Esileht Sünnitus Kes on käinud sünnitamas üksinda?

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Kes on käinud sünnitamas üksinda?

Postitas:
Kägu

Mina ausalt öeldes ei näe vahet, sünnitus on sünnitus, ükskõik kui palju inimesi seal palatis ka ei ole, aidata ei saa nad peaaegu üldse. Mina ka ei ole eriline hellik, mind tõesti ei puudutaks kuidagi kui mees ei oleks saanud mõnel sünnitusel osaleda, mingit abi ma ühelgi korral temalt ei vajanud. Küll aga tahtis tema ise tulla. Esimesel sünnitusel ma küll enamuse ajast olin erinevatel põhjustel üksi, väga pikk sünnitus oli ka. Meie lahendasime lapsehoiu nii, et leppisime kahe naabriga kokku, et nad hoiaksid telefonid sees ja kui öösel asjaks läks, tuli naaber meie enda sohvale ööbima, last ei hakanudki üles äratama. Kui laps oli sündinud ja mees tunnikese meie kõrval viibinud, läks ta jälle vanemate laste juurde ja lubas naabrinaise jälle oma koju tagasi.Päeval tuli mees lastega uut ilmakodanikku vaatama. Mina isiklikult ei teeks sellest, kas sünnitada mehega või ilma üldse mingit suurt probleemi. Haiglas on ju abistav personal olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haiglas on ju abistav personal olemas.

Minu kogemuses on suured sünnitusmajad põhimõtteliselt konveierid, kus sünnitaja suhteliselt üksi jääb. Ämmaemand käib jah ettenähtud ajavahemike järel kontrollimas, aga see on ka kõik. Inimesed on erinevad ja mõnele see ehk sobibki. Aga kes soovib nö käehoidmist ja seda, et keegi päriselt toeks on, siis personali peale loota ei tasu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi – kama kaks kas doula, ema, sõps või mees – peaks olema kaasas just ülalmainitud põhjusel. Ja ITK peretubades on kutsunginupp aga ÜLDPALATITES ei ole. Olukorras kus oled täiesti üksi ja personal peaks nagu hoolitsema, ei hoolitse sinu eest tegelikult mitte keegi peale 3x päevas läbiastuva toidutooja.

Seega kui oled aneemiline rase või on komplikatsioone – ära arva, et sind nt voodist välja tualetti aidatakse, last imetamiseks ulatatakse vms. Minestunult üksi põrandal vedeleda pole lõbus, eriti ohtlik nt kui oled just lapse pesemiseks sülle võtnud.

Vältige üldpalatit. Perepalatis saab ka üksi olles vähemalt abi kutsuda ning mulle tundub sealne personal vastutulelikum.

(Seda kommentaari võivad ignoreerida kõik need kangelasemad, kes kaks-kolm tundi pärast sünnitust püsti tõusevad ja koju pesu pesema lähevad, eksole.)

Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Esileht Sünnitus Kes on käinud sünnitamas üksinda?