Esileht Pereelu ja suhted Kes kahe lapsega järjest on kodune olnud..

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Kes kahe lapsega järjest on kodune olnud..

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks neid siis ometi järjest peab saama? 5-10a pärast on puhas nauding jälle aeg maha võtta.[/tsitaat]selle,et ei viitsi 40 a emaks enam saada,siis alles elu hakkab,ma kujutan ette 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Halba polegi,aga suuremal muud huvid ja ega ta meelsasti ei istuks pisikesega kodus.
Kõik naised ei saa loota ,et neljakümneselt veel lapse saamine õnnestub.[/tsitaat]

Kui muu huvi on tõepoolest hängimine, siis tuleb väikeõega tegelmine igas mõttes kasuks. Arendab kohuse- ja vastutustunnet, empaatiavõimet ja lõpuks – hoiab ka liiga vara enda lapsevanemaks saamise ära.
Miks peaks 40a lapsi saama? Enamiks peredes on 2-3 last, need jõuab ka suurema vahega kui mõni aasta enne 40a ilusti kätte saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 22.04 21:04; 23.04 08:21; 23.04 12:26; 23.04 12:28; 23.04 14:09; 23.04 14:12; 23.04 14:31; 23.04 17:01; 23.04 17:04; 23.04 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Loll jutt! Kaksikud ei olnud ju planeeritult kaksikud, vaid lihtsalt said 2 last korraga!
Mul on ka muide 3 last- 10-aastane ja nüüd pesamunad 2-a vahega- planeeritult. Tublid olete, kes 2 last väikese vahega julgete planeerida.[/tsitaat]

Polegi maininud, et planeeritud, kirjutasin vaid, et on kogemus nii väikese kui ka suure vahega.
Aga miks üldse peab tubli olema, kui võib hoopis mõnuga võtta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 22.04 21:04; 23.04 08:21; 23.04 12:26; 23.04 12:28; 23.04 14:09; 23.04 14:12; 23.04 14:31; 23.04 17:01; 23.04 17:04; 23.04 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuulge, mis mõnu on 40a väike laps saada? See on hoopis hullem variant, kui 2 last väikese vahega ju. 55a on sul 15 aastane laps ehk pubekas. On siis väga mõnus olla? Iga inimene ikka otsustab ise mis vahega ta lapsi planeerib. See, et keegi kurdab, et raske olla on loomulik. Igal mingi hetke jookseb juhe kokku, vahet ei ole mis vahega lapsed sul on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 14:15; 23.04 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No kuulge, mis mõnu on 40a väike laps saada? See on hoopis hullem variant, kui 2 last väikese vahega ju. 55a on sul 15 aastane laps ehk pubekas. On siis väga mõnus olla? Iga inimene ikka otsustab ise mis vahega ta lapsi planeerib. See, et keegi kurdab, et raske olla on loomulik. Igal mingi hetke jookseb juhe kokku, vahet ei ole mis vahega lapsed sul on. [/tsitaat]

Miks te seda 40a siia kogu aeg topite? Kui saad lapsi pikema vahega kui 2-3a, siis peab 40a lapse saama? Palju te neid saate ometi? Lõviosa naisi saab 1. lapse ikka 20-ndates, suur osa lausa nende esimeses pooles. Ka 30-ndates jõuab veel kas last suurema vahega saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 22.04 21:04; 23.04 08:21; 23.04 12:26; 23.04 12:28; 23.04 14:09; 23.04 14:12; 23.04 14:31; 23.04 17:01; 23.04 17:04; 23.04 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, ja oled alates 30 kuni 40 siis koguaeg kas rase või väikse lapsega kodus. vahepeal paariks aastaks tuled tööle ja siis jälle tagasi. Mis töö tegemine see on siis. Ja kuna ma olen ka lapse saanud peale 30, siis ka on väikse vahega. Kuna lause oli pandud \”Miks TE ometi saate…? \” siis ma vastasingi nii, et mina ei taha 40 aastaselt lapsi. Kuna minul see nii olekski.
Keegi ei topiks seda 40a, kui oleks lause pandud, \”noored emad, miks Te saate…\” Või siin võivad sõna võtta ainult 20+?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 14:15; 23.04 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just. Küsige sel juhul, noored, 20 a emad, miks te saate? Kõik pannakse üldiselt ühte patta ja korras. Ma olen rohkem kui kindel, et enamik lapsevanemaid, kes saavad 2 laste väikese vahega, ei ole teps mitte 20-25 aastased.

Ise, 20-25 aastasena ei oleks tulnud sellise mõtte pealegi, ülikool-töö, kõik vajas oma. Täna, 30selt aga ei tuleks selle peale, et 40selt emaks saada, isegi 35 on piir, mida eelistaks mitte katsetada.

Pigem olen arvamusel, et Eesti emade/naiste üks suur probleem on \”elu lahedalt\” võtmine. Mida see siis tähendab, kino, sõbrannasid, pidusid, paremal juhul reisimist, karjääri. Küll aga võiks mõelda sellele, et elu lahedalt võtmine tähendab tegelikkuses siiski lapsi ja peret, kui viimane on olemas ning selle kallal on vaeva nähtud, tuleb kõik ülejäänu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 00:06; 23.04 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen oma olemuselt selline, kes ei suuda kogu aeg ühe ja sama asjaga tegeleda, on vaja vaheldust, põnevust, uusi ideid. Enne käisin kahe, nüüd kolme järjestikuse lapsega igal pool – külas, rändamas, marjul-seenel, käsitööringides, setsides-klubides-kuhu kuulun, laulukooris jne. Lapsi kellelegi hoida polnud jätta, sest mehega oli kokkulepe, et tema ehitab maja,mina kantseldan lapsi. Tänu sellele saime maja kahe aastaga valmis. Nüüd juba saan ka vabamaid hetki. Põhiline on see enese ületamine ja vaatamata vaimsele pingele ja väsimusele, mida väikelastega koos igal pool käimine endast kujutab, tuleb end sundida, see hoiab ka masenduse ja lisakilode tekke eest. Kui juba lapsed riides, siis enam pole raske, kõige raskem on see püsti tõusmine ja laste riidesse toppimine :). Iga natukese aja tagant olen veidi kasutanud ´ka lapsehoiu teenust ja väheke tööd teinud, nii aju virgutuseks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 16:08; 23.04 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ongi kohe päriselt olemas sellised emasid, kes leiavad, et ongi olemas mingi üleüldine tõde selle kohta, millise vanusevahega lapsi saada? Ei ole üleüldist tõde, igal variandil on oma plussid ja miinused. Kui käid iga paari aasta tagant töölt ära, et 5 a vahega lapsi treida, siis pole imestada, kui tööandja sinusse ei investeeri ja kui teed tööd, mis sulle meeldib ja kuhu minek pole sinu jaoks jube kohustus, siis tead, kui oluline faktor see on. Kui teed lapsed noorelt, siis on lastel veel kaua noor ja vitaalne ema, kellel paraku haridustee poolik ja emapalk väike, Kui teed hiljem, on lastel rahulikum ja kogenum ema, kuid kiiremini ka hakkavadvanusest tingitud hädad. Kui teed pika vahega, on ehk endal kergem, kuid lapsel ehk hiljem igav, ise ma oma lapsepõlve meenutades ei tahaks üksik laps olla, kui teed väikese vahega, on mingil perioodil vähe vabadust ja väheke närviline, kuid lastel mängukaaslased olemas. Ei ole õiget valikut, valida tuleb mitmete heade ja halbade faktorite keskelt see komplekt mis sulle sobib, või mis sulle elu poolt välja pakutakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 16:08; 23.04 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen oma olemuselt selline, kes ei suuda kogu aeg ühe ja sama asjaga tegeleda, on vaja vaheldust, põnevust, uusi ideid. Enne käisin kahe, nüüd kolme järjestikuse lapsega igal pool – külas, rändamas, marjul-seenel, käsitööringides, setsides-klubides-kuhu kuulun, laulukooris jne. Lapsi kellelegi hoida polnud jätta, sest mehega oli kokkulepe, et tema ehitab maja,mina kantseldan lapsi. Tänu sellele saime maja kahe aastaga valmis. Nüüd juba saan ka vabamaid hetki. Põhiline on see enese ületamine ja vaatamata vaimsele pingele ja väsimusele, mida väikelastega koos igal pool käimine endast kujutab, tuleb end sundida, see hoiab ka masenduse ja lisakilode tekke eest. Kui juba lapsed riides, siis enam pole raske, kõige raskem on see püsti tõusmine ja laste riidesse toppimine :). Iga natukese aja tagant olen veidi kasutanud ´ka lapsehoiu teenust ja väheke tööd teinud, nii aju virgutuseks…[/tsitaat]

Miks peab ennast ületama ja sundima? Miks peab elu võimalikult raske olema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 22.04 21:04; 23.04 08:21; 23.04 12:26; 23.04 12:28; 23.04 14:09; 23.04 14:12; 23.04 14:31; 23.04 17:01; 23.04 17:04; 23.04 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Just. Küsige sel juhul, noored, 20 a emad, miks te saate? Kõik pannakse üldiselt ühte patta ja korras. Ma olen rohkem kui kindel, et enamik lapsevanemaid, kes saavad 2 laste väikese vahega, ei ole teps mitte 20-25 aastased.
[/tsitaat]

Paraku just nii on… Muudkui järgmine VH peale. Võin kihla vedada, et enamik siinsetest undajatest, kui tüütu on lastega kodus, on just 20-ndates. Muudkui eelmine pisike sõime ja läheb edasi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 22.04 21:04; 23.04 08:21; 23.04 12:26; 23.04 12:28; 23.04 14:09; 23.04 14:12; 23.04 14:31; 23.04 17:01; 23.04 17:04; 23.04 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks peab ennast ületama ja sundima? Miks peab elu võimalikult raske olema?[/tsitaat]

See, et sinu meelest on 2 last järjest teha rumal mõte ei tähenda, et see seda ka tegelikult oleks. Sina ei ole veel terve maailm, teised ei mõtle nii nagu sina. Sinu arvamus ei ole mingi püha tõde, vaid kõigest sinu arvamus.

Mina olen see kägu, kellel on 10-aastane laps ja nüüd 2-aastase vahega pisikesed, nii et tean, millest räägin. Ka mina ei kujutanud kunagi ette, et peaks 2 last järjest saama, see oli minu jaoks täiesti välistatud, aga näed- inimesed muutuvad, elu muutub, arvamused muutuvad ka ühel inimesel. Maailm on suur ja lai, inimesi on palju, igaühel oma arvamus. Paljudele meeldib ka 3-4 last järjest saada, jahh- MEELDIB. Sulle ei paista see pähe mahtuvat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 13:13; 23.04 17:15; 23.04 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See, et sinu meelest on 2 last järjest teha rumal mõte ei tähenda, et see seda ka tegelikult oleks. Sina ei ole veel terve maailm, teised ei mõtle nii nagu sina. Sinu arvamus ei ole mingi püha tõde, vaid kõigest sinu arvamus.

Mina olen see kägu, kellel on 10-aastane laps ja nüüd 2-aastase vahega pisikesed, nii et tean, millest räägin. Ka mina ei kujutanud kunagi ette, et peaks 2 last järjest saama, see oli minu jaoks täiesti välistatud, aga näed- inimesed muutuvad, elu muutub, arvamused muutuvad ka ühel inimesel. Maailm on suur ja lai, inimesi on palju, igaühel oma arvamus. Paljudele meeldib ka 3-4 last järjest saada, jahh- MEELDIB. Sulle ei paista see pähe mahtuvat.[/tsitaat]

Suurepäraselt mahub ja se on väga tore, kui meeldib. Aga siit loen ja muidu ka kuulen, et jube raske on! Tüütu on kaua kodus olla, pidev väsimus, mehega suhted korrast ära, pisike sõime, kuna ema on ka inimene jne, jne. Miks need inimesed lapsi järjest saavad? Isegi veel kolmandaid ja neljandaid?
Püüan mõtlema panna neid, kes tõsisemalt kaalutlemata lihtsalt VH pärast lapsi järjest saavad. Ja selle pärast, et keegi on öelnud, nagu oleks laste omavaheline mängimine mingi hädavajalik asi, üksik laps on jube õnnetu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 22.04 21:04; 23.04 08:21; 23.04 12:26; 23.04 12:28; 23.04 14:09; 23.04 14:12; 23.04 14:31; 23.04 17:01; 23.04 17:04; 23.04 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Suurepäraselt mahub ja se on väga tore, kui meeldib. Aga siit loen ja muidu ka kuulen, et jube raske on! Tüütu on kaua kodus olla, pidev väsimus, mehega suhted korrast ära, pisike sõime, kuna ema on ka inimene jne, jne. Miks need inimesed lapsi järjest saavad? Isegi veel kolmandaid ja neljandaid?
Püüan mõtlema panna neid, kes tõsisemalt kaalutlemata lihtsalt VH pärast lapsi järjest saavad. Ja selle pärast, et keegi on öelnud, nagu oleks laste omavaheline mängimine mingi hädavajalik asi, üksik laps on jube õnnetu. [/tsitaat]

Su väljendusviis on selline, et sealt on võimalik välja lugeda ainult seda, et järjest laste saamine on halb mõte. Püüa veidi tolerantsem ja vähem enesekeskne olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 13:13; 23.04 17:15; 23.04 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 4 last väikese vahega(2,5-3a).Kodus olnud vahelduva eduga üle 8a.Peale esimest ja kolmandat last käisin 3kuud hooajalisel tööl.On olnud ka vahel hetki kui kodusolemine on tüütu ja mingit vaheldust pole.See pigem aga sügis-talvisel perioodil umbes nädal või kaks.Siis otsin aga koduvälist tegevust veidikeseks.Nüüdki kui viimane enam peamiselt rinnapiimal pole,lähen keeltekursustele.Meil õnneks suur maja ja suur aed,nii et tegevust jätkub.
Ise olin üksiklaps ja ikka väga igav ja üksildane tunne oli.Tahtsin alati,et minu lapsed saaks mõnusas seltskonnas kasvada ja ei peaks kunagi ennast üksikuna tundma.
Vanuse poolest väga varajstes kolmekümnendates.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 2 last – varsti üks 3 aastane ja teine veidi üle aasta. Olen seega juba 3 aastat kodune olnud ja ikka väga tahaks tagasi tööle.
Olen ennast veidi vormis hoidnud vabatahtliku tööga, mis ajaliselt võtab iga nädal umbes ühe tööpäeva jagu ära. Ega muidu vastu ei peaks.
Sügisel plaanin hakata tööd otsima ja esialgu poole kohaga.
Suur respekt naistele, kes 20 aastat suudavad ainult kodus olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kodus olnud pea 3 aastat ja tüdimust ei ole veel tekkinud :). Minu puhul oli 2 last järjest saada väga hea otsus, mulle nii kohutavalt meeldib nendega koos \”maailma avastada\”.

Ma arvan, et suur osa minu rahulolus on kindlati mu mehel, kes on mulle suurepärane abikaasa ja lastele väga hea isa. Ühesõnaga kodune elu ja õhkkond on äärmiselt mõnusad. Samas on mees alati väga hea meelega nõus lapsi kantseldama ja mulle oma aega võimaldama. Käin regulaarselt trennis, kuus 3-4 korda teatris, kontserdil või niisama väljas, sõprade sünnipäevadel jne. Varsti on pisem ka juba asjalikum ja siis saame mehega koos ka jälle rohkem käia. Kodus olles loen tohutult palju viimasel ajal, osalt erialast kirjandust, aga ka palju igasugustel muudel teemadel. Viimase aja täielikud lemmikud on kõikvõimalikud populaarteaduslikud teosed- küll see maailm meie ümber oh põnev, huvitav ja keeruline. Tööl käies ei oleks iial enam olnud sellist vaimset valmisolekut veel mingitesse teemadesse niimoodi süveneda.

Tööle ei plaani minna enne ülejärgmist sügist, küll aga plaanin järgmisel \”kooliaastal\” endale mingeid huvitavaid koolitusi otsida ja ennast vaikselt tööasjadega kurssi hakata viima. Ja väga loodan, et ikka väike tüdimis kodus olekust ka peale tuleb, tahaksin väga, et siis kui tööle pean minema, ka tööle minna tahaksin. Praegu küll veel üldse ei taha :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Suurepäraselt mahub ja se on väga tore, kui meeldib. Aga siit loen ja muidu ka kuulen, et jube raske on! Tüütu on kaua kodus olla, pidev väsimus, mehega suhted korrast ära, pisike sõime, kuna ema on ka inimene jne, jne. Miks need inimesed lapsi järjest saavad? Isegi veel kolmandaid ja neljandaid?
[/tsitaat]
Minu meelest kurdavad täpselt samu asju ka need, kellel ainult üks laps on – pidev väsimus, mehega suhted korrast ära, pisike sõime, kuna ema on ka inimene… Mis seal siis vahet on lõppude lõpuks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nagu kõigega elus on ka siin nii ja naa, ideaalset varjanti pole. meil on 3 last, vanusevahedeks 2 aastat. kolmas tuli ootamatult.

plusside seas tooks välja selle et suurematele olen kauem kodus olemas, nad on saanud 3 aastat täiesti kodused olla ja sealt edasi poolikuid üksikuid päevi aias teinud, nüüdseks käib vanim, 4,5-aastane lasteaias 3 päeva nädalas, sest ta on kohanenud ja talle väga meeldib seal, ei tee väga pikki päevi-9-16. lapsed mängivad koos, laste asjadega on lihtne, saab osta kallimad-kvaiteetsemad asjad mis pevad kõik 3 vastu. noorim alles 8-kuune aga on palju asju mis temale pärandunud suurematelt-mänguasjad, turvavarustus, käru, beebiriided jne. endal on hea lihtne, värskelt meeles eelmiste beebiiga, hästi mõnus ja rahulik on, olen nii harjunud magama titt külje all jne. sünnitused olid kerged sest keha mäletas eelmisi jne. kõik 3 korraga väiksed ja korraga saavad ka suureks ja me mehega saame üksteisele pühenduda.

hobideks käsitöö, lugemine, kino, aiandus, kasvatan maal tomateid-juurikaid, sama ka oma aias. abikäsi on nii aias kui laste hoidmisel, mees aitab ka kõiges. hästi palju liigume kogu perega, talvel tiba keerulisem haigustega. samas ongi hea, põevad korraga tuulerõuged ja muu jura ära ja kui aeg pisim lasteaeda saata, on kõigil immuunsused tugevamad juba. Emadekoolis käisin 2 aastat koos lastega, see oli küll maru huvitav ja silmiavav kogemus, mitmeid toredaid peretuttavaid saime sealt ka.

kahetsen seda et ei saa iga lapsega eakohaselt ja eraviisiliselt tegeleda nii palju kui tahaks. seda otseselt öelda ei saa et beebit nautida ei oleks aega, vastupidi, olen juba oma ego mahasurumisega harjunud ja sellega et isegi vetsu saad siis kui lastele sobib mitte kui vajadus tekib, seega naudin titte esmakordselt just väga! ja titt ise ka kõigist rahulikum sest ema maha rahunenud-lihtne!

ma kahe lapse kõrvalt käisin tööl ka kui pisem oli aastane, 7 kuud käisin, mees oli lastega kodus, see oli ka hea vaheldus aga katus ikka sõidab aegajalt, käid Sa töl või mitte, lastega ongi nii, elu nagu \”oravrattas\”.

tore oli lugeda 4 lapse ema kogemust kes ise oli üksik laps! ma usun mu lastel ka vedanud, koos neil hea kasvada. õnneks on piisavalt ruumi et ei pea iga ruutmeetri pärast kaklema ka, oma toad jne.

ma kahekümnendates pole ja sõime lapsi ei paneks ning vh pärast lapsi järjest ei vorpinud aga kurb oli lugeda et leidub kitsarinnalisi kes eeldavad, üldistavad, oletavad ja nii kindlad endas! vean kihla et tal endal last polegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui lapsed kooli läksid, siis hakkas mul igav ja läksin tööle tagasi.
kodusoldud aastatel lihtsalt võtsin aega enda jaoks – autokool, keeltekool. kõik suved olime lastega minu vöi mehe vanemate juures maal ning igal aastal 10 päeva mereäärses puhkekodus. kõik need aastad ei mingit kiirustamist, ei mingit stressi. mul endal oli õnnelik lapsepõlv (koos vanaemaga, kes oli kodune) ja minu lastel ka :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

…ma oleks koju jäänudki,aga korterikaaslane lubas muidu ära minna teise juurde kui ma tööle ei lähe,olen loll ja laisk.
nüüd ikka käin.süüa ei jõua kodus teha enam.olen käpard.kalleid riideid ja reise tahaks aga küll
🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma olen kodune olnud praeguseks peaaegu 6 aastat. Olen täitsa elus veel. Tüdimus käib peal periooditi. Nüüdseks vist olen juba harjunud lihtsalt kodune olema. Kaks last järjest oli siiski meie parim otsus ja ei kahetse seda. Samas võin öelda, et minu jaoks on see titendus ennast täielikult ammendanud ja rohkem lapsi ei taha. Aasta-paar tagasi alles unistasin kolmandast lapsest.
Lapsed käivad ametlikult lasteaias, aga tegelikkus on teine. See ongi minu jaoks kõige raskem olnud. Paned lapsed lasteaeda ja hakkad tööd rõõmsalt otsima. Siis selgub, et lapsed on suurema osa ikka kodus haiged. Pettumus kui suur. Ikka pean kodune olema. Isegi pisaraid sai selle pärast valatud. Kõige hullem on see, et ma ise ka olen iga kuu haige ja nohu kestab paar nädalat ning algul võtab lausa voodisse siruli. Midagi sellist pole kunagi olnud. Varem olin ehk paar korda haige aasta jooksul.
Nüüd on kuidagi kergem olla kodus. Mõni nädal õnnestub isegi täiesti üksi kodus olla või linna peale ¨oppama minna. Minu jaoks täielik luksus.
Kevadel ja suvel mässan aias. Plaanid on ka sügiseks (võibolla lähen uut eriala õppima ülikooli). Kõik see annab jõudu juurde ja enam väga masendunud pole. Tean, et mingi hetk saan jälle tööle minna. Tööd kavatsen rügada kuni pensionini. Siiani on elu ikka paras puhkus olnud. [/tsitaat]

95% minu elu hetkel! Ainult, et mul 5a kodus oldud ja olen sigarahul, et 2 võpsikut sai järjest planeeritud. Hakkan tööd otsima, haigestuvad lapsed, haigestun mina – täielik nõiaring ja nii kogu aeg. Vahest olen isegi potentsiaalsele tööandjale lubanud, et tulen tööle, lapsed saavad hoidja juurde viidud kerge nohu-köhaga (olen arvestanud selle kulutusega igakuiselt), aga kas reaalses elus see plaan töötab, ma veel ei tea, vbl maksan kolmveerand palka iga kuu hoidjale ja olen veel 5 päeva nädalas kodunt eemal ka ja õhtul omadega täiesti läbi.
Kopp on kodus olemisest. Oma päeva muudan huvitavamaks enese kaunistamisega, väikese võimlemise, sportimisega, otsin põnevaid sisutusnippe, mööblit, särki värki netist, vahest nuputan põnevaid äriplaane, milledest siis unistan, et need ükskord reaalseks saaksid, käin külas, küpsetan, pildistan pisut koogikesi ja arendan üleüldiselt oma söögitegemisoskusi, et olla vähemalt kodus väga hea ja tore perenaine.

Käsitööd ei harrasta, ei oska lihtsalt, ise kergemat remonti ka ei tee, vahel müttan aias pisut ja pean plaani õppimisvõimaluste suunas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin lastega kodune järjest 11 aastat. No ütleme siis nii, et mõne aasta sellest sain ikka päeval üksi olemist ka nautida, nimelt siis, kui vanem laps koolis ja noorem esimsed aastad lasteaias käis. Ma ei kippunud enne kuhugi, kui noorem juba nii vanaks ja tervise poolest tugevaks sai, et enam tihti haigeks ei jäänud. Seejärel läksin uuesti ülikooli ja sain heale kohale tööle. Ma ütleks, et lastele kulutatud aastad on seda igati väärt olnud. Muidugi oli aegu, mil kopp oli ees, mil tundsin end kodukanana. Aga mul on hea meel, et mul jagus kannatust neid nii kaua esikohale seada, nende jaoks alati olemas olla eas, mil nad vanemat kõige rohkem vajasid. Nüüd on lapsed suuremad ja iseseisvad, nüüd võin pühenduda tööle ja enesearendamisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )


Esileht Pereelu ja suhted Kes kahe lapsega järjest on kodune olnud..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.