Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes hetkel kodulaenu taotleb hetkel!

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kes hetkel kodulaenu taotleb hetkel!

Postitas:
Kägu

Rääkige, kuidas õnnestus ja kuidas läheb. Ma sain enda haldurilt nö pool jah sõna. Hetkel ootan hindamisakti ja siis läheb ka laenukomisjoni. Kuidas Teil läks komisjonis? Kas keelduti? Miks?

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tegin kõikidesse pankadesse taotlused. Intresside vahed olid ikka kahekordsed. Nt Coopis intress 4.4 kuud Luminoris 2.3. Teised jäid vahepeale. Valisin Luminori ja eelm nädal tuli ka positiivne vastus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle pakkus Luminor 3,0%. Swedis hetkel 2,48%.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Swedpank, laenu intress 2,29 + 6 kuu Euribor. Laen saadud selles kuus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hetkel, hetkel…

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsisime oma kodupangast Swedist pakkumist nö hüpoteetiliselt, et kas üldse saaks ja mis tingimustel. Saab, maksimumsummaks 220 000 ja marginaal 2,09, pluss euribor muidugi. Siiski hetkel ei võta, aga kui võtaks, siis muidugi mitte maksimumsummas, vaid kuskil 150 000 kandis.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hetkel, hetkel…

Kajab, kajab, kajab!
Õige eestlane ei nuuma Rootsi panku vaid ehitab enda higi ja vaevaga endale maja. Omale maale. Nii maksad 30 a. pangale, vara on panga oma ja seks ajaks, kui makstud saad on hoone juba amortiseerunud ja pead uue laenu vōtma selle kap. remomtimiseks. Saa aru, et see ongi kapitalismi süsteem sind kurnata ja sult raha välja pumbata kuni sured.

0
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kajab, kajab, kajab!
Õige eestlane ei nuuma Rootsi panku vaid ehitab enda higi ja vaevaga endale maja. Omale maale. Nii maksad 30 a pangale, vara on panga oma ja seks ajaks, kui makstud saad on hoone juba amortiseerunid ja pead uue laenu vōtma selle kap remomtimiseks. Saa aru, et see ongi kapitalismi süsteem sind kurnata ja sult raha välja pumbata kuni sured.

No aga seda me ju ise tahtsime!

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsisime oma kodupangast Swedist pakkumist nö hüpoteetiliselt, et kas üldse saaks ja mis tingimustel. Saab, maksimumsummaks 220 000 ja marginaal 2,09, pluss euribor muidugi. Siiski hetkel ei võta, aga kui võtaks, siis muidugi mitte maksimumsummas, vaid kuskil 150 000 kandis.

2,09% on täna väga hea.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kajab, kajab, kajab!

Õige eestlane ei nuuma Rootsi panku vaid ehitab enda higi ja vaevaga endale maja. Omale maale. Nii maksad 30 a pangale, vara on panga oma ja seks ajaks, kui makstud saad on hoone juba amortiseerunid ja pead uue laenu vōtma selle kap remomtimiseks. Saa aru, et see ongi kapitalismi süsteem sind kurnata ja sult raha välja pumbata kuni sured.

No aga seda me ju ise tahtsime!

No alternatiiv on 30 aastat koguda ja siis maja ehitada ju. Tegelikult läheb 40 aastat, sest üüriraha tuleb juurde, kuskil peab ju see 30 aastat elama.

Mina eelistan see 30 aastat majas elada

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kajab, kajab, kajab!
Õige eestlane ei nuuma Rootsi panku vaid ehitab enda higi ja vaevaga endale maja. Omale maale. Nii maksad 30 a. pangale, vara on panga oma ja seks ajaks, kui makstud saad on hoone juba amortiseerunud ja pead uue laenu vōtma selle kap. remomtimiseks. Saa aru, et see ongi kapitalismi süsteem sind kurnata ja sult raha välja pumbata kuni sured.

Mis mõttes on maja panga oma?

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui poleks võimalik laenu võtta või liisingut kasutada, siis elaksime enamuses kõik nagu nõukaajal kuskil pugerikus vanemate-vanavanematega koos, sõidutaksime lapsi jalgratta või soome kelguga ja muudkui koguksime raha. Mille väärtus ajas langeks nagunii kõvasti.
Pensionieaks ilmselt oleks miski summa koos, millega elamispind osta. Selle saaks siis lastele pärandada.
Aga kuhu oma elu jäi?
Rõõm kokkuhoiust ja kogumisest oleks ainus, mis keskmise palgaga inimesele midagi pakuks.
20 aastat sellist elu ei tahaks kindlasti.
Parem ostan kohe kodu, kus mu perel on mõnus elada, liisin auto, millega iga päev sõita ja maksan pangale selle võimaldamise eest.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hetkel, hetkel…

Guugelda kretinism.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtsime laenu eelmine kuu, Swedist ja intressiga 1,992 vms. Kõik käis väga ruttu. Kui paberid korda saime, siis vastus oli käes vist nelja päevaga.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegime taotluse paar kuud tagasi, saime haldurilt rohelise tule ja maksimumsumma, aga sobivat maja pole leidnud. Küll on krunt liiga väike, ei sobi asukoht, siis jälle maja liiga kaasaegne ja maitsetu või halb ehituskvaliteet, omanikud ei tule pilvedest alla jne. Mõtleme et hakkaks hoopis ise ehitama (meespool ehitusinsener). Pangast on iga nädal paar korda helistatud, et kaugel me omadega oleme…

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uurisime oma võimalusi mõned kuud tagasi, meile üllatuseks pakuti laenu rohkem kui ootasime. Konkreetse objekti leidmisel saime vastuse kahe nädalaga, marginaaliga 2.0%. Oma halduri tegutsemisega super rahul ja kuuldavasti läks meil palju lihtsamalt asjaajamine kui teistel, kes samasse piirkonda ostusooviga samal ajal panka pöördusid.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aasta lōpus on enamus teist teemas: “Mind vallandati, mis ma nüüd laenumaksega peale hakkan? Ma olen kodutu!” esikommenteerijad, kui lahkelt pank pappi jagas ja kui sinisilmselt te selle vastu vōtsite. Oleks siis teadnud vaid!
Arvate, et pank niisama annab oodatust rohkem laenu?! Lähenemas on karm langus, kus esimesed hukkunud on eluaseme laenuvōtjad.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aasta lōpus on enamus teist teemas: “Mind vallandati, mis ma nüüd laenumaksega peale hakkan? Ma olen kodutu!” esikommenteerijad, kui lahkelt pank pappi jagas ja kui sinisilmselt te selle vastu vōtsite. Oleks siis teadnud vaid!

Arvate, et pank niisama annab oodatust rohkem laenu?! Lähenemas on karm langus, kus esimesed hukkunud on eluaseme laenuvōtjad.

Ja mis peaks olema panga huvi sellisel juhul inimestele rohkem raha laenata, kui langus on juba näha? Mida nad selle ülelaenatud kinnisvaraga, mida sama raha eest maha enam müüa ei õnnestu, peale peaksid hakkama? Sinu loogika ei ole loogiline, kuigi oma finantsvõimekust ja riske reaalselt hinnata oleks soovitatv igal juhul.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu vanemad ehitasid omal ajal oma kätega ja seetõttu me kusagil perega kusagil ei käinud ja midagi eriti lubada ei saanud. Kõik aeg ja raha läks ehitamise peale.

Tean mitmeid, kel lõpuks kui maja valmis sai, siis olid lapsed juba laiali lennanud ja lisaks vanemad läksid ka lahku. Algas keeruline maja jagamine.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis peaks olema panga huvi sellisel juhul inimestele rohkem raha laenata, kui langus on juba näha? Mida nad selle ülelaenatud kinnisvaraga, mida sama raha eest maha enam müüa ei õnnestu, peale peaksid hakkama? Sinu loogika ei ole loogiline, kuigi oma finantsvõimekust ja riske reaalselt hinnata oleks soovitatv igal juhul.

Pank müüb languse ajal endale saadud kinnisvara uuel tōusul edasi samasugustele lammastele, kes ennast pügada lasevad laenates raha.

0
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu vanemad ehitasid omal ajal oma kätega ja seetõttu me kusagil perega kusagil ei käinud ja midagi eriti lubada ei saanud. Kõik aeg ja raha läks ehitamise peale.

Tean mitmeid, kel lõpuks kui maja valmis sai, siis olid lapsed juba laiali lennanud ja lisaks vanemad läksid ka lahku. Algas keeruline maja jagamine.

Jah ega rikkaks saamine ongi pikaajalisem protsess, kui 10a. Spekulandid ja sullerid saavad muidugi kiiremini aga eks neil ole ka vamglarisk äriplaanis sees. Pikas perspektiivis vōib sama välja teha kas istud 10 a maksude varjamise eest kinni ja saad välja uuesti susserdama vōi proovid ausalt 40-50 a vara koguda ja investeerida päriselt eksisteerivatesse asjadesse.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pank müüb languse ajal endale saadud kinnisvara uuel tōusul edasi samasugustele lammastele, kes ennast pügada lasevad laenates raha.

Ja mis ta vahepeal selle kinnisvaraga teeb? teadupärast saavutab peale langust kinnisvara samaväärse hinna umbes kümne aastaga. Nagu öeldud, siis ma ei poolda lõhkilaenamist, aga Sinu põhjendused miks mitte laenu võtta pole lihtsalt majanuslikust vaatenurgast tõesed.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei näe küll ühtegi halba asja kodulaenu võtmisel! Hetkel maksan 340€ korteri üüri. Lõin kokku. 5 aastat olen selles ühes üürikas olnud. See on ca 20000€. Täiesti tühja! Homme kolin välja- olen kodutu ja taskud tühjad.

Vaatame uut kodu natuke linnast välja ja mu kodulaenu kuu tasu on VAID 140-170€. Ma maksan seda 25 aastat. Aga vähemalt on mul 25 aasta pärast oma päris kodu. Ja teadupärast raha devalveerub ja 5 aasta pärast pole see 150€ enam see sama mis täna.

See üürikorteri kiitmine on lihtsalt nende inimeste väljamõräeldis, kes lihtsalt ei saa laenu just selle unistuste kodu ostuks või pole lihtsalt tahtmist sissemaksu raha koguda, pigem uus käekott osta.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on Swedist võetud laen 6 aastat tagasi marginaaliga 2,7. Olen siiani arvanud, et 2,7 on hea marginaal, aga teistega võrreldes hakkan nüüd vaatama, et justkui ikka kõrgevõitu?
Mille alusel pangad neid marginaale määravad?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on Swedist võetud laen 6 aastat tagasi marginaaliga 2,7. Olen siiani arvanud, et 2,7 on hea marginaal, aga teistega võrreldes hakkan nüüd vaatama, et justkui ikka kõrgevõitu?

7 aastat tagasi võetud laenul on minul marginaal 1,6%. 2,7 on isegi praegu kehvapoolne marginaal. Mille alusel pank määrab? Riski alusel. Riskantsemal kliendil (väiksed sissetulekud, suured väljaminekud, palju ülalpeetavaid, olematud säästud, hoiused, varad jne, lisaks ostetava kinnisvara vähene likviidsus jne) on kõrgem marginaal, vähemriskantsemal madalam. Do the math.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

7 aastat tagasi võetud laenul on minul marginaal 1,6%. 2,7 on isegi praegu kehvapoolne marginaal. Mille alusel pank määrab? Riski alusel. Riskantsemal kliendil (väiksed sissetulekud, suured väljaminekud, palju ülalpeetavaid, olematud säästud, hoiused, varad jne, lisaks ostetava kinnisvara vähene likviidsus jne) on kõrgem marginaal, vähemriskantsemal madalam. Do the math.

Huvitav kuidas see panga arust loogiline on. Loogika on tagurpidi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga huvitav oleks võrrelda meie laenusid. Millises summas võtsid, kui palju oli omaosalus, kui suur on igakuine sissetulek jnejne.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga huvitav oleks võrrelda meie laenusid. Millises summas võtsid, kui palju oli omaosalus, kui suur on igakuine sissetulek jnejne.

Võime võrrelda. Pane enda andmed kirja, siis kirjutan omalt poolt ka.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav kuidas see panga arust loogiline on. Loogika on tagurpidi.

Kuidas loogika on tagurpidi?
Pank ei ole heategevusasutus, et toetab nõrgemaid ja võtab tugevamatelt. Pank on äriline ettevõte, tema eesmärgiks on teenida tulu ja mitte jääda kahjumisse. Need, kes on usaldusväärsemad kliendid, nendele on ta valmis pakkuma paremat marginaali, kuna tema tulu sellelt kliendilt on paremini tagatud. Väiksema laenuteeninduse võimega klient aga on äririsk, talle võib küll laenu anda, aga sellisel juhul peab see klient oma marginaaliga riski kinni maksma. Kui pank saaks valida, võtaks ta ainult kõige maksevõimelisemaid ja jõukamaid kliente, siis õitseb tema äri. Tegelikult muidugi pank valibki – küllalt on inimesi, kellele on laenuandmisest keeldutud või pakutud liigkõrget marginaali, millest laenusoovija ise peab keelduma.

Julgustan, lihtsad majanduspõhimõtted tasub endale enne laenuvõtmist selgeks teha.

+4
0
Please wait...

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes hetkel kodulaenu taotleb hetkel!