Esileht Hobinurk Kes käib jooksmas?

Näitan 6 postitust - vahemik 61 kuni 66 (kokku 66 )

Teema: Kes käib jooksmas?

Postitas:

Mina olen vahelduva eduga käinud  kuskil 2-3 aastat jooksmas. Talviti ei käi, sest tossud on väga libedad. kui teed puhtad, siis ikka paar korda nädalas. On aegu, kus käin ka iga päev. Nüüd just alustasin peale mitmekuist pausi paar nädalat tagasi. Üritan käia üle päeva.

Minul on kaalu kõvasti (st perekooli mõistes ikka juba vaala ema, mitte enam niisama vaal), pace pulsikal on 7 – 8 min/km vahel. parematel aegadel rohkem 7 algusesse, peale pikka talve rohkem 7 lõppu. Pulss on olenemata treeninguastmest alati 165-185 vahel, aga pilti taskusse ei pane ja enesetunne on hea. Tempokat kõndi olen aastaid teinud, sellega enam pulssi aeroobsesse vahemikku ei saa. Niipea kui paar jooksusammu teha on pulss laes.

Hetkel olen peale pikka pausi taas alustamas ja ringi pikkus on 7,5 km. Seda veel täies pikkuses ära ei jookse: 3 paarisajameetrist kõnnilõiku teen vahepeale. aga motivatsioon on veel alles 🙂

selle 2-3 aasta juuksul olen ka rahvajooksudel osalenud ja seda enamasti 10 km distantsil. selle läbin enam-vähem tunniga ja rahva seas jooksmine motiveerib paremini, seal kõnnipause ei tee 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pulss on olenemata treeninguastmest alati 165-185 vahel,

Süda on väike ja nõrk, treenitus kehva.

Käi koormustestil ja lase määrata oma aeroobne lävi – treeningutel katsu seda pulsisagedust mitte ületada.

Või kui tead oma maksimumpulssi siis ära treeni kõrgema pulsiga kui 75-80% sellest.

Või lahuta 180-st oma vanus ja kasuta seda pulsina millest üle ei tohi minna. Ehk jookse palju-palju rahulikumalt, kui vaja tee rohkem käimispause, oma kõrge pulsiga sa ei arene vaid raiskad olemasolevaid ressursse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või lahuta 180-st oma vanus ja kasuta seda pulsina millest üle ei tohi minna. Ehk jookse palju-palju rahulikumalt, kui vaja tee rohkem käimispause, oma kõrge pulsiga sa ei arene vaid raiskad olemasolevaid ressursse.

ma niisama tempoka kõndimisega pulssi nii kõrgele ei saa (180-vanus). Jooksen juba niigi aeglaselt, aga pulss kohe laes.

Mul pole midagi selle vastu, kui ma kõhu pealt ressurssi raiskan 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või lahuta 180-st oma vanus ja kasuta seda pulsina millest üle ei tohi minna. Ehk jookse palju-palju rahulikumalt, kui vaja tee rohkem käimispause, oma kõrge pulsiga sa ei arene vaid raiskad olemasolevaid ressursse.

ma niisama tempoka kõndimisega pulssi nii kõrgele ei saa (180-vanus). Jooksen juba niigi aeglaselt, aga pulss kohe laes.

Mul pole midagi selle vastu, kui ma kõhu pealt ressurssi raiskan ????

Sa raiskad oma südame tervist-tead ju küll -vatsakesed ja kojad jne- südame tervislik areng nõuab õige koormusega treenimist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan imetlusega neid, kes jooksmas käivad. Ma ise ei suuda, olen korduvalt alustanud ja lihtsalt ei meeldi. Sõidan rattaga pigem.

Iga algus on raske-kui see periood üle elada läheb varsti kergemaks ja kui siis veel natuke kannatada hakkab jooksmine sõltuvust tekitavalt meeldima.

Ei ütleks, et peab iga hinna eest jooksmas käima – eelistan ka ise rattasõitu, jooksmas käin aegajalt siis, kui ilmad rattasõiduks viletsad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pulss on olenemata treeninguastmest alati 165-185 vahel,

Süda on väike ja nõrk, treenitus kehva.

Käi koormustestil ja lase määrata oma aeroobne lävi – treeningutel katsu seda pulsisagedust mitte ületada.

Või kui tead oma maksimumpulssi siis ära treeni kõrgema pulsiga kui 75-80% sellest.

Või lahuta 180-st oma vanus ja kasuta seda pulsina millest üle ei tohi minna. Ehk jookse palju-palju rahulikumalt, kui vaja tee rohkem käimispause, oma kõrge pulsiga sa ei arene vaid raiskad olemasolevaid ressursse.

🙂  Mul on 3a treeninguid seljataga treeneri juhendamisel,  sellegi poolest on pulss kõrge. 42 olen. Aeroobne trenn soovitatud 151,  see tähendab  sel kevadel tempot 7 . Talvel spordiarst lubas suusatades üle 160 ka, kui enesetunne midagi märku ei anna.  Et selle 180-vanus, sellega poleks mul küll midagi peale hakata.   Mõne lihtsalt ongi kõrgem pulss kui teistel, see ei tähenda, et teeb südamele liiga kohe. Et jah, spordiarsti soovituse järgi kõige mõistlikum see oma aeroobne piir välja selgitada, sest muidu jäädki kõndima oma 135 juures ja midagi ei muutu niikuinii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 61 kuni 66 (kokku 66 )


Esileht Hobinurk Kes käib jooksmas?