Esileht Pereelu ja suhted Kes ei viisti lugeda unejutte?

NĂ€itan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kes ei viisti lugeda unejutte?

Postitas:
diana125

Tere! 🙂

Nagu me kÔik teame, et enamus vanemad on Ôhtuks vÀsinud ning ei jaksa lugeda igal Ôhtul lastele lugusi. Nii tekkis mul idee, kuidas endal kui ka teistel vanematel pisut elu mugavamaks muuta ning lugesin raamatust mÔned lood lindile ning riputasin blogisse.

http://dslood.wordpress.com/

Head kuulamist pisikestele! 🙂

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

RE: Kes ei viisti lugeda unejutte?

Ju olen vanamoeline(24a), kuid miski ei asenda seda, kui oma emme/issi loeb oma lapsele Ôhtul jutukese.

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

[small]diana125 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere! 🙂

Nagu me kÔik teame, et enamus vanemad on Ôhtuks vÀsinud ning ei jaksa lugeda igal Ôhtul lastele lugusi. Nii tekkis mul idee, kuidas endal kui ka teistel vanematel pisut elu mugavamaks muuta ning lugesin raamatust mÔned lood lindile ning riputasin blogisse.

[/tsitaat]

Tore, aga oma ema-isa loetud lugu koos jutu teemal arutamisega ei asenda miski.

Aa…sa muidu audioraamatutest vĂ”i http://vikerraadio.err.ee/kuularhiiv ei ole varem midagi kuulnud?

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

VÀga armas, aitÀh, diana125!

Please wait...

Postitas:
Löwe

[tsitaat]Tere! 🙂

[/tsitaat]

PÀris tore vaheldus. AitÀh!

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

[tsitaat]Tere! 🙂

[/tsitaat]Lugusi? Hans ja Kreete?
Pead veel lugema, siis Àkki Ôpid kirjutama ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
dooraliisa

tÀnud sulle!!

Please wait...

Postitas:
diana125

Tere! 🙂

Olen nĂ”us , et kĂ”ige parem lapsele on siiski kui vanem loeb lastele Ă”htuti unejuttu. 🙂
Lihtsalt mÔtlesin teha endale pisut vaheldust ning jagada rÔÔmsalt teistega.
Olles ise 7 aastat pea igal Ă”htul unejutte lugenud, mĂ”tlesingi et teen pisut mugavaks elukest ning loen lindile. Minu teine laps, kes on 3 aastane, soovib juba kaks nĂ€dalat et ma loeksin ĂŒhte ja sama muinasjuttu ette. 😀 Ütlen ausalt, mul on kergem talle lindilt lasta, kui ĂŒhte ja sama muinasjuttu kolmandat nĂ€dalat lugema hakata. 😀
EnnekĂ”ike, tegin ma blogi oma laste jaoks 😉 Aga mul pole kahju jagada ka teistega! 😉

To:KĂ€gu | 29/04/2012 02:32
Lugusi? Hans ja Kreete?

Pidin juba vabandama hakkama ning tĂ€nama, et pöörasid tĂ€helepanu minu kirjaveale, kuid siiski haarasin raamatu ning kontrollisin ĂŒle. Seal on tĂ”epoolest \”Hans ja Kreete\”.

Parimat

Diana

Please wait...

Postitas:
diana125

Muidugi vĂ”in parandada ja panna Ă”igesti \”Grete\”. 🙂
Aga ÀitÀh siiski!

Parimat

Diana

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tegelikult on teaduslikult ikkagi seda lugemise asja uuritaud ja jÔutud jÀreldusele, et on olemas otsene seos lapse lugemisharjumuses lÀbi selle, kui palju talle vanemad unejutte lugesid. Mida rohkem koos loiete, seda suurem on tÔenÀosus, et laps ka tulevikus armastab raamatuid lugeda. Nii et kui laps tulevikus ja taha koolis kohustulikku kirjandust lugeda, raputage aga endale tuhka pÀhe. Laisuks maksab valusalt kÀtte.

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

[tsitaat]Tere! 🙂

[/tsitaat]

Aga raamatupilte vaatab siis Utubest vĂ”i? kogu laugemise vĂ”lu ongi ju selles et veedetakse aega KOOS lapsega ja keeratakse lehte ja vaadatakse pilte jne. Minul Ă”ppis 4 aastane selle meetodiga lugema ilma et oleksin pidanud eraldi Ă”petama. vahel kĂŒsis,et mis tĂ€ht miski on ja ĂŒhel hetkel lihtsalt hakkas veerima sĂ”nu kokku.

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

[tsitaat]Tere! 🙂

Pidin juba vabandama hakkama ning tĂ€nama, et pöörasid tĂ€helepanu minu kirjaveale, kuid siiski haarasin raamatu ning kontrollisin ĂŒle. Seal on tĂ”epoolest \”Hans ja Kreete\”.

Parimat

Diana [/tsitaat]
kas see on mÔni nendest raamatutest, millest siis artiklis juttu:
http://www.postimees.ee/823842/onnetud-lood-onnelike-loppudega/

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

[tsitaat]Tere! 🙂

[/tsitaat]

Tule taevas appi! See tundub ĂŒks kahtlane raamat olevat.

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

[small]KĂ€gu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegelikult on teaduslikult ikkagi seda lugemise asja uuritaud ja jÔutud jÀreldusele, et on olemas otsene seos lapse lugemisharjumuses lÀbi selle, kui palju talle vanemad unejutte lugesid. Mida rohkem koos loiete, seda suurem on tÔenÀosus, et laps ka tulevikus armastab raamatuid lugeda. Nii et kui laps tulevikus ja taha koolis kohustulikku kirjandust lugeda, raputage aga endale tuhka pÀhe. Laisuks maksab valusalt kÀtte.[/tsitaat]
Tore, et on ikka uuritud. Seal pole nii otsest seost. Mina lugesin ka lapsele pidevalt, aga nĂŒĂŒd laps ei viitsi kĂŒll vĂ€himalgi mÀÀral midagi lugeda. (Praegu teismeline)

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

tÀhtsam kui see, mida just konkreetselt lugeda, on rituaal, vahetu kontakt, jagamatu tÀhelepanu lapsele.
minu silmis on unejutt lindlilt sama kui televiisor lapsehoidjaks.

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

[tsitaat] [small]diana125 kirjutas:[/small]

Aga raamatupilte vaatab siis Utubest vĂ”i? kogu laugemise vĂ”lu ongi ju selles et veedetakse aega KOOS lapsega ja keeratakse lehte ja vaadatakse pilte jne. Minul Ă”ppis 4 aastane selle meetodiga lugema ilma et oleksin pidanud eraldi Ă”petama. vahel kĂŒsis,et mis tĂ€ht miski on ja ĂŒhel hetkel lihtsalt hakkas veerima sĂ”nu kokku.
[/tsitaat]

Ma just sellepĂ€rast ettelugemist ei salligi, et siis ei tule magamajÀÀmisest midagi vĂ€lja. Vahitakse pilte raamatust, katkestatakse juttu iga lause ajal mingite kĂŒsimustega jne. TĂŒĂŒtu.. Kui laps kuulaks unejuttu nii nagu filmides, kaks kĂ€tt pĂ”se all, kordagi pead kergitamata ja vaikselt, jÀÀdes juba enne loo lĂ”ppu magama..ma vĂ”iksin lugeda vabalt, aga kui see lugemine venib tunniks-kauemaks – tĂ€nan, ei.

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

[tsitaat] [small]KĂ€gu kirjutas:[/small]

Tore, et on ikka uuritud. Seal pole nii otsest seost. Mina lugesin ka lapsele pidevalt, aga nĂŒĂŒd laps ei viitsi kĂŒll vĂ€himalgi mÀÀral midagi lugeda. (Praegu teismeline)[/tsitaat]
meil sama. poiss ei loe, v.a. koomiksid, kuid tĂŒdruk (poolteist aastat noorem) lausa neelab raamatuid

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina lugesin ka tĂŒtrele virnade kaupa raamatuid ette. Mitu paksu raamatu kuus. Raamatukogu tĂ€di ei osanud meile enam midagi pakkudagi kuna kĂ”ik sai loetud. NĂŒĂŒd plika teises klassis ja raamatut vabatahtlikult kĂ€tte ei vĂ”ta. Kohustuslikku kirjandust loeb peatĂŒki kaupa vaid minu rangel nĂ”udmisel. Vot sulle siis.

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

[tsitaat]Tegelikult on teaduslikult ikkagi seda lugemise asja uuritaud ja jÔutud jÀreldusele, et on olemas otsene seos lapse lugemisharjumuses lÀbi selle, kui palju talle vanemad unejutte lugesid. Mida rohkem koos loiete, seda suurem on tÔenÀosus, et laps ka tulevikus armastab raamatuid lugeda. Nii et kui laps tulevikus ja taha koolis kohustulikku kirjandust lugeda, raputage aga endale tuhka pÀhe. Laisuks maksab valusalt kÀtte.[/tsitaat]

Mina ei mĂ€leta ĂŒldse, et mulle oleks ette loetud. Vanemad ĂŒtlesid, et nad ei viitsinud lugeda ja Ă”petasid mulle ruttu tĂ€hed selgeks. Neljaselt lugesin iseseisvalt ja lugeda meeldib siiani. Samas, oma pojale olen piisavalt palju lugenud ja ka lihtsalt peast lugusid jutustanud ja nĂŒĂŒd seitsemesena ei taha ta ikka veel iseseisvalt lugeda ja vĂ€ga vaevaliselt lĂ€heb see lugemine.

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

[tsitaat]Tere! 🙂

Olen nĂ”us , et kĂ”ige parem lapsele on siiski kui vanem loeb lastele Ă”htuti unejuttu. 🙂
Lihtsalt mÔtlesin teha endale pisut vaheldust ning jagada rÔÔmsalt teistega.
Olles ise 7 aastat pea igal Ă”htul unejutte lugenud, mĂ”tlesingi et teen pisut mugavaks elukest ning loen lindile. Minu teine laps, kes on 3 aastane, soovib juba kaks nĂ€dalat et ma loeksin ĂŒhte ja sama muinasjuttu ette. 😀 Ütlen ausalt, mul on kergem talle lindilt lasta, kui ĂŒhte ja sama muinasjuttu kolmandat nĂ€dalat lugema hakata. 😀
EnnekĂ”ike, tegin ma blogi oma laste jaoks 😉 Aga mul pole kahju jagada ka teistega! 😉

To:KĂ€gu | 29/04/2012 02:32
Lugusi? Hans ja Kreete?

Parimat

Diana [/tsitaat]No sel juhul ma vĂ”taksin ĂŒhendust selle raamatu tĂ”lkijaga ja teeksin ettepaneku ka poisi nimi eestindada. Ants oleks meie lugejale ju hoopis suupĂ€rasem.

Please wait...

Postitas:
elenna

[tsitaat]tÀhtsam kui see, mida just konkreetselt lugeda, on rituaal, vahetu kontakt, jagamatu tÀhelepanu lapsele.
minu silmis on unejutt lindlilt sama kui televiisor lapsehoidjaks.[/tsitaat]
Magama lĂ€ksin unejututa, aga mulle meeldis vĂ€ga (suvalisel vabal ajal) plaadilt \”Onu Remuse jutte\” kuulata. Seegi oli rituaal, kuidas vĂ”tsin kapist plaadi, ema selle mĂ€ngima pani ja mind segamatult kuulama jĂ€ttis.

Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

[small]elenna kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]KĂ€gu kirjutas:[/small]

Magama lĂ€ksin unejututa, aga mulle meeldis vĂ€ga (suvalisel vabal ajal) plaadilt \”Onu Remuse jutte\” kuulata. Seegi oli rituaal, kuidas vĂ”tsin kapist plaadi, ema selle mĂ€ngima pani ja mind segamatult kuulama jĂ€ttis.[/tsitaat]

vÀga tore. ka minu lapsed tegid nii, peale onu remuse juttude oli meil veel ja veel erinevaid jutuplaate.
aga see ei asenda elavat ettelugemist oma vanema poolt.

ehk on nii, et kui ei ole kogenud, ei oska tahta?
aga proovi oma lapsele siiski ka ise lugeda. see pakub mÔnusat kahekesiolemist teile mÔlemale.:)

Please wait...

NĂ€itan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Pereelu ja suhted Kes ei viisti lugeda unejutte?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.