Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk Kes kandideerinud kauni kodu tiitlile?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kes kandideerinud kauni kodu tiitlile?

Postitas:

Mis ajal nad hindamas käivad ja mida üldse hinnatakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.09 12:27; 17.09 16:26; 17.09 21:44; 18.09 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega iga pildisaatjat ei käidagi. Ikka potentsiaalseid, kes välja valitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et kauni kodu omanikel ei jää mahti perekoolis istumiseks. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.09 12:27; 17.09 16:26; 17.09 21:44; 18.09 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Mina olen Kauni Kodu komisjonis olnud paar aastat. Vallasisene ülevaatus on olnud juunis ja maakondlik ka juunis. Hindamisel panevad erinevad liikmed rõhku eri asjadele, aga kindlasti peab olema kodu korras, muru niidetud, peenrad korras, asjadel oma koht. Lisaks muidugi ka kujundust, taimevalikut, plusse lisavad alati mänguväljakud, atraktioonid. Ise olen ma hindamisel alati paindlik, võtan arvesse, et kõigil oma erinev maitse, rahalised ressursid ja kodud on valminud erineva ajaga. Millest ma aga mööda ei vaata on heakord, võivad ju olla uhked peenrad, tiigid, basseinid jne. , aga kui nad on ikka korrast ära, siis järelikult käivad ju ikka üle jõu. Arvan, et tähtsaim ongi see, et kodu korras sellel hetkel on. Muidugi õiteilu ringkäigu ajal jätab ka alati hea mulje 🙂 Lihtsalt nipp 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 18:25; 18.09 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Millest ma aga mööda ei vaata on heakord, võivad ju olla uhked peenrad, tiigid, basseinid jne. , aga kui nad on ikka korrast ära, siis järelikult käivad ju ikka üle jõu. Arvan, et tähtsaim ongi see, et kodu korras sellel hetkel on.[/tsitaat]Assa krt. 🙂 Koristamine, niitmine, riisumine ja rohimine peavad seega eelmisel päeval korraga tehtud saama. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.09 12:27; 17.09 16:26; 17.09 21:44; 18.09 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle auhinnaga olen mina üle elanud ühe oma elu suurima solvumise – oli ka meie kodu esitatud (kohalikke olime saanud ka varem), nüüd esitati mingi maakondlikule komisjonile. Kõik ilus ja kena, kutsutakse meid perega siis peoõhtule, kus auhind kätte antakse. Algul peetakse kõnesid perest ja kodust jne. Ja siis hõigatakse välja suurelt, et selle aasta KK auhinna saab – minu kallis abikaasa. Ja kiidetakse teda ainuisikuliselt, kui ilusa kodu jnejnejne on ta loonud.
Ülejäänud perest- naisest ja lastest mitte sõnagi.17 aastat abielus ja koos tööd rüganud, aga tutkit. Ütlen ausalt- ma olin ikka väga solvunud, mees samuti- siiani pole ta aukirja seinale pannud.
Loodan siiralt, et Sinul läheb paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine päev peab toimuma jah suur töö. Peenrad paari päevaga ei umbrohtu ja selle saab teha ka varem, aga muru nt. on küll soovitav niita eelmine päev. Tegelikult teavad kõik komisjoni liikmed kui raske on aeda korda saada ja seda sellisena hoida, mõnest asjast vaadatakse ikka mööda ka, aga üldmulje peaks korras olema.

Käole, kes solvus…mõistan Su tundeid, olen ise ikka analoogseid situatsioone läbi elanud. Väga kahju, et Sul nii oli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 18:25; 18.09 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selle auhinnaga olen mina üle elanud ühe oma elu suurima solvumise – oli ka meie kodu esitatud (kohalikke olime saanud ka varem), nüüd esitati mingi maakondlikule komisjonile. Kõik ilus ja kena, kutsutakse meid perega siis peoõhtule, kus auhind kätte antakse. Algul peetakse kõnesid perest ja kodust jne. Ja siis hõigatakse välja suurelt, et selle aasta KK auhinna saab – minu kallis abikaasa. Ja kiidetakse teda ainuisikuliselt, kui ilusa kodu jnejnejne on ta loonud.
Ülejäänud perest- naisest ja lastest mitte sõnagi.17 aastat abielus ja koos tööd rüganud, aga tutkit. Ütlen ausalt- ma olin ikka väga solvunud, mees samuti- siiani pole ta aukirja seinale pannud.
Loodan siiralt, et Sinul läheb paremini.
[/tsitaat]

Mulle tuleb meelde situatsioon minu gümnaasiumi lõpetamisel. Isa ja ema küll juba lahus sellest ajast, kui ma väike olin, aga mõlemad olid ikka aktusel. Kõigi puhul kutsuti ema ja isa saali ette õnnitlusi vastu võtma. Aga minu puhul kutsuti saali ette ainult ema nagu mul ise poleks olnudki. Isa jäi ikka väga lolli olukorda. Samas 9. klassi lõpetamisel kutsuti ikka mõlemad mu vanemad. Igasugustel ankeetidel alati oli isa koht täidetud. Vahepeal lihtsalt isa elas aasta välismaal. Võib-olla arvati, et ta ei tulnudki sealt tagasi. Aga oleks võinud ikka enne aktust üle kontrollida sellised asjad.

Me võiks aia poolest ka kandideerida. Aed on meil mehega enda kujundatud. Väga huvitavaid elemente on. Kivimüürikesed, kus sees kasvavad lilled, paekivi madalad müürid, suur kivitaimla. Naabrid on igal juhul vaimustuses, sest kui kolisime siia, oli aias kõhuni rohi ja viimati niideti seda aeda vikatiga aastaid tagasi. Naaber just ükspäev ikka uuris, kas ma olen vastava ala spetsialist. No ei ole ju. Ainult aiandusalaseid raamatuid olen sirvinud. Siis uuris, et äkki aia planeering minu mehe tehtud. Seletasin talle, et ikka me mehega koos oleme ju kõike teinud. Mina kivimüüre ei oskaks laduda, aga ma tean, mis lilled sinna istutada. Lihtsalt kunstimaitset peab olema ja mõningad teadmised taimedest. Mis kasvab varjus ja mis päikese käes. Naabrionu istutab asju suvaliselt, meie aga väga kalkuleerime, kuhu miski tuleb.
Aga meie maja pole veel valmis. Näeb nagu tont välja selles ilusas aias. Aed ka pole veel valmis. Ühes aia ääres veel ehitusmaterjalid, puude hoiukoht on ka veel katuse alla ehitamata. Kui kõik valmis, võiks isegi kandideerida. Ilusaid aedu annab ikka tikutulega otsida. Enamus ju piirdub paari puu ja põõsaga, mille ümber rohuplats.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arust on see nii ebaõiglane konkurss. mu tuttavad on kandideerinud ja võitnud. aga mis rahadeda see saavutatud on.
sisuliselt on neil nii, et on ilus kodu. tõesti on väga ilus. sul on aiakujundaja töö teinud, sul on disainer olnud, sul on koristaja, sul on masinaid et seda kõike hooldada. ja sul on raha.
mitte et ma oleks kade, aga rahaga saab tahtmise korral palju korda saata. aga katsu vähese rahaga tahtmise korral midagi teha-vot see on juba kiitust ja imetlust väärt. siin saab hinnata ja võistelda fantaasias, loovuses, oma käte osavuses.
aga sellises elamises, nagu mu tuttavatel on, võisteldakse disaineri, aiakujundaja, robottolmuimeja ja robotmuruniidukiga ja koduabilisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu arust on see nii ebaõiglane konkurss. mu tuttavad on kandideerinud ja võitnud. aga mis rahadeda see saavutatud on.
sisuliselt on neil nii, et on ilus kodu. tõesti on väga ilus. sul on aiakujundaja töö teinud, sul on disainer olnud, sul on koristaja, sul on masinaid et seda kõike hooldada. ja sul on raha.
mitte et ma oleks kade, aga rahaga saab tahtmise korral palju korda saata. aga katsu vähese rahaga tahtmise korral midagi teha-vot see on juba kiitust ja imetlust väärt. siin saab hinnata ja võistelda fantaasias, loovuses, oma käte osavuses.
aga sellises elamises, nagu mu tuttavatel on, võisteldakse disaineri, aiakujundaja, robottolmuimeja ja robotmuruniidukiga ja koduabilisega. [/tsitaat]Kui lugu nii on, siis pole mul sinna konkursile asja. 🙂 Kujundaja olen ma ise ja ostetud asju on meil vähe, enamus isetehtud ..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.09 12:27; 17.09 16:26; 17.09 21:44; 18.09 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna kandideeris kauni koduaia kobnkursil. Tuldi ette teatamata millaski maikuu lõpus. Eks ta siis näitas näpuga, et siin gladioolipeenar, seal floksid, taamal piibelehed jne.jne. Sel hetkel ei õitsenud tema aias ükski lill!!!:((( Kusjuures juulis augustis käiakse tema koduaeda väga palju imetlemas. Mingit auhinda ta ei saanud, temal ei olnud kahju, minul küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Kes kandideerinud kauni kodu tiitlile?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.