Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on erak?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Kes on erak?

Postitas:
Kägu

Kas teie tutvusringkonnas on erakuid? Millised inimesed on erakud? Saan aru, et inimesed kes eelistavad üksindust. Aga veel? Milline võiks olla nende mõttemaailm?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkonnas on. Mina olengi. Loen palju ja eelistan raadiole ja telekale linnulaulu ja tuulekohinat. Rumalate inimeste lähedust ei talu, tekitab allergiat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rumalalate inimeste lähedust ei talu, tekitab allergiat.

Perekoolis ju käid, järelikult ei tekita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Perekoolis ju käid, järelikult ei tekita.

😀 ega ma igat teemat ka ei ava, aga üldise elu-oluga peab end kursis hoidma. Nt Evelini valge pepu oli suur üllatus üle hulga aja. Kasutasin lausa järelvaatamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ega ma igat teemat ka ei ava,

Piisab, et juba ajaviite avad.
Pigem sa pole erak, vaid lausa karjud seltskonna järgi. Aga see, et sul sõpru pole, sel on hoopis muud põhjused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga see, et sul sõpru pole, sel on hoopis muud põhjused.

Kust sa võtad, et mul sõpru pole? Mul on lausa 3 väga head sõpra.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust sa võtad, et mul sõpru pole? Mul on lausa 3 väga head sõpra.

????
Ainult kolm? Perekoolikatel alla kahesaja pole mainimist väärtki.
Tõsi, enamusi neist tuhandeist on nad korra elus näinud (kui sedagi) ja osad on lausa vaimsed terroristid.

Või tahtsid oma esimese vastusega öelda seda, et erak on inimene, kel on piisavalt lähedasi sõpru ja kel lollus ajab südame pahaks?
Siis peaks sul omal ju süda ainult paha olemagi…?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma käin ainult töö, kodu, poe vahet. Elan üksi. Kord kuus pean ühel vanemal sugulasel abiks käima ja kord-kaks aastas sõpradega silmast-silma kohtuma.

Puhkused veedan väljaspool hooaega kusagile sõites ning verbaalset suhtlust vältides; tõenäoliselt peetakse mind hotellides kurdiks. Otsa vaatamisest, noogutamisest, pöial alla või üles ning padjale tipi jätmisest piisab. Ma ei soovi olla ebaviisakas, ma tahan välistada, et keegi suhtlema tuleb, seda on juhtunud. “Kellega sa siin oled, kust sa oled, kas sa oled abielus, miks sa üksi reisid, kas sa tahaksid seltskonda, kas ma näitan sulle ümbrust” – üksi reisivat naisterahvast, isegi kui ta on 40 peetakse … ma ei teagi kelleks või milleks.

Tahaksin tööd, kus üldse ei peaks otse suhtlema, hetkel tuleb mõned laused ikka vahetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milline võiks olla nende mõttemaailm?

Mis vastust sa ootad? Psühhopaatlik? Antisotsiaalne? Moslemiäärmuslik? Salanartsissistlik? Puudega?
Erakute mõttemaailm on tavalise inimese oma, lihtsalt nad ei armasta silmast-silma suhtlemist või kui armastavad, siis see väsitab neid rohkem kui keskmist inimest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma käin ainult töö, kodu, poe vahet. Elan üksi. Kord kuus pean ühel vanemal sugulasel abiks käima ja kord-kaks aastas sõpradega silmast-silma kohtuma.

Puhkused veedan väljaspool hooaega kusagile sõites ning verbaalset suhtlust vältides; tõenäoliselt peetakse mind hotellides kurdiks. Otsa vaatamisest, noogutamisest, pöial alla või üles ning padjale tipi jätmisest piisab. Ma ei soovi olla ebaviisakas, ma tahan välistada, et keegi suhtlema tuleb, seda on juhtunud. “Kellega sa siin oled, kust sa oled, kas sa oled abielus, miks sa üksi reisid, kas sa tahaksid seltskonda, kas ma näitan sulle ümbrust” – üksi reisivat naisterahvast, isegi kui ta on 40 peetakse … ma ei teagi kelleks või milleks.

Tahaksin tööd, kus üldse ei peaks otse suhtlema, hetkel tuleb mõned laused ikka vahetada.

See on ikka huumoriga kirjutatud? Pöial alla või üles? Kui see nüüd nali pole, siis vot see on küll tase.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milline võiks olla nende mõttemaailm?

Mis vastust sa ootad? Psühhopaatlik? Antisotsiaalne? Moslemiäärmuslik? Salanartsissistlik? Puudega?

Erakute mõttemaailm on tavalise inimese oma, lihtsalt nad ei armasta silmast-silma suhtlemist või kui armastavad, siis see väsitab neid rohkem kui keskmist inimest.

Ei ole päris erak st et olen abielus, suhtlen lastega, tööl, spordiklubis jne aga olen erakliku loomuga ja kirjutan sellele selgitusele kahe käega alla. Näost-näkku ja telefonis suhtlemine VÄSITAB mind väga, seepärast püüan asjad sättida nii, et seda oleks võimalikult vähe ja kui vaja, siis suhtlen pigem meili teel või messengeris. Perekool sobib ka seepärast hästi, et saan valida, millal, kellega ja millises mahus ma suhtlen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole päris erak st et olen abielus, suhtlen lastega

püüan asjad sättida nii, et seda oleks võimalikult vähe ja kui vaja, siis suhtlen pigem meili teel või messengeris. Perekool sobib ka seepärast hästi, et saan valida, millal, kellega ja millises mahus ma suhtlen.

Olen samasugune pool-erak. Elu jooksul nii palju suheldud-tehtud-käidud, et nüüd naudin oma kodus rahulikku olekut ja rõõmustan, et telefon ei helise. Kunagi oli vastupidi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Issake, kas ma ei olegi maailmas ainus? Kui tore! Mul ainult need erinevused, et mu töö on otsene suhtlemine võõraste inimestega, räägin palju. Aga nad on võõrad ja jutt ainult tööalane. Ja see ka, et ma elan koos kassiga.
Kõik muu on üks ühele. Appi, kui mõnus on üksi reisida ja mitte kellegagi 2 nädalat järjest suhelda! Jube, kui peaks reisima kellegagi koos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole päris erak st et olen abielus, suhtlen lastega, tööl, spordiklubis jne aga olen erakliku loomuga ja kirjutan sellele selgitusele kahe käega alla. Näost-näkku ja telefonis suhtlemine VÄSITAB mind väga, seepärast püüan asjad sättida nii, et seda oleks võimalikult vähe ja kui vaja, siis suhtlen pigem meili teel või messengeris. Perekool sobib ka seepärast hästi, et saan valida, millal, kellega ja millises mahus ma suhtlen

Täpselt, mul sama. Oleksin oma vastuse selle postitusega pea sõna-sõnalt samasuguse kirjutanud :). Minul tuleb veel tööl päris tihedalt inimestega näost näkku suhtlemist ette, mis pole mulle päris loomuomane. Saan hakkama, aga seda enam eelistan muudel aegadel muid suhtluskanaleid, mis ei ole nii intensiivsed ega väsitavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh selgitamast! Sinust oli palju abi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pean ennast erakuks. Mul on mees ja lapsed. Ainult nendega suhtlengi. Teisi inimesi väldin, kui näen kaugelt tuttavat, lähen teisele poole teed või keeran otsa ringi. Rahvarohkeid üritusi vihkan. Sõpru mul pole. Vennad on aga nendega ei suhtle. Ema-isa on surnud. Koosolekul nt lasteaias ei räägi midagi, ei tõstata kunagi teemat. Meeldib väga anonüümsus, tahaks, et keegi ei teaks mind, võiksin olla nähtamatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh selgitamast! Sinust oli palju abi.

Mis raamatusse läheb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Erak on üksiklasena, teistest eraldi elav ning teiste seltsi vältiv, ainult oma harrastustele ja mõtetele elav inimene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pean ennast erakuks. Mul on mees ja lapsed.

See on sama hea, kui öelda, et pean ennast värvipimedaks. Mu lemmikvärv on punane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma liigitun ka võib-olla erakuks. Suhtlen oma pereliikmetega, ülejäänutega nii vähe kui võimalik. Sõpru pole. Sotsiaalseid olukordi väldin. Inimestega suhtlemine tekitab stressi, mõtlen üle ja võtan asju väga südamesse. Ei oska rääkida niisama tühjast-tähjast. Seltskonnas sõna võtta ei julge. Suhlemine lihtsalt ongi mu nõrk koht.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanaisa vend oli. Temast on kirjutatud ka raamat “Üksinda detsembris”. Omamoodi onu oli, täiesti…teistsugune.

Tänapäeval erak olla on kaunis keeruline. Saan aru, et mõni on väiksema suhtlemisvajaduse- ja oskusega, aga ma ikkagi ei mõista, miks peaks inimene üksi olema ja üksindust nautima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rumalate inimeste lähedust ei talu, tekitab allergiat.

Sellele kirjutan alla. Täna näiteks olen tööl koos kolleegiga, kelle eest tuleks tema talumise tasu maksta.
Vanem pisikese haridusega naisterahvas. Eks ta nii ole, et mida väiksem aju seda suurem suu.
Kõike on vaja kommenteerida, imestada, hämmastuda, kilgata. Oeh kui väsitav mõni inimene olla võib. Väldin samas ruumis viibimist nii palju kui võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

VASTA | TSI

Sama siin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellele kirjutan alla. Täna näiteks olen tööl koos kolleegiga, kelle eest tuleks tema talumise tasu maksta.

Vanem pisikese haridusega naisterahvas. Eks ta nii ole, et mida väiksem aju seda suurem suu.

Kõike on vaja kommenteerida, imestada, hämmastuda, kilgata. Oeh kui väsitav mõni inimene olla võib. Väldin samas ruumis viibimist nii palju kui võimalik.

Sellega 100% nõus, mida väiksem ajumahu seda rohkem imestatakse/ohitakse/kirutakse/ erinevaid inimesi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvasin, et mulle meeldiks erak olla. Sain võimaluse viis nädalat täiesti üksinda olla, tööl käisin, aga töö oli iseseisev ja seal suhtlust rohkem kui tere-nägemist ei olnud.

Esimesed 2 nädalat oli nii mõnus! Teise nädala kolmapäeval võtsin vana sõbraga ühendust. Veidi imelik oli, sest viimane kord, kui suhtlesime, jäid asjad segaseks, aga ta oli ainus inimene, keda seal linnas teadsin.

Ühesõnaga tervet kuud mina vastu ei pidanud, mis sest et tavaelus väldin suhtlemist nii palju kui võimalik. Inimene on lõppude lõpuks sotsiaalne loom ja instinkte vastu on raske saada. Meile meeldib mõelda, et imeline oleks ihuüksinda olla, aga reaalsuses, pikemalt… No ei usu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellega 100% nõus, mida väiksem ajumahu seda rohkem imestatakse/ohitakse/kirutakse/ erinevaid inimesi.

Mhmh. Lisaks ei tasu sellisele ühtegi ka kõige tühisemat detaili enda kohta öelda. See kistakse igal võimatult ajal üles ja küsitakse, päritakse. Uudishimulik ja pealetükkiv isend.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pean erakuteks inimesi, kes astuvad mingeid kindlaid samme, et nad ei peaks teistega kokku puutuma. Selline etteplaneeritud tegevuskäik.

Saan aru, et mõni on väiksema suhtlemisvajaduse- ja oskusega, aga ma ikkagi ei mõista, miks peaks inimene üksi olema ja üksindust nautima.

Inimestel on alati mingid ootused ja lootused teistele. Ning nendega arvestamine on lihtsalt kurnav, sest nende ootused on ka sõnadeta mõistetavad. Üksi olles ei pea kellegagi arvestama peale iseenda, ei pea kedagi lõbustama, lohutama, tema probleeme arutama, talle nõu andma või lihtsalt kuulama, kuidas ta end tühjaks räägib. Keegi ei oota, et sa endast räägiksid, oma mõtteid jagaksid ning keegi ei kritiseeri, kui sa ei vasta nende ootustele.

Kõik see on väga väsitav ning kui mul on võimalik kõigest sellest hoiduda, siis õnneks mul on selline valikuvabadus. Mina pean end lihtsalt introverdiks. Inimestega suhtlemine ei valmista mulle probleeme, kuid tahan seda teha siis, kui ise tahan ja mitte siis, kui minuga tahetakse suhelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Erakul ei ole internetti, ta ei saaks siin vastata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ka introvert. Enamus inimesi väsitab mind ja ma kardan neid.
On inimesi, kellega mulle meeldib suhelda, ju ma saan sealt piisavalt vastu, või ma ei tea, miks see ei väsita. Või siis väsitab, aga tasub end ikkagi ära. Ja ma tahan oma suhtlusenergia (mis on päeva peale väga limiteeritud) hoida nende jaoks, kellega tahan suhelda.

Mul on samasugune ülemus, nagu siin keegi eespool kirjutas kolleegist, kelle alumiseks peaks lisatasu makstama. Ta pidevalt üritab minuga suhelda (rohkem nagu monolooge pidada) sellistel teemadel:
1. Mis ta mingist poest ostmas käis (kui ta tglt oleks pidanud tööl olema ja meid aitama. Ise teeb graafikuid ja ei lase piisaval arvul inimestel töö olla, ja siis kaob ise kõige kiiremal ajal poosi, “patareisid osta” (ei tea, miks siis sekspesu hoopis ostab)

2. Oma eksmees
3. Oma praegune peika
4. Praeguse peika ja eksmehe suhted
5. juuksevärvid ja muud naistekad

Ma ei jaksa temaga suhtlemisest vaimustuda, ja eks seda ole näha. Ta segab töö tegemist ja sööb nii palju energiat, sel ajal, kui teised üritavad tööd teha.
Ja minu introvertsust või suhtlemisväsimust tema suhtes peab ta minu negatiivsuseks. See omakorda paneb mind veel rohkem temast eemale hoidma. Surnud ring ja ma tunnen, et mulel hakab juba terviselel käima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appi, kui mõnus on üksi reisida ja mitte kellegagi 2 nädalat järjest suhelda! J

Sama siin. Minu parimad reisid on sellised, et peale hotelli sisseregistreerumist ma ei ütle terve reisi jooksul ühtegi sõna peale restoranis tellimise (siis ka eelistan menüüst näpuga näidata) ning vajadusel taksojuhile sihtkoha ütlemise. No ja poes-ühistransportis tere ja aitäh. Väga vabalt võin niimoodis veeta nädala, rohkem pole proovinud. Oi, kuidas tahaks…
Mehega reisides on hoopis teised tuurid. Kuigi ka siis läheme aegajalt lahku, teeme endale huvipakkuvat ja saame siis lõunaks või õhtusöögiks kuskil restoranis kokku.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on erak?