Esileht Ilu ja tervis Kes mind aitaks?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kes mind aitaks?

Postitas:

Ma ei jõua enam, olen kogu aeg nii väsinud…aastaid! Täna suutsin autoga poes ära käia ja ülejäänud päeva olen pikali olnud. Perearst on teinud analüüse, aga kuna need erilisi kõrvalkaldeid ei ole näidanud..suunas psühhiaatri poole. Läksin hea meelega (diagnoos depressioon), olen käinud tema vastuvõtul ja proovinud erinevaid depressiooni ravimeid…aga miski ei võta väsimust ära. Psühhiaater arvab ka, et asi on muus. Ma ise tunnen, et see väsimus tekitabki depressiooni…sest nii tahaks minna kuskile, suhelda sõpradega või teha sporti..aga ma ei jaksa.

Kelle juurde ma võiksin pöörduda, kes uuriks mind põhjalikult ja tervenisti läbi, olen nõus kõik ise kinni maksma.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis analüüse perearst teinud on? Kui viitsid ja julged, pane siia kõik tulemused (koos referentsvahemikega), äkki keegi oskab midagi näha neist, mille peale perearst ei tule.
Minul on näiteks kerge kilpnäärme alatalitlus ja olen kolanud vastavates foorumites, kust võib näha, et väga paljud subkliinilise kilpnäärme alatalitlusega inimesed jäävad diagnoosimata ja võtavad antidepressante, kuna kilpnäärmehormooni sisaldus veres on normaalne (ehkki normi alumisel piiril). Ja kui neil õnnestub lõpuks hormoonasendusravi saada, kaovad väsimus, depressioon ja muud probleemid. Sul ei pruugi muidugi see häda olla, see on lihtsalt üks võimalus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ausalt ei soovitaks siin enda vereanalüüse interpreteerima hakata. See pole seal alati nii lihtne, et x on 1 ja see tähendab alati seda, vaid arvesse tuleb nt võtta ka y ja z jne. See asjade kontekstist väljavõtmine võib viia hoopis eksiteele ja päris probleem (kui seda on) jääb tähelepanuta. Rääkimata sellest, et teemaalgataja võib hakata ilmaaegu muretsema.

Mina pakuks hoopis, et lase veelkord põhjalik vereanalüüs teha ja võta sellele ühe pädeva laboriarsti kommentaar.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

maksanäidud soovitan mina lasta ära kontrollida. maksahaigused algavad väsimusega.
muidugi ka depreaks tekitab meeletu väsimuse, et jaksadki ainult lamada, aga see peaks rohtusid võttes ikka mingi aja pärast üle minema. minul oli väga raske kuskil pool aastat, siis hakkas energia tagasi tulema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul võttis pideva väsimuse arsti kirjutatud AD, nime ei mäleta, aga mingi moodsam ravim, selline mis dopamiini taset mõjutab. Nututuju vastu see ravim ei aidanud, aga elu läks ikka paremaks kui 20 tundi 24-st tunnist ei pidanud rampväsimusega võitlema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Borreoloos? Raud? Need kontrollitud? ja muidugi eelnevalt mainitud kilpnääre.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitas raud, oli mingi vedelikuna raud(II)sulfaat (Benu apteegis müüakse, mujal pole näinud, nime ei mäleta… Livisane või midagi). Juba järgmisel päeval oli jaksu rohkem ja ülejärgmisel päeval tundsin end täitsa inimese moodi. Kusjuures hemoglobiin analüüsi järgi oli normi piires.
Teised proovitud rauapreparaadid mul ei toiminud.
Ka AD-sid sai võetud, aga sellist efekti, nagu lihtne rauda sisaldav toidulisand andis, poleks eales oodanud. Tagasi mõeldes tundub täitsa loogiline – mul on väga vererohked menstruatsioonid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas raud ja D-vitamiin on korras?
Synlabis näiteks saad oma raha eest enda vere igatpidi läbi uurida. Natukese rohkem raha eest saad samast arsti kommentaarid juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kangemat D-vitamiini ja B12/Bvit kompleksi võiks niisamagi juurde võtta, mõlemad head väsimuse korral.
Uneuuring- kui on uneapnoe, siis eladki pidevas udus. Viidata võiks sellele norskamine, ülekaal, hommikune kuiv kurk, kurguvalu, öine wc-s käimine. Uneuuringute keskustes saab raha eest uurida, ka suuremates kliinikutes olemas (Tartus LOR ehk kõrva-nina-kurguarstide all, PERH-is kopsuarst tegeleb).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Kes mind aitaks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.