Esileht Koolilaps Kes ilma koolilasteta reisinud

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kes ilma koolilasteta reisinud

Postitas:

Kas siis viite hoidja juurde või kuidas ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil elas vanaisa reisi ajal meie juures.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui lapsed olid väiksemad, siis olid nad vanaema-vanaisa juures, kui üks juba koolis käis, olid vanaema-vanaisa meie juures. minu meelest oli koolilapsel ikka oluliselt lihtsam kodus elades. muidu tassi kõik asjad kaasa ja pärast koju. meie oma pidi veel klaverit harjutama. kool oli lähedal ja pisemate lasteaed ka. vähe näen neid olukordi, kui koolilapsel oleks nö küla peal parem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 08:32; 19.10 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks see sõltub ikka koolilapse vanusest ka.
algklasside ajal sai vanaema või vanaisa seltsiks kutsutud.
aga nt pole küll olnud mingit probleemi jätta gümnasist omapäi koju: suudab ise nii omale süüa teha, koera eest hoolitseda, kenasti õhtuti õigel ajal magama minna jne. oskab kenasti sügavkülmast omale lasanjet võtta ning seda mikros üles soojendada või pliidil purgisuppi või makarone keeta. kui midagi juhtub (nt toru lõhkeb vmt), saab ju alati vanematele või mõnele sugulasele helistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga nt pole küll olnud mingit probleemi jätta gümnasist omapäi koju: suudab ise nii omale süüa teha, koera eest hoolitseda, kenasti õhtuti õigel ajal magama minna jne. oskab kenasti sügavkülmast omale lasanjet võtta ning seda mikros üles soojendada või pliidil purgisuppi või makarone keeta. kui midagi juhtub (nt toru lõhkeb vmt), saab ju alati vanematele või mõnele sugulasele helistada.

no kuule, sa saad ju ise ka aru, et keegi ei hakka foorumis sellist küsimust gümnasisti kohta esitama. küsida saab ikka koolilapse kohta, kes täiskasvanu abi vajab.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 08:32; 19.10 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kuule, sa saad ju ise ka aru, et keegi ei hakka foorumis sellist küsimust gümnasisti kohta esitama. küsida saab ikka koolilapse kohta, kes täiskasvanu abi vajab.

Gümnasist on samamoodi koolilaps. Ja mitte igaüks ei jäta oma gümnasisti nädalaks koju ise majandama. Minu oma nt. ei tahaks üksi kodus olla, kui vaja on, siis tuleb vanaema seltsiks.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 10:11; 24.10 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on olnud pikema reisi ajal vanaema juures, viimane kord käisin sõbrannaga päevakruiisil, siis oli öö enne kruiisi klassivenna juures ja peale koolipäeva tuli koju. Suhtleme telefoni teel. Kuna koju jõudsin umbes kell 2 öösel, siis selleks ajaks ta juba magas ammu. Ise olin läbi ja põdesin veel terve päeva järgi. Laps oli rahul ja ütles, et sedasi võib veel teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

13-aastane ja 8-aastane on 1 öö olnud üksi ka kodus, said kenasti hakkama. Aga kui läheme pikemaks ajaks, tuleb üks minu sõbranna ( kellel pole endal peret) meile elama. Lapsed saavad enda toitmise ja riietamisega ka ise hakkama ( k.a pesumasina ja nõudepesumasinaga), aga turvalisem ja muretum on, kui keegi on lähedal. Vanaema on ka 2 km kaugusel, kui vaja peaks olema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanavanemad tulevad meile selleks ajaks. Laste jaoks oleks ikka tohutult keeruline võõrast kohast kooli käia. Esiteks võõras tee st peaks enne teise klassi last hakkama dresseerima, mis bussiga ja kuhu sõitma peab (kool on kodu kõrval sisuliselt). Lisaks siis kaasa pakkima igasugu trenniriided, kogu nädala kooli kraam jnejne.

Samas vanavanematel meie juurest tööle käia pole just eriline probleem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oleks võimalik ainult lapsehoidja, sest vanaemad-vanaisad elavad 2 h tee kaugusel ja ei saaks seetõttu meie juurest tööl käia. Samas on nad tööealised inimesed veel, kes ei saa suvaliselt puhkust võtta.

Me üldiselt käime lasteta reisidel mehega üksteisest eraldi. Üks jääb alati lastega koju. Aga ühe öö on lapsed ka lapsehoidja juures ööbinud. Ja päeva ning pool ööd on nad ka üksi kodus olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemate kahekesi olek on hädavajalik. Mitte ainult mõni tund, vaid ikka mitu päeva järjest. Paarisuhe on oluline, et lapsed saaksid üles kasvada omaenda vanematega!

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga nt pole küll olnud mingit probleemi jätta gümnasist omapäi koju: suudab ise nii omale süüa teha, koera eest hoolitseda, kenasti õhtuti õigel ajal magama minna jne. oskab kenasti sügavkülmast omale lasanjet võtta ning seda mikros üles soojendada või pliidil purgisuppi või makarone keeta. kui midagi juhtub (nt toru lõhkeb vmt), saab ju alati vanematele või mõnele sugulasele helistada.

no kuule, sa saad ju ise ka aru, et keegi ei hakka foorumis sellist küsimust gümnasisti kohta esitama. küsida saab ikka koolilapse kohta, kes täiskasvanu abi vajab.

Miks nii kitsalt mõelda? Teemaalgatus käis tõesti hoidmist vajavate laste kohta, aga foorumi üks mõte ju selles ongi, et arutelu esialgsest küsimusest edasi laieneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me reisisime esimest korda, kui lapsed olid 6 ja 14. 6-aastase viisime vanavanemate juurde maale. 14-aastane elas üksi kodus. Sai kenasti hakkama ja hoolitses ka koera eest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kuule, sa saad ju ise ka aru, et keegi ei hakka foorumis sellist küsimust gümnasisti kohta esitama. küsida saab ikka koolilapse kohta, kes täiskasvanu abi vajab.

Gümnasist on samamoodi koolilaps. Ja mitte igaüks ei jäta oma gümnasisti nädalaks koju ise majandama. Minu oma nt. ei tahaks üksi kodus olla, kui vaja on, siis tuleb vanaema seltsiks.

Uskumatu. Minu gümnasist on alates 10. klassist elanud omaette korteris, täiesti üksi, reisib ka koos omavanuste sõbrannadega mitte enam vanematega. Mitmed ta sõbrannad on Tallinnast Tartusse gümnaasiumisse läinud, elavad samuti vanematest eraldi. Tundub uskumatu, et mõni gümnasist ei suuda nädalat ilma täiskasvanuta kodus veeta.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanem laps läks peale põhikooli teise linna gümnaasiumi, elas üürikas ja sai ilusasti hakkama.
Aga meil on vanaema, kes appi tuleb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu. Minu gümnasist on alates 10. klassist elanud omaette korteris, täiesti üksi, reisib ka koos omavanuste sõbrannadega mitte enam vanematega. Mitmed ta sõbrannad on Tallinnast Tartusse gümnaasiumisse läinud, elavad samuti vanematest eraldi. Tundub uskumatu, et mõni gümnasist ei suuda nädalat ilma täiskasvanuta kodus veeta.

Uskumatu on hoopis see, et üks täiskasvanu ei oska lugeda. Kirjutasin, et “laps ei taha”, mitte, et laps “ei suuda või ei saa hakkama”. Suudaks ja saaks hakkama ka küll, saaks hakkama ja suudaks ka mu noorem (põhikoolis käiv) laps, aga mitte kumbki neist EI TAHA ja mina ei näe mingit põhjust, miks ma ei võiks laste soovidega arvestada.
Äkki oled sa lihtsalt kurb, et su laps juba pesast väljalennanud on?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 10:11; 24.10 10:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps Kes ilma koolilasteta reisinud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.