Esileht Pereelu ja suhted Kes lapse sugu eelistanud?

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Teema: Kes lapse sugu eelistanud?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
ehk selle pärast \”poja\”, et selline sõna on eesti keeles täiesti olemas? kas eesti keel pole su emakeel, et see sulle üllatusena tuleb?[/tsitaat]Ei, aga mulle tuleb üllatusena, et poja jaoks kasutatakse hellitusnime, tütar on aga lihtsalt… tütar, eksole.
Nagu paljudes primitiivkeeltes: poeg on \”poeg\”, aga tütar on \”laps\”.
Sealt see poiste äranunnutamine algabki. Pärast pole mehi, vaid ainult memmepojad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 14:01; 13.03 14:28; 13.03 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks tütresoovis on ju loogika, et tütar jääb emale, poeg läheb naisele. Või vähemalt ideaalis see nii olema peaks- memmepojad on põlatud, mees peab ikka oma naisega rohkem arvestama. Tütre perega suheldakse rohkem, tütre laps tihti lähedasem… Mehe emaga suheldakse reeglina vähe, kui erandid välja arvata. Needki kinnitavad reeglit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ei, aga mulle tuleb üllatusena, et poja jaoks kasutatakse hellistusnime, tütar on aga lihtsalt… tütar, eksole.
Nagu paljudes primitiivkeeltes: poeg on \”poeg\”, aga tütar on \”laps\”.
Sealt see poiste äranunnutamine algabki. Pärast pole mehi, vaid ainult memmepojad.[/tsitaat]
:D:D
Ma arvasin, et vaid minul on kiiks ja ma lihtsalt ei talu seda POJATAMIST 😀 Arvan muide samamoodi. Mõned poisid, keda kutsutakse POJA (veel 8 aastaselt isegi) on ikka ÜLIHELLIKUD (2 näidet olemas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina ei usu et mingi OV järgi saab tütreid või poegi 🙂 Minule teadaolevalt on nad täitsa alguses kõik sama sugu, kuniks arenevad vastavad suguelundid 🙂

Minul esimene laps poeg…Tahtsin teist ka poega ja sain:) Hetkeks oli tüdruku soov aga ikka poisi riideid ostsin ja saingi poja 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No mina ei usu et mingi OV järgi saab tütreid või poegi 🙂 Minule teadaolevalt on nad täitsa alguses kõik sama sugu, kuniks arenevad vastavad suguelundid 🙂

[/tsitaat]

ära usu, kui ei taha, aga ov aeg mängib siin ikka mõnevõrra suuremat rolli kui need sinule teadaolevad andmed 😀

ei ole nad midagi ühte sugu alguses. ikka nii on, et x-kromosoome kandvate spermide eluiga üldiselt kestab veidi kauem kui poiste ehk y-te oma. ja vastavalt sellele siis, kes millal munarakuni jõuab, sellest soost laps ka tuleb. kogu matemaatika.

kuigi, eks siin mingi jumalik sõrm vist ikka on vahel ka. mõnikord :S
minul näitek:
1. teadsin enamvähem raseduse agusest peale, et hakkan seda last suuresti üksi kasvatama, seega oli kasulikum, et oleks tüdruk – oligi
2. uus abielu, mehe esmasündinu peaks ju loomulikult poiss olema, eks 😉 – oligi
3. sama abielu, noh, poiss olemas, loomulikult tüdrukut ka vaja – tuligi
4. tahtsin salajas väga-väga tüdrukut, mõtlesin, et oleksin kohe õnnetu, kui poiss tuleks, aga ei rääkinud sellest kellelegi, asju ka ei ostnud, sest kõik oli ju olemas – tuli tüdruk! (no ei tea, kas oleks tegelikult poisi üle kurvastanud, aga kontrollida ka enam kuidagi ei saa :P)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No mina ei usu et mingi OV järgi saab tütreid või poegi 🙂 Minule teadaolevalt on nad täitsa alguses kõik sama sugu, kuniks arenevad vastavad suguelundid 🙂

Minul esimene laps poeg…Tahtsin teist ka poega ja sain:) Hetkeks oli tüdruku soov aga ikka poisi riideid ostsin ja saingi poja :)[/tsitaat]

ja mille alusel, mille tõttu need suguelundid erinevaks arenevad, nuti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 12:44; 13.03 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No mina ei usu et mingi OV järgi saab tütreid või poegi 🙂 Minule teadaolevalt on nad täitsa alguses kõik sama sugu, kuniks arenevad vastavad suguelundid 🙂
[/tsitaat]

😀 😀 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mees, kes 40a esimesed lapsed – poisi ja tütre korraga kätte sai, vaatab mõistmatult kindla soo ihalejaid… Ta arvab, et nii käibki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahtsin väga poega ja tean, et mees samuti, ehkki ta algul ütles, et pole vahet, peaasi, et terve. Kui aga poeg sündis, siis ei suutnud pisaraid tagasi hoida ja tunnistas, et soovis kogu hingest poega. Mehel on 3 õde ja ta on põhimõtteliselt viimane meessoost nime edasiviija suguvõsas, eks need asjad ole vist meestele ikka tähtsad. Ja oh seda tulukest mehe vanemate silmades, kui poisi sünnist kuulsid. Teist last sooviks samuti poega, tunnen kohe, et olen nagu rohkem poiste emaks loodud.
Ja mis puutub sellesse, et tütar jääb emale ja poeg läheb naise peresse… See on totaalne jama. Seda räägivad naised, kellel pole poegi enda lohutuseks. See sõltub ikka peresuhetest, mitte soost. Minu mees hoiab väga oma vanemate poole ja meie poeg on tihti mehe vanemate juures. Minu vend on väga lähedane meie emaga, täpselt nagu mina. Pole sool küll mingit vahet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 19:56; 13.03 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma salamisi lootsin, et tuleks tütar, kuigi mõistus ütles, et sool ei ole vahet!
Kuna meil oli kolm varianti, kes sündida võiks, siis arutasime mehega, milline oleks parim.

Ehk siis kas kaks tüdrukut? Kaks poissi? tüdruk-poiss segapaar?
Mõtlesime, et kui on ühest soost, siis on mõnus, et saavad käia koos trennides, mängimise huvi ehk ühesugune. Kui on erisoost, siis on ka lahe, sest siis on justkui täiskomplekt olemas.

Esimeses UH saime teada, et esimene kaksik on tüdruk, mul oli sisemas jube hea meel. No ja kui teada saime, et teine on poiss, oli tegelt veel parem meel.

Kokkuvõttes võin aga öelda, et kui nad sündisid minu toksikoosi tõttu palju varem kui oleks vaja olnud, olid tillukesed, alles siis sain aru, et mul on kaks TERVET last ja pole vahet, mis soost nad on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks jah, kõige tähtsam on üldse see, et meil on õnn olla ema. Sugu pole nii oluline. Paljud naised ei saagi emaks… Minu tuttavatel suri hiljuti beebi ema kõhus kuu aega enne sünnitähtaega… Oli väga, väga oodatud laps. Oleme õnnelikud, et meil on lapsed, ükskõik, mis soost nad sünnivad. Kui last esimest korda näed- siis tead, et just SEDA last ma soovisingi. Olgu poiss või olgu tüdruk, kõige kallimad, kõige armsamad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 19:56; 13.03 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]:D:D
Ma arvasin, et vaid minul on kiiks ja ma lihtsalt ei talu seda POJATAMIST 😀 Arvan muide samamoodi. Mõned poisid, keda kutsutakse POJA (veel 8 aastaselt isegi) on ikka ÜLIHELLIKUD (2 näidet olemas).[/tsitaat]Meid on vähemalt 2. 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 14:01; 13.03 14:28; 13.03 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei eelista tüdrukut, üldiselt, vaid tore oleks kui oleks peres nii poiss kui tüdruk, ideaal oleks olnud minu jaoks kaksikud poiss ja tüdruk 🙂
See selline kahe otsaga asi minu jaoks, vahva kui peres 2 poissi (tuttavatel on nii ja jube lahedad väikese vanusevahega vennad) aga minule kui naisele on ka omane ihata kellelegi patsi pähe teha ja ilusat kleidikest selga panna ;)[/tsitaat]

Mina olen alati arvanud, et saan kindlasti poegade-emmeks. Nüüd sain tütre ja olen väga hädas kui vaatan lasteaialastele pähe tehtud keerulisi patse. Vot mul poleks selleks oskusi ega kannatust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ei, aga mulle tuleb üllatusena, et poja jaoks kasutatakse hellitusnime, tütar on aga lihtsalt… tütar, eksole.
Nagu paljudes primitiivkeeltes: poeg on \”poeg\”, aga tütar on \”laps\”.
Sealt see poiste äranunnutamine algabki. Pärast pole mehi, vaid ainult memmepojad.[/tsitaat] minu arust pole \”poja\” hellitusnimi, vaid lihtsalt murdest tulnud sõna poisslapse kohta. hellitav nimi poisslapse kohta on \”poju\”. vähemalt minu murdesõnastik väidab nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.03 15:31; 13.03 14:22; 14.03 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Noo!? Kas siis mina, kui mul on poiss olemas ja soovin veel poisse, olen ebanormaalne?[/tsitaat]

Ma pole kusagil väitnud, et see oleks ebanormaalne. Väitsin seda, et kui naine unistab, et laps oleks kindlast soost, siis see on normaalne. Naine võib vabalt soovida ka, et tal oleks kõik tütred või pojad.Tahtsin teemaalgatajale öelda, et ta ei pea ennast sellepärast kuidagi isekaks pidama, et ta eelistab tüdrukut poisile. Unistuste vastu ei saa.

Teisalt on jälle teatud ühiskondlik surve, mida võib ka väikekodanlikuks pidada-eeldatakse, et ühes tavalises keskpärases peres on mees, naine ja neil on üks poeg ja tütar. Minu pere on selles mõttes ebastandartne nagu ma omal nahal kogenud olen. Esiteks on meil juba lapsi üle \”normi\” (3)ja teiseks on mõni neist valest soost ka .Aeg-ajalt tunnen , kuidas meid vaadatakse kõrvalt haletseva pilguga-näe poega ei saanudki. Mina olin ka just sellise suhtumise tõttu veidi õnnetu, et mul poega ei sündinud, kuid nüüd saan aru, et tegelikult olen väga rahul ka oma kolme türtekesega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 16:17; 15.03 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]miks sellistes teemades alati kumab läbi, et tütart eelistatakse. poega ka keegi teadlikult planeerib või väga soovib ?[/tsitaat]

Meie esimest last ootasime kui poega. Sugu ta UH-s mitte kordagi ei näidanud. Ostsime poisiliku kombe, sinised riided, millega haiglast laps koju tuua. Kõik ennustasid poega, kõhu, naha ja ma ei tea veel mille järgi. Sündis hoopis tütar. Eks mees tahab ju ikka poega ka, kellega koos tulevikus autot putitada. No jäin teise lapse ootele. Mingisugune lasteriiete veebileht pani just sel ajal oma uksed kinni ja enne seda toimus suur riiete allahindlus. Ostsin sealt hulgi riideid, enamus sattusid poiste komplektid, mis sai valitud. Sündis aga jälle tütar. Ma seega täiesti puusse pannud oma tundmustega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ei, aga mulle tuleb üllatusena, et poja jaoks kasutatakse hellitusnime, tütar on aga lihtsalt… tütar, eksole.
Nagu paljudes primitiivkeeltes: poeg on \”poeg\”, aga tütar on \”laps\”.
Sealt see poiste äranunnutamine algabki. Pärast pole mehi, vaid ainult memmepojad.[/tsitaat]
Paku tütrele hellitusnimi ja ma kasutan seda hea meelega. \”Poja\” on minu jaoks vastsündinu jaoks kuidagi isiklikum kui \”poiss\”. Ja last ma ei kutsu mitte \”poja\” vaid ikka nimepidi.
Väga vabandan, kui kellelgi mu keelekasutusest halb hakkas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 08:23; 15.03 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma pole kusagil väitnud, et see oleks ebanormaalne. Väitsin seda, et kui naine unistab, et laps oleks kindlast soost, siis see on normaalne. Naine võib vabalt soovida ka, et tal oleks kõik tütred või pojad.Tahtsin teemaalgatajale öelda, et ta ei pea ennast sellepärast kuidagi isekaks pidama, et ta eelistab tüdrukut poisile. Unistuste vastu ei saa.

Teisalt on jälle teatud ühiskondlik surve, mida võib ka väikekodanlikuks pidada-eeldatakse, et ühes tavalises keskpärases peres on mees, naine ja neil on üks poeg ja tütar. Minu pere on selles mõttes ebastandartne nagu ma omal nahal kogenud olen. Esiteks on meil juba lapsi üle \”normi\” (3)ja teiseks on mõni neist valest soost ka .Aeg-ajalt tunnen , kuidas meid vaadatakse kõrvalt haletseva pilguga-näe poega ei saanudki. Mina olin ka just sellise suhtumise tõttu veidi õnnetu, et mul poega ei sündinud, kuid nüüd saan aru, et tegelikult olen väga rahul ka oma kolme türtekesega.[/tsitaat]

\”Need , kel esimene poiss olnud, need kindlasti soovivad pigem türukut. See ju ka normaalne.\”

Sõnasõnalt Sinu lause, et kui esimene on poiss, siis normaalne on kindlalt pigem tüdrukut soovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 17:26; 12.03 17:28; 12.03 17:29; 15.03 15:06; 17.03 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahtsin juba teismelisena tulevikus omale esimest last poissi ja teist tüdrukut. Kuna poiss on sündinud talvekuul siis plika sünniga läksime kuupäevani välja;) ja sündis mais. Mina jälle usun, et kui soov/tahe on tugevam siis inimene saab selle/seda mida tahab;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega oli minul ükskõik kumb sünnib,mees soovis poega ja poja saimegi. Sünnituseni sugu ei teadnud aga sisetunne ütles samuti,et poeg.
Teise lapse puhul soovisime natuke enam tütart,eriti mees, enne soo UH-i ütles sisetunne samuti,et poeg ja oligi.
Nüüd kolmanda rasedusega ei tea veel kes sünnib,kuna endal pojad juba kodus olemas,siis ausaltöeldes endal vahet pole kumb sünniks aga mees soovib väga tütart saada. Sisetunne ütleb ka,et seekord piiga-aga tegelikult ei usu ma sisetunnet enne, kui seda pole UH kinnitanud. Lihtsalt tagantjärgi on hea mõelda, et sisetunne ei petnud.

Ise ma küll ei usu,et lapse sugu kuidagi määrata või plaanida saab. Kui üldse midagi usuks, siis ehk tõesti seda OV varianti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige rohkem on ikka vedanud neil, kel mõlemast soost lapsed. Poeg on omamoodi lahe ja tütar jällegi hoopis teistmoodi. Naisena tundub mulle siiski, et tütar saab olla emale lähedasem. Võib-olla mitte hingeliselt, aga lihtsalt füüsiliselt on emal ja tütrel palju rohkem koos ajaveetmise võimalusi. Ma ei kujuta ette, millise näo mu poeg teeks, kui tahaksin koos temaga n.ö. naisteasju minna linna peale ajama. Tütrega kujutan ma seda ette küll :). Samuti ei kujuta ma ette, et usaldaksin oma lapsed ämma hoolde samuti nagu oma ema kätte. Ja see on peres küll 100% enamasti naise otsustada, kelle juurde lapsed hoida viiakse. Iseasi, kas mõni vanaema viitsibki üldse lapsi hoida. on ka selliseid vanaemasid tänapäeval, kel endal veel niivõrd kirev ja värvikas elu, et lapselaste jaoks eriti aega ei jää.
Olen ülimalt õnnelik, et saan olla nii poja kui tütre ema. need on minu meelest täiesti erinevad kogemused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 18:51; 17.03 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõige rohkem on ikka vedanud neil, kel mõlemast soost lapsed. Poeg on omamoodi lahe ja tütar jällegi hoopis teistmoodi. Naisena tundub mulle siiski, et tütar saab olla emale lähedasem. Võib-olla mitte hingeliselt, aga lihtsalt füüsiliselt on emal ja tütrel palju rohkem koos ajaveetmise võimalusi. Ma ei kujuta ette, millise näo mu poeg teeks, kui tahaksin koos temaga n.ö. naisteasju minna linna peale ajama. Tütrega kujutan ma seda ette küll :). Samuti ei kujuta ma ette, et usaldaksin oma lapsed ämma hoolde samuti nagu oma ema kätte. Ja see on peres küll 100% enamasti naise otsustada, kelle juurde lapsed hoida viiakse. Iseasi, kas mõni vanaema viitsibki üldse lapsi hoida. on ka selliseid vanaemasid tänapäeval, kel endal veel niivõrd kirev ja värvikas elu, et lapselaste jaoks eriti aega ei jää.
Olen ülimalt õnnelik, et saan olla nii poja kui tütre ema. need on minu meelest täiesti erinevad kogemused.[/tsitaat]

Vot meil on nii, et meil lausa pülvkondade viisi lapsed ämma hoida olnud. Olin mina isaema hoida, oli vend, on minu laps jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 17:26; 12.03 17:28; 12.03 17:29; 15.03 15:06; 17.03 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vot meil on nii, et meil lausa pülvkondade viisi lapsed ämma hoida olnud. Olin mina isaema hoida, oli vend, on minu laps jne. [/tsitaat]

Järelikult pole emad eriti õnnestunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 18:51; 17.03 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil selline naljakas olukord mehega et mehe suguvõsas kõik poisid, mehel 2 venda ja ühel vennal 3 poega, teisel 4 ja mitte ühtegi tütart, minu suguvõsas jälle tüdrukud kõik, emal vaid õed ja õdede lapsed ainult tüdrukud ja kellel nendest juba lapsed – ka tüdrukud.

Kui rasedaks jäin, siis mõtlesime et nüüd näeb kumma suguvõsa geenid tugevamad on 🙂 – tuli poeg – mees üliõnnelik 😀 Varsti jäin teist last ootama, lootsime et võiks nüüd tüdruk tulla – ja tuligi 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen koguaeg südames poissi soovinud!
Esimene laps oli tüdruk (sugu selgus alles sünnitusel), teine ka ja nüüd kolmas taas tütar tulemas… Kolmandaga olin täiesti selles usus, et tuleb poiss (ka verevahetuse ja hiina kalendri jms järgi poiss 😀 ) ja võttis ikka mitu päeva aega enne, kui ma täit rõõmu tütre tulekust tundma hakkasin…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa OV testist aru.Kui soov tüdrukut saada,kuidas tuleks jälgida seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma ei saa aru…..\”vanker ja kõik riidedki olemas\”….mis näitaja see on? kas te olete need, kes arvavad, et tüdrukud peavad käima roosas ja poisid sinises? miks? kas täiskasvanuna käite mehega ka nii, et üks punases ja teine sinises?
oi jummel!
tubade jagamisest saan aru, aga see vanker ja riided…ütleme nii, et grammatiliselt saan aru, sisuliselt absoluutselt mitte.[/tsitaat]

beebi beebiks. tõesti pole nii kriitiline soo järgi riietada. kuid näiteks kümnesena ei kanna ju tüdruk oma venna traksipükse, särke jne.
\”riidedki olemas\” on asjakohane argument.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )


Esileht Pereelu ja suhted Kes lapse sugu eelistanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.