Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on abiellunud lihtsalt kahekesi registeerides?

Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )

Teema: Kes on abiellunud lihtsalt kahekesi registeerides?

Postitas:
Kägu

Maksime riigilõivu (see oli kroonis ja ma ei mäleta, kui palju). Ühtki muud atribuutikat ei olnud. Sõrmuseid ka mitte. Nime ei vahetanud. Vajasin abielu ravikindlustuse jaoks, pidin minema opile.
Ühe jur tehingu tõttu ca 2 aastat hiljem lahutasime (ei olnud abikaasadena võimalik teha), kuid koos elame siiski tänapäevani.
Meie vanemad ei tea midagi ei sellest, et abiellusime ega ka sellest, et lahutasime 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas pulmapäev on kogu suguvõsa või abiellujate endi pidu?

Esimesel juhul, jah, terve vald oli kokku aetud, kihelkond kokku kutsutud, nädalane syldilaud ka kontvõõrale garanteeritud.

Teisel juhul on noorpaari isiklik asi, kuidas nad seda tähistavad. Kui abielluda tahax, aga raha pole raisata, on lihtne registreerimine väga sobiv variant & mina emana ei hakkax kyll ulguma, mix mulle shampusega vastuvõttu ei korraldatud, kui tean, et noored koguvad raha maja/hariduse/ettevõtluse/muu tuleviku tarvis.

Sa oled loll, või mängid rumalat? Kus mul kirjas on, et tahan erilist, shampusega vastuvõttu? Mina rääkisin ainult perekonnaseisuametis kohal olekust. Aga teisitimõtlejatega on mõttetu vaielda. Minu pärast mindagu kasvõi dressides kohale ja otse põllult, kuid ma tahan sel momendil kohal olla, kui minu laps oma kaaslasega “Jah” sõna vahetavad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

täpselt eelkirjeldatud ämmale tõttu me abiellusime kahekesi. Meie mõlema emal on igasuguseid arvamusi milline elu PEAB olema ja see ei ühtinud meie arvamusega. Pärast kuulsin küll oma emalt igasugust ohkimist et TEISTE lapsed ja tema kolleegid küll abielluvad mõisas ja kutsuvad sada külalist.
Meil olid uued pidulikud riided, minul ilus soeng ja kallim kinkis ka kimbu. Olime palganud fotograafi kes tegi meiega pargis tunni ilupilte. Pärast läksime koos uhkesse privaatsauna ja mullivanniga hotellituppa, õhtul läksime kahekesi linna peale õhtustama ja kokteile jooma. Linna peal nägime ka sõprasid ja siis rääkisime neile. Vanematele helistasime järgmisel hommikul.

Minu jaoks rikkusid suure peo mõtte ära just vanemad – oleme mehega mõlemad katkistest peredest, isad ja emad ja nende uued ja vanad pered üksteist silma otsaski ei salli – ja need inimesed oleksime siis pidanud kõik kokku kutsuma ja õhtu otsa nende rivaalitsemist taluma? Lisaks siis veel mida kõike PEAB tegema pulmas. Tundub et pulma puhul PEAB võtma laenu ja pankrotti jääma..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled loll, või mängid rumalat? Kus mul kirjas on, et tahan erilist, shampusega vastuvõttu? Mina rääkisin ainult perekonnaseisuametis kohal olekust. Aga teisitimõtlejatega on mõttetu vaielda. Minu pärast mindagu kasvõi dressides kohale ja otse põllult, kuid ma tahan sel momendil kohal olla, kui minu laps oma kaaslasega “Jah” sõna vahetavad.

Mulle tundub, et sinagi ei mõista teisi. Lihtsalt registreerimise korral ei anta ju mingit jah-sõna, lihtsalt kirjutatakse paberile alla. Sageli kusagil pisikeses kabinetis, nii et sina kui kõrvaline isik, ootaks pigem kusagil koridoris.
Paljudel on mõttes see “jah” ju juba varem antud, kui otsus üldse tehtud sai, konkreetne allkirjastamise moment ei tundugi kuidagi oluline. Võrdluseks – mulle näiteks on oluline lapse sünd, see, millal see ametlikult registreeritud saab (või lapsele ametlikult nimi pandud), ei oma enam erilist tähendust.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Esimesel juhul, jah, terve vald oli kokku aetud, kihelkond kokku kutsutud, nädalane syldilaud ka kontvõõrale garanteeritud.

Teisel juhul on noorpaari isiklik asi, kuidas nad seda tähistavad. Kui abielluda tahax, aga raha pole raisata, on lihtne registreerimine väga sobiv variant & mina emana ei hakkax kyll ulguma, mix mulle shampusega vastuvõttu ei korraldatud, kui tean, et noored koguvad raha maja/hariduse/ettevõtluse/muu tuleviku tarvis.

Mida ma pean seal kohal passima? Nagu ma ei usux, et mu oma kasvatatud laps & tema väljavalitu oskavad ise ilma emme abita õigesse kohta alla kirjutada või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kui nemad sind sinu plaanide ja tahtmistega sinna ei soovi siis jääd sellest kohalolekust ilma. Nii lihtne see ongi. Sinu pealetükkivus ja emotsionaalne väljapressimine(olen solvunud kui ma ei saa kohal olla) võib ka peamine põhjus olla miks ei abielluta. Neile pole see dokument oluline, sinule on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen väga kahekesi abiellumise poolt aga ühest kulutusest ( juhul kui on rahaline probleem ) ei saa ma aru: milleks on vaja maksta fotograafile 300-400 eur kui tänapäeval suudavad paljud inimesed teha ka mobiilidega imelisi ülesvõtteid.
Mainin seda sellepärast, et meie tegime oma pulmas ka need nn. stuudio ilupildid, mis oma tumeduse ja liiga kunstlike pooside tõttu polegi kunagi paberkandjale jõudnud.
Samal päeval pildistas mehe parim sõber meid erinevates kohtdes nii õues kui restoranis ja need pildid on meie pulmapäevast ka albumis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuid ma tahan sel momendil kohal olla, kui minu laps oma kaaslasega “Jah” sõna vahetavad.

Kas see, mida su laps ise tahab, on sel momendil sinu tahtmisest vähem tähtis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen väga kahekesi abiellumise poolt aga ühest kulutusest ( juhul kui on rahaline probleem ) ei saa ma aru: milleks on vaja maksta fotograafile 300-400 eur kui tänapäeval suudavad paljud inimesed teha ka mobiilidega imelisi ülesvõtteid.

Mainin seda sellepärast, et meie tegime oma pulmas ka need nn. stuudio ilupildid, mis oma tumeduse ja liiga kunstlike pooside tõttu polegi kunagi paberkandjale jõudnud.

Samal päeval pildistas mehe parim sõber meid erinevates kohtdes nii õues kui restoranis ja need pildid on meie pulmapäevast ka albumis.

Järelikult sul oli lihtsalt sitt fotograaf. Mul on küll hea kaameraga telefon aga sorry neid pilte ei anna ligilähedaseltki võrrelda hea fotograafi omadega. Isegi kui mul oleks profokaamera endal kodus olemas, siis pildistamise puhul on ikka silma kah tarvis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates ka on enamus pulmafotosid piinlikult kunstlikud poosetatud ja äravahetamiseni sarnased kõigi teiste paaridega. Ja kes neid hiljem üldse vahib?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alguses oli plaanis päris kahekesi minna, kuid siiski otsustasime ka lapse kaasa võtta ja vanemad kutsuda. Olime siis meie, meie väike laps ja meie vanemad. Riietus siiski pidulik, mees sai uue ülikonna, mina ilusa piduliku kleidi. Lasin teha soengu ja meigi. Kimpu poleks ise tellinud, aga minu ema hoolitses selle eest. Öö veetsime peenes hotellis.
Tagantjärele hea meel, et meie kõige olulisemad inimesed ikkagi kohal olid. Mulle väga meeldis abielluda ilma suurema kisa ja kärata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuid ma tahan sel momendil kohal olla, kui minu laps oma kaaslasega “Jah” sõna vahetavad.

Aga kes on öelnud, et minu laps ei taha oma ema kohalolekut? Ma ei saa aru, mis miinustamine siin käib? Ma ütlesin, et mina tahan kohal olla ja ma tean, et kui minu noored peaks abielluma, siis kutsuvad nad lähimad sugulased ja isegi sõbrad sellest päevast osa saama. Minu jaoks on nüüd see teema lõppenud. Kembelge omavahel, kui tahate. 😉

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ma tean, et kui minu noored peaks abielluma, siis kutsuvad nad lähimad sugulased ja isegi sõbrad sellest päevast osa saama.

Kust sa tead seda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie tegime samamoodi – Kuid kuna minu ema sai haisu ninna, siis tulid lähedasemad sõbrad ning sugulased kampa 🙂
Minul oli kleit, mille lasin õmmelda (Ei olnud midagi uhket, väga tavaline) ning mehel ülikond.
Samuti oli fotograaf ning hiljem oli vaikne istumine meie juures kodus.
Meile sellest piisas:) Ilmaga ka vedas ning mida muud veel tahta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kes on öelnud, et minu laps ei taha oma ema kohalolekut? Ma ei saa aru, mis miinustamine siin käib? Ma ütlesin, et mina tahan kohal olla ja ma tean, et kui minu noored peaks abielluma, siis kutsuvad nad lähimad sugulased ja isegi sõbrad sellest päevast osa saama. Minu jaoks on nüüd see teema lõppenud. Kembelge omavahel, kui tahate. 😉

Käod lihtsalt tahavad näidata, kui palju paremad nad sinust on. Anna neile andeks, kuskilt peab ju tunnustust leidma, ja kust siis veel, kui mitte omasuguste hulgast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa ise esitasid asja sellelt positsioonilt – alustasid juttu sellest, et sa oleksid küll solvunud ja tratataa. Kui sinu ja lapse tahtmised ses osas ühtiksid, siis ei kerkiks solvumise võimalus üldse üles ju. Või vähemalt mitte esimese võimalusena.

Please wait...
Postitas:
amatöör

Need solvujad-emad on minu põlvkond, kus peeti auasjaks pidada pulmad ikka suurelt, olgugi, et pruut juba rase ja koosoldud vaid pool aastat.See oli nagu mingi staatusemärk ja seda just vanematele, sest tühja meil noortel pulmadeks raha oli (ka siin oli pakkumine, et võin raha pulmadeks anda) -vanemad panind rahad kokku, et ikka oleks pidu, millest suguvõsas räägitakse. Nüüd on aga elu väga palju muutunud – elatakse juba aastaid koos, tihti lapsed, pulmad ei ole mitte millegi algus, vaid tähis teatud etapist. Kui ikka on juba lapsed – siis ei saa ju rääkida, et tänasest algab teie elus uus lehekülg.
Seega, kallid eakaaslased, kui noored tahavad seda päeva endale, siis andke see neile, ärge rikkuge seda solvumisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

31.12.1999 tegime ära. Oli kleit, kimp, sõrmused, suur saal kus kahekesi seisime ja vandusime heas kui halvas olla teineteisega. Fotograaf oli samas majas, seega on meil imeilusad pildid päevast.
Teatasime ka oma plaanidest vanematele ja õdedele-vendadele oma plaanist kahekesi minna. Õnneks oli vist tuisk või midagi, teed olid jube halvad ja nii nad kohale ei jõudnud. Kuna oli aasta viimane päev läksime sõpradega suvilasse pidutsema. Keegi ei teadnud, et me just olime abiellunud ja nii ongi hea…see oli meie päev.

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on abiellunud lihtsalt kahekesi registeerides?