Esileht Beebi ja mitmikud Kes on beebit maamiseks sisse mässinud?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kes on beebit maamiseks sisse mässinud?

Postitas:
Kägu

Olen lapse ööune jaoks sisse mässinud alates hetkest kui ta sai 1,5 kuud ja see tõesti parandas beebi (ja ka minu) ööune kvaliteeti. Nüüd on laps 3 kuune ja ma olen lugenud, et magamiseks beebit sisse mässida tohib kuni 4. elukuuni. See tähendab aga, et peaksin juba varem ju teda sellest võõrutama hakkama sest kui ühel õhtul lihtsalt lõpetan mässimise, lähevad edasised uned keeruliseks. Seega kuidas sellest kõige mõistlikumalt võõrutada? Laps magab lutiga. Olen proovinud varianti:

Mässin beebi õhtul ikka sisse aga mitte nii tugevalt. Ilmselgelt nihverdab ta oma käed suhteliselt kiirelt teki seest välja ja kui tal lutt on ees siis liikuvad käed lükkavad luti eest ära. Kui lutt on eest ära siis kukub sahmerdama. Vehib peaga just ja seetõttu ärkab. Panen luti uuesti ette aga varsti sama jama. Ca 5-10min on rahulik aga siis hakkab sahmerdama. Teinekord piisab kui panen käe vastu ta põske, siis ka rahuneb aga jälle ca 5-10 minutiks ainult. Kui ta on korralikult sisse mässitud siis sellist jama ei ole. Pakun lutti ja beebi jääb kenasti uuesti magama.

On keegi oma beebit mässimisest võõrutanud? Millal ja kuidas seda tegite ja kuidas läks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitatakse võõrutada ühe käe kaupa. Et proovid mässida ainult ühe käe kinni ja teine jääb vabaks ja kui sellega harjunud on siis teine käsi ka vabaks ja siis asendada mässimine magamiskotiga näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitaksin ette mitte muretseda. Sissemässimise peaks lõpetama siis, kui laps hakkab end seljalt kõhule pöörama. See juhtub jah tavaliselt 4. elukuu paiku, aga võib juhtuda ka varem või hiljem. Päris sageli hakkavad lapsed pärast keeramise äraõppimist ka ise rohkem magamispositsioone valima ja nt eelistavadki magada kõhuli. Ehk siis hetkel, kui ta õpib ära keeramise, õpib ta loodetavasti peagi ära ka endale sobivate magamisasendite leidmise ära ja siis peaks ta olema ka suuteline suhteliselt leebelt võtma seda, et ta enam pole sisse mässitud. Ta lihtsalt oskab siis juba ise sissemässimise millegi muuga asendada.

Ma ütleks, et mässi ikka sisse senikaua, kuni ta veel keerama pole hakanud ja siis vaata, kas mitte-mässimine osutub probleemiks või mitte. Võib minna väga lihtsalt, et ta siis kohe ei tunnegi enam mässimise järgi vajadust. Ja kui hakkab keerama ja tahab ikka ka mässimist, siis muretsed selle pärast, et kuidas mõnd uut moodi magama õpetada.

Mina nt mässisin enda last veel ka 5. elukuul sisse, sest ta ei keeranud end varem. Seega oleks mul täitsa asjatu vaev teda varem kuidagi võõrutada sellest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures laps keerab juba ca nädal aega kenasti seljalt kõhule.  See on ta uus hobi ja sport. Ma seda ei teadnud, et mässimise lõpetamine kuidagi keeramisega seotud on. See tähendab, et mul läks tegelikult just kiireks võõrutamisega?

Olen proovinud jätta üht kätt lahti aga siis lükkab käega lutti eest ära ja hakkab kohe sahmerdama kui lutti pole. Vehib peaga kuni luti annan. Ja see trall käib öösel liiga tihti…

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures laps keerab juba ca nädal aega kenasti seljalt kõhule. See on ta uus hobi ja sport. Ma seda ei teadnud, et mässimise lõpetamine kuidagi keeramisega seotud on. See tähendab, et mul läks tegelikult just kiireks võõrutamisega?

Olen proovinud jätta üht kätt lahti aga siis lükkab käega lutti eest ära ja hakkab kohe sahmerdama kui lutti pole. Vehib peaga kuni luti annan. Ja see trall käib öösel liiga tihti…

Jah, kui juba keerab, siis on aeg mässimine kohe lõpetada. Kui googeldad ka selle kohta, siis peaks tulema kiirelt hoiatus, et keeravat last mitte enam mässida, sest on oht, et ta mässituna siiski suudab end kõhuli keerata, aga kui käed kinni, siis ei saa end aidata ja on lämbumisoht!

Minu kogemus lutiga oli kahjuks ka selline, et polnud nagu väga hea abimees, sest välja kukkudes oli häda lapsel kohe majas. Võib-olla pead kaaluma juba lutita magamist ka. Ega muud head ei oskagi soovitada kui et katsetada nüüd lihtsalt mingit muud viisi magamiseks, mis ei ole seotud mässimisega ja vb siis ka lutiga mitte.

 

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kes on beebit maamiseks sisse mässinud?