Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on karja juht, koera peremees?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kes on karja juht, koera peremees?

Postitas:
Kägu

Meil on juba üle aasta koer majas, aga me ei saa ikka veel aru, kes tema jaoks see Peremees ehk Alfa on. Kõige väiksem lastest ei ole, see on arusaadav, aga vanem laps, mees ja mina – kõik oleme nagu mõnes olukorras pealikud. Kõige valjuhäälsemalt ja pikemalt rõõmustab koer, kui mees koju tuleb, samas kui magama keerab, siis sätib end alati minu juurde. Vanema lapse sõna aga kuulab justkui kõige paremini, tema saab kõige kiiremini kontrolli koera üle, kui see pahandust teeb või sõna ei kuula. Ega see oluline ole, kes meist boss on, aga huvitav oleks ikkagi teada? Kuidas seda teada saada?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii ongi, et ühes suhtes on üks peremees, teises teine. Vanem laps on ilmselt teist kõige suurem koerainimene, oskab kõige paremini ennast koerale arusaadavaks teha. Sina oled toidujagaja, sinu ligi tasub hoida. Mees on ilmselt ikkagi autoriteedina kõige suurem. Aga teie peres on kõik väga hästi, sest ilmselt koer ennast ei pea peremeheks, vaid karjas alles kolmandaks-neljandaks.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii ongi, et ühes suhtes on üks peremees, teises teine. Vanem laps on ilmselt teist kõige suurem koerainimene, oskab kõige paremini ennast koerale arusaadavaks teha. Sina oled toidujagaja, sinu ligi tasub hoida. Mees on ilmselt ikkagi autoriteedina kõige suurem. Aga teie peres on kõik väga hästi, sest ilmselt koer ennast ei pea peremeheks, vaid karjas alles kolmandaks-neljandaks.

Tundub, et sa oskad hästi koeri lugeda. Küsin veel küsimuse: meile teeb nalja, et kui me kodus nalja teeme ja näiliselt keegi kedagi ründab (no näiteks läheb tütar isa poole kisades ja trampides), siis koer sekkub, aga ei hakka rünnatavat kaitsma, vaid on justkui ründaja poolt, läheb ka ründama, hüppab ja haugub rünnatava poole. Me ei ole suutnud ära tõlgendada, et miks ta nii teeb, mis ta mõtleb, et toimub? Või ta ei taju seda ründena, vaid toreda mänguna, kus kõik peavad ründama?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub, et sa oskad hästi koeri lugeda. Küsin veel küsimuse: meile teeb nalja, et kui me kodus nalja teeme ja näiliselt keegi kedagi ründab (no näiteks läheb tütar isa poole kisades ja trampides), siis koer sekkub, aga ei hakka rünnatavat kaitsma, vaid on justkui ründaja poolt, läheb ka ründama, hüppab ja haugub rünnatava poole. Me ei ole suutnud ära tõlgendada, et miks ta nii teeb, mis ta mõtleb, et toimub? Või ta ei taju seda ründena, vaid toreda mänguna, kus kõik peavad ründama?

Miks te üleüldse kisades ja trampides üksteist ründate? Loomulikult on koer hämmelduses.Varsti on mingi neuroot koer käes.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil koer ise.kui kuhugi koos läheme peab tema kõige ees käima alati.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks te üleüldse kisades ja trampides üksteist ründate?

Koera jaoks ründamegi. Lapsed avastasid selle, et koer ründajaga ühte punti tuleb. Aga sama on näiteks ka siis, kui teist kallistama minna, eriti kui eemalt käed laiali ajad ja lähemale astud. Kohe on koer kohal ja sekkub.
Neurootiliseks see teda küll ei muuda. Ega ta kurjalt sekku. Ta ei oskagi meil kuri olla.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on väga selge: koera silmis on juht see, kelle koju tuleku üle ta kõige rohkem rõõmustab.
Meie peres olid samuti rollid jaotatud: magamas käidi tütre kaisus, mängimiseks oli parim variant poeg. Jalutamiseks sobisid kõik, peaasi, et oli vähemalt kaks inimest kambas.
Kuid juht olin/ja olen mina. St et kui mina koju tulen, on rõõm kõige suurem. Kuhu mina pikali heidan, tulevad ka nemad. Isegi kellegi teise juurest tulevad ära minu juurde.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suhteteema on vist üldine. Meil näiteks koer peab alfaks meest, temale allub kõige paremini. Kui aga jalutades tuttavaga juttu ajame, siis seisab risti nagu kaitstes ainult minu ette. Kui siis see inimene peaks jutuajamise käigus lähenema, püüab küljega(suur koer on) mind tahapoole lükata. Selle järgi olen mina saamatu, aga toiduallikas, sest mina söödan ja keda tema arvates peab kaitsma. Alfa vaadaku ise kuidas hakkama saab. Kui pojad omavahel kaklesid läks alati nõrgemale appi ja trügis kaklejate vahele, sealjuures puutumata kedagi.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Koera jaoks ründamegi.

What??
Teete koera jaoks mingeid mängurünnakuid? Naljakas jah, kui koer “ründajaga” kaasa läheb aga kui koer lõpuks mängutuhinad kellegi kannika siniseks hammustab, siis enam nii naljakas ei ole.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koera jaoks ründamegi.

What??

Teete koera jaoks mingeid mängurünnakuid? Naljakas jah, kui koer “ründajaga” kaasa läheb aga kui koer lõpuks mängutuhinad kellegi kannika siniseks hammustab, siis enam nii naljakas ei ole.

Siis tõesti ei ole. Hetkel aga sellist olukorda ei paista kuskilt silmapiirilt. Need mängulised rünnakud nüüd sõbralikku koera mingiks hammustajaks küll ei muuda.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on väga selge: koera silmis on juht see, kelle koju tuleku üle ta kõige rohkem rõõmustab.

Aga mille järgi koer selle otsustab, kes on juht? Ma ei ütleks, et meile peres mees mingi eriline juht oleks. Pigem kamandan mina asju. Ehk valib koer kõige suurema, tugevama ja kõlavaima häälega tüübi juhiks?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis vahet seal on? Pole mingit ühte kindlat alfat, olge õnnelikud, et koer teid kuulab ja vaadake vähem Cesar Milani.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil koer ise.kui kuhugi koos läheme peab tema kõige ees käima alati.

Aga kui koer tajub mõnda olukorda päriselt ohtlikuna, peaks ta jätma karja kaitsmise alfa hooleks. Meil ka koer siiberdab jalutades, kus juhtub. Vahel ees, vahel taga, vahel ragistab üldse eemal võsas. Ükskord jalutasime ja võsast tuli välja mees võsalõikaja varustuses: kiiver, näokaitse, saag käes, tunked, saapad. Koer ehmatas ära ja vups! tuli eest ära ja minu selja taha. Algul ma ka mõtlesin, et filmides ju nähtud, kuidas koer peret kaitseb. Aga veidi mõelnud, sain aru, et koera käitumine oli üldse parim kompliment minule. Ta usaldas end ohtlikus olukorras minu kaitse alla.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Algul ma ka mõtlesin, et filmides ju nähtud, kuidas koer peret kaitseb. Aga veidi mõelnud, sain aru, et koera käitumine oli üldse parim kompliment minule.

Kui koer on selleks õpetatud, et ta kaitseks, siis ta teeb seda, muidu mitte.
Sest karjas on pere kaitsmine ainult alfa ülesanne, seda teab iga karja liige.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koera jaoks ründamegi. Lapsed avastasid selle, et koer ründajaga ühte punti tuleb. Aga sama on näiteks ka siis, kui teist kallistama minna, eriti kui eemalt käed laiali ajad ja lähemale astud. Kohe on koer kohal ja sekkub.

Neurootiliseks see teda küll ei muuda. Ega ta kurjalt sekku. Ta ei oskagi meil kuri olla.

Päris lollikari olete sellisel juhul. Koer on loom ja ärge imestage, kui see koer teil näo lõhki tõmbab kui nii jätkake. Rikkuge koera närvisüsteemi edasi ja jääge ootama, millal koer teie oma rikub…
Ausalt, natuke võiks mõistust peas olla..

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris lollikari olete sellisel juhul. Koer on loom ja ärge imestage, kui see koer teil näo lõhki tõmbab kui nii jätkake. Rikkuge koera närvisüsteemi edasi ja jääge ootama, millal koer teie oma rikub…
Ausalt, natuke võiks mõistust peas olla..

Rahune.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil koer rõõmustab selle üle rohkem kui mees koju tuleb, sest mees tervitab teda alati rõõmsamalt ning ka mängib koeraga rohkem. Võibki olla, et ta peab alfaks meest. Samas alguses tegelesin koeraga 90% ajast mina ja käisin koertekoolis ning hiljem trennis. Asi muutus kui saime lapse ning koeraga enam trennis ei käinud ja mees hakkas ka koeraga jalutamas käima, enne käisin ainult mina jalutamas. Koer on meil selline (hull)julge, kes midagi ei karda, aga linnavurlena pole ta harjunud kottpimedusega ja kui jalutame maal õhtul pimedas, siis ta alati hoiab minu seljataha, muidu alati jalutab minust eespool. Koer mõistab kõige paremini minu käsklusi ja kehakeelt, sest mina olen teda algusest peale treeninud ja kui ta tahab külje alla pugeda, siis ikka mulle, aga mehelt tahab tähelepanu, et mängu alustada ja lapselt loodab süüa saada sest tollelt ikka pudeneb miskit vahel.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on juba üle aasta koer majas, aga me ei saa ikka veel aru, kes tema jaoks see Peremees ehk Alfa on. Kõige väiksem lastest ei ole, see on arusaadav, aga vanem laps, mees ja mina – kõik oleme nagu mõnes olukorras pealikud. Kõige valjuhäälsemalt ja pikemalt rõõmustab koer, kui mees koju tuleb, samas kui magama keerab, siis sätib end alati minu juurde. Vanema lapse sõna aga kuulab justkui kõige paremini, tema saab kõige kiiremini kontrolli koera üle, kui see pahandust teeb või sõna ei kuula. Ega see oluline ole, kes meist boss on, aga huvitav oleks ikkagi teada? Kuidas seda teada saada?

Koerad on karjaloomad ja karjaliikmetel on tavaliselt erinevad funktsioonid. Keegi on parem toidu leidmisel, keegi kaitsmisel, keegi haistmisel jne. See tähendab, et koer võib “alfaks” pidada erinevas olukorras erinevaid inimesi ning muidugi on suhe iga inimesega erinev. Üldse, see müüt, et hundikarjas on 1 hunt või nende paar alfa ja kõik teised alluvad, tuli sellest, et karja juhtis tavaliselt vana paar ning teised olid nende lapsed. Tavaliselt olid erinevad hundid alfad erinevates olukordades ja see võis muutuda. Karjas on oluline koostöö ja mitte üksteisega võistlemine.

Koer peab alfaks tõenäoliselt seda, keda kõik perekonnas kuulavad, aga ka teised võivad teatud situatsioonides alfad olla. Väikese lapse puhul võib koer ise hoolitseva positsiooni võtta ja teda juhtida ja suunata. Suurema lapse sõna kuulamine võib tulla ka sellest, et laps oskab ise koeraga hästi suhelda, aga laps ei juhi perekonda, nii et kõige suurem alfa ta seal pole.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on koera jaoks tõesti mäng. Rünnakud on midagi sellist, kus 2 vastast on suuruse poolest võrdsed ja võimelised kaklema. Arvesta, et koerte omavahelised mängud on palju ülemeelikumad ja inimese jaoks ohtlikumad kui see jalgade trampimine, muidugi ei pea ta seda tõeliseks rünnakuks. Kuid isegi kui peab, siis tema taktika võib olla rünnaku lõpetamine ehk väiksema poole hoidmine.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvesta, et koerte omavahelised mängud on palju ülemeelikumad ja inimese jaoks ohtlikumad kui see jalgade trampimine

Justnimelt. Kahe suure koera ülemeelik ja jõuline mäng ei ole vaatepilt nõrganärvilistele.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

siin kõik koerteinimesed koos – ma arutleks ka veidi. meil on kaheaastane vizsla. elurõõmus ja viimasel ajal üpris sõnakuulelik loomake. aga ta armastab kõiki inimesi hullupööra. kui meile külalised tulevad, siis ta on alati keskne suhtleja. lapsed lakub kõik üle ja võtab oma valve alla, kui mõni kõhuli kukub, siis läheb kohe lakkuma ja püsti nügima. meil tekkis selline küsimus, et kui keegi peaks agressiivselt käituma – ei tea, kas meie loomake lakuks ta siis üle või ikka asuks kaitsele? ta muidu üsna suur koer. aga ühegi pahatahtliku inimesega kokku puutunud ei ole.

Sellest on siin ju juttu olnud mitmes kommentaaris. Kui keegi ründab teie peret või kedagi teie perest, või käitub agressiivselt, siis teie koer tõenäoliselt poeb teie pere liidri selja taha ja ootab, et teda kaitstaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koera jaoks ründamegi.

What??

Minu meelest koer saab naljast hästi aru ja teab hästi, et tegu on mänguga. Pärisründe ajal lõhnab ja käitub inimene hoopis teistmoodi. Antud juhul liitub koer mänguga. Noor koer ju. Ja kui tütar isa togib, siis koer on ju niiöelda tütrega kutsikas, kes vanemaga mänguründeid teeb.

Minu koer ka sekkub niiöelda mürakaklustesse, aga tema kehakeelest näeb ära, et ta teab, see on mäng. Samuti ei kasuta ta rünnates hambaid, vaid keerab viimasel hetkel rünnates põse ette ja seega puudutab põsega rünnatava nahka. Kui kogemata ongi hammas vast läinud, kohe lakub haiget saanud kohta. Koer on nüüd seitsmeaastane. Nooremana juhtus muidugi selliseid näksamisi rohkem, aga siis tuli kohe ka mäng katkestada. Sai aru, et läks üle piiri.

Koerad “loevad” inimesi ikka väga hästi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest koer saab naljast hästi aru ja teab hästi, et tegu on mänguga. Pärisründe ajal lõhnab ja käitub inimene hoopis teistmoodi. Antud juhul liitub koer mänguga. Noor koer ju. Ja kui tütar isa togib, siis koer on ju niiöelda tütrega kutsikas, kes vanemaga mänguründeid teeb.

Minu koer ka sekkub niiöelda mürakaklustesse, aga tema kehakeelest näeb ära, et ta teab, see on mäng. Samuti ei kasuta ta rünnates hambaid, vaid keerab viimasel hetkel rünnates põse ette ja seega puudutab põsega rünnatava nahka. Kui kogemata ongi hammas vast läinud, kohe lakub haiget saanud kohta. Koer on nüüd seitsmeaastane. Nooremana juhtus muidugi selliseid näksamisi rohkem, aga siis tuli kohe ka mäng katkestada. Sai aru, et läks üle piiri.

Koerad “loevad” inimesi ikka väga hästi.

Täpselt. Just see põse ette keeramine toimub meilgi, hüppab üles, nagu tahaks hammustada, aga nahka puudutab põsega.
Koerad on targad.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Karjajuhi teooria on ammu ümber lükatud.

+2
0
Please wait...

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on karja juht, koera peremees?