Esileht Kodunurk Kes käsitsi toidunõusid pesevad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Teema: Kes käsitsi toidunõusid pesevad

Postitas:

kaua teie ühte käsna saate kasutada?
Mina kasutan NEID ja juba 2-3 päevaga on paha lõhn juures kuigi käsna pesen ka läbi. Eriti mürgiseid nõudepesuvahendeid ma jah ei kasuta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.09 14:41; 13.09 15:13; 13.09 15:32; 13.09 19:12; 13.09 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin praegu köögis spetsiaalselt nuusutamas samasugust nõudepesukäsna, mis on kasutuses olnud kaks nädalat ja mingit paha haisu sellel küljes ei olnud.

Nõusid pesen käsitsi voolava vee all, käsna loputan pesemise lõpus alati ära, kraanikausi puhastamiseks on eraldi käsn. Nõudepesuvahendina kasutan Froschi.

Käsna vahetan, kuidas juhtub. Kui on mingi eriti rõve rasvane pann olnud, siis sagedamini, aga muidu umbes korra kuus.

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.09 14:54; 13.09 18:54; 13.09 21:17; 14.09 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead korralikumalt kuivaks suruma ja vahepeal kuivama panema (no ikka kraanikausi servale), kui jätta pidevalt vettima, siis tulebki halb lõhn päevadega juurde. Olen neid igasuguseid kasutanud ja mõned kõige odavamad kuluvad küll ruttu räbalaks, kuid lõhna külgevõtmises pole väga suurt vahet, see oleneb ikka, kui pikalt on see märg ja toidujäätmetega.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.09 14:55; 13.09 20:22; 14.09 12:49; 15.09 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et samuti umbes paar nädalat. Samas kui kaussi tainast puhtaks pesta või mingit eriti rasvast panni nühkida, siis võib juhtuda, et ka päev-paar. Need nõudepesuks mitte enam sobivad käsnad leiavad viimase kasutuse veel vetsupotti nühkides, enne päris ära viskamist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead korralikumalt kuivaks suruma ja vahepeal kuivama panema, kui jätta pidevalt vettima, siis tulebki halb lõhn päevadega juurde.

Loputan, pigistan kuivaks, seisab järgmise pesuni (2-3 korda päevas kasutan) kraanikausi äärel. Kuhu ma ta kuivama panen, radikad ju veel külmad? Huvitav kui ööseks külmkappi panna, mis siis?
See haisuprobleem on tekkinud viimasel ajal, ehk õhk toas niiskem..

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.09 14:41; 13.09 15:13; 13.09 15:32; 13.09 19:12; 13.09 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ka samu käsnu, aga haisema pole nad läinud. Võib-olla on asi nõudepesuvahendis? Mina kasutan Fairyt (lahjendatult). Üldiselt peab vastu paar nädalat, siis korra kasutan koristamisel, kui mõnes kohas kõvemat nühkimist vaja ja siis prügisse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 15:26; 13.09 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te neid rõvedaid käsnasid üldse kasutate. Nõudepesuhari on ju palju mugavam, hügieenilisem ja ka keskkonnasäästlikum.

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.09 15:28; 13.09 19:07; 13.09 22:03; 13.09 22:06; 14.09 10:45; 14.09 19:05; 15.09 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle andis sõber käsnkõrvitsast nuustiku ja pärast seda olen loobunud kõigist teistest, muidu oli mul sama probleem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 15:30; 13.09 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te neid rõvedaid käsnasid üldse kasutate. Nõudepesuhari on ju palju mugavam, hügieenilisem ja ka keskkonnasäästlikum.

Kunagi ammu oli see, aga mulle tundus, et ei tee korralikult puhtaks.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.09 14:41; 13.09 15:13; 13.09 15:32; 13.09 19:12; 13.09 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te neid rõvedaid käsnasid üldse kasutate. Nõudepesuhari on ju palju mugavam, hügieenilisem ja ka keskkonnasäästlikum.

Noh, parkunud kruusi harjaga puhtaks ei saa. Iga asja jaoks oma. Panni pesen loomulikult harjaga.
Äärmiselt keskkonnasäästlik oleks üldse mitte pesta.
Kui mõtlema hakata, siis hügieenilisus ja keskkonnasäästlikkus ühte lausesse mahtuda ei tohiks, kuna need on vastandlikud mõisted.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 15:26; 13.09 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, parkunud kruusi harjaga puhtaks ei saa.

Milleks üldse kruuse mustana vedelema ja parkuma jätta? Pese kohe pärast kasutamist ära.

+4
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vahetan ca korra nädalas, mõnikord kord kahe nädala jooksul (suveperioodil nt, sest me eriti ei pese nõusid siis kodus), vahel harva paar korda nädalas. Kasutan ka nõdepesuharja nt taignase kausi või eriti määrdunud poti pesemiseks. Aga minu meelest taldrikut niimoodi hästi puhtaks ei saa. Ostan kõige odavamaid Maximast, mis on ca 50 senti 10 tükki.

Olen kaalutlenud ka looduslikke variante, aga need tunduvad liiga kallid. Ei tea, kas neid saaks nt pesumasinas pesta? Siis ma kaalutleks küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, parkunud kruusi harjaga puhtaks ei saa.

Milleks üldse kruuse mustana vedelema ja parkuma jätta? Pese kohe pärast kasutamist ära.

Ma pesen kohe pärast kasutamist ära, aga joon jahtunud raviteed terve päeva jooksul väikeste lonksudega tassist. Ja seda tõesti nõudepesuharjaga ainult puhtaks ei saa.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 15:30; 13.09 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On nii hari, kui käsna mõlemas kodus, suvilas pesen käsitsi, linnas masinaga. Pesu lõpuks tõmbn käsnaga üle nii kraanikausi, kui selle ümbruse, loputan ära, pigistan kuivaks. Käsn on ca 2 nädalat linnas, maal rohkem, kuna käime seal kuidas kunagi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 15:58; 14.09 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan kookosharjastega svammi ja harja. Väga kaua peavad vastu. Paljud kiidavad nõudepesuvõrku.
Kookosest harju müüb nt elamise kergus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iial pole haisema läinud. Käisin ka nuuusutamas, noo pole mingit lõhna. Mida sa sellega pesed ? ja miks ei pese nuustikut ennast puhtaks ja ei vääna välja kui pesemise oled lõpetanud? Või kus sa elad, et miskit ei kuiva ära?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tule ka meelde, et midagi oleks haisema läinud. Kord kuus vast vahetan, kaks korda päevas kasutan.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.09 16:14; 14.09 11:26; 14.09 15:17; 14.09 15:24; 14.09 19:40; 15.09 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan Fairyt, käsn küll ei haise. Välja vahetan tunde järgi, kui see roheline pind hakkab katki minema (kuigi samas siis just ongi käsn hea pehme). Võib-olla olla peitub saladus siis ikkagi mu ekstra mürgises pesuaines. Vahepeal pesen käsna ka seebiga läbi – köögis on mul laimi vedelseep (mis aitab ka halbu lõhnu neutraliseerida).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasutan hoidikut. Svamme vahetan heal juhul kord kuus, haisema pole ükski läinud. Nõusid pesen tulise veega, pärast loputan svammi ka läbi ja väänan kuivaks.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 16:48; 14.09 10:21; 14.09 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud kiidavad nõudepesuvõrku.

Mina ostsin ka tuttava kiidulaulu peale, üks mõttetu ebamugav kalts ???? pesen svammiga edasi

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesen suure osa nõusid nõudepesumasinaga, aga paremad pannid, piduliku serviisi pärast pidusid ning igapäevased võileivataldrikud, tee- ja kohvinõud käsitsi.

Ei kasuta mingeid ostetud svamme. Pärast rõivaste pesemist tekib piisavalt igasugust nö kaltsu, mida parajaks lõikan ja selleks kasutan. Ei armasta asju ära visata, proovin leida neile alternatiivse kasutusvõimaluse, veel ühe elu.
Näiteks täna on mul kasutusel pooleks lõigatud vana ja hõredaks kulunud kannaga froteesokk (mis enne on muidugi pesumasinas käinud). Tema vend ootab oma järge 🙂 Frotee peseb väga-väga hästi, aga linane veel paremini. Seda aga meil tekib kaltsuna vähe.

Ühest inetuks läinud tekikotist saan ma juba peaaegu kahe kuu jagu kaltse. Näotuks kasutatud käterätid, puuvillased, linased riiete tükid ja froteekangad.

Kui tõesti ainult puruseid taldikuid ja teetasse pesen, siis kasutan üht lappi 2 päeva. Kui ikka panne vaja puhastada, kulutan 1-2 tk päevas. Arvan, et kuus kulub mul umbes 25 lappi.

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.09 17:14; 13.09 19:44; 13.09 20:29; 13.09 21:01; 13.09 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te neid rõvedaid käsnasid üldse kasutate. Nõudepesuhari on ju palju mugavam, hügieenilisem ja ka keskkonnasäästlikum.

Mugavusest küll rääkida ei saa, käsnaga on ikka kordades mugavam.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.09 17:39; 13.09 19:30; 14.09 08:35; 14.09 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

piduliku serviisi pärast pidusid

no nüüd mul tekib iga kord mõnda pidulikku serviisi nähes pähe pilt, kuidas perenaine seda serviisi oma vanade sokkide või voodilinadega pesnud on…

+16
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.09 14:54; 13.09 18:54; 13.09 21:17; 14.09 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loputan alati iga kasutuskorra järel.
Kord nädalas panen niiskena! mikrolaineahju steriliseeruma.
Ja igapäevast kasutust käsna kõrval leiab nõudepesuhari.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te neid rõvedaid käsnasid üldse kasutate. Nõudepesuhari on ju palju mugavam, hügieenilisem ja ka keskkonnasäästlikum.

Mugavusest küll rääkida ei saa, käsnaga on ikka kordades mugavam.

Käsipidi kuumas vees olla on mugavam? Mis mõttes?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.09 15:28; 13.09 19:07; 13.09 22:03; 13.09 22:06; 14.09 10:45; 14.09 19:05; 15.09 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitäh teemaalgatuse eest. Oligi raskusi dieediplaanist kinnipidamisega, see teema võttis igasuguse söögiisu tükiks ajaks ära.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitäh teemaalgatuse eest. Oligi raskusi dieediplaanist kinnipidamisega, see teema võttis igasuguse söögiisu tükiks ajaks ära.

Vedas! Mul endal ei võtnud, õgisin just ennast kanasuppi kurguniiii täis. Nõud pesin ka ära. Jälle uue nuustikuga. Ostetud, mitte aluspükstest.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.09 14:41; 13.09 15:13; 13.09 15:32; 13.09 19:12; 13.09 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te neid rõvedaid käsnasid üldse kasutate. Nõudepesuhari on ju palju mugavam, hügieenilisem ja ka keskkonnasäästlikum.

Mugavusest küll rääkida ei saa, käsnaga on ikka kordades mugavam.

Käsipidi kuumas vees olla on mugavam? Mis mõttes?

Nüüd pean küll tõsiselt mõtlema, miks ja kuidas sa nõusid pestes käsipidi kuumas vees oled? Ja seda kõrvale jättes on harjaga ehk mugav taldrikuid pesta, aga mitte midagi muud.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.09 17:39; 13.09 19:30; 14.09 08:35; 14.09 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, minge potilaadale, ausalt! Foobik minu sees just minestas. Järjekordselt sain aru, miks ma kellegi teise kodust toodud toitu ei söö ja külas käin vaid valitutel. Öak!

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

piduliku serviisi pärast pidusid

no nüüd mul tekib iga kord mõnda pidulikku serviisi nähes pähe pilt, kuidas perenaine seda serviisi oma vanade sokkide või voodilinadega pesnud on…

Ma ju kirjutasin, et need nö kaltsud on eelnevalt pestud. Nagu ikka voodilinu või käterätte peseme – 90 kraadiga. Eel-leotusega. Froteesokke pika tsükliga 60ga. Nagu alati.

Pesen iga lapiga üks kord. Maksimum kaks, kui tõesti ainult võileivapurused taldrikud või suhkruta-kooreta tee-või kohvitassid on. Mitte ei mädanda mingeid pakse seest niiskeid asju kraanikausi serval päevi.

Kas sa kujutad ette, et mingi kolm päeva kraanikausiserval toasoojas seisnud seest kergelt niiske svamm on kuidagi hügieenilisem? Päriselt 🙂 ?

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.09 17:14; 13.09 19:44; 13.09 20:29; 13.09 21:01; 13.09 21:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )


Esileht Kodunurk Kes käsitsi toidunõusid pesevad