab küll väga hästi, kui on leitud sobiv ravim.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Depressiooni vastu aitab küll väga hästi, kui on leitud sobiv ravim.

Mitte kõigil. Olen viit erinevat proovinud, ei ole aidanud.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tekkis peale üht emotsionaalselt laastavat üleelamist ärevushäire, nii vaikselt, et ei saanud arugi, kui juba asi päris hulluks läks. Aastaga oli välja kujunenud nii suur probleem, et ma ei suutnud enam üksi ei poes ega tänaval käia, kartsin paanikahoogu tulemas ja siis keset poodi looteasendis nuttes naerualuseks jääda ja lõpuks otsustasin psühhiaatrilt abi paluda. Sain erinevaid AD variante ja rahustid. Katsetatud sai Amitriptylin, Ketipinor ja Paxil, selle viimase juurde jäin kauemaks, kui aasta, teised kaks ajasid kohe peale võtmist une peale ja magasin õhtuni, aga kästud oli võtta just hommikul. Paar kuud peale ravimikuuri alustamist avastasin, et ei mõtle enam asjadele, mis paanikat tekitasid, umbes nii, et mõtlesin, kui kena oleks jalutama minna ja lihtsalt läksin, sama kohvikus käimisega, kuigi söögiisu oli null, igatsesin järsku inimesi enda ümber. Kiitsin endale oma imerohtu ja elasin veel aasta igapäevaselt antidepressantide najal, aga siis hakkasin järjest rohkem mõtlema selle peale, et ma ei ole mitte kordagi naernud. Naeratanud jah, aga kas ma olen õnnelik, kui mitte ükski asi ei tundu naljakas ja mingit emotsiooni ei paku. Üldse ei tunne mingeid emotsioone. Ja nii kripeldas südamel, et koos ärevuse ja hirmudega on kõik positiivne kadunud. Jätsin edasi nad välja kirjutamata ja otsustasin, et vaatan, mis edasi saab. Mingeid võõrutusnähtusid ei mäleta, et oleks olnud, aga söögiisu tuli tagasi mitmekordselt ja võtsin palju juurde. Kõik tundus hoopis teistsugune, nagu oleksin varem autopiloodil robot olnud, olin mõnel päeval kurb ja mõnel rõõmus ja õnnetu olemine tundus nii normaalne. Aga paanikahood ja ärevus ei tulnud enam tagasi ja siiani kümme aastat hiljem need probleemid ei kimbuta, sotsiaalsed foobiad kadusid ka koos nendega. Nüüd tuli üks igavesti pikk joru siia, aga tahtsin sellega öelda, et AD ei ole alati halb, aga ei ole ka hea. Mina sain abi, aga samas oleksin neid edasi võttes lihtsalt funktsioneerinud nagu robot.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tekkis peale üht emotsionaalselt laastavat üleelamist ärevushäire, nii vaikselt, et ei saanud arugi, kui juba asi päris hulluks läks. Aastaga oli välja kujunenud nii suur probleem, et ma ei suutnud enam üksi ei poes ega tänaval käia, kartsin paanikahoogu tulemas ja siis keset poodi looteasendis nuttes naerualuseks jääda ja lõpuks otsustasin psühhiaatrilt abi paluda. Sain erinevaid AD variante ja rahustid. Katsetatud sai Amitriptylin, Ketipinor ja Paxil, selle viimase juurde jäin kauemaks, kui aasta, teised kaks ajasid kohe peale võtmist une peale ja magasin õhtuni, aga kästud oli võtta just hommikul. Paar kuud peale ravimikuuri alustamist avastasin, et ei mõtle enam asjadele, mis paanikat tekitasid, umbes nii, et mõtlesin, kui kena oleks jalutama minna ja lihtsalt läksin, sama kohvikus käimisega, kuigi söögiisu oli null, igatsesin järsku inimesi enda ümber. Kiitsin endale oma imerohtu ja elasin veel aasta igapäevaselt antidepressantide najal, aga siis hakkasin järjest rohkem mõtlema selle peale, et ma ei ole mitte kordagi naernud. Naeratanud jah, aga kas ma olen õnnelik, kui mitte ükski asi ei tundu naljakas ja mingit emotsiooni ei paku. Üldse ei tunne mingeid emotsioone. Ja nii kripeldas südamel, et koos ärevuse ja hirmudega on kõik positiivne kadunud. Jätsin edasi nad välja kirjutamata ja otsustasin, et vaatan, mis edasi saab. Mingeid võõrutusnähtusid ei mäleta, et oleks olnud, aga söögiisu tuli tagasi mitmekordselt ja võtsin palju juurde. Kõik tundus hoopis teistsugune, nagu oleksin varem autopiloodil robot olnud, olin mõnel päeval kurb ja mõnel rõõmus ja õnnetu olemine tundus nii normaalne. Aga paanikahood ja ärevus ei tulnud enam tagasi ja siiani kümme aastat hiljem need probleemid ei kimbuta, sotsiaalsed foobiad kadusid ka koos nendega. Nüüd tuli üks igavesti pikk joru siia, aga tahtsin sellega öelda, et AD ei ole alati halb, aga ei ole ka hea. Mina sain abi, aga samas oleksin neid edasi võttes lihtsalt funktsioneerinud nagu robot.

Kas positiivsed emotsioonid ei tulnudki tagasi?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtsin üht ad-d ja sain infolehel olevad kõik kõrvalmõjud.  Pideva peavalu. Seksiga probleemid. Ja hulljulguse. Soovi riskida. Tagajärgedele mõtlematu olemise.

Ja hiljem veel ma võtsin üht käsimüügis olevat preparaati. Ja sain nutuhood.

Ma ei tea…. nagu hulluks ajavad hoopis.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tekkis peale üht emotsionaalselt laastavat üleelamist ärevushäire, nii vaikselt, et ei saanud arugi, kui juba asi päris hulluks läks. Aastaga oli välja kujunenud nii suur probleem, et ma ei suutnud enam üksi ei poes ega tänaval käia, kartsin paanikahoogu tulemas ja siis keset poodi looteasendis nuttes naerualuseks jääda ja lõpuks otsustasin psühhiaatrilt abi paluda. Sain erinevaid AD variante ja rahustid. Katsetatud sai Amitriptylin, Ketipinor ja Paxil, selle viimase juurde jäin kauemaks, kui aasta, teised kaks ajasid kohe peale võtmist une peale ja magasin õhtuni, aga kästud oli võtta just hommikul. Paar kuud peale ravimikuuri alustamist avastasin, et ei mõtle enam asjadele, mis paanikat tekitasid, umbes nii, et mõtlesin, kui kena oleks jalutama minna ja lihtsalt läksin, sama kohvikus käimisega, kuigi söögiisu oli null, igatsesin järsku inimesi enda ümber. Kiitsin endale oma imerohtu ja elasin veel aasta igapäevaselt antidepressantide najal, aga siis hakkasin järjest rohkem mõtlema selle peale, et ma ei ole mitte kordagi naernud. Naeratanud jah, aga kas ma olen õnnelik, kui mitte ükski asi ei tundu naljakas ja mingit emotsiooni ei paku. Üldse ei tunne mingeid emotsioone. Ja nii kripeldas südamel, et koos ärevuse ja hirmudega on kõik positiivne kadunud. Jätsin edasi nad välja kirjutamata ja otsustasin, et vaatan, mis edasi saab. Mingeid võõrutusnähtusid ei mäleta, et oleks olnud, aga söögiisu tuli tagasi mitmekordselt ja võtsin palju juurde. Kõik tundus hoopis teistsugune, nagu oleksin varem autopiloodil robot olnud, olin mõnel päeval kurb ja mõnel rõõmus ja õnnetu olemine tundus nii normaalne. Aga paanikahood ja ärevus ei tulnud enam tagasi ja siiani kümme aastat hiljem need probleemid ei kimbuta, sotsiaalsed foobiad kadusid ka koos nendega. Nüüd tuli üks igavesti pikk joru siia, aga tahtsin sellega öelda, et AD ei ole alati halb, aga ei ole ka hea. Mina sain abi, aga samas oleksin neid edasi võttes lihtsalt funktsioneerinud nagu robot.

Kas positiivsed emotsioonid ei tulnudki tagasi?

Positiivsed emotsioonid tulid tagasi ja negatiivsed ka, varem tundus, et lihtsalt tegin asju masinlikult ja eriti midagi ei tundnud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen võtnud kolme erinevat, aga sain peavalud, iivelduse, kõhulahtisuse, hüposeksuaalsuse ja tahtsin 24/7 ainult magada. ei saanud aru, et toimiks, olin selline hall ja mitteidagiütlev edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind aitavad alati hästi, aga suur kõrvatoime on alati ka libiido täielik nulli langus.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsetatud sai Amitriptylin, Ketipinor ja Paxil

Minul on Ketipinor kasutusel unerohuna (võtab mõtted ära, et mis kõik homme teha on vaja ja mis täna tegemata jäid)…imelik, et sa hommikul seda võtma pidid.

Ma võtan Brintellixit ja olen väga rahul. Mõjus pea koheselt. Praegu planeerin selle ärajätmist mõne kuu pärast. Mul tekkis vajadus rohu järele pärast mitme traumaatilise sündmuse läbielamist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen võtnud ärevushäire ja depressiooni raviks erinevatel eluperioodidel. Mind on nad alati aidanud, mitte järsku üleöö aga kuidagi tasapisi, kuni üks hetk sain aru, et olemine on tagasi normaalne, ei ole igasugu imelikke füüsilisi ärevusest tingitud kaebusi ja meeleolu on paranenud. Siis olen järk-järgult võtmise lõpetanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, on aidanud.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen võtnud, esimene proovitud ravim toimis ja seega ütlen, et aitasid küll.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, on aidanud ja mingeid olulisi kõrvalmõjusid ei olnud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind on aidanud aga ravi on mitu aastat kestnud ja erinevatel perioodidel olen erinevaid doose võtma pidanud. Seda et rõõmu või kurbust enam ei tunneks ei ole olnud, vastupidi, kui ravi toimib siis kogen just erinevaid emotsioone ja suudan neid eristada, lihtsam on mõtteid juhtida. Depressiivsete episoodide ajal on kõik ühtlaselt hall, olen nagu robot, kes teeb mingid kohustuslikud liigutused aga minimaalselt ja muidu lihtsalt eksisteerib. Ärevuse vastu on ka aidanud, õigemini ma ei osanud endal ärevust kahtlustadagi (arvasin et valud rinnus jms on lihtsalt mu elu osa), kuni doosi tõstetud sai ja need sümptomid ära kadusid.

Küll aga ei maksa loota, et võtad rohtu ja maagiliselt kõik saab olema imeline. Iseendaga peab ikka tööd tegema (teraapia, tervislikum elustiil, vajadusel muudatused elukorralduses jne), kuid ADd võivad organismis tasakaalu nii palju parandada, et üldse on võimalik seda tööd tegema hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsetatud sai Amitriptylin, Ketipinor ja Paxil

Minul on Ketipinor kasutusel unerohuna (võtab mõtted ära, et mis kõik homme teha on vaja ja mis täna tegemata jäid)…imelik, et sa hommikul seda võtma pidid.

Ma võtan Brintellixit ja olen väga rahul. Mõjus pea koheselt. Praegu planeerin selle ärajätmist mõne kuu pärast. Mul tekkis vajadus rohu järele pärast mitme traumaatilise sündmuse läbielamist.

Mis koguse Brintellixi võtad?

Arst kirjutas mulle 20mg päevas. Kurb on see, et see rohi on üpriski kallis. Aga siiralt loodan ja usun, et see teeb mu olemise paremaks!

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsetatud sai Amitriptylin, Ketipinor ja Paxil

Minul on Ketipinor kasutusel unerohuna (võtab mõtted ära, et mis kõik homme teha on vaja ja mis täna tegemata jäid)…imelik, et sa hommikul seda võtma pidid.

Ma võtan Brintellixit ja olen väga rahul. Mõjus pea koheselt. Praegu planeerin selle ärajätmist mõne kuu pärast. Mul tekkis vajadus rohu järele pärast mitme traumaatilise sündmuse läbielamist.

Ma võtsin samuti Brintellixi, aga sain sellega kahel korral nii hirmutava kogemuse et enam ei julge ei seda ega ühtki muud AD-d võtta. Üle 10a olin depressiooniga kuidagi nii hakkama saanud, et kätt endale külge ei pannud, kuigi mõtteid loomulikult oli. Brintellixiga sattusin enesetapukatsetega kahel korral haiglasse. Võin käsi südamel vanduda, et miski mängis mu ajuga päris korralikult ja olin nagu transis kui seda tegin. Mul ei olnud soovi end ära tappa ega end vigastada kuniks mingi laks nagu pähe lõi. Elus ei soovi midagi sellist enam kogeda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsetatud sai Amitriptylin, Ketipinor ja Paxil

Minul on Ketipinor kasutusel unerohuna (võtab mõtted ära, et mis kõik homme teha on vaja ja mis täna tegemata jäid)…imelik, et sa hommikul seda võtma pidid.

Ma võtan Brintellixit ja olen väga rahul. Mõjus pea koheselt. Praegu planeerin selle ärajätmist mõne kuu pärast. Mul tekkis vajadus rohu järele pärast mitme traumaatilise sündmuse läbielamist.

Mis koguse Brintellixi võtad?

Arst kirjutas mulle 20mg päevas. Kurb on see, et see rohi on üpriski kallis. Aga siiralt loodan ja usun, et see teeb mu olemise paremaks!

Mul 10 mg. MA ei tea, kui palju sa teenid, aga 40 eurot kuus kulutada sellele, et sul on “ilgelt sitt olemise” asemel “jumala ok olla”, ei ole mu arvates palju.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsetatud sai Amitriptylin, Ketipinor ja Paxil

Minul on Ketipinor kasutusel unerohuna (võtab mõtted ära, et mis kõik homme teha on vaja ja mis täna tegemata jäid)…imelik, et sa hommikul seda võtma pidid.

Ma võtan Brintellixit ja olen väga rahul. Mõjus pea koheselt. Praegu planeerin selle ärajätmist mõne kuu pärast. Mul tekkis vajadus rohu järele pärast mitme traumaatilise sündmuse läbielamist.

Mis koguse Brintellixi võtad?

Arst kirjutas mulle 20mg päevas. Kurb on see, et see rohi on üpriski kallis. Aga siiralt loodan ja usun, et see teeb mu olemise paremaks!

Mul 10 mg. MA ei tea, kui palju sa teenid, aga 40 eurot kuus kulutada sellele, et sul on “ilgelt sitt olemise” asemel “jumala ok olla”, ei ole mu arvates palju.

Minul teeb see 80€ kuus, ja ma hetkel vbl liiga väge aega võtnud seda(2ndl), aga mingit olulist enesetunde paranemist pole täheldanud, seega olen skeptilises faasis veel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas võtad Brintellixit depressiooni või ärevuse raviks? Kas see iiveldust ka tekitas või ärevuse tõusu alguses nagu SSRId tihti teevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas võtad Brintellixit depressiooni või ärevuse raviks? Kas see iiveldust ka tekitas või ärevuse tõusu alguses nagu SSRId tihti teevad?

Mul on depressioon. Alguses kergelt iiveldas, aga seda esimestel päevadel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jah, aitasid, suht lahjasid võtsin ja 1 aasta. teen vahe sisse, vaatan kas saan ilma hakkama, praegu läeheb esimene nädal antivabalt. Olid siis ärevus, surin vasaku poole peal, lisaks nõelad, surin ja torkimine jalgades kuni põlvedeni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas võtad Brintellixit depressiooni või ärevuse raviks? Kas see iiveldust ka tekitas või ärevuse tõusu alguses nagu SSRId tihti teevad?

Mina ei ole TA, aga olen siia vastanud. Mina võtan B-d depressiooni (või siis PTSD) raviks. Iiveldus oli esimesel õhtul hästi kergelt, aga võisin seda ka ette kujutada või oli see millestki muust tingitud. Mul selle rohuga kõik väga hästi. Mõjuma hakkas pea koheselt, stabiilselt hea oli paari nädala pärast. Kõrvalnähtusid vist ei ole. Olen muidu ka emotsionaalne ja lähenen üleminekueale – seega igasugused väikesed tervisehädad, kui neid nii võib nimetada, võivad olla ka kõigest muust. Kaasa arvatud pikast Covidist. Jumal õnnistagu selle rohu väljamõtlejaid! 🙂 Olen paari kuu pärast rohust loobumas, aga kui mingid nähud tagasi tulevad, siis mu pärast võin seda rohtu ka surmani tarbida. Ilma oli ikka õudne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teil on AD (antidepressandid) aidanud? Ükskõik mille vastu olete seda võtma hakanud?

Aitäh vastuste eest!

Jah

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen võtnud Brintellixi kaks kuud 10 mg. Mõju on null! Ei kõrvalnähte ega ka positiivset mõju. Lähen varsti arstile ja lasen midagi muud kirjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

AD hakkab mõjuma minimaalselt kuu peale tarvitamise alustamist. Kui inimene ennast juba enne paremini tunneb, siis see on suurepärane, aga enamasti platseebo.

Kõrvaltoimed on alguses tavalised, kuid peaksid maksimaalselt 4 nädalaga taanduma – kui ei taandu, tuleb teist ravimit proovida.

Libiido langus on enamasti AD-ga kaasnev paratamatus, aga sageli kahest halvast parim valik.

AD mõjust saab inimene ise aru n.ö tagasivaatavalt, et ahhaa, juba mõnda aega ma ei tunnegi enam ärevust, kurbust vmt.

Minu kogemus näitab, et ärevuse puhul on hästi sobiv cipralex, just originaal. Depressiooniga soovitatakse praegu Brintellixit, aga ma jään veel pikemaid kogemusi ootama, minu patsiendid pole siiani väga märgatavaid muutusi saavutanud.

Psühholoog /ka endal ärevushäire diagnoositud, aitas cipralex.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule kirjutati ka ärevushäire raviks esimese ravimina escitalopraam ja tõstis ärevust kohutavalt palju ning söögiisu puudumine ja iiveldus, mis on mu ärevuse ühed sümptomid, läksid talumatuks… üle 3 nädala kahjuks ei suutnud vastu pidadada.

Aga nüüd seda eelmist postitust lugedes mõtlen, et kas oleks pidanud veel ühe nädala kannatama ja lootma, et hakkab mõjuma. Samas jaa, ma ei võtnud originaali – kui retsepti välja ostma läksin ütles apteeker, et ei ole mingit vahet, milline võtta ja võtsin TEVA oma. Äkki oleks ikka pidanud originaali võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule kirjutati ka ärevushäire raviks esimese ravimina escitalopraam ja tõstis ärevust kohutavalt palju ning söögiisu puudumine ja iiveldus, mis on mu ärevuse ühed sümptomid, läksid talumatuks… üle 3 nädala kahjuks ei suutnud vastu pidadada.

Aga nüüd seda eelmist postitust lugedes mõtlen, et kas oleks pidanud veel ühe nädala kannatama ja lootma, et hakkab mõjuma. Samas jaa, ma ei võtnud originaali – kui retsepti välja ostma läksin ütles apteeker, et ei ole mingit vahet, milline võtta ja võtsin TEVA oma. Äkki oleks ikka pidanud originaali võtma.

Toimeaine on küll nii TEVAl kui ka Cipralexil sama, escitalopram (müügil on ka citalopram aga see on ikkagi erinev lisaks keemilisele koostisele just kõrvaltoimete tõttu – näiteks ei tohi tarvitada koos omeprasooliga, mis on populaarne maohappesust reguleeriv rohi) aga paraku on tulemused originaaliga ligi 70% paremad. Seda räägin oma 10. aastase töö kogemusena ja ka kollegidelt on sarnast tagasisidet tulnud. Loomulikult on hinnavahe väga suur ja parem proovida soodsamat kui üldse mitte proovida.

Minul endal olid ka Cipralexiga alustades umbes 3 nädalat tugevad peavalud ja pidev iiveldus, aga kuna ärevus oli veel hullem, kannatasin ära ja tasus ära. Ma arvan, et tagasivaadates saavutas ravim oma täispotentsiaali kusagil neljanda kuu paiku, nii et kahelt nädalalt midagi oodata on utoopiline. Kahju, et meie perearstidel veel teadmised selles vallas kesisemad on.

Samuti peab AD nii alustama kui ka lõpetama (eriti lõpetama`) väga vaikselt kogustega mängides. Mina võõrutasin ennast 10 mg Ciprelexist 4,5 kuud. Iga kuu 1/4 maha ja läks sujuvalt, ilma kõrvaltoimeteta või esialgse probleemi taastumiseta. Kui mõelda AD ravist loobumisele, siis peaks olema vähemalt kaks kuud enne seda stabiilne olukord, ehk siis ei ole esinenud seda, mille tõttu ravi sai määratud. AD ei ole plaastermeetod ja tuleb arvestada, et vahel tuleb seda võtta pool aastat, vahel aastaid, vahel periooditi ja vahel elu lõpuni, olenevalt inimesest ja haigusest. Samas võetakse ju vererõhuravimeid, astma ravimeid, diabeetikud süstivad insuliini – neid  ei stigmatiseeri keegi. Kui inimene vajab elukvaliteedi säilitamiseks ravimeid, siis nii ongi.

Samas ainult ravimid ei aita. Kindlasti peab juurde tulema teraapia /tasuta uurige perearstide teraapiafondide kohta, paljudes kohtades on haigekassa ka taastusravil mille hulka psühholoogi teenus kuulub. Alati ei pea selle eest hingehinda maksma. Lisaks on kindlasti asju elus, mida tuleb tervenemiseks muuta., sellesosas oskabki psühholoog suunata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Ilu ja tervis Kes AD võtnud?