Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kes hiljuti kodulaenu võtnud?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kes hiljuti kodulaenu võtnud?

Postitas:
Kägu

Milline pank teile parima pakkumise tegi ja kaua aega läks? Maakler ütles, et Swed ja SEB aeglased, Bigbank ja Citadele tegutsevad kiiresti ja praegu eriti head tingimused. Otsustasime saata taotluse Swedi, Coopi, Luminori, Citadele`i ja Bigbanka.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et te ka ei väsi iga jumala nädal sama teemat siia tegemast! Nagu kõigile pakutaks sama intressi olenemata vanusest, sissetulekust ja ülalpeetavate arvust.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovitaks ikkagi igale poole teha taotlused ja siis edasi vaadata. Kui on maakler, siis on ilmselt ka broneerimisleping ja selle aja lõpuni on teil aega pankade jah-e oodata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et te ka ei väsi iga jumala nädal sama teemat siia tegemast! Nagu kõigile pakutaks sama intressi olenemata vanusest, sissetulekust ja ülalpeetavate arvust.

Miks sa neid teemasid avad? Viharavi vaja.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et te ka ei väsi iga jumala nädal sama teemat siia tegemast! Nagu kõigile pakutaks sama intressi olenemata vanusest, sissetulekust ja ülalpeetavate arvust.

Erijuhm oled või?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meiega tegutses kõige kiiremini Bigbank, kohe samal päeval võeti ühendust ja otsus tuli järgmisel. Intress 2,1.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meiega tegutses kõige kiiremini Bigbank, kohe samal päeval võeti ühendust ja otsus tuli järgmisel. Intress 2,1.

Kas teised ka nii kõrget pakkusid? 1,8 olevat nüüd nii enam-vähem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meiega tegutses kõige kiiremini Bigbank, kohe samal päeval võeti ühendust ja otsus tuli järgmisel. Intress 2,1.

Kas teised ka nii kõrget pakkusid? 1,8 olevat nüüd nii enam-vähem

Pole veel teisi näinud, aga see tundub pigem kõrge jah, kuigi meil enda arust head eeldused (muid laene pole palgad kõrged).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie saime Swedbankist 1,9.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meiega tegutses kõige kiiremini Bigbank, kohe samal päeval võeti ühendust ja otsus tuli järgmisel. Intress 2,1.

Kas teised ka nii kõrget pakkusid? 1,8 olevat nüüd nii enam-vähem

Pole veel teisi näinud, aga see tundub pigem kõrge jah, kuigi meil enda arust head eeldused (muid laene pole palgad kõrged).

Jäi vastus pooleli, et muid laene pole, palgad kõrged, oleme säästnud, võlgu kuhugi pole, endapoolne sissemakse 30 protsenti. Kuskilt 20 aasta artiklist lugesin, et Coopi madalaim sel ajal oligi 2,2. Kas keegi on sealt saanud madalama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõltub paljudest asjaoludest. Minul olid vastupidi Bigbank ja Citadele kõige aeglasemad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule esialgse pakkumise saatis kõige kiiremini Luminor, nende pakkumine tuli minu mäletamist mööda juba taotlemisega samal päeval. Teistest pankadest pidin kauem ootama, isegi vist kuni nädal. Lõpuks võtsin SEBist, aga pendeldasin enne lõplikku otsust Luminori ja SEBi vahel – mõlemad pakkusid intressiga üksteist üle. Kuna eluaeg olen SEBi klient olnud, siis otsustasin kodupanka jääda ja nendelt sain ka kõige parema intressipakkumise. LHV ütles kohe, et nemad sellist marginaali pakkuda ei saa (1,8%).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule esialgse pakkumise saatis kõige kiiremini Luminor, nende pakkumine tuli minu mäletamist mööda juba taotlemisega samal päeval. Teistest pankadest pidin kauem ootama, isegi vist kuni nädal. Lõpuks võtsin SEBist, aga pendeldasin enne lõplikku otsust Luminori ja SEBi vahel – mõlemad pakkusid intressiga üksteist üle. Kuna eluaeg olen SEBi klient olnud, siis otsustasin kodupanka jääda ja nendelt sain ka kõige parema intressipakkumise. LHV ütles kohe, et nemad sellist marginaali pakkuda ei saa (1,8%).

Lisan veel eelnevale, et pankade praktika laenupakkumiste tegemisel on erinev. Kui Luminor saatis esialgse pakkumise kohe taotluse peale ja peale seda küsis lisadokumente ja lisaküsimusi, siis nt SEB ei hakanud mulle isegi esialgset pakkumist tegema enne kui ma olin kõik nende poolt nõutud dokumendid esitanud ja täiendavatele küsimustele vastanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parima pakkumise tegi siiani Citadele (1,7), aga Swedist veel info saamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Citadele 1,75 (kahtlane pank, seda ei võta vastu). Seb 2,1 ja Swed 1,95. Luminor ja lhv 2,3.</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Citadele 1,75 (kahtlane pank, seda ei võta vastu). Seb 2,1 ja Swed 1,95. Luminor ja lhv 2,3.</p>

Meile tegi Citadele 1,7, Swed 1,8, Lhv 1,9. See Citadele on jah mingi uus pank, aga ma ei tea, mis oht siin peaks olema seoses kodulaenu võtmisega? Kui pank läheb pankrotti, siis lähevad kohustused ju mõnele teisele pangale üle, vaevalt, et tingimused muutuvad. Neil on ATMide kasutamine tasuta ja ülekanded.  Aga me pole ka veel lõpuni otsustanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Citadele 1,75 (kahtlane pank, seda ei võta vastu). Seb 2,1 ja Swed 1,95. Luminor ja lhv 2,3.</p>

Meile tegi Citadele 1,7, Swed 1,8, Lhv 1,9. See Citadele on jah mingi uus pank, aga ma ei tea, mis oht siin peaks olema seoses kodulaenu võtmisega? Kui pank läheb pankrotti, siis lähevad kohustused ju mõnele teisele pangale üle, vaevalt, et tingimused muutuvad. Neil on ATMide kasutamine tasuta ja ülekanded. Aga me pole ka veel lõpuni otsustanud.

Mina nt ei viitsinud Citadele pakkumist isegi ära oodata, kuna sain juba kodupangast nii hea intressi, et palju nad ikka alla poleks pakkunud ja Citadele tingimus oli, et ma pean oma palga nende juurde üle viima. No ei ahvatlenud see pakkumine, mingi minu jaoks suhteliselt tundmatu pank, teenuste kvaliteet teadmata, sularaha välja võtmise tingimused teadmata jms. Kuigi mulle laenuhaldur telefonis seletas küll, et mingid kokkulepped neil mingite pankadega sularaha osas on, kuna neil endal ei ole või on väga vähe (täpselt ei mäleta) automaate. Väidetavalt pidi olema Citadele Läti pank, mis on Lätis umbes sama populaarne kui Eestis Swedbank ja Swedbank pidi siis olema Lätis sama “tundmatu” kui meil Citadele – nii rääkis mulle laenuhaldur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seb  1,75% august 2021. Citadele 1,78%. Bigbank unustas meie taotluse, helistasid meile ca 1,5 pärast, Luminor üle 2%, kodupank Swed küsis palju täpsustavaid küsimusi  loobusime Swedist taotlemisest, tõime palgad ja pensionid Sebi, nüüd ootame uue kodu valmimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seb 1,75% august 2021. Citadele 1,78%. Bigbank unustas meie taotluse, helistasid meile ca 1,5 pärast, Luminor üle 2%, kodupank Swed küsis palju täpsustavaid küsimusi loobusime Swedist taotlemisest, tõime palgad ja pensionid Sebi, nüüd ootame uue kodu valmimist.

Kumma graafiku kasuks otsustasite, kas annuiteet või võrdsed maksed. Me vist kaldume võrdsete maksete poole, et saaks kohe hakata laenu põhiosa tagasi maksma. Ujuv intress või fikseeritud? Meile tundub, et ikka peaks võtma ujuva, sest fikseeritu põhjal tõstetakse kohe kõrgemale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mõni pank praegu üldse pakub laenu fikseerimist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Swed 1.9 veebr 2021

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kes hiljuti kodulaenu võtnud?