Esileht Koolilaps Kes esimesena kontaktõppele tagasi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Kes esimesena kontaktõppele tagasi?

Postitas:
Anonymous

Milline piirkond või vanuserühm peaks teie meelest esimesena kooli tagasi pääsema?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 16:49; 14.04 08:36; 14.04 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline piirkond või vanuserühm peaks teie meelest esimesena kooli tagasi pääsema?

Mitte ükski vanuserühm ei peaks minema mais enam kontaktõppele. Selle ühe kuuga ei juhtu õppeprotsessis enam midagi, pigem hakkavad õpetajad tegema hindelisi töid ja õpitut kontrollima.

Õpilaste kontaktõppese viimine tõstab paratamatult nakatumiste arvu, st juuniks võime nakatumise arvu suhtes 10 000 inimese kohta taas olla aprilli alguse olukorras tagasi. Tahaks pingevabamat suve ja seetõttu leian, et sel õppeaastal laste kooli lubamine ei ole  üldse esmatähtis.

+17
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 17:33; 13.04 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesena ilmselt seal piirkondades, kus nakatumine väheneb ja aktiivseid juhtumeid vähem. Ei näe põhjust, miks näiteks Hiiumaa või Saaremaa või Lõuna-Eesti maakondade lapsed (või ainult algklasside lapsed) ei võiks pärast vaheaega kontaktõppele naasta. Tallinna-Harjumaa piirkonna ja veel mõne puhul kahtlen, kas kohe pärast vaheaega mõistlik oleks. Ilmselt tasuks mai alguseni oodata ja siis otsustada.

Mu enda laste õpetajad (Tallinnas) loodavad väga, et saab kontaktõppele mais. Lapsed on 1. ja 3. klassis, eks on neid lapsi klassis ka, kel distantsõpe üle kivide ja kändude läinud, nii et õpetajad on mures.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpilaste kontaktõppese viimine tõstab paratamatult nakatumiste arvu

See on suhteline. Meie lapse klassis (Tallinnas elame) ei olnud ühtegi haigestumist ja tänaseks on pealegi kõik õpetajad vaktsineeritud.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 18:34; 13.04 21:07; 13.04 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti arvan et kõik võiks jääda õppeaasta lõpuni ditantsõppele. Aga no pole ju võimalik, kes jääb nälga, kes jääb lolliks, kellel kodus vägivald jne. Ja õpetajad ju enam ei jaksa distantsõppel olla, vanematel elu nagu lill, aga õpetajad enam ei jaksa.

Minister Kersna poetas täna, vist kogemata, ühes intervjuus et LAV tüvi levib Eestis. Kui nii tõesti on, siis on ka arusaadav miks täna otsuseid piirangute osas ei tulnud.

 

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 18:46; 13.04 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tahaks küll teada, mis pärast vaheaega edasi saab. selline teadmatus mulle ei meeldi.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline piirkond või vanuserühm peaks teie meelest esimesena kooli tagasi pääsema?

Rasedad alaealised.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina küll tahaksin, et piiranguid leevendataks.

lasteaiad töötavad hetkel täistuuridel, aga huvitegevused keelatud ning huviringide õpetajad istuvad kodus juba märtsi algusest peale. tööta. töötasuta.

HTM rääkis, et tulemas mingid lisatoetusmeetmed, aga mingit reaalset otsust pole veel vastu võetud. ja ei tule vist ka enne mai keskpaika.

need, kes siin väidavad, et kehtigu aga piirangud mai lõpuni välja, mismoodi te ise toime tuleks, kui mitu kuud järjest palka ei saaks?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaksin, et koolides tekiks valikuvõimalus kontakt- ja distantsõppe vahel. Enamikus koolidest, kus paralleelklasse on rohkem kui 1, ei tohiks see ju üle mõistuse keeruline olla, vaja lihtsalt lapsed klassides ümber jagada, tekitades mõned kontaktõppe ja mõned distantsõppe klassid. On ju selge, et osadele lastele sobib üks õppevorm paremini kui teine ja see võimaldaks ka suuremat hajutamist.
Ma tõesti ei tahaks oma lapsi kooli saata ja iga kord, kui keegi köhatab, jälle testida ja närvitseda. Ma ei taha seda haigust, ma mäletan liiga hästi, kuidas oli olla mõned aastad tagasi kopsupõletikus, ja kannatan siiamaani selle järelmõjude all. Koolides on lihtsalt liiga palju rahvast koos liiga väikesel halvasti ventileeritud pinnal, lisaks on laste hulgas palju asümptomaatilisi viirusekandjaid. Aga ma saan aru, et osadele lastele mõjub pikk distantsõpe halvasti, osad on juba põdenud või nende vanemad vaktsineeritud jne., neil võiks muidugi olla võimalus kooli minna.

+17
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina küll tahaksin, et piiranguid leevendataks.

lasteaiad töötavad hetkel täistuuridel, aga huvitegevused keelatud ning huviringide õpetajad istuvad kodus juba märtsi algusest peale. tööta. töötasuta.

HTM rääkis, et tulemas mingid lisatoetusmeetmed, aga mingit reaalset otsust pole veel vastu võetud. ja ei tule vist ka enne mai keskpaika.

need, kes siin väidavad, et kehtigu aga piirangud mai lõpuni välja, mismoodi te ise toime tuleks, kui mitu kuud järjest palka ei saaks?

Huviringide, mis töötavad õues, avamisega võiks hajutatud ja vähendatud koosseisuga proovida.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 17:33; 13.04 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huviringide, mis töötavad õues, avamisega võiks hajutatud ja vähendatud koosseisuga proovida.

See on naljanumber. ja täiesti mõttetu lisakulu.

lasteaedade saalide eest makstakse tallinnas renti 6€/tund, lasteaia hoovis toimuva tunni eest aga 10€/h.

talvel üks lasteaed arvas, et õpetaja peab rühma 4ks tegema ja tegema õues tunde 2 lapse kaupa.

kui enne maksis huvikool 8 lapse pealt lasteaiale kokku 4×6=24 € kuu, siis nüüd taheti “hajutamise eest” renti 4x4x10=160€ kuu.
kui ringi kuutasu igalt lapselt on 20€/kuu, siis tuli kõik raha ära anda ja õpetaja palgaks ei jääks sentigi. ometi teeb õpetaja lausa 4x rohkem tööd ajaliselt kui varem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma saan aru, et osadele lastele mõjub pikk distantsõpe halvasti, osad on juba põdenud või nende vanemad vaktsineeritud jne.

Sa arvad, et sellele distantsõppega mitte toime tulevale lapsele mõjuks hästi, kui tal veel ka viimaseks allesjäänud seitsmeks koolinädalaks mitmed õpetajad vahetuksid?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 20:38; 14.04 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaksin, et koolides tekiks valikuvõimalus kontakt- ja distantsõppe vahel.

Meie lapse koolis saavad tuge vajavad algklassiõpilased praegu ka koolis käia. Eriti palju neid pole, kogu kooli peale vast paarkümmend. Ülejäänud on distantsil.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 18:34; 13.04 21:07; 13.04 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kooliõde sai just teada, et vaheajal toimuma pidanud õpetajate 2. doosiga vaktsineerimine lükkub edasi, sest vaktsiini pole!

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiline argument, miks lapsed kooli saata, ei saa olla et kellelegi ei sobi distantsõpe või keegi ei saa muidu palka. Kõigi inimeste tervis peaks olema prioriteet.

Ka praegu on HEV lapsed koolis, väikeklassid siis. Samuti kui laps ei saa hakkama, on võimalik kooliga kokku leppida osaline kontaktõpe või konsultatsioonid. On eraõpetaja võimalik võtta. Lapsed ise aitavad üksteist klassigruppides.

See et igaüks valib kas ta laps õpib distntsõppes või kontaktõppes, see oleks ka minu ideaalmaailmas nii. Aga ma juba tean ette et ei koolid ega ka õpetajad ole sellega nõus.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 18:46; 13.04 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka praegu on HEV lapsed koolis, väikeklassid siis.

Mitte kõik, ikka need, kel seda vaja. Mul ka laps väikeklassis, hetkel küll kodus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 18:34; 13.04 21:07; 13.04 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et enamus kohti, kus nakatumine väheneb ja nakatunute arv on alla 500:100000 kohta peaks algklassid kooli laskma. Ja kes ei julge last kooli lasta õpib temaga ise kodus. Mitte õpetaja ei pea mitmes kohas taidlema.

Saartel lubasin küll kõik kooli. Sest seal juba üle 60 a üle 60 % vaktsineeritud, küll ühe doosiga. Aga üks doos annab päris hea kaitse.

Me ei saa oma elu ja hirmu elada laste arvelt, ka neil on õigus käia koolis ja suhelda omavanustega.

Enamus vanu inimesi, kes vähegi tahavad, saavad aprilliga vaktsineeritud. Kui keegi veel ei ole, siis nädalavahetusel on massvaktsineerimised Valgas, Narvas ja Jõhvis. Harjumaal vaktsineerimine jätkub.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu teismeline rääkis täna ühe suure kooli direktoriga ja tema ütles, et Harjumaa ja Tallinn vaevalt sel aastal kontaktõppele lähevad, võib-olla algklassid ja lõpuklassid saavad koolimajja minna, ülejäänud klassid tõenäoliselt mitte.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma ise lähtuks esmajärjekorras piirkonnast. Madala nakkustasemega piirkonnad lubaks tagasi.

Aga teisena lubaks mina pigem viiendast klassist alates koolimajja. Algklasside kodusolek on lapsevanematele tülikam, aga samas oleks 5-12. klassile kooliaasta kontaktõppes lõpetamine olulisem. Mul on endal nii suurem, kui ka algklassilaps.

Sotsiaalne pool jääb algklassilapsel nõrgaks (ei ole praegu just palju võimalusi kusagil käia). Aga samas ei näe kooliasjades midagi, mida nt sügisel hõlpsasti üle ei saaks korrata. Või suveks jätta aeg-ajalt kordamiseks.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 16:49; 14.04 08:36; 14.04 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks võimalus oleks ka nii, et nt 1.-4. klass käib koolis 2 päeva ja 5.-8. klass 3 päeva (mingid teised päevad) ja järgmisel nädalal vastupidi. 9. käib kogu aeg kui lõpuklass ja gümnaasiumist käib 12. eksamiainetes (matemaatika, võõrkeel) ja need, kel mingis aines probleeme, siis järelaitamises või -vastamas, kui 10. ja 11. klassi kooli lubada ei taheta, muidu saaks neile ka põhikooliga sarnast süsteemi kasutada. Aga eks võib jah tulla piirkondlikke erinevusi selles, kus ja kui palju või kas üldse keegi kooli saab.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 20:38; 14.04 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kooliõde sai just teada, et vaheajal toimuma pidanud õpetajate 2. doosiga vaktsineerimine lükkub edasi, sest vaktsiini pole!

Sama meie koolis…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lõpuklassid võiks ikkagi kooli lubada igas maakonnas.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kooliõde sai just teada, et vaheajal toimuma pidanud õpetajate 2. doosiga vaktsineerimine lükkub edasi, sest vaktsiini pole!

Sama meie koolis…

Mis koolidest käib jutt?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina laseksin kontaktõppele lõpuklassid. Kõikide teiste hariduses saab uuel õppeaastal veel lünki täita jms. 9. ja 12. klassil maskid püsivad loodetavasti ees ja saavad aru, et ei pea ninapidi koos olema.

Algklassidega on see teema, et õppeprogramm pole teab mis keeruline, aga neile on rohkem nagu päevast lapsehoidu vaja. Nendega teeks nii nagu lasteaias, et kellel väga vaja, saab minna ning kes saab kodus enam-vähem hakkama, võib koju jääda. Õpetajate jaoks oleks see muidugi väga ebamugav.

Mis vaktsineerimisse puutub, siis meie pere 40-aastane riskigruppi kuuluv isik ei ole veel vaktsiini saanud. Kui nüüd küsida, kas meie laste jaoks oleks olulisem minna kooli ja võibolla kaotab üks vanematest olulisel määral tervises või kaotab üldse elu; või siis õpivad õppeaasta lõpuni kodus, koduväliseid kontakte ei oma (nagu siiani), aga ohtu ka vanema tervisele seetõttu pole, siis ilmselt valiks viimase, eksole.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina küll tahaksin, et piiranguid leevendataks.

lasteaiad töötavad hetkel täistuuridel, aga huvitegevused keelatud ning huviringide õpetajad istuvad kodus juba märtsi algusest peale. tööta. töötasuta.

HTM rääkis, et tulemas mingid lisatoetusmeetmed, aga mingit reaalset otsust pole veel vastu võetud. ja ei tule vist ka enne mai keskpaika.

need, kes siin väidavad, et kehtigu aga piirangud mai lõpuni välja, mismoodi te ise toime tuleks, kui mitu kuud järjest palka ei saaks?

Huviringide, mis töötavad õues, avamisega võiks hajutatud ja vähendatud koosseisuga proovida.

Seda võib teatud kohtades juba praegu. Mu laps käib ringis, kus on lubatud üks- ühele õuesõpe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates koolide lahti tegemine ei ole absoluutselt oluline enam. See kuu aega ei muuda miskit ja on palju muid asju, mille avamine oleks olulisem majanduse seisukohalt jne.

 

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loodan, et algklassid pääsevad siiski kooli.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Mina laseksin kontaktõppele lõpuklassid. Kõikide teiste hariduses saab uuel õppeaastal veel lünki täita jms. 9. ja 12. klassil maskid püsivad loodetavasti ees ja saavad aru, et ei pea ninapidi koos olema.

    Algklassidega on see teema, et õppeprogramm pole teab mis keeruline, aga neile on rohkem nagu päevast lapsehoidu vaja. Nendega teeks nii nagu lasteaias, et kellel väga vaja, saab minna ning kes saab kodus enam-vähem hakkama, võib koju jääda. Õpetajate jaoks oleks see muidugi väga ebamugav.

    Mis vaktsineerimisse puutub, siis meie pere 40-aastane riskigruppi kuuluv isik ei ole veel vaktsiini saanud. Kui nüüd küsida, kas meie laste jaoks oleks olulisem minna kooli ja võibolla kaotab üks vanematest olulisel määral tervises või kaotab üldse elu; või siis õpivad õppeaasta lõpuni kodus, koduväliseid kontakte ei oma (nagu siiani), aga ohtu ka vanema tervisele seetõttu pole, siis ilmselt valiks viimase, eksole.

12.klassil lõppevad tunnid sellel nädalal, edasi ainult eksamid v eksamiteks ette valmistus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ju mõtet lapsi solgutada. Lõpuklassidele on aga väga vajalik kontaktõpe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mu küsimus oli siis inspireeritud sellest, et eilsest ajakirjandusest jäi mulje, et haridusministri mõtted liiguvad seda rada, et algklassid kooli suunata. Kui ma aga oma kahe lapse ekooli infot võrdlen, siis mina algklassidega ei nõustu. Vanematele on mugavam, kui algklassid on koolis, aga kinni püüda oleks vaja pigem suuremate klasside nö kadunud hinged.

 

 

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 16:49; 14.04 08:36; 14.04 23:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps Kes esimesena kontaktõppele tagasi?