Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes homme kliimastreigile?

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Kes homme kliimastreigile?

Postitas:
Kägu

#3065942:
Milline su enda argipäev välja näeb – kodukeemia, riidekraam, rasestusmivastased vahendid jne? Ma nimme jätsin välja autode ja reisimise ja muud eespool mainitud märksõnad, sest need on juba ammu äraleierdatud ning peaksid selged olema.

Aga mis mina siia puutun? Mina ei marsi ju? Juttu on siiski sellest, et kas marssijad ainult marsivad või teevad ka midagi päriselt olulist kliima jaoks.

Mina ka ei lähe marssima, kuid võin vabalt neile küsimustele vastata 🙂. Puhastusvahendid on kodus sooda ja äädikas, viimane on ka nõudepesumasinas loputusvahendiks, kus lisaks kasutan ökoloogilisi pesutablette, muud kodukeemiat ei tarbi. Pesu jaoks kasutan pesupähkleid. 95% nii enda kui ülejäänud pereliikmete garderoobist tuleb järelturult või tutvusringkonna “kapituulutustest”, samale ringile saadan näiteks ka enda lastele väikseksjäänud asjad, kulunud riided viin kogumispunkti. Rasestumisvastaseid vahendeid ei kasuta, sest puudub vajadus (tervislikud põhjused, mis hetkel ei puutu asjasse). Aastaid pole kasutanud ühtki hügieenisidet ega tampooni (mooncup). 80% liiklen jalgsi või ühistranspordiga. Prügi sorteerime, mõttetuid asju ei osta, kõik ebavajalik läheb võimalusel taaskasutusse või sobival moel utiliseerimisele. Arvan, et minu ja mu pere käitumine on vägagi keskkonnasõbralik, see tundub lihtsalt loomulik ja normaalne, ka mu laste jaoks. Kuskile marssima minekut ei pea vajalikuks, lapsed on koolis ja kodus polnud juttugi mingist taolisest üritusest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on kurb meel, et sul on noortega ainult negatiivseid kogemusi, mistõttu sa nendesse ei usu.

Mul ei ole noortega negatiivseid kogemusi.

Protestimine on tähtis.

Protestimine on tähtis siis, kui protest midagi uut ütleb. Ja teine oluline tegur on, et protest peab olema suunatud õigele sihtgrupile. Ma tõesti ei mõista, mis mõte on Riigikogu ees kisada, kui loodushoid on tegelikult hoopis eelkõige üksikindiviidi teema.

Sina aga lihtsalt jonnid siin, ja mul on sinust kahju, sest selge on, et elu pole sind lihtsalt kohelnud, et sa teistele niiviisi turja hüppad.

Minu arust iseloomustab sinu öeldu pigem sind ennast.

Loodushoid on NII indiviidi kui riigi teema (põlevkivi!). EKRE ei usu kliimasoojenemisse (https://www.err.ee/913158/helme-kaaluksime-pariisi-kliimaleppest-lahkumist). See erakond on riigikogus, see erakond võib saada valitsusse. Kus need noored protestivad? Riigikogu ees ja Tartus raekoja platsil.

Ma lihtsalt ei saa aru, mis saab sul selle vastu olla, et inimesed keskkonnast hoolivad? See on tõsiasi, et eestlased ei armasta prügi sorteerida, ei suuda loobuda ühekordsetest kilekottidest jpm, miks mitte sellele tähelepanu pöörata ja mõelda koos, kuidas sellist suhtumist muuta?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

noored küsivad valitsustelt, kas maailmas, mille te jätate meile, meie lastele ja lastelastele on võimalik elada?
täiskasvanutel piinlik vastata, eks sellest ka tõrjumine stiilis, laps räägib, kui kana pissib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Nõuame põlevkivi kaevandamise lõpetamist! Kohe!”

Just Vikerraadiost kuulsin sellelt meeleavalduselt.

No jõudu. Algatuseks võib oma majal/korteril korgid mõneks ajaks “välja keerata” ja proovida kuidas on.

Praegu räägivad, et on liha söömisest loobunud. Ei lase ma oma lapsi sellistele üritustele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt ei saa aru, mis saab sul selle vastu olla, et inimesed keskkonnast hoolivad?

Väga tubli, aga miks peab just kooli ajast hoolima?
Ja no see põlevkivi lõpetage nüüd ja kohe … mingi reaalsustaju võiks ikka säilida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Nõuame põlevkivi kaevandamise lõpetamist! Kohe!”

Just Vikerraadiost kuulsin sellelt meeleavalduselt.

No jõudu. Algatuseks võib oma majal/korteril korgid mõneks ajaks “välja keerata” ja proovida kuidas on.

Praegu räägivad, et on liha söömisest loobunud. Ei lase ma oma lapsi sellistele üritustele.

Ja siis räägitakse, et marsil osalevad on ajupestud vanemate poolt. Ei, need on need, kel lubatakse vanemate poolt olla need, kes nad tahavad olla ilma enda vaadete peale surumiseta.

Käisime kohal, võimas oli. Suur uhkus tänapäeva asjalike noorte üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja siis räägitakse, et marsil osalevad on ajupestud vanemate poolt. Ei, need on need, kel lubatakse vanemate poolt olla need, kes nad tahavad olla ilma enda vaadete peale surumiseta.

Käisime kohal, võimas oli. Suur uhkus tänapäeva asjalike noorte üle.

Mul on uhke tunne ikka nende noorte üle, kes reaalselt midagi teevad – midagi, millel on tulemus. Kõva häälega kisajaid pole kunagi osanud hinnata. Ei oska ka mu lapsed, õnneks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu ajupestud teismeline läheb (pole olnud aega googeldada, kas see on sama klassi üritus kui bjuutibai marss, viimase nime ei viitsi ka googeldada, nägin selle kirjakuju alles hiljuti kui nimetatud marss toimus, aga meelde ei jäänud). Kool pidavat lubama kui vanemad lubavad. Kahtlustan, et sarnane eelmisega, et marsime kõik mingi juutuuberi toetuseks, keda hiinlased ähvardavad esikohalt lükata. Ma ilmselt ei hakkagi aru saama, kuidas muidu üsna arukas laps saab oluliseks pidada seda, et keegi võib jälgijate arvult maailmas teisele kohale kukkuda, oleks siis veel juutuubist välja viskamise vastu protestitud. Ja keda see sajakonna nooremapoolse teismelisega marss üldse huvitama peaks peale seal esinenud noorte.

Vabandust kui seekord mingi asjalikuma üritusega tegu.

Noored protestivad kliimasoojenemise vastu, sest nemad on need, kes kannatavad praeguste otsuste/otsuste puudumise pärast. Kliimasoojenemine on tõsine teema, absoluutselt kõik pädevad teadlased kinnitavad, et see on päris ja muudab oluliselt maailma. Võiks natukene silmi avada ja lugeda. Ehk siis ka enda käitumist muuta. Sul võib küll täna tore elada-olla, aga kas sa oma laste ja nende lastelaste tulevikule ka mõtled?

https://bioneer.ee/kuidas-m%C3%B5jutab-kliimasoojenemine-eestit

Ma ei näe ühtegi põhjust, miks kellegi peaks selle vastu midagi olema, et noored streigivad kliimasoojenemise vastu. Jäävad koolitundidest ilma? Aga äkki ongi seda vaja, et see tekitaks suurema meediakära, mida on vaja, et alustada diskussioone, kuidas edasi, et jätkusuutlik oleks. Seda teemat mingi juutuuberi asjaga võrrelda ei kannata.

On palju olulisemaid probleeme, mille vastu protestida. Mingu protestigu näiteks kallite maksude ja hindade vastu või selle, et Iphone on liiga kallis. See viimane on küll oluline vaid nendele koolinoortele, kes vanemate rahakotte laastavad lollustega. Mida nad ise selleks teevad muidu? Kas loobusid juba autoga kooli, trenni vedamiseks, lähevad jala? Kas puhkusereise enam ei taha, et lennukid õhku ei saastaks? Naljanumbrid.

Täpselt sama meelt. Mingu korjaku suvel metsast marju ja seeni, saavad talvel midagi süüa ka. Aga tähtis ikka ju see, mis mobla sul taskus jne. Mingu ise põõsa alla elama ja lõpetagu see streikimine. Lollid, ajupestud inimesed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kogu see trall ei takista edumeelsel noorel Austraaliasse või USA-sse kimada ja korraga 10 tonni fossiilkütust ära põletada.
Noored ei ole kahjuks ju otsustajad. Aga kes otsustab? Eks see, kes nende noortega manipuleerib.
Minu abiturient igatahes ütles, et ükski marss ei pane nt vulkaane kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noored ei ole kahjuks ju otsustajad. Aga kes otsustab? Eks see, kes nende noortega manipuleerib.

Noored ei ole ÕNNEKS tõepoolest otsustajad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noored ei ole ÕNNEKS tõepoolest otsustajad.

Just – seda ma tahtsingi öelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu ajupestud teismeline läheb (pole olnud aega googeldada, kas see on sama klassi üritus kui bjuutibai marss, viimase nime ei viitsi ka googeldada, nägin selle kirjakuju alles hiljuti kui nimetatud marss toimus, aga meelde ei jäänud). Kool pidavat lubama kui vanemad lubavad. Kahtlustan, et sarnane eelmisega, et marsime kõik mingi juutuuberi toetuseks, keda hiinlased ähvardavad esikohalt lükata. Ma ilmselt ei hakkagi aru saama, kuidas muidu üsna arukas laps saab oluliseks pidada seda, et keegi võib jälgijate arvult maailmas teisele kohale kukkuda, oleks siis veel juutuubist välja viskamise vastu protestitud. Ja keda see sajakonna nooremapoolse teismelisega marss üldse huvitama peaks peale seal esinenud noorte.

Vabandust kui seekord mingi asjalikuma üritusega tegu.

Läks valesti, panin püstise pöidla omaarust. Aru ma ei saa, et mis tegelik eesmärk või lahendus neil on. Tundub, et koolist vaba päeva pigem vaja ja midagi “toredat” teha. Mida see valitsus nüüd teha saab siis kliima suhtes. Tundub jah, et jällegi mingit juutuuberit jäljendatakse või tehakse, mis teha soovitati. Väga veider on aga just see, et lapsevanemad ka nagu 6-aastased ,et ka kaasa lähevad. Kellelgi enam mõistust pole. Ajud ikka nii pehmeks läinud inimestel, et täiesti uskumatu.

Kliimasoojenemine on inimtekkeline. Loomulikult saab valitsus asju ära teha. Meie saame ka asju ära teha isikutasandil. https://www.ohtuleht.ee/909787/kliimamuutused-on-maailmale-koige-suuremaks-ohuks

Kui kellegi ajud pehmed on, siis nendel, kes üldse ei taipa, mis maailmas toimub. Uih ja aih iga asja peale.

Siis tehke. Alustuseks loobuge nutitelefonidest ja H&M naftahilpudest. Lõugamise peale kliima jahenema ei hakka. Kui sellest aru ei saa, et nutielustiil on üks vägevamaid saastajaid, siis istuge tundides ja õppige!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt ei saa aru, mis saab sul selle vastu olla, et inimesed keskkonnast hoolivad?

Ja no see põlevkivi lõpetage nüüd ja kohe … mingi reaalsustaju võiks ikka säilida.

Sinna läheks täpselt null teismelist kisama, kui see tundide ajast ei toimuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, mõni initsiaator läheks ikka, ka vabast ajast – no näiteks 10.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kogu see trall ei takista edumeelsel noorel Austraaliasse või USA-sse kimada ja korraga 10 tonni fossiilkütust ära põletada.

Austraaliasse lendamiseks kulub ca pool tonni kütust reisija kohta, mitte 10.

Ninatark

Please wait...
Postitas:
Kägu

Austraaliasse lendamiseks kulub ca pool tonni kütust reisija kohta, mitte 10.

Ninatark

Võin ju ninatark olla, aga heitmetest poole moodustsb reisimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu tütar just eile arutles, et ta läheks ka järgmine kord, kui see vabal päeval toimuks – koolist ei tahaks rohkem selle pärast pausi teha 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://uueduudised.ee/arvamus/noorte-kliimaprotest-suu-puhtaks-ja-tagasi-facebooki/?fbclid=IwAR3P19CJ8m1iWcNxxUwaudyT5BkQm-9txdTlGSHb6XLi-xs9TuiZwtBtM8k

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://uueduudised.ee/arvamus/noorte-kliimaprotest-suu-puhtaks-ja-tagasi-facebooki/?fbclid=IwAR3P19CJ8m1iWcNxxUwaudyT5BkQm-9txdTlGSHb6XLi-xs9TuiZwtBtM8k

Super!

Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes homme kliimastreigile?