Esileht Hobinurk Kes käinud šotimaal?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kes käinud šotimaal?

Postitas:

Palun kommenteerige, milliseid kohti külastasite, millised jätsid kõige eredama mulje, milles pettusite. Milliseid toite peaks kindlasti proovima/ mida kindlasti mitte?

Olen planeerimas elu esimest välisreisi oma unelmate sihtpunkti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 11:27; 27.03 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud mitu korda, esimene kord umbes 15 aastat tagasi. Eelmisel aastal võtsime lapsed ka kaasa ja käisime vaid Edinburghis.
Kõige eredama mulje jätavad inimesed, kes on uskumatult lahked ja toredad. Lapsed tahtsid Shotimaale elama jääda kuna tõesti nad said inimestelt niivõrd palju tähelepanu.
Edinburghis veetke kindlasti mitu päeva, käige loomulikult Edinburg castles ja Holyrood Palaces ära. Linnasisene transport on ülihea, eriti veel nüüd kui tramm sõitma hakkas. Nii et vabalt soovitaksin hotelli kusagil äärelinnas kus hinnad on mitu korda odavamad kui kesklinnas ja kust saab 10 minutiga imelihtsalt kesklinna sõita. Ma tavaliselt hotelle ei soovita aga siinkohal teen erandi. Lihtsalt niivõrd tore teenindus, uus hotell ja trammipeatus kohe hotelli kõrval:
http://www.booking.com/hotel/gb/premier-inn-edinburgh-park-airport.en-gb.html?aid=308014;label=msn-yddlqP3A2Tr5w6k0uwnmLg-5368026706;sid=35d8cf750fa745e7beae94aa2d3da628;dcid=1;ucfs=1;srfid=c9d8f0178b2d52a1b97dee3e223ff0839b525f91X14;highlight_room=

Linnast välja sõitmiseks peate loomulikult rendiautole mõtlema. Arvestage ainult sellega, et teed on kohati tohutult kurvilised mägiteed. Sõitsime Fort Williamisse ja mina rooli istuda ei julgenud.
Loodus on aga tõesti imeilus.
Kindlasti on mulle vastuvaidlejaid aga Glasgow ja Dundee linnadena mulle erilist muljet ei avaldanud. Nii et kui aega eriti pole, siis pigem jätaksin need linnad vahele ja avastaksin Invernessi ümbruse highlandsi, Ben Nevist, järvekesi. Kindlasti saab sinna ka bussireisiga minna kui ise sõita ei taha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 12:56; 06.04 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas keegi rohkem polegi käinud või polnud seal tõesti midagi mainimisväärset?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 11:27; 27.03 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud. Highlandi piirkond on kõige lahedam, selline metsikuvõitu loodus ja hingematvad mäed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käinud korduvalt ja lähen veel tagasi. Edinburgh lihtsalt on minu linn, sinna tahan alati tagasi 🙂
Soovitusi oleks lihtsam anda, kui teaks millal lähed, kellega lähed (lapsed), kauaks ja millega plaanid ringi liikuda ning mis sind huvitab. Olen ise teind nii ühistranspordiga reise, kui rendiautoga.
Minule meeldinud kohad suvalises järjestuses: Highlands, Isle of Skye, Fort William, Edinburgh, Stirling, Glencoe no ja kõik teepeale jäänud kohad 🙂

Ise otsin ööbimist alati http://www.travelodge.co.uk/ ja http://www.travelodge.co.uk/ , kui luksust ei vaja siis ööbimiseks piisavalt korralikud ja hea hinnaga.

Söögist, inglise hommikusöök tundus mulle alguses kuidagi kummaline aga nüüd reisil olles eelistan alati seda, sellest saab kõhu täis peaaegu õhtuni. Haggis oli üllatavalt hea, kirjelduse järgi ei kippunud sööma, samuti on neil oma “verivorst” mis on black pudding mida pakutakse vahel hommikusöögi juurde või kiirsöögikohtades friikatega. Üks korralik fish and chips tasuks ka ära proovida. Kuskil mägedes asuvas fish and chipsi kohas sain ka taignas ja friteeritud Marsi shokolaadi, väga hea oli!
Glasgow mulle väga ei meeldinud, selline suur ka kõle.
Edinburghis tasuta kohad mida külastada – Arthurs seat, Šoti parlament, Calton Hill. Lastele meeldiks Camera Obscura, loomaaed (pandade söötmine, pingviinide paraad (kui sel ajal toimib)), Stirlingus Wallace monument (ilusad vaated), Stirlingu loss, vana vangla kus tehakse ekskursioone väikse näitemänguga ja loomulikult sõit mägedes (Glencoe).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 19:55; 31.03 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen käinud seal, õigemini elasin seal alaliselt, 5 kuud järjest. Olin päris põhjapool, Aberdeenis, aga nädalavahetustel oli töölt vaba ja sõitsime lihtsalt ringi. Aberdeenist Glasgowsse ja pisut ka loodes, Locknessi ääres. Ei tea, kuidas teie puhkus välja näeb, kas kuskil kontreetses linnas või samamoodi maad avastades. Loodus ja pankrannikud on seal väga kaunid, samuti on palju losse. Teed on kohati jah väga kurvilised, aga suured teed on head ja korras. Söögi kohapealt ei oska täpselt öelda, mida süüa, see sõltub ikka teie eelistustest. Liha tellides tuleb arvestada, et nende jaoks medium ehk keskelt küpsenud liha on minu jaoks toores liha. Leiba seal ei ole, pistikud olid ka kolmeharulised, mitte nagu meil. Soe ja külm vesi olid eraldi kraanides, mitte segistid. Mina muidugi tulin sealt juba 2009 algul ära, eks selle ajaga ole elu muutunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sorry OT pärast, aga kas tõesti on tramm sõitma hakanud ja kesklinna liiklus pole enam konstantselt miskitpidi ümber suunatud? Mina käisin esimest korda Edinburghis suvel 2011 ja hiljem veetsin seal ka talve 2011/2012. Kui 2012 märtsis imestust avaldasin, et trammitee ikka veel korras pole ja ei näita ka mingeid märke valmimisest, siis öeldi mulle, et see olukord on kestnud juba aastaid ning pole teada, millal midagi valmis saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin 2014 aprillis ja siis tegid trammid proovisõite. Sõitsid päevast päeva tühjalt oma ringe. Nüüd peaksid juba täitsa töös olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 19:55; 31.03 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2014 juuni esimestel päevadel hakkas tramm (reisijatega) sõitma. Kui meie käisime, siis oli tramm esimest nädalat käigus. Väga mugav, kiire, puhas. Pileti ostmine käib kiiresti automaadist ja pilet ei olnud eriti kallis. Tramm sõidab otse Princes Streetile, nii et täiesti südalinna ja paljudele tähtsamatele vaatamisväärsustele peaaegu ukse ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 12:56; 06.04 16:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Hobinurk Kes käinud šotimaal?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.