Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes olete Teie?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kes olete Teie?

Postitas:
Kägu

http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/isegi-taitsa-normaalsed-pered-ei-jaksa-enam-matuseid-korraldada.d?id=64108947

Vaene on see, kel kulub söögile (sisse arvestatud ka kulutused alkoholile) enam kui pool sissetulekut. Nii elab veerand Eesti peredest.

Suhteline vaesus — mõõdab inimeste sissetulekut teiste riigi elanike sissetulekute suhtes. 2010. aastal oli see 280 eurot kuus.

Absoluutne vaesus — langeb kokku elatusmiinimumiga

ja on praegu 174,82 eurot kuus inimese kohta.

Vaesusrisk — sissetulek inimese kohta 100 kuni 125 protsenti elatusmiinimumist ehk 174,82 kuni 218,53 eurot.

Elustiilivaesus — kui 75 protsenti sissetulekust läheb sundkulutustele, nagu üür ja toit.

Eluasemevaesus — kui kodu ei vasta miinimumnõuetele (vanni või du¨i, WC, keskkütte ja sooja vee olemasolu) või kui eluaseme seisund on halb (rõskus, lekkiv

katus jne).

Ilmajäetus — vaene on ka see, kes ise tunneb end millestki ilma jäetuna. Peamine kriteerium on enesetunne ja isiklike elutingimuste kõrvutamine teiste inimeste ja elustandardiga.

Toiduvaesus — kui pere saab tarbida vähem, kui minimaalne toidukorv (77,60 eurot inimese kohta kuus) ette näeb.

Meie pere on absoluutselt vaene.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kes olete Teie?

Ka mina kuulunud vaeste hulka,söögiraha jääb 4-inimese peale 100 eurot kuus:S

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elustiilivaene või ilmajäetu. Näiteks pole mul elus olnud piisavalt raha, et muretult puhkusereisile minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult peaks lisama ka nö. teisele poole mingi kolm+ alajaotust, näiteks <500, <1000, <2000 ja 2000+ aga ma ei oska sinna juurde kirjeldusi kirjutada.

Muidu, mul üks tuttav läheb ka sinna ilmajäetuse alla oma ligi 6 000¤ palgaga+kuni 50% tulemustasuga, nimelt tema sõbrad elavad veel oluliselt paremini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on puudus vabast ajast, isegi mõnepäevasele puhkusele pean \”töö kaasa võtma\”, ok, saan seda arvutis teha, kuid pean vähemalt õhtuti kõik päeval saabunud korraldused ära täitma. Rahaga saab lahedalt hakkama, kuid tööd ei saa katkestada. Millise vaesuse alla see käib?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toiduvaene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suure algustähega \”Teie\” on konkreetne pöördumine. Pole mõtet teemat teha, kui huvitab üldsus.

Please wait...
Postitas:
mirrr

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul on puudus vabast ajast, isegi mõnepäevasele puhkusele pean \”töö kaasa võtma\”, ok, saan seda arvutis teha, kuid pean vähemalt õhtuti kõik päeval saabunud korraldused ära täitma. Rahaga saab lahedalt hakkama, kuid tööd ei saa katkestada. Millise vaesuse alla see käib?[/tsitaat]
See on hullem kui vaesus. Ausalt, tean mida räägin. Ma vahetasin sellise töö (mis sisaldas ka kõva närvipinget) kolm korda vähem tasustatud töö vastu. Pigem lähenen vaesuspiirile kui igatsen seda elu tagasi.
aga see \”ilmajäetuse\” kategooria on muidugi paras naljanumber.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei kvalifitseeru nagu kuskile. Eluga rahul, kuigi mingeid ulmesummasid ei teeni. No muidugi kõike endale lubada ei saa, maja näiteks ei ole ja mehega kahepeale üks auto, reisideks peab raha koguma ja planeerima suuremaid kulutusi, aga nende kriteeriumide alla ka ei mahu, mis siin välja toodud on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmajäetusvaesuse alla kuuluvad vist kõik Eesti elanikud, v. a valitsus, kellel pole lihtsalt aega selle üle mõelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil vaesusrisk ja eluasemevaesus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elustiilivaesus, eluasemevaesus ja ilmajäetus.
Olen ilma jäänud vanemlikust armastusest, kuigi olen kahe vanemaga perest. Ja seda tunnen siiamaani ja paistab ka kõrvaltvaatajatele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elustiilivaesus; kui 75 protsenti sissetulekust läheb sundkulutustele, nagu üür ja toit.
Põhiosas lähebki sundkulutused( eluasemelaen, kommunaalmaksed, elekter jm. maksed). Ülejäänud raha läheb toidule.
Samas ka see:
Vaesusrisk; sissetulek inimese kohta 100 kuni 125 protsenti elatusmiinimumist ehk 174,82 kuni 218,53 eurot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ei kvalifitseeru nagu kuskile. Eluga rahul

No muidugi kõike endale lubada ei saa, maja näiteks ei ole ja mehega kahepeale üks auto, reisideks peab raha koguma ja planeerima suuremaid kulutusi[/tsitaat]
Ma ei ole kunagi aru saanud inimestest, kes endale midagi head lubada ei saa ja ikka on rahul. Kuidas saab elult nii vähe oodata? Mis mõte on siis üldse elada, kas tõesti pakub pinget vaid seks ja söömine?

Please wait...
Postitas:
maiiii

meie ka ei saa sealt ühegagi nõustuda. üüber rikkurid vist 😀

pidin ikka oma postitust muutma, sest valetasin. eile ma alles tundsin end ilmajäetuna, kuna poes ei olnud mune krt. 😀

Please wait...
Postitas:
monzaah

Elan vaesusriskis.

Samuti põen elustiilivaesuse all – umbes 90% sissetulekutest läheb toidu ja eluasemekulude alla ning ülejäänu eest saab laps kaltsukast riideid või kui tal on olemas, siis endale.

Eluasemevaesus – korteris pole ei du¨¨i ega vanni, nii korter kui maja lagunevad ning vajaks kap.remonti.

Ilmajäetus – olen ilma jäetud väljamaapuhkustest, võimalusest poes käia kordki nii, et sente ei pea lugema ja üldse murevabast elust 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei kuulu kusagile gruppi, jäelikult rikas 🙂
palk on kaks riigi keskmist, kaks last ja laenuta kodu. raha võiks alati rohkem olla…

Please wait...
Postitas:
maiiii

[small]monzaah kirjutas:[/small]
[tsitaat]Elan vaesusriskis.

Samuti põen elustiilivaesuse all – umbes 90% sissetulekutest läheb toidu ja eluasemekulude alla ning ülejäänu eest saab laps kaltsukast riideid või kui tal on olemas, siis endale.

Eluasemevaesus – korteris pole ei du¨¨i ega vanni, nii korter kui maja lagunevad ning vajaks kap.remonti.

Ilmajäetus – olen ilma jäetud väljamaapuhkustest, võimalusest poes käia kordki nii, et sente ei pea lugema ja üldse murevabast elust :P[/tsitaat]
Samas nagu ma sinu nimest aru saan, et oled jälle rase?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peres kaks last. Naine töötukassa raha peal, mees tööl 2000eur net. Ühtegi gruppi end kuulumas ei näe hetkel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

selgub, et olen absoluutselt vaene. samas on meil laenudeta maja, lisaks veel suvila. meil on osalus heas seisus firmas, kust me kasumit välja ei võta, vaid investeerime arenguks. firmaauto+kütus on ka kasutada. aga otsese sissetuleku järgi oleme vaesed jah. reisinud pole kunagi ja mingeid muid tagavarasid pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Suure algustähega \”Teie\” on konkreetne pöördumine. Pole mõtet teemat teha, kui huvitab üldsus.[/tsitaat]
Suure tähega Teie või Sina kirjutatakse ka austusest teiste vastu.
Ja seda võib ka võtta nii. et teemaalgataja pöördubki iga üksikisiku poole, neid austades… ponimaje¨? ja kui ne panimaeje¨ siis ikkagi ära kiunu kogu aeg!

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei ole kunagi aru saanud inimestest, kes endale midagi head lubada ei saa ja ikka on rahul. Kuidas saab elult nii vähe oodata? Mis mõte on siis üldse elada, kas tõesti pakub pinget vaid seks ja söömine?[/tsitaat]

Mismõttes ei saa endale midagi head lubada? Päike & vihm on tasuta, lumikellukesed kasvavad pargis tasuta, laste kasvatamise jaox ikka nagu raha veel jätkux & sõpradega koos olla on hea. & unenäod on tasuta, & armastus, & kui vähegi osata otsida, yllatav jagu kultuuriyritusi & muid ajaviitesyndmusi on ka tasuta (kusjuures, eriti osavalt kruiisides saab seeläbi sageli ka kõhu täis & pea täis;) ). Õigete suhete korral on rõivaringlus ka tasuta või imeodav. Autoga ma ei oskax midagi pihta hakata, elada annab kusagil alati, reisima olen nõus ain’t siis, kui korralikult peale maxtaxe, & aeg-ajalt käin ostlemas: alles jaanuaris ostsin endale täiesti tarbetu välgumihkli, mis maxis peaaegu terve euro, aga seal oli nii nummi hiire pilt peal. Ma absoluutselt ei tunne, et ma olex millestki ilma jäänud või et mul olex millestki puudu. Peax tundma we?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ole kunagi aru saanud inimestest, kes endale midagi head lubada ei saa ja ikka on rahul. Kuidas saab elult nii vähe oodata? Mis mõte on siis üldse elada, kas tõesti pakub pinget vaid seks ja söömine?[/tsitaat]

Minule pakub pinget minu armas laps, tore mees, armastatud eriala, ilus ilm ja muu selline 🙂

Et siis lasteaiakasvatajad, õpetajad, ämmaemandad ei tohi oma eluga rahul olla, sest nende armastatud eriala eest ei maksta piisavalt palka? Arvan, et kui lausa näljas-paljas pole, siis on eneseteostus suurem rõõm, kui raha. vahel need ühtivad, mõne eriala puhul mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ole kunagi aru saanud inimestest, kes endale midagi head lubada ei saa ja ikka on rahul. Kuidas saab elult nii vähe oodata? Mis mõte on siis üldse elada, kas tõesti pakub pinget vaid seks ja söömine?[/tsitaat]Kõik inimesed ei vaevle asjadekultuses. Nad on ehk õnnelikud armastuse üle, oma laste üle, lähedaste suhete üle, looduse üle, iseenda tehtu üle jne.
Nii mõnigi väikese sissetulekuga inimene on õnnelikum, kui rahakas naaber.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas sinu meelest on elus ainult 3 asja, mis õnnelikuks teevad? raha, seks ja söömine?
ja oledki rahul sellise eluga?

Please wait...
Postitas:
monzaah

Saan aru sellest mõttekäigust, enda mõte liiguks samasse kanti kui objektiivselt seda lugu lugeda 😛

Ei hakka ennast millegiga õigustama, võin ainult öelda, et see olukord on ajutine ning mu enda valikute tagajärg. Teise lapse allesjätmine (kui nii öelda) on hoolikalt kaalutud otsus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No selliste kriteeriumite järgi eluasemevaesus – pole keskkütet. Pole seda kunagi soovinud, mulle sobib mõnus ja odav (puud oma metsast) ahiküte kenasti.
Kuskil kunagi võrreldi ka inimeste asisust autohinnaga. Sellega jäi meie pere küll päris taha, pole ei mina ega mees autofänn, tähtis, et ohutult liigub. Vot ühte korralikku töömasinasse (traktor vms.) on mees küll nõus raha hulgi panema.

Please wait...
Postitas:
kitah

[small]nyah nyah kirjutas:[/small]

Mismõttes ei saa endale midagi head lubada? Päike & vihm on tasuta, lumikellukesed kasvavad pargis tasuta, laste kasvatamise jaox ikka nagu raha veel jätkux & sõpradega koos olla on hea. & unenäod on tasuta, & armastus, & kui vähegi osata otsida, yllatav jagu kultuuriyritusi & muid ajaviitesyndmusi on ka tasuta (kusjuures, eriti osavalt kruiisides saab seeläbi sageli ka kõhu täis & pea täis;) ). Õigete suhete korral on rõivaringlus ka tasuta või imeodav. Autoga ma ei oskax midagi pihta hakata, elada annab kusagil alati, reisima olen nõus ain’t siis, kui korralikult peale maxtaxe, & aeg-ajalt käin ostlemas: alles jaanuaris ostsin endale täiesti tarbetu välgumihkli, mis maxis peaaegu terve euro, aga seal oli nii nummi hiire pilt peal. Ma absoluutselt ei tunne, et ma olex millestki ilma jäänud või et mul olex millestki puudu. Peax tundma we?[/tsitaat]
just. välgumihkel oli väga broo ost. ma ka ulk aega käisin mööda ühest kuldsest ja viimaks ostsin ära. ilmselt olin eelmises elus harakas 😀
keegi meil ei suitseta, ja hinda sellel ei mäleta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on perel elustiilivaesus vist. lastele reima tec-i ei jaksa osta, peavad reimaga leppima .
Egiptuses pole ka perega käinud….

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]nyah nyah kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Mismõttes ei saa endale midagi head lubada? Päike & vihm on tasuta, lumikellukesed kasvavad pargis tasuta, laste kasvatamise jaox ikka nagu raha veel jätkux & sõpradega koos olla on hea. & unenäod on tasuta, & armastus, & kui vähegi osata otsida, yllatav jagu kultuuriyritusi & muid ajaviitesyndmusi on ka tasuta (kusjuures, eriti osavalt kruiisides saab seeläbi sageli ka kõhu täis & pea täis;) ). Õigete suhete korral on rõivaringlus ka tasuta või imeodav. Autoga ma ei oskax midagi pihta hakata, elada annab kusagil alati, reisima olen nõus ain’t siis, kui korralikult peale maxtaxe, & aeg-ajalt käin ostlemas: alles jaanuaris ostsin endale täiesti tarbetu välgumihkli, mis maxis peaaegu terve euro, aga seal oli nii nummi hiire pilt peal. Ma absoluutselt ei tunne, et ma olex millestki ilma jäänud või et mul olex millestki puudu. Peax tundma we?[/tsitaat]
Kui sa pead kalkuleerima, mida sa endale üldse lubada võid; kui sa ei saa minna raamatupoodi ja osta endale seda raamatut, mida parasjagu tahad; kui sa ei saa minna teatrisse ja vaadata seda etendust, mida tahad; kui sa ei saa reisida – ja ma ei pea siin silmas shopingu- või leboreise -, vaid näiteks minna Pärdi esmaettekandele Istanbuli vmt -, siis mina tunnen, et jah, mul on paljugi puudu. Mul puudub valikuvabadus.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes olete Teie?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.