Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kes on jäänud rasedaks OV-välisel ajal?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kes on jäänud rasedaks OV-välisel ajal?

Postitas:
coconut-milk

Ehk kes olid vahekorras siis, kui ov-d arvatavasti ei olnud… 🙂

Please wait...
Postitas:
oravatirts

RE: Kes on jäänud rasedaks OV-välisel ajal?

Ilma OV ju ei saa rasestuda või ma eksin? Kui OV toimub näiteks mõned päevad hiljem arvatust OV ajast siis on rasestumine täiesti võimalik, kuna spermapoisid elavad päris mitu head päeva väga hea sperma korral 🙂 Teist varjanti pean ma võimatuks, et OV on toimunud ja siis jäädakse rasedaks. Parandage, kui eksin 🙂

Please wait...
Postitas:
coconut-milk

Ma mõtlesin jah seda, et kui ei ole otseselt OV ajal olevatel päevadel seksinud, vaid näiteks nädal hiljem. Tänan vastamast, lihtsalt uurin maad. 🙂

Please wait...
Postitas:
monee

kustutasid hommikuse teema ära?

Please wait...
Postitas:
coconut-milk

Kustutasin jah, leidsin hiljem, et selline teema on juba olemas ja pole minu oma ilmselt vaja juurde. :/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rasestumine on füüsiliselt võimalik AINULT ov ajal. Ov ajal vabaneb munarakk, mille viljastab seemnerakk. Sellest algab uus elu. Kui ei ole ovulatsiooni, ei ole ka munarakku ja järelikult ei ole ka midagi viljastada. On võimalik rasestuda, olles vahekorras mõned päevad ENNE ovultasiooni. Seemnerakk elab naise kehas tavaliselt 24-48 tundi, mõnel erandjuhul ka kuni 72 tundi. Seega: teoreetiliselt võib rasestuda, olles vahekorras kuni 5 päeva enne ovulatsiooni. PEALE ovulatsiooni ei ole võimalik rasedaks jääda. Need, kes siin Perekoolis väidavad, et jäid rasedaks mõned päevad enne päevi, on asjadest valesti aru saanud. Neil lihtsalt toimus ov hiljem ja ka päevad oleks hiljem alanud, kui nad poleks rasedaks jäänud. Nii lihtne see asi ongi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
coconut-milk

Siis on küll selge pilt. Väga põhjalik vastus, aitäh! 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Rasestumine on füüsiliselt võimalik AINULT ov ajal. Ov ajal vabaneb munarakk, mille viljastab seemnerakk. Sellest algab uus elu. Kui ei ole ovulatsiooni, ei ole ka munarakku ja järelikult ei ole ka midagi viljastada. On võimalik rasestuda, olles vahekorras mõned päevad ENNE ovultasiooni. Seemnerakk elab naise kehas tavaliselt 24-48 tundi, mõnel erandjuhul ka kuni 72 tundi. Seega: teoreetiliselt võib rasestuda, olles vahekorras kuni 5 päeva enne ovulatsiooni. PEALE ovulatsiooni ei ole võimalik rasedaks jääda. Need, kes siin Perekoolis väidavad, et jäid rasedaks mõned päevad enne päevi, on asjadest valesti aru saanud. Neil lihtsalt toimus ov hiljem ja ka päevad oleks hiljem alanud, kui nad poleks rasedaks jäänud. Nii lihtne see asi ongi.[/tsitaat]
Vaata ei ole nii lihtne! TV oli saade, osade naiste organismis võib mehe sperma säilida isegi mitu nädalat ja need naised rasestuvad igal ajal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

TV-s on palju imelikke saateid. Ajakirjanduses on palju imelikke uudiseid ka.
Kõike ei maksa tõe pähe võtta.
Osad naised tahavad ennast huvitavaks teha või valetavad mehele, et pole tema äraoleku ajal üle aisa löönud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ka OV-välisel ajal regulaarselt vahekorras. Ma täpselt ei teagi, millal see OV toimub, aga arvutuste kohaselt tsükli 14.-15.päeval. Arst ütles, et vahel võib toimuda ka paar päeva hiljem/varem. Aastaid tagasi tegi üks naistearst mulle nn ‘ohtlike päevade’ kalendri (raseduse vältimiseks – kujutage ette!). Selle järgi on võimalus tsükli 11.päevast (kaasa arvatud) kuni 21.päevani rasedaks jääda.
Ja sperma elujõulisust üldse ei arvestatudki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma olen ka OV-välisel ajal regulaarselt vahekorras. Ma täpselt ei teagi, millal see OV toimub, aga arvutuste kohaselt tsükli 14.-15.päeval. Arst ütles, et vahel võib toimuda ka paar päeva hiljem/varem. Aastaid tagasi tegi üks naistearst mulle nn ‘ohtlike päevade’ kalendri (raseduse vältimiseks – kujutage ette!). Selle järgi on võimalus tsükli 11.päevast (kaasa arvatud) kuni 21.päevani rasedaks jääda.
Ja sperma elujõulisust üldse ei arvestatudki.[/tsitaat]
Jah, loomulikult on nö \”ohtlike päevade\” intervall päris suur. Esiteks- ov toimub +- 2 päeva (ehk siis 12-16 päeva) enne järgmisi päevi. See annab juba 4 päeva! Lisaks: tavaliselt ei ole naisel tsükkel päevapealt ühesuguse pikkusega. Kui tsükkel on näiteks 25-28 päeva pikk, siis see annab juba omakorda 3 päeva juurde! Saamegi juba nädalakese, lisame sinna juurde veel +- 2 päeva \”igaks juhuks\” ja ongi kokku 11 päeva \”ohtlikke päevi\”. Ega see ei tähenda, et kõik need päevad võiks rasedaks jääda. Ikka on see üks ainumas päev, kui toimub ovlulatsioon!
Ja need kes siin väidavad, et sperma elab nädalaid, no andke andeks, väga naerma ajab. Tõesti-vaadake vähem telekat!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina jäin oma viimast poissi ootama, päev peale mensese lõppu:)

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kes on jäänud rasedaks OV-välisel ajal?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.