Esileht Hobinurk Kes kindaid kudunud, palun aidake!

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kes kindaid kudunud, palun aidake!

Postitas:
Kägu

Millist lõnga soovitaksite, päris maavillast ei tahaks. Ja kui palju silmuseid olete ühele vardale tavaliselt loonud, kui kududa naisterahva labakinnast. Tean, et see sõltub lõng jämedusest, aga kui tavaline lõng, kui palju?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kes kindaid kudunud, palun aidake!

See sõltub ka mustrist. Maavillasega olen teinud 14, kui mustrisammu ei pea arvestama. Oleneb ka varraste jämedusest ja kudumise tihedusest. Mina koon peenikeste varrastega tihedat kudet. Kui teha lõdvalt, piisab 12.
Midagi muud peale maavillase soovitada ei oska, ei näe sellistel kinnastel mõtet soojapidavuse seisukohast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine kuskile käsitööpoodi, seal on lõngadest kootud näidiseid, nii saab kõikse paremini mingi ettekujutuse müügilolevaist lõngadest.
Kui ikka vardad esimest korda käes, siis ka igatsugused käsiraamatud suureks abiks + internetist loetud juhised-näpunäited (kasvõi googelda kinnaste kudumine).

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina koon labakuid. lõngaks on alpaka. vardad 3,5 suurus. ja 48 silma koon.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Silmuste arvu ei saa küll sedasi õelda. Oleneb lõnga jämedusest, varda jämedusest, kinda laiusest (minule meeldivad rohkem ümber kindad, mu emale lohvakamad-näiteks). Oleneb käe suurusest. Oleneb kes kui tugevasti või lõdvalt koob.

Päris maavillane on paljude jaoks liiga kare. Aga on saadaval igasuguseid pehmeid villaseid. Kindlasti saad ka käsitöö-/lõngapoest abi lõnga valikul.

Mina olen alati enne katsetanud mitu korda, et õiget silmuste arvu kätte saada. Tavaliselt kasutan 3,25 suuruses vardaid (mul ei ole palju vardaid ja teised minu sukavardad on suuruses 2,5 ja 5). Enamasti loon umbes 10-12 silmust vardale (kokku siis 40-48s) aga pead ikka ise proovima, kuidas sulle sobib.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tavalisest lõngast ei saa ju sooja kinnast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tavalisest lõngast ei saa ju sooja kinnast. [/tsitaat]
Milline see tavaline lõng on sinu meelest? Maavilane, akrüül, segu, mohäär, peenvillane või hoopis midagi muud. Igast lõngast saab sooja kinnast teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Milline see tavaline lõng on sinu meelest? Maavilane, akrüül, segu, mohäär, peenvillane või hoopis midagi muud. Igast lõngast saab sooja kinnast teha. [/tsitaat]See “tavaline lõng” oli teemaalgataja väljend.

No soojaks saaks ka peenest lõngast tehtud kinda kui kududa mitmekordselt ja pärast näiteks vanutada. Kuid teemaalgatajast ei jää muljet, et ta nii kogenud kindameister on. Soojad kindad saab aga näiteks islandi lamba villast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

http://www.garnstudio.com/lang/ee/search.php
Hunnik mustreid ja must-valgelt kirjas kuidas ja mida ja mis lõngaga.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Hobinurk Kes kindaid kudunud, palun aidake!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.