Esileht Pereelu ja suhted Kes ei soovi lapsi

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Kes ei soovi lapsi

Postitas:

Ma ei saa aru, miks ma peaksin seletama, miks ma lapsi ei taha. Pigem need, kes lapsi tahavad, “peaksid” seletama, miks nad lapsi tahavad. Lihtsalt ei taha ja kõik.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 11.53 – väga ilusti ja kannatlikult seletatud.
Kahetsemise jutt on niivõrd madalalaubaliste teema, et ajab naerma. Jah, ainult siis kui lapsega inimene hakkab lapse/laste saamist kahetsema. Selliseid on ju küll. Aga tunnistada julgeb mõni ainult anonüümselt pk foorumis.

Ühele rumalale inimesele pakkusin välja sellise jutu peale, et ehk vanaduses kahetseb lastesaamist. Siis pööritas silmi nagu oleks miskit ennekuulmatut. Samas tema küsimus oli ju sama ajuvaba või lollimgi.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 13:49; 14.08 15:47; 15.08 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kuulen töökaaslastelt juba palju enne vanadust kuidas nad kahetsevad. kuidas lapsed on söönud nende tervise, elu ja raha.

stiilis
‘mis sul viga teine kõrgharidus saada, sul ju lapsi ei ole, mina enam pärast lapsi pole muud saanud teha kui tööd ja lisatööd’
küsisin siis vastu et kas sind vägistati riigis kus abort on keelatud et sinul vastutahtmist lapsed on? jube ebaõnn et see suisa kaks korda järjest pidi juhtuma (tal oli kaks last)
kolleeg tegi nägusid mulle selle peale

ärge irisege oma laste üle – ise saite nad.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.08 10:28; 14.08 14:02; 14.08 17:54; 14.08 18:15; 15.08 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei soovi. Voi pigem, eks sooviks, aga teatud tingimustel ( nende taitumist ma ei pea reaalseks).
Tingimused oleksid siis eluasemelaen makstud ( ja sellest tulevenalt ka vaba raha) ja kui kuidagi selle globaalse soojenemise saaks peatada, et oleks mingigi tulevik jargnevatel generatsioonidel. Esimest on alles jaanud viis aastat, teisele lahendust ei nae paraku.

Vanaduses kurb meel – tead, ma tootan alal kus puutun vanainimestega iga paev kokku. Neid lapsi ei ole hada korral sageli kuskil naha. Ja kui lapsi yldse ei ole, tundub, et need pensionarid on lausa erksamad, ning neil on ka rohkem raha mida kulutada reisimisele naiteks.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nagu ka ei tahtnud, oli mehega tore niisamagi, palju vabadust. Aga siis tööjuures hakkasid järjest jääma, minust nooremad juba teist last ootama jne… Siis suht ratsionaalselt mõtlesin, et tahan siis ka, peab ju ikkagi. Mehel oli ka ükskõik.

Nüüd ongi 2 last. Ja hea meel et nad olemas on. Eriti hea, et suureks kasvavad, 8- ja 6-aastased. Iseseisvad nagu ma ise; vanavanemad olemas, laste isa tegeleb palju jne, seega mul on suht sama vabadus nagu varemgi, matkan ja rändan ringi, üksi ja koos lastega. Panen pidu ja tegelen hobidega. Väga okei on.

Vanas eas üksindust ei karda. Lastele taagaks jääda ei taha.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav teema. Minul on 3 last ja kõiki neid väga tahtsin, kohe planeerisin ette jne. Olen püüdnud ja ilmselt olnudki pühenduv ema. Siiani olen.

Küll aga olen nüüd keskeas vahel mõelnud, et lastesaamine on suur egoism. Me ei mõtle neid saades NENDE haiguste ja vanaduse peale (oma vana isa peale vaadates tihti jään mõtlema, kuidas tema vanemad 1930. aastal rõõmustasid beebi üle jne) – et tahame neid pisikesi tegelasi, kes oleks natuke meie moodi, mõtlemata nende hilisemale tulevikule.

Mina ei looda lastest küll seltsi vanas eas ja palvetan, et nad vähemalt omadega hakkama saaksid. Vahel on süümekad, kui eriti üks laps eluga hädas on, materiaalselt ja vaimselt hädas – siis aitan teda ja mõtlen, et mina tahtsin ju pisikest nunnut beebit, aga nüüd on mul mures noor täiskasvanu.

Me ei mõtle sellistele asjadele noorena ja loodus tahab seda, muidu sureks inimkond välja. Kuid murelikuks teeb küll teadmine, et meid on juba siin varsti 8 mld ja uut planeeti kolimiseks pole, sõjad käivad ümberringi, loodus hävib. Olen isegi mõelnud, et kogu maailmas peaks inimestele andma lapseloa, st 1 laps pere peale. Kui miskit juhtub, siis võimalusel teine, aga kui juba inimesed eakamad, siis polegi võimalust enam.

Mind on neid mõtteid pannud mõtlema ka usk, et meie kehad tulevad küll emast-isast, hing aga kusagilt mujalt. Seega ei ole minu jaoks enam ülioluline, et lapse läbi edasi kesta. Hinged liiguvad olenemata kehast ja hinge edasi aga nagunii ei päranda.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 08:24; 18.08 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind on neid mõtteid pannud mõtlema ka usk, et meie kehad tulevad küll emast-isast, hing aga kusagilt mujalt. Seega ei ole minu jaoks enam ülioluline, et lapse läbi edasi kesta. Hinged liiguvad olenemata kehast ja hinge edasi aga nagunii ei päranda.

Sellest võiksid nüüd lähemalt rääkida, anda viiteid teaduskirjandusest jne. Mis asi on hing ja kust ta tuleb?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 15:11; 18.08 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oska välja tuua, arusaadavalt. Sa tead ju seda ise ka. Seetõttu kirjutasingi teadlikult sõna “usk”. See on minu usk, mida teaduskirjandusega ei põhjenda. Muidu oleksin kasutanud sõna “teadmine, fakt”. Mulle meeldib seda uskuda, ja nii ongi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 08:24; 18.08 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõmbame jah koomale.
Muidu ei mahu hoogsalt paljunevad 8 miljardit ära☺
Eesti rahvaarv ei ole viimase 100 aasta jooksul igatahes eestlaste arvel kasvanud. Meie jaoks on ruumi veel pikaks ajaks.
Kui inimesed nii lollid on, ei olegi see planeet päästmist väärt. Inimkond on nagu eriti efektiivne viirus, kes oma peremeesorganismi hävitab ja seejärel ise hukkub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Pereelu ja suhted Kes ei soovi lapsi