Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes enne ööseks külla minekut küsib mida tuua ja võtab oma voodipesu kaasa?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 111 )

Teema: Kes enne ööseks külla minekut küsib mida tuua ja võtab oma voodipesu kaasa?

Postitas:
Kägu

Elame mehega populaarses kuurortlinnas ja suve jooksul ikka päris palju sõpru ja sugulasi soovib öömaja.
Nendest vaid 2 perekonda on tulnud oma voodipesuga ja mõned üksikud korraliku toidukotiga, (eelnevalt helistab ja pakub välja mida külakostiks ja nt lastele hommikusöögiks toob, et ei saaks topelt)

On ka selliseid kes täiesti käed taskus tulnud ning väljas söömas käies lasnud endale välja teha. Nu ma teen toad valmis neile, pärast pesen pesu ja koristan, valmistan, katan ja koristan mitu söögikorda, väljas käies maksab mees arve. Ja kusjuures inimesed isegi ei too laualt oma taldrikut kraanikausi juurde…

Eile tuli külla mehe ammune sõber oma naise ja kolme teismelisest lapsega väike kommikott näpus. Jäävad kaheks ööks.
Eile käisime kõik koos restoranis. Minu mees maksis arve…hommikul katsin laua ja söödi hoolega. Täna pean jälle poodi minema, et homme hommikuks midagi tuua… Ma olen nii tüdinud ja väsinud olemast kokk, teenindaja ja koristaja…

Kas ainult meil on sellised sõbrad-tuttavad või see ongi normaalne, et sõpradele külla minnes oodatakse hotelli täisteenust? …Seda siin kirjutades otsustasingi, et järgmistele, kes külla tahavad tulla, ütlen, et võtku kaasa omad voodipesud ja midagi ka lauale panekuks….

+36
-31
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas ainult meil on sellised sõbrad-tuttavad või see ongi normaalne, et sõpradele külla minnes oodatakse hotelli täisteenust?

Igaüks käitub sinuga nii nagu sa lubad tal käituda.

Sinu probleem, muidugi.

+63
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Panin miinuse oskamatuse eest ennast kehtestada ning oma soove ja ootusi külalistele konkreetselt väljendada. Perekoolis halamine ja selja taga ussitamine on väiklaste inimeste tunnus.

+44
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

No sellest veel saan aru, et ei tulda oma voodipesuga ja no mõned vb ei tule ka tõesti selle peale, et külakosti tuua, aga kuidas saab nii olla, et teie kulul restoranis süüakse? Teenindaja ju küsib tavaliselt, et kas makstakse koos või eraldi? Kui sul mees ise välja pakub, et tema maksab, siis ei ole ju midagi kiruda?

+75
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma polegi vist mujal suurt ööbinud kui lähisugulaste pool, seal on kuidas kunagi, tavaliselt pikemaks minnes toidukotiga ei lähe, sest vastuvõtjad on tavaliselt saabumise ajaks toidu valmis teinud; pigem lähen toon kärutäie päev-paar hiljem, kui võõrustajate toit otsas.

Aga ma kujutan ette, et kui läheksin külla kuhugi, kus võõrustajad teevad kogu seltskonnale restoranis välja (ja ei ole mingi restos organiseeritud juubelipidu vms), siis ma ei julgeks oma magamiskotiga tulekut küll pakkuda – solvan veel inimesi (nagu selles “mina olen lihtne inimene” teemas).

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meil on sõbrad, kellel on populaarses kuurortlinnas ilus suur maja ja võõrustavad sõpru kohalike festivalide jm ürituste ajal. Me võtame ALATI oma voodipesu kaasa! Meil on isegi spets mugav kott voodipesu pakkimiseks. No see on ju nii tüütu ja ka keskkonnakahjulik, kui pärast ühe-kahe öö pärast peab pesu pesema ja triikima. Meie võtame selle pesu oma voodist ja paneme pärast sinna tagasi. Kui meile tullakse, siis ootan omalt poolt ka, et autoga tulijad võtaks oma voodipesu. Kui ämm tuleb bussiga, siis loomulikult on pesu minu poolt.
Mida süüa kaasa võtta, on alati paras peavalu. Kõik toovad ju, ja siis võib juhtuda, et pererahva külmkapp läheb lõhki ning hulk toitu tuleb pärast ära visata. Seetõttu oleme üritanud alati leida ka midagi sellist, mis jääks pererahvale. Kott parimaid kohviube; head liha, nt lihaveise antrekoot või steik; veini varuga, et jääks pererahvale ka. Lisaks helistame linna sissesõidul pererahvale: mis teil kapis on, mida juurde vaja? Nad õnneks ei ürita ka välja teha, vaid ütlevadki ausalt, et mune ja piima oleks juurde vaja, aga sinki ja juustu on külluses.
Seda ei kujuta ettegi, et restoraniarve jäetaks pererahva kanda?? Meil käib pigem kemplemine, kes maksta saab. Või näiteks avastame, et mingi kallim vein puudub arvelt ja siis üks ütleb häbelikult, et see on tema poolt ja ta juba maksis selle kinni. Jne.
Seega meie seltskonnas käib pigem võistlus, kes saab rohkem tuua ja maksta. Võlgu ei taha keegi jääda, tuuakse ja makstakse varuga.
Soovitan teemaalgatajatel ja teistel temasugustel hakata julgemalt ise ütlema, mida tuua oleks vaja. Kui teatatakse oma küllatulekust, siis küsi kohe: väga tore, ootame! Mida te kaasa mõtlesite võtta, et hommikul süüa saaks? Meil on need ja need asjad olemas, tooge teie juurde seda ja toda omleti tegemiseks! Ja siis veel midagi, mida lapsed teil söövad, neid asju meie ju ei tea.
Kui lähete välja sööma ja võtate arve, siis võtke see pooleks. Tavaliselt ju kelner küsib, kas arve koos või eraldi? Siis öelgegi, et eraldi. Võite ka juba sööma minnes jutuks võtta, kas teete arve pooleks , või arvestate, kes mida tellis? Kui aga juhtub nii, et need asjad on jäänud rääkimata, siis ei maksa kiirelt oma rahakoti järele haarata, vaid vaadata, mida teine pere teeb? Anda neile aega ise maksta. Kui nad ise mingit liigutust ei tee, siis küsida: kas teie tahate maksta kaardiga või sulas? Selliseid viisakaid repliike, millega selgelt välja öelda, et oodatakse neilt ka osalust, on mitmeid. Aga üldiselt ma imestan, kust sellised fruktid üldse välja tulevad, sest nad eespool kirjutasin, meie tuttavate seas on asjad vastupidi.

+53
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Päris õudne kui inimesed võtavad külalisi vastu nägu kriipsnaeratusel, kuid siis tormavad kohe Perekooli halama ja taga klatsima.

See on kuidagi kahtlane muidugi.
Tekib küsimus, kas need ikka on sõbrad ja sugulased, kellega kolm sõna rääkida ei julge?

Meie tegime täna õhtusöögi välja, see kord teie, kas on erisoove?
Ma eeldan, et te võtate omad tekid ja padjad kaasas, ei mina jõua neid ühekordse kasutamise pärast pesta? Autol pagasiruum ja kodus kasvõi suur must kilekott ju on?
jne.

Aga ei tule neil mingit hitti, ainult hala ja kõik on pahad.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina võtan alati kaasa ja toon külakosti ka. Ise võõrustajana ka väga hindan seda, kui ei pea pärast üritust voodipesuga hakkama jändama. Külalisi käib mul suvilas palju ja enamikel on ikka voodipesud või magamiskotid kaasas.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Elame mehega populaarses kuurortlinnas ja suve jooksul ikka päris palju sõpru ja sugulasi soovib öömaja.

Nendest vaid 2 perekonda on tulnud oma voodipesuga ja mõned üksikud korraliku toidukotiga, (eelnevalt helistab ja pakub välja mida külakostiks ja nt lastele hommikusöögiks toob, et ei saaks topelt)

On ka selliseid kes täiesti käed taskus tulnud ning väljas söömas käies lasnud endale välja teha. Nu ma teen toad valmis neile, pärast pesen pesu ja koristan, valmistan, katan ja koristan mitu söögikorda, väljas käies maksab mees arve. Ja kusjuures inimesed isegi ei too laualt oma taldrikut kraanikausi juurde…

Eile tuli külla mehe ammune sõber oma naise ja kolme teismelisest lapsega väike kommikott näpus. Jäävad kaheks ööks.

Eile käisime kõik koos restoranis. Minu mees maksis arve…hommikul katsin laua ja söödi hoolega. Täna pean jälle poodi minema, et homme hommikuks midagi tuua… Ma olen nii tüdinud ja väsinud olemast kokk, teenindaja ja koristaja…

Kas ainult meil on sellised sõbrad-tuttavad või see ongi normaalne, et sõpradele külla minnes oodatakse hotelli täisteenust? …Seda siin kirjutades otsustasingi, et järgmistele, kes külla tahavad tulla, ütlen, et võtku kaasa omad voodipesud ja midagi ka lauale panekuks….

Ma ka ei saa aru miks sa neile otse ei ütle, et kas nad organiseerisid kõigile järgmise päeva toidu ise? Kui muidu ei julge siis ütle, et pead ootamatult korraks ära käima ja kuna neil aega siis võtku vastutus majapidamise ja toidu eest.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kusjuures inimesed isegi ei too laualt oma taldrikut kraanikausi juurde…

Mulle näiteks ei meeldi, et külalised oma nõusid ise kööki viivad. Veel vähem mulle meeldib, kui neid kraanikaussi pannakse ja tagatipuks veel vesi ka peale lastakse. Kõige hullem, kui nõusid loputama hakatakse, kuigi alati ütlen, et pole vaja, see on paljas veekulu, ma panen nõudekasse nii kui nii. Aga ei, mõni siis ikka, et “ah, ma juba pesen”. Brrrr.

Kõik muu, mida kirjeldasid, on tõesti külaliste poolt ebaviisakuse tipp.

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleneb. Oleneb sellest, mis sorti istumisele minek on.

Kui lähen sügiseti sõbranna juurde seenele, siis muidugi lepime enne kokku, mida ma toon ja omad linad on ka kaasas.
Ja kui tema tuleb minu juurde seenele, siis temal ka samamoodi.
Käime 2-3 päevaks sügisel teineteise juures seenel.

Käterätikuid ei võta, aga saunalina küll.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ette helistamine ja üle küsimine on elementaarne. Ja siis on võõrustaja asi öelda et ole hea, kas sa saad ise magamiskoti või linad kaasa võtta ja kas saaksid palun tulles grill liha kogu kamba jaoks tuua.

Külaliste kaitseks – teil on võibolla iga nädal külalised aga ega tulijad seda ei tea. Nende jaoks on käik üks ja ainukordne ja arvavad et ka teie jaoks. Andke sellest ise (viisakalt) teada kui teil millestki villand on!

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil pigem vastupidine probleem. Tuuakse liiga palju. Aga inimeseti on ka erinev.
Kui tuleb sõbranna, siis ei võta ta magamisasju kaasa, sest nii on alati olnud.
Sugulased, kes tulevad lastega, ei eelda, et ma pean 5 inimese voodipesu orgunnima (kuigi mul oleks võimalik küll) ja kõik on kaasas.
Toidu- ja joogikraami lepime eelnevalt kokku, aga enamasti tuuakse ikka rohkem ja siis pärast sööme oma perega mitu päeva jääke.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hapukurgihooaeg.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu sõprusringkonnas on ikka kombeks mingi meene(ala mingi kallim jook) ligi võtta. Oma voodipesu keegi kaasa ei võta ja üldjuhul ka keegi hommikusööki ei paku. Ja kui mina näiteks oleks hommikusöögi inimene, siis mul ei oleks raske oma sõpradele paar võileiba või putru rohkem teha. Vaeseks ei tee ja kindlasti ei sunniks see mind minema jälle poodi. Pakukski niipalju kui ma ise sööks.
Enamasti tullakse/minnakse ikka sõpradele külla ja tehakse asju koos. Mõned teevad lõunasöögi välja, ise tihti teen külla minnes ise süüa kui vajadus on.
Mõned üksikud korrad on nii, et sõber helistab ja küsib öömaja mingi lisatööga seoses ja tulebki ainult magama.
Mis ma ütelda tahan on see, et minu sõprusringkond on nagu pere.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu sõprusringkonnas on ikka kombeks mingi meene(ala mingi kallim jook) ligi võtta….Mis ma ütelda tahan on see, et minu sõprusringkond on nagu pere.

Ehk siis pere, kes käib ringi, mingi kallim jook otse keha ligi?

Soojaks ei lähe we?

+4
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on samuti suvekodu populaarses puhkusepiirkonnas ja ausalt öeldes on see ebameeldiv. Võõrustan heal meelel sõpru ja laiemat perekonda. Öömaja küsivad teretuttavad või tuttavate tuttavad seda üldjuhul ei saa. Maist septembrini igal nädalavahetusel võõrustamine väsitab – mõistab see, kes kogenud. Voodipesu kaasavõtmine on elementaarne autoga tulles. Pakid oma tekid-padjad kokku ja külas saad toa vooditega. Ka on meil pigem probleem liigse toidukraamiga ja kokkulepped toimivad hästi. Mõned külalised toovad poest läbi minnes ka kohvi, tualettpaberit ja salvrätte ja seegi on teretulnud, sest tõesti, seda kraami kulub kogu aeg. Igatahes julgegu teemaalgataja end kehtestada ja küsida, läheb elu lihtsamaks.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule ei meeldi, kui tullakse oma voodipesuga, kui kutsun külalised, siis olen arvestanud magamiskohtadega, voodipesuga ning külaliste saabudes on voodid tehtud. Kui võtavad kaasa – siis enda asi.
Võõrustan sageli külalisi, keegi ei ole tulnud tühjade kätega – vastupidi enne käib ikka arutelu, mida tuua kaasa. Võetaksegi grillimiseks, salati- ja võileiba kraami, veini, õlut kaasa. Ei ole selliseid kummalisi sõpru ja tuttavaid, kes sedasi kaela peale lendaksid.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul käib ka palju külalisi, aga voodipesu ei pea kaasa võtma. On magamiskohad kuni 5-le inimesele (ülejäänud peavad siis juba põrandal magama, aga teki, padja ja linad saavad ikkagi).
Söögikoti peab igaüks ise kaasa võtma. Mõni ei söö üldse, mõni sööb valitud toitu jne – mul muid tegemisi ka: ei ole võimalik iga kord poodi joosta kui keegi midagi näksida tahab. Las külalised tutvuvad ka kohalike söögikohtadega (ja oma 3-4 eurose prae jõuavad ikkagi ise osta).

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu sõprusringkonnas on ikka kombeks mingi meene(ala mingi kallim jook) ligi võtta….Mis ma ütelda tahan on see, et minu sõprusringkond on nagu pere.

Soojaks ei lähe we?

Minu vabandused, kui sa ei tea sellist väljendit nagu ligi võtma ja minu siirad kaastunded sinu rumalusele. Võib-olla oled sa ka liiga vana we?

+7
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reegel on lihtne:
– kui kutsutakse külla, siis külalistelt ei eeldata nendepoolset panust või külakosti.
– kui soovitakse ise külla tulla, siis külalistelt eeldatakse nendepoolset panust või külakosti.

+23
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soojaks ei lähe we?

Minu vabandused, kui sa ei tea sellist väljendit nagu ligi võtma ja minu siirad kaastunded sinu rumalusele. Võib-olla oled sa ka liiga vana we?

Minu arust see ‘ligi võtma’ on just vanainimeste väljend. Samamoodi nagu ‘ühes võtma’.

+3
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ülikoolilinnas (selles ühes ja ainsas) on kombeks, et inimesed ei rända oma voodipesuga ringi ja toovad külakostiks seda, mida hing ihaldab või mis on võõrustajaga kokku lepitud. Paaril korral on paar peret üritanud oma voodipesukottidega tohkerdada, kuid mulle ei meeldi need suured kotid nt. koridoris või külalistetoas ja see lõputu lahti- ja kokkupakkimine, seega valmistan ma ise kõik ette. Samamoodi on täiesti ennekuulmatu see, et ühiselt välja minnes maksab mitme pere eest üks pere – miks? Kui ei ole varasemalt kokkulepet, siis ei tule selline lahendus kõne allagi. Teemaagatajal on selgelt puudu enesekehtestamisoskusest ja ilmselt ei ole ta ka kõike enda jaoks lahti mõtestanud.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reegel lihte:

– kui kutsutakse külla, siis külalistel ei eeldata nendepoolset panust või külakosti.

– kui soovitakse ise külla tulla, siis külalistelt eeldatakse nendepoolset panust või külakosti.

Ka siis, kui külla kutsutakse, ei sobi tulla kaks kätt taskus – lilleõis, veinipudel, kommikarp, karp viinamarju on piisavad.

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule ei meeldi, kui tullakse oma voodipesuga, kui kutsun külalised, siis olen arvestanud magamiskohtadega, voodipesuga ning külaliste saabudes on voodid tehtud.

Muidugi pole kellelgi raske voodipesu masinasse panna, aga öö-kahe järel neli-viis komplekti voodipesu pesta on täiesti mõttetu vee raiskamine, eriti kui seda tuleb veel iganädalaselt teha. Oma voodipesu kaasavõtmine on palju enamat kui vaid tähelepanelikkus perenaise suhtes.

+22
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Külla minnes ma olen ikka alati võimalustmööda toitu kaasa ostnud ja arvestades ka seda, kui kauaks jään. Voodipesu ei ole alati võtnud, aga pole ka nõudnud, et siis oleks mulle eraldi värske voodipesu, kõlbab mingi eelmise külalise oma ka. Kui on mitu ööd plaanis jääda, siis olen kaasa võtnud.

Aga kõik sõltub kokkulepetest ja kui nüüd järgmistele külalistele ütlema hakkad, siis püüa seda ikka viisakalt teha. Inimesed, kes ise ei ole teisi niimoodi võõrustanud, ei taipa alati voodipesu või käterätikut kaasa võtta.

Ma olen ise ka teisi öömajale võtnud, ei ole seda kõigi käest nõudnud, et kindlasti oma voodipesu ja söök kaasas oleks. Mõni on mu juures öösel, läheb hommikul lennukile, no ma ei eelda, et võtab reisile voodilinad ja suure moonakoti kaasa, niigi kohvrid ja kotid neil. Teinekord ma olen jälle nende juures külas, kus kostitatakse ja pakutakse puhas rätik.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ikka küsime. Ja isegi kui pererahvas ütleb, et oi, pole vaja, siis lõpuks on ikka mugavam, kui enda linad, tekk, padjad kaasas, kui nende poolt voodi on. Ei pea võõrustajad pärast voodipesude vahetamisega, on kõigil lihtsam. Meil on sõpruskonnas ikka nii tavaks olnud, et mugavuse mõttes magamisasjad endal kaasas. Ja söök-jook endastmõistetavalt. Kui head sõbrad, siis on lihtne, arutame koos läbi, mida veel vaja tuua, palju nt liha grillimiseks jne. Sellistel suvistel ringisõitmistel ollakse niikuinii autoga, nii et saab oma träni kaasa vedada. See pole päris see, nagu eespool keegi kirjutas, et enne lennule minekut ööbimine.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tuleb üks-kaks inimest ja need on head sõbrad, siis ei eelda, et tulevad oma voodipesuga ja käterättidega. Kui on mingi suurem kogunemine ja tuleb rohkem inimesi, siis palun kaasa võtta eelnimetatud asjad.

Ise võtan tavaliselt kaasa, ja kui ei liigu autoga, siis küsin alati üle, kas saab pererahvalt.

Aga üldiselt on hea soovitus jah, et suhelge oma tuttavatega. Päris võõrad ju külla ei trügi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna meil on sugulastega ja sõpradega pidevalt kombeks üksteise pool ööbida, siis on välja kujunenud sedasi, et keegi oma voodipesu ei tassi va kui võõrustaja ütleb, et voodikohti on, aga nt tekk või padi jääb puudu.
Kuna käime üsnagi võrdselt külas, siis ka söögikotti kaasa ei võta, aga alati on midagi nö külakostiks. Tavaliselt tuuakse puuvilju, veini, juustu, pizza, sushi ehk midagi head ja paremat õhtul koos näksida. Lastele tuuakse kommi või ülaltusmunad. Üle 2 öö kellegi juures naljalt ikka ei ole.
Kohvikus või restoranis maksab igaüks ise või siis lepime kokku, et üks maksab ja teine pere teeb pärast poolele summale ülekande.

Minu jaoks on ka see teema täiesti jabur, sest asjad tuleb läbi rääkida. Külalistele võib isegi jääda mulje, et võõrustaja eputab oma sissetulekuga ja midagi ei nõua. Stiilis, et te vaesed sugulased tulge meile külla ja küll me teie restorani arve ka kinni maksame, et teie saaksite end ka suvel korra hästi tunda.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise võtan Alati voodipesu kaasa külla minnes.
Ja sôögipoolist ka. Üldiselt öôbime vaid jaanipäeval sõprade juures ja kellegi juurde ei topi ka ennast.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 111 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes enne ööseks külla minekut küsib mida tuua ja võtab oma voodipesu kaasa?