Esileht Hobinurk Kes juba näinud “Tulilindu”?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kes juba näinud “Tulilindu”?

Kas on siis nii hea film, nagu räägitakse? Pikalt tehtud ju – tervelt 8 aastat!

+3
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Vaatasin delfist filmi ära. Üldmulje oli pigem positiivne. Arvestades, et Peetril oli see esimene täispikk mängufilm. Vene sõjaväes käinud inimesed võiks muidugi norida detailide kallal. Näiteks, kas dembel päev enne koju minekut jookseb koos teistega seersandi karjatuste saatel  ringi? Kas mingile leitnandile anti reamees(autojuht) koos uazikuga, et mine käi jah Tallinnas teatris? Aga see selleks. Põhiline oli tekitada vaatajais mõtteid, et kui on armukolmnurk (2M ja 1N), siis kes keda ikka tõeliselt armastas ja kellel on rohkem õigus armastusele. Ühesõnaga, kel on delfi tasuline pakett, siis tasub film ära vaadata, raha ju eraldi maksma ei pea.

+19
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga, kel on delfi tasuline pakett, siis tasub film ära vaadata, raha ju eraldi maksma ei pea.

Kuidas see käib? Mul on pakett täitsa olemas, aga ei leia õiget kohta üles.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit saab vaadata.

Mulle meeldis. Hästi tehtud film.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin kinos vaatamas. Üldmulje pigem positiivne, nõukogude aeg oli üsna ajastutruult portreteeritud. Selline aeglase minekuga, mõtlemapanev film. Keskne motiiv oli, kuidas erinevad inimesed stressiolukorras käituvad, kes läheb eluga edasi ja proovib unustada, kes pöörab tagasi heteroks. Näitab väga selgelt ühiskonna suhtumist tabudesse.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.

Siit saab vaadata.

Mulle meeldis. Hästi tehtud film.

Kahju, et geograafiline piirang peal on, ma olen pikemalt Eestist ära. Treiler tundus igatahes paljulubav, nii et tahaks filmi näha küll.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan juba uut ajaloolist filmi näiteks tsaariarmee ratsaväest.

Ja sealsetest armuseiklustest.

+9
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kes läheb eluga edasi ja proovib unustada, kes pöörab tagasi heteroks

Filmis oli kolm peategelast. 2M ja 1N. Ma ei taha filmi lahti seletada, aga mulle tundus, et 1N oli raudselt hetero, 1M oli pigem homo (90% kindlasti) ja 1M oli biseksuaalne (meeldisid mehed ja meeldisid ka naised). Aga ärge keskenduge sellele homoteemale ja vaadelgem filmi tervikuna, mõelge ajale, kus see tegevus toimus, mõelge tegevuspaigale (sõjaväeosas). Kel on võimalik delfis vaadata, neile soovitan endiselt.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit saab vaadata.

Mulle meeldis. Hästi tehtud film.

Kahju, et geograafiline piirang peal on, ma olen pikemalt Eestist ära. Treiler tundus igatahes paljulubav, nii et tahaks filmi näha küll.

Mul ka kogupakett olemas, aga piirang ei luba vaadata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole näinud ja ei vaata ka, ei taha. Mulle ei meeldi homoteema reklaamimine ja pealesurumine.

+11
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kes läheb eluga edasi ja proovib unustada, kes pöörab tagasi heteroks

Filmis oli kolm peategelast. 2M ja 1N. Ma ei taha filmi lahti seletada, aga mulle tundus, et 1N oli raudselt hetero, 1M oli pigem homo (90% kindlasti) ja 1M oli biseksuaalne (meeldisid mehed ja meeldisid ka naised). Aga ärge keskenduge sellele homoteemale ja vaadelgem filmi tervikuna, mõelge ajale, kus see tegevus toimus, mõelge tegevuspaigale (sõjaväeosas). Kel on võimalik delfis vaadata, neile soovitan endiselt.

Ma küll selles ei veendunud, et teine mees bi oli. Mulle jäi mulje, et ta võttis naise lihtsalt kattevarjuks, nagu paljud tol ajal tegid ja ka seni teevad.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll selles ei veendunud, et teine mees bi oli. Mulle jäi mulje, et ta võttis naise lihtsalt kattevarjuks, nagu paljud tol ajal tegid ja ka seni teevad.

Võttis naise kattevarjuks? Ma arvan, et see mees oli võimeline armastama nii seda Luisat kui ka seda Sergeid. Tegi Luisale lapsegi. Vaevalt, et ta ainult kohusetundest Luisaga voodielu elas. Aga kui kasutada tema enda sõnu, siis tõeliselt vaba oli ta ainult taevas (hävitaja juhtkangide taga).

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100% homo ei vaata naise poolegi. Naisega magamine on tülgastav tegevus. Pigem tundus see mees bi olevat pigem meeste poole kaldu

Aga filmist. Hästi tehtud, kordagi ei tekkinud tunnet, et igav hakkab.

Kiidan ka seda nn bi näitlejat. Suudlusstseenid ikka ilusti tehtud heteromehe kohta-ei olnud seal sellist närvilisuse momenti:)

Ainuke vb detail, mis rõhus. Kui maja(paneelika) vaated, siis pole mõtet näidata euroaknaid. Krt neid nõukaaegseid maju terve venemaa täis, vb leiab ka eestist, leedust, lätist

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh lingi panijale. Detailid olid head ja ajastutruud.
Mul jäi paar asja keeleoskuse taha. Mis juhtus sõber Dimaga, kes leiti metsast kolm päeva hiljem

Korteripidu, kus nad nö vahele jäid. See sõber, kes tegi raporti, kuidas tema sinna sattus?

Ja kas Kuznetsov filmi lõpus, kui Sergei talle helistas, sai ikkagi aru? Ta ju ütles mitu korda ”Sergei”, nagu tahtes midagi lisada. Raamatus oli ta teadlik ja aktsepteeris suhet.

Loo aluseks olev raamat  on allalaetav (vene keeles) ja selgitab paremini lahti. Raamatus lähevad Roman ja Luisa siiski lahku. Link: https://drive.google.com/drive/folders/1aAAh19H2ib9d7iMKZgLaclAcv3AUFPAd

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See Dima vist uputas end ära mingisse metsajärve ja hiljem leiti tema surnukeha.

Raporti tegi see sõber varem ajateenistuses olles. Korteripeol oli sõjavägi nende jaoks läbi saanud. Nad olid nimelt ajateenijad.

Kui ta oleks vabalt saanud valida, siis oleks valinud 100% Sergei. Luisa valiti ainult sellepärast, et ta oli saadaval ning meest juba kahtlustati “kuriteos”. Karjäär oli olulisem kui armastus.

Täitsa võimalik, et üks põhjus Luisaga abiellumiseks oli see, et siis sõjaväe juhtkonna silmis Roman enam homo ei olnud. Samas mulle tundus, et ta oli nagu kits kahe heinakuhja vahel- Kas Luisa või Sergei. Kuna nad Sergeiga pidasid suhtluses ikka väga pikki pause (aasta vist isegi), siis Roman “paduhomo” ikka ei olnud. Veel üks seik, kui ma õigesti mäletan. Sergei kutsus teda Sotsi ja Roman kohe ikka ei tõtanud- läheme jah, vaid rääkis midagi sellist, et mul on nüüd perekond. Mulle tundus, et Roman oli ikkagi biseksuaalne. Aga see minu arvamus, avaldage omi arvamusi ka ja ärge kaklema minge ja teemat ära solkige:)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raporti tegi see sõber varem ajateenistuses olles. Korteripeol oli sõjavägi nende jaoks läbi saanud. Nad olid nimelt ajateenijad.

Just. Ajateenimise järel pidanuks nende teed ju lahku minema, aga ometi olid nad Moskvas koos.
Samas korteris andis Sergei ka matsaka musi tüdrukust ülikoolikaaslasele. Oli neilgi ehk mingi meeldivus või kattevarju suhe, aga see tüdruk oli teistest kursusekaaslastest enam pildis.

Poja nimi oli Serjoža ehk siis ka Sergei. Päris puhtjuhuslik see nimevalik polnud ilmselt. Narratiivina oli suurel ja väikesel Sergeil roll Romani ja Luisa elus. Võiks isegi kahemõtteliselt öelda ”Sergei oli ainus, mis neid ühendas.”

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke olid mõned asjad naljakad

a) See vees sekistseen, kus asi nn orgasmiga lõppes, aga selle asemel oli peenelt 2 hävitajat läks üle nende. Stseeniga anti märku, et ei tahtud liiga detailseks minna

b)Naljakas oli nähe eesti näitlejaid. Nt Rasmus Kaljujärv, keda pean ikka esimese järgu staariks siin eestis. Filmis oli ta lihtsalt kuskil kaadris bussis korraks. On seda vaja? Anda andekale näitlejale lihtsalt selline ballasti roll?

c) kes veel ei teadnud, siis Tom ongi gay reaalses elus, aga see Ukraina näiteja on hetero. Ja mul tundus, et hetero mees sai gay osaga suurepäraselt hakkama!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just. Ajateenimise järel pidanuks nende teed ju lahku minema, aga ometi olid nad Moskvas koos.

Peale kohustuslikku ajateenistus (näiteks 2 aastat) sa 99% nendest sõduritest oma elus hiljem ei kohta. Samas ei ole välistatud variant, et mõnest teenistuskaaslasest sai sulle sõber ka hilisemaks eluperioodiks. Eriti veel kui satuti hiljem samasse linna elama või samasse kooli õppima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Romani korter, kus Luisa pojaga elas, nägi ikka ütlemata niru välja. Ta ju elas seal aastal 1988? Selleks ajaks oli korterite sisustus teistsugune. Romani poolt üüritud korter oli tõele kõvasti lähemal. Ja mis mind veel häiris, oli inglise keel – no milleks? Sergei soeng muutus ka ühest hetkest parukaks…  Aga muidu ilus film, ilusad inimesed.  Ainult ilusad kaadrid.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta ju elas seal aastal 1988?

Filmi tegevus toimus 1970.aastatel Haapsalus. Seal paikne vene õhuväe mingi baas, kus olid hävitajad. Aga see korter oli jah armetu. Aga eks ohvitseri elu oligi alguses armetu. Määrati sind kuhugi teenima, anti mingi ametikorter, kui polnud abielus, siis ühikatuba. Teenisid natuke ühes kohas, siis suunati mujale. Eks muidugi taheti suurlinnadesse, Moskvasse, Leningradi. Need kes mingisse diviisi, sõjaväeringkonna staapi juba end nihverdasid teenima, need olid juba või sees.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas filmil puudub eestikeelne tõlge?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas filmil puudub eestikeelne tõlge?

Ei puudu, miks sa nii arvad?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas filmil puudub eestikeelne tõlge?

Delfis vaadates tuleb ekraani paremal ülal nurgas mingit nupukest vajutada ja linnuke “eesti keele” ette teha.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suuda leida kohta, kust Delfo Kogupaketi tellija saaks seda filmi tasuta vaadata. Ülal märgitud link kahjuks ei toimi ja seal annab see film errorit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suuda leida kohta, kust Delfo Kogupaketi tellija saaks seda filmi tasuta vaadata. Ülal märgitud link kahjuks ei toimi ja seal annab see film errorit.

see peab arvuti probleem olema .Mul küll töötab link

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. Üldiselt meeldis.

Sõbranna jälle ütles, et tema jaoks viimase paari aasta parim film. Mulle jäi lahjaks, kuid mitte külmaks.

Häiris, et räägiti inglise keeles vene aktsendiga, taustal vene k. Eelistanud vene keelset teksti, mahlakam, tummisem..vk sõjaväekäsud kõlavad hoopis teistmoodi, läks tõlkes kaduma

Sergei muiutamine, nägudetegemine häiris samuti.

Seks stseenid v head. Sh mereäärsed.

A kuidas vene sõjaväes õhtuti loendust ei tehtud.

Need lennukistseenid head nii maa peal, kui õhus. Ülesehitatud keskkond.

Ja tuli kole tahtmine teatrisse Tulilindu vaatama minna. See muusika.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Hobinurk Kes juba näinud “Tulilindu”?