Esileht Pereelu ja suhted Kes ei soovi lapsi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Kes ei soovi lapsi

Postitas:

Loen siin paljudest teemadest, et lapsi ei soovita. Mis on selle põhjuseks, et lapsi ei soovita ja kas te vanaduses kurba üksindust ei karda?

+7
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 10:17; 14.08 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale infoks, et laste olemasolu ei ole vahend kurva üksinduse vastu vanaduses.

+35
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale infoks, et laste olemasolu ei ole vahend kurva üksinduse vastu vanaduses.

No mina saan sellest aru, aga tavaliselt on see justkui põhiargument nende poolt, kellel on lapsed.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 10:17; 14.08 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kirstus oleme ikka kõik üksi.
lastetutel pidi rohkem sõpru ja seltiselu olema. eriti õel on saada lapsi selleks et nad vanaduses sulle kindlasti iga päev helistaks.

+23
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.08 10:28; 14.08 14:02; 14.08 17:54; 14.08 18:15; 15.08 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen siin paljudest teemadest, et lapsi ei soovita. Mis on selle põhjuseks, et lapsi ei soovita ja kas te vanaduses kurba üksindust ei karda?

Oi, see kes arvab, et lapsed teda vanaduses hakkavad lõbustama, võib väga rängalt eksida. Lapsed peavad minema oma elu peale. Kolivad su lapsed teisele poole maakera ja näed neid heal juhul mõne aasta tagant. Ja tuleb iseseisvalt hakkama saada. Selles osas need vanad inimesed, kellel on lapsed ja kes on üksikud, on ikka nii üksi, et kohe on. Need, kes eluaeg ainult iseendale lootnud, on oma elu üles ehitanud ja suudavad ise olla õnnelikud. Laste nimel pingutanud inimene aga, võib avastada, et lapsed suured, oma elu peal ja ei oskagi midagi peale kannatamise üksindusega peale hakata. Nii vanaduses üksindust peavad kartma just nimelt lapsi omavad inimesed. Üksindus tuleb nagunii, lastesünnitamisega seda kuidagi ei peleta.

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen palju pingutanud aga pole ikka veel välja suutnud mõelda, kuidas mu elu parem oleks, kui mul oleks lapsed.

+20
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 10:44; 14.08 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale infoks, et laste olemasolu ei ole vahend kurva üksinduse vastu vanaduses.

No mina saan sellest aru, aga tavaliselt on see justkui põhiargument nende poolt, kellel on lapsed.

Imelik seltskond sul.
Ma pole vist kunagi kelleltki sellist “argumenti” kuulnud päriselus (foorumis jah provotseeritakse erinevate “põhjustega”).
Mul on lapsed ja käsi südamel, neid planeerides polnud iialgi silme ees kujutlust, kuidas nad vanaduspõlves mulle seltsidaamiks peaksid olema. Pigem ikka kujutlenud neid pisikeste ja suuremate lastena, kuidas neid suureks kasvatan ja sirgumas näen ning siis oma ellu saadan. See on nö eneseteostus, mida laste saamine annab.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ausalt, KUI PALJU võib ühel ja samal teemal jaurata?

https://foorum.perekool.ee/teema/miks-ei-soovi-lapsi/

https://foorum.perekool.ee/teema/huvitavad-inimesed-kes-ei-taha-lapsi/

https://foorum.perekool.ee/teema/miks-moni-lapsi-ei-taha/

https://foorum.perekool.ee/teema/naine-kes-ei-soovi-lapsi/

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on üha enam teadlikumad. Maailm on võimalusterohke. Suhted ei kesta. Üksikvanem või elatisvõlgnik võib saada meist igastühest. Ma ei soovi, et riik dikteerib ja survestab minu rahakoti võimalusi.
Kas ma meelsamini külastan hambaarsti- jah!

+15
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mitu last ja ma armastan neid kogu südamest, aga vanaduspõlves on mul plaanis nautida ÕNDSAT üksindust.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis ei ole kuulnud et nii oleks, kuid põhjamaades mitmed tuttavad kurtnud et vastutavate ametikohtadele võetakse vaid lastega inimesi. Väidetavalt pidi nende vastutustunne suurem olema kui lastetutel. Ei tea kas nii on või mitte, kuid nii ametikohti jagada mu arust nõme.

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 11:18; 14.08 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis ei ole kuulnud et nii oleks, kuid põhjamaades mitmed tuttavad kurtnud et vastutavate ametikohtadele võetakse vaid lastega inimesi. Väidetavalt pidi nende vastutustunne suurem olema kui lastetutel. Ei tea kas nii on või mitte, kuid nii ametikohti jagada mu arust nõme.

Täiesti mõistlik praktika. Oleks seda ka meil ja oleks seda ka poliitikas.
Lisaks vastutamisele tasakaalustab see praktika iibepuudeliste näilikku konkurentsieelist.

Siin on veel hea põhjus, miks saada lapsi https://foorum.perekool.ee/teema/mis-siis-saab-meie-pensionitest/

+8
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sada korda juba seda seletatud jah. Mina olen roheline ja keskkonnaaktivist, ei soovi lisareostajaid tekitada.
Samuti eelistan rahu, vaikust ja intellektuaalset vestlust.

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 13:49; 14.08 15:47; 15.08 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle ei meeldinud laps olla ja ma ei saa aru miks peaksin teistele sama õnnetust pakkuma.
täiskasvanu on palju mõnusam ja parem olla, mida aasta edasi seda paremaks läheb.

kuni võim on maailmas pässistunud meeste käes ei näe et noorel hea saaks olla. parem las sureb see ühiskond ja selle mudel välja kui et sinna uusi pensionisambaid ja alluvaid toodaksin

+9
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.08 10:28; 14.08 14:02; 14.08 17:54; 14.08 18:15; 15.08 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle ei meeldinud laps olla ja ma ei saa aru miks peaksin teistele sama õnnetust pakkuma.

täiskasvanu on palju mõnusam ja parem olla, mida aasta edasi seda paremaks läheb.

kuni võim on maailmas pässistunud meeste käes ei näe et noorel hea saaks olla. parem las sureb see ühiskond ja selle mudel välja kui et sinna uusi pensionisambaid ja alluvaid toodaksin

feminism on tulnud, et see maailm hävitada.. way to go!

+8
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 10:44; 14.08 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli nii raske lapsepõlv ja tundub, et see elu aina raskemaks läheb. Lisaks reostused, sõjad jms. Ei näe põhjust, miks peaksin ühe siia maa peale veel tooma elust läbi pressima, kuldlusikat pole ka suhu anda. Ja nälja-, vee- ja keskonnaprobleemidest see ei päästa. PS! Ei ma ei eelda, et teie lapsed kõik mulle pensioni maksavad…kuigi kui teie saite emapalka või lapsepäevi või istusite haige lapsega kodus, sel ajal ma maksin riigile makse eksole

+15
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli nii raske lapsepõlv ja tundub, et see elu aina raskemaks läheb. Lisaks reostused, sõjad jms. Ei näe põhjust, miks peaksin ühe siia maa peale veel tooma elust läbi pressima, kuldlusikat pole ka suhu anda. Ja nälja-, vee- ja keskonnaprobleemidest see ei päästa. PS! Ei ma ei eelda, et teie lapsed kõik mulle pensioni maksavad…kuigi kui teie saite emapalka või lapsepäevi või istusite haige lapsega kodus, sel ajal ma maksin riigile makse eksole

Issake, tõesti õnnistus, kui sellised lapsi ei saa, eksole.

+11
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 15:11; 18.08 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks isiklikult pisut perversne on saada lapsi seepärast, et vanaduses ei peaks üksi olema. Ma pigem lasen ennast maha, kui jään lastele kaela peale.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaühe oma asi kas teeb 10 last või mitte ühtegi. Kui ei taha, siis ei taha. Põhjusi võib väga palju olla, alates halvast lapsepõlvest lõpetades suure sünnitamishirmuga. On ka neid, kes ei saa lapsi ja räägivad vaid et ei taha, kuid nendest saab aru tavaliselt.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 11:18; 14.08 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle ei meeldinud laps olla ja ma ei saa aru miks peaksin teistele sama õnnetust pakkuma.

täiskasvanu on palju mõnusam ja parem olla, mida aasta edasi seda paremaks läheb.

kuni võim on maailmas pässistunud meeste käes ei näe et noorel hea saaks olla. parem las sureb see ühiskond ja selle mudel välja kui et sinna uusi pensionisambaid ja alluvaid toodaksin

feminism on tulnud, et see maailm hävitada.. way to go!

Eee, sa vist olid irooniline, aga väljendusid ehk vastupidiselt.
Sinu eelmine vastus annab mõista, et nii inimõigused kui feminism on head asjad su meelest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 13:49; 14.08 15:47; 15.08 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mitu tuttavat, kes väidavad, et ei soovi lapsi, sest on keskkonnaaktivistid. Ma ei usu neid, sest kui neil päriselt oleks see ainus põhjus, siis nad lapsendaksid mõned lapsed ja kasvataksid neist omakorda keskkonnateadlikud inimesed. See oleks ju hea panus küll. Aga kuna nad seda ei tee, siis tõenäoliselt on asi ikka muus.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu elu on lihtsalt niimoodi läinud, et ei ole leidnud toredat meest, kellega tahaks lapsi saada. Planeeritud üksikemaks samuti ei soovi hakata.

Lapsed mulle muidu väga meeldivad, aga pean õigeks, et ainult õhust ja armastusest nad ei kasva. Suudan ennast edukalt ära elatada, ei ole kellelegi koormaks kaelas, kuid lapsele tahaksin enamat pakkuda. Kõike seda arvesse võttes oli lihtne otsustada, et mina lapsi ei saa.

Olen sellisel seisukohal, et kõik inimesed on tegelikult oma mõtteis üksi. Keegi teine peale iseenda seda üksiolekut leevendada ega asendada ei saa.

Võib-olla tõesti kahetsen tulevikus seda otsust. Aga mul ei ole kombeks minevikus elada ja saan väga hästi aru, et enda otsuste ja nende tagajärgedega pean ise hakkama saama.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale infoks, et laste olemasolu ei ole vahend kurva üksinduse vastu vanaduses.

Siis on minu vanematel vist väga vedanud. Me õdede ja vendadega olime koguaeg vanematele toeks. Pärast isa surma oleme me kõik ema jaoks koguaeg olemas – hoolitseme ja aitame. Teeme kõik, et ta kaotusvalu leevendada ning et ta üksindust ei tunneks. Abi vajab ta praeguses vanuses päris palju. Ja me oleme talle koguaeg seltsiks. Mõnikord ükshaaval, sageli kõik koos. Peaaegu iga päev on keegi meist temaga kontaktis.

Ema ütleb koguaeg, et tal on ikka väga vedanud, et tal on lapsed ja et temast nii palju hoolitakse. Ütleb, et on väga õnnelik.

Vähemalt kurbuses ja üksinduses ei pea tema küll surema.

Minul on ka palju lapsi. Pean ütlema, et minul on nendega väga lõbus ja tore elu olnud. Loodan, et nii jääbki.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mitu tuttavat, kes väidavad, et ei soovi lapsi, sest on keskkonnaaktivistid. Ma ei usu neid, sest kui neil päriselt oleks see ainus põhjus, siis nad lapsendaksid mõned lapsed ja kasvataksid neist omakorda keskkonnateadlikud inimesed. See oleks ju hea panus küll. Aga kuna nad seda ei tee, siis tõenäoliselt on asi ikka muus.

KU-KU! need kes lapsi ei saa aga tahaksid ka ei lapsenda enam tänapäeval.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.08 10:28; 14.08 14:02; 14.08 17:54; 14.08 18:15; 15.08 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsi tahavad ja saavad need, kelle sees on armastus (kõige laiemas mõttes).

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsi tahavad ja saavad need, kelle sees on armastus (kõige laiemas mõttes).

näiteks kuidas kõige laiemas mõttes on armastus nende inimeste sees kes lükkavad teise inimese lapse rongi ette samal ajal kui ise politsei eest jooksus on?

või oma lapse vägistaja sees kus see lai armastus olla võiks?

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.08 10:28; 14.08 14:02; 14.08 17:54; 14.08 18:15; 15.08 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemate patud nuheldakse laste kaela…
Mõnus on oma patuta elus mõnuleda.

***
Töötasin kunagi kauges minevikus pea 20a lastekodus. Minu lapsed on südames sündinud ja kindlasti on nii ka väga paljudel teistel.
On tõeline rumalus käia ja “nõuda” noorelt inimeselt põhjuseid/selgitusi, miks ta on otsustanud lastevaba elu kasuks. Ehk ei ole tema elus kohta ja soovi lapsele, kui ta on 25 aga tuleb tahtmine vanuses 45? Vaimne tahe ja valmisolek on oluline.

Nii lamedalt öeldes- “sihitu sigimine” ei ole enam moes. Ja see ongi hea.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen siin paljudest teemadest, et lapsi ei soovita. Mis on selle põhjuseks, et lapsi ei soovita ja kas te vanaduses kurba üksindust ei karda?

Miks lapsi ei soovita – üks on see, et tegelikkuses lapsi ei saada ja siis põimitakse sinna juurde mingi muinasjutt selle kohta, et planeet on üle rahvastatud, tahetakse keskenduda karjäärile vms.
Teine ja väga levinud põhjus on ülim enesekesksus – ollakse harjunud ainult endale elama ning ei soovita seal muudatusi teha.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain juba väga noorelt aru, et ma oleksin s… ema ja ei tahtnud õnnetuid lapsi. Praegu oma dementset ema kantseldades näen väga selgelt, kui väga õige mu otsus oli. Ma olen kannatamatu ja kärsitu loomuga (nagu mu emagi) ning minu sündimata lastel on kindlasti parem, et neid ei ole.
Ma ise oleksin ka eelistanud sündimata olla. Ja mu ema elu oleks kergem kui ta tütar oleks vähem tema moodi reaktsioonide ja käitumismustritega.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen siin paljudest teemadest, et lapsi ei soovita. Mis on selle põhjuseks, et lapsi ei soovita ja kas te vanaduses kurba üksindust ei karda?

Aga üldiselt sa, teemaalgataja, põhjenda parem ise, miks sa lapsi tahad ja ma siis vaatan ja hindan, et kas on piisavalt mõjuvad põhjused sul jne.

Mina ei taha lapsi lihtsalt sellepärast, et ma ei taha. Mingit muud põhjust ei peagi olema. Sisetunne on ainus, mis loeb. Kas ma tõesti peaksin hakkama endaga tööd tegema selle nimel, et tõestada endale, et mu tunne on tegelikult vale? Ma arvan, et ei peaks, sest MIKS peaks? Kui ma endale koju näiteks jõehobu ei taha, siis ei eelda ju keegi, et peaksin ennast ümber veenma hakkama ja et selle taga, et ma ei taha, on kindlasti mingi sügavam tagamõte jne. Lihtsalt tunne ütleb, et ei taha ega vaja endale jõehobu (kuigi mul pole nende vastu mitte midagi) ja ongi kõik. Miks lastesoovi puhul peaks teisiti olema?

Kahetsemisega vanaduses on nii, et ainult sellisele inimesele, kes on iseendaga kui võõraga koos elanud, st pole iseennast pidevalt analüüsinud ega oma soovidesse süvenenud, saab vanaduses miski järsku üllatusena tulla. Vanadus ei teki päevapealt, vaid on kõigi elatud päevade summa – kui sa oled iga päevaga kulgenud lapsesaamise soovist ausalt ja siiralt järjest kaugemale, siis vanaduses kahetsema hakkamine on sama tõenäoline, kui see, et jõgi hakkab järsku teistpidi voolama.

Mina tean näiteks niigi, et mul on kalduvus üksildusele ja kui mu kallis mees peaks mu kõrvalt mingil põhjusel kunagi kaduma, siis tunneksingi paratamatult ennast edaspidi üksildasena. Aga isegi see teadmine ei pane mind hetkekski tundma, et ma tahaksin last (või jõehobu).

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Pereelu ja suhted Kes ei soovi lapsi