Esileht Kodunurk Kes on kasutanud sisearhitekti või -kujundajat?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kes on kasutanud sisearhitekti või -kujundajat?

Postitas:

Kui olete kasutanud kodu kujundamisel sisekujundaja või sisearhitekti abi, siis kuidas on teie koostöö täpsemalt välja näinud? Kui palju olete saanud ja tahtnud ise kaasa rääkida? Kui palju anti teile eri variantide vahel valida ja kui palju arhitekt oli ise ära otsustanud? Kas jäite rahule selle tasemega, kui palju ta teid kaasas? Näiteks kas mõne konkreetse valiku puhul (tapeet, parkett, diivan) arhitekt a) pakkus ühe konkreetse idee ja teie asi oli kas nõustuda või keelduda, b) pakkus valida mõne võimaluse vahel – kas see, teine või kolmas, c) kaasas teid otsustamisesse ja te valisite tegelikult ise, tema kiitis lihtsalt heaks?

Hakkame sisearhitekti abil kodu kujudnama ja tahan teada, kui palju on kliendil tavaks sekkuda, kaasa rääkida ja oma soove öelda. Ühest küljest on tema spetsialist, mina võhik ja kui ma kõike ise tahan otsustada, poleks spetsialisti vajagi. Teisalt aga on sisekujunduses väga suur roll ka maitsel ja elustiilil. Erinevalt mõnest valdkonnast, näiteks meditsiinist, kus on sageli õige ja vale lahendus, patsiendi arvamus liiga palju ei loe, loeb sisekujunduses tellija arvamus palju rohkem, tema on siiski see, kes seal elama ja ruume kasutama hakkab. Kui mulle rombidega tapeet või kivist valamu ei meeldi, siis ma seda oma koju ei taha – ükskõik kui stiilne see on või kui hästi tervikusse sobib. Või ka harjumused – kui joon kohvi alati näiteks magamistoas ja tahan sinna tugitooli, või armastan tuuletõmbust ja tahan vastastikuseid lahti käivaid aknaid – mis iganes, mis tavaloogika järgi ei tundu vajalik ja spetsialist ei pruugi neid asju planeerida. Kas aga selles plaanis arvestatakse tellija soovidega?
PS, minu kui teemaalgataja soov oleks selles teemas arutada konkreetsete sisekujunduskogemuste üle, mitte arutleda, kas sisekujundajat on üldse vaja. Paljud teevad ise ja väga hästi, aga see pole selle postituse teema.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie palusime maja ehituse ajal sisearhitektil teha vannitubade lahenduse. Saatsin talle näidispilte netist, mis mulle meeldisid ja tema valis välja plaadid, soovitas valamukappe – lõppotsuse tegime ise. Olen tulemusega rahul, sest ma ise ei oleks iial leidnud neid plaate ja nii julgelt neid kombineerinud, tulemus on lausa luksuslik. Mis puutub isiklikku maitset ja pisiasju, siis need leidsime aja jooksul sinna ise, näiteks suure maali, mis oli just õiges värvigammas ja õige temaatikaga.
Sisekujundajaga saab ikka läbi ka rääkida, sa ei pea nõustuma iga asjaga, mida soovitatakse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kujuta tõesti ette sellist varianti, kus omanik midagi ei taha, aga sisekujundaja surub talle oma valiku peale. Selline leiab end varsti töötuna.

Mina kujutan ette küll. Tean juhtumit, kus inimene kurtis, kuidas sisekujundaja “tahab kõike halliks teha”. Tema tahtis värvilist. Samas see tellija ei hiilanud ise just maitsekusega. Väga raske on ilmselt ka sisekujundajal maitsetu ent nõudliku kliendiga koostööd teha.
Mida sellest õppida? Et vali sisekujundaja vähemalt tema varasemate tööde põhjal. Vaata, kas tema tehtud lahendused on üldse sinu maitse. Siis on ehk lihtsam ühist keelt leida.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.01 10:55; 26.01 14:25; 27.01 15:28; 27.01 22:19; 27.01 22:42; 11.02 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kujutan ette küll. Tean juhtumit, kus inimene kurtis, kuidas sisekujundaja “tahab kõike halliks teha”. Tema tahtis värvilist. Samas see tellija ei hiilanud ise just maitsekusega. Väga raske on ilmselt ka sisekujundajal maitsetu ent nõudliku kliendiga koostööd teha.

Minu meelest on ka hall kodu lihtsalt jube, olgu see nii peenelt sisekujundatud kui tahes. Mina eelistan värvilist ja värvilist lahendust saab teha ka maitsekalt. Too teine värve armastav inimene ilmselt tajus ära selle, et kui ta ise hakkab väeve kokku panema, siis läheb asi metsa, sellepärast sisekujundaja poole pöörduski. Niisuguses olukorras, kus klient soovib värve, on tõesti totter kui sisekujundaja hakkab peale suruma, et tee hall. Sellises olukorras võiks ta pigem soovitada mõnda teist sisekujundajat, kes saab värvilise lahendusega hakkama, mitte oma maitset teisele peale suruma.

Minu arvates on sisekujundaja ja kliendi koostöö siiski selline, et kliendi kodu, klient annab eeltingimused ja sisekujundaja joondub selle järgi. Näitab erinevaid võimalikke lahendusi. Suunata võib mingi leebema või julgema lahenduse poole, aga oma arvamust peale suruda küll ei ole õige. See ei ole ju sisekujundaja eraprojekt.

Muidugi on ka selliseid kliente, kes võtavad sisekujundaja tema varasemate tööde põhjal ja annavad talle vabad käed, aga see on teine situatsioon.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 11:47; 26.01 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on sisekujundaja ja kliendi koostöö siiski selline, et kliendi kodu, klient annab eeltingimused ja sisekujundaja joondub selle järgi. Näitab erinevaid võimalikke lahendusi. Suunata võib mingi leebema või julgema lahenduse poole, aga oma arvamust peale suruda küll ei ole õige. See ei ole ju sisekujundaja eraprojekt.

Ja siis pärast on see “kliendi soovil tehtud kodu” sinu “varasem töö”, mille põhjal sind hinnatakse… Raske amet!

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.01 10:55; 26.01 14:25; 27.01 15:28; 27.01 22:19; 27.01 22:42; 11.02 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal sisekujundajal on erinev käekiri, olen kasutanud kolme Eesti sisekujundajat, ei jäänud alati rahule, värve oli küll lihtsam valida ja ettekujutus tulemusest oli selge, aga nad on kõik nad jäid hästi jäigalt oma nägemuse juurde, mis alati mulle ei sobinud. Mulle absoluutselt ei meeldinud shoppamispäevad, kus mina pidin saama mööbli ja muu soodsamalt, lubati alguses igasuguseid eritellimusi ja muud kokku, aga hiljem selgus, et maksin tavahinna või isegi kallimalt, aga sisekujundaja minu järel korjas nendest firmadest minu pealt veel tasu juurde. Minu rikas ja kuulus naabrimees, kellega sel teemal rääkisin, ütles sama, et krt sisekujundajad, kas me neile vähe maksame, aga on vaja veel kogu sisustuse pealt juurde võtta. Tal on õigus, osadel sisekujundatel on väga kõrge hind ja tasub välismaalt julgelt kujundajate abi kasutada, sest enamus tööst tehakse tänapäeval netis ja märksa mõistlikuma hinna eest. Eestis küsitakse vahel mõne maja kujundamise eest viiekohalisi summasid, sest sisekujundajad eelistavad ärikliente ja eramajade kujundus on Eestis on veel üks probleem, et käekiri on sisekujundajatel sarnane, nad ei muuda erinevates kodudes stiili. Olen käinud külas, kus on täpselt 90% sama köök, elutuba ja magamistoad (kõik ühesugune, isegi tehnika, pisiasjad) ja siis on deja vu tunne, et oleks võinud kasvõi natuke teistsuguse projekti teha. Õnneks saab igaüks muuta oma kodu igaüks ise ja vahel tasub poole projekti pealt stopp öelda, kui liiga muuseumiks kätte läheb.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis pärast on see “kliendi soovil tehtud kodu” sinu “varasem töö”, mille põhjal sind hinnatakse… Raske amet!

Oma portfooliossse paned siiski need tööd, mis südamelähedased. Lisaks ei pane sa sinan ilma kliendi nõusolekuta nagunii mingeid pilte.

Ja ma tõesti ei kujuta ette sellist sisekujundajat, kes värve armastavale kliendile hakkab halli peale suruma. Kui ei sobi selline klient, siis soovitad kedagi kolleegidest, kui ikka nii õudne hirm on värvide ees. Õige sisekujundaja saab hakkama ka värvidega, ei pea sitsima vaid hallis gammas.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 11:47; 26.01 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis teemaalgataja! Need mured ja teemad, mis sa siin välja tõid, käid kõik enne töö alustamist valitud sisearhitektiga läbi. Lepite omavahel kokku, kuidas toimub tööprotsess ja muu. Räägid talle ka asjadest, mis sulle ei meeldi (näiteks rombidega tapeet). Sisearhitekt ei loe soove silmadest, vaja on palju infot vahetada. Mida rohkem infot enda vajaduste ja soovide kohta annad, seda parem tulemus.

sisearhitekt

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige sisekujundaja saab hakkama ka värvidega, ei pea sitsima vaid hallis gammas.

Huvitavad väiteid. Õige fotograaf teeb peletisest kaunitari pildid, õige kujundaja saab hakkama kõiges… mis see kujundaja on mingi ime inimene?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 18:03; 26.01 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige fotograaf teeb peletisest kaunitari pildid, õige kujundaja saab hakkama kõiges… mis see kujundaja on mingi ime inimene?

Võrdled ikka erinevaid asju. Muidugi oskab hea sisekujundaja teha erinevates stiilides asju. Selline sisekujundaja, kes on seda õppinud, kunstiajalugu selge, stiilitunnetus ja värvitunnetus paigas, lisaks tunneb tänapäevaseid materjale. Kahjuks jah on igasuguseid isehakanud kujundajaid ka, mõni raiub kogu aeg ühte ja sama, mis talle parajasti meeldib. Sisearhitekt ongi nagu kõrgema klassi spetsialist, oskab panna paika nii ruumilahenduse, materjalid, värvid jne, aga kujundaja otsib sul ainult mööblit ja vaase välja. Tervikpilti ega paremaid lahendusi ei pruugi osata välja pakkuda. Projekte ongi erinevaid, saad seda, mida tellid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 18:17; 26.01 18:54; 26.01 19:29; 28.01 07:39; 28.01 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige fotograaf teeb peletisest kaunitari pildid, õige kujundaja saab hakkama kõiges… mis see kujundaja on mingi ime inimene?

Võrdled ikka erinevaid asju. Muidugi oskab hea sisekujundaja teha erinevates stiilides asju. Selline sisekujundaja, kes on seda õppinud, kunstiajalugu selge, stiilitunnetus ja värvitunnetus paigas, lisaks tunneb tänapäevaseid materjale. Kahjuks jah on igasuguseid isehakanud kujundajaid ka, mõni raiub kogu aeg ühte ja sama, mis talle parajasti meeldib. Sisearhitekt ongi nagu kõrgema klassi spetsialist, oskab panna paika nii ruumilahenduse, materjalid, värvid jne, aga kujundaja otsib sul ainult mööblit ja vaase välja. Tervikpilti ega paremaid lahendusi ei pruugi osata välja pakkuda. Projekte ongi erinevaid, saad seda, mida tellid.

Oskab? Sa ei tea kujundamisest ikka midagi vist? Kujundamises on koolkonnad, stiilid ja ei ole olemas kujundajat kes oskab kõike. Kõik kujundajad leiavad juba kunstikoolis oma stiili ja seda hilisemas elus on raske muuta. Lõppeks kujundab kujundaja ikkagi tellija materjalist, rahasummast ja tellija soovidest. Kui tellija tahab halli seina, siis ta ka saab.

Sa ajad ikka nii mõttetut juttu nagu kujundaja oleks imeinimene. Sa pole elus midagi kujundanud ega ühtegi kujundajat isegi näinud.

#pardifilee jutt

kas sa kopisid selle jutu kusagilt töökuulutusest? ajukad nõudeid löövad kohe silma ette

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 18:03; 26.01 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ajad ikka nii mõttetut juttu nagu kujundaja oleks imeinimene. Sa pole elus midagi kujundanud ega ühtegi kujundajat isegi näinud.

Sa ajad ise jumala mõttetut juttu. Mõni raiub jah ühte ja sama igale poole, sobib või ei sobi, nimetab seda oma stiiliks. Saamatus on selle nimi pigem. Üks tuntud köögikujundaja on selline, kelle kohta tema enda õppejõud ütlevad üsna pahasti. Muidugi oskavad vähegi õppinud sisearhitektid kujundada erinevas stiilis asju. Hooned on ju erinevad, erineval ajal ehitatud, maitsed on erinevad. Minu enda kodu kujundas üsna tuntud sisearhitekt, kes on teinud palju ühiskondlikke hooneid, söögikohti, kõik nad on erinevad, sest ruumide otstarve on erinev, restoranid on erinevad. Kuhu ta läheks selle oma stiiliga sinu arust. Raiub mingisse vanasse restaureeritud hoonesse sama, mis kaasaegsesse praegu ehitatavasse korterisse? Pubisse sama, mis kolmekümnendate stiilis restorani? Aga ütlesingi, et mingid suva kujundajad tõesti kõike ei oska ja ajavad oma joru. Samamoodi lõhuvad kehvemad juuksurid kõigile pähe ühte ja sama, mis nad koolis selgeks said, nii on.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 18:17; 26.01 18:54; 26.01 19:29; 28.01 07:39; 28.01 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aktuaalne teema, olen ise ka just sellega tegelemas. Teemaväline, aga tundub, et kõik sisekujundajaid on kogunenud Tallinnasse ja teevad seal piirkonnas on tööd, ülejäänud Eesti on jäänud suhteliselt vaeslapse ossa. Kahju! Tartus, kus mina tegijat otsin, on valik nii kesime, et ühe käe sõrmedel võib kokku lugeda, ja siis pole ka kõiki sõrmi vaja kasutada.

Teemasse. Üks tuttav palkas sisekujundaja, ja oli ka lõpuks sisekujundajaga nugade peal. Talle ei meeldinud sisekujundaja valikud ja vastupidi. Ega kõike ei jõua alguses läbi rääkida ning selline maitsete lahknevus võib tekkida mõnes pisidetailis.

Ise loodan, et leiame kujundaja, kelle maitse ühtub meie omaga ja koostöö hakkab sujuma. Kardan ka natuke seda, et kujundaja otsib sisustuseks nö kallima otsa tooted.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kardan ka natuke seda, et kujundaja otsib sisustuseks nö kallima otsa tooted.

See tuleb kindlasti läbi rääkida, meil pani sisearhitekt projekti hirmkallid disaintooted, millel oli esiteks hind päris hirmus, aga teiseks pidi kõiki tellima ja kuude viisi iga asja ootama. Vannituba näiteks seisis kolm kuud, sest ühed plaadid ei saabunud teistega koos. Nüüd vaatan, et disaintooteid oli ka sellepärast mõttetu panna, et esialgu on küll ekslusiivne valik, aga neid asju hakatakse umbes viie aasta pärast igas suvalises ehituspoes müüma (koopiana siis), seega mõne aasta pärast ei saa keegi aru, et sa nii palju raha oled magama pannud. Lisaks on aastate pärast väga raske mingeid juppe välja vahetada, isegi valgustitega on suuri raskusi, et leida neisse sobivaid lampe, sest neid ei toodeta enam. Oma järgmisesse majja panen vaid mõne disainielemendi, aga väga palju pole sellele mõtet kulutada.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 18:17; 26.01 18:54; 26.01 19:29; 28.01 07:39; 28.01 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisearhitekt tuleb valida tema eelnevate tööde järgi.
On ikka vaks vahet: http://www.sisekujundaja.ee/tehtud-tood/klassikalisema-sisekujundusega-kodud

või https://plsab.ee/2006-apartment

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean juhtumit, kus inimene kurtis, kuidas sisekujundaja “tahab kõike halliks teha”. Tema tahtis värvilist. Samas see tellija ei hiilanud ise just maitsekusega. Väga raske on ilmselt ka sisekujundajal maitsetu ent nõudliku kliendiga koostööd teha.

Sisekujundaja asi ei ole kellegi maitset hinnata, vaid teha kliendiga koostööd ja leida just kliendile meeldivad lahendused. Kui ikka inimene tahab värvilist, siis on hoopis maitsetu ainult halli soovitada. Samas võivad hallil taustal need kliendi jaoks olulised värvid/sellise värviga esemed ja detailid just kõige paremini esile tulla, nii et sõltub ka olukorrast. Inimesed peavad ka kokku sobima, päris igaühega koostöö ei sujugi, tekivad vääritimõistmised, klientidel võivad olla ka ebareaalsed ootused.

No kui oma joru ajada, milleks siis siekujundaja üldse? Osta ja pane kokku mida tahad.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.01 10:55; 26.01 14:25; 27.01 15:28; 27.01 22:19; 27.01 22:42; 11.02 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisekujundajal on piisavalt kogemust, et soovitada erinevaid lahendusi ka siis, kui omanikul on mingi ähmane ettekujutus tulemusest, tahetakse stiilipuhast lahendust…

Kui tahad stiilipuhast lahendust, siis lase kujundajal teha. Ära topi oma nina vahele, kui ise matsu ei jaga.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.01 10:55; 26.01 14:25; 27.01 15:28; 27.01 22:19; 27.01 22:42; 11.02 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisekujundajal on piisavalt kogemust, et soovitada erinevaid lahendusi ka siis, kui omanikul on mingi ähmane ettekujutus tulemusest, tahetakse stiilipuhast lahendust…

Kui tahad stiilipuhast lahendust, siis lase kujundajal teha. Ära topi oma nina vahele, kui ise matsu ei jaga.

Sisekujundaja ongi sellise suhtumisega? Ja klient siis hoiab suu kinni, kuigi võib-olla see või too üldse ei meeldi?

Aga miks sa palkad kellegi endale nõu andma, kui sa tegelikult seda nõu ei taha?

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.01 10:55; 26.01 14:25; 27.01 15:28; 27.01 22:19; 27.01 22:42; 11.02 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisekujundajaga leppisime põhilised asjad kokku ja tema suurim kasu oli see, et jooksis mööda ehituspoode ja valis välja asju, mida ma poleks ise jõudnud kunagi leida. Vaatasime üle, kui sobis, siis ostsime ära, kui ei sobinud, siis tiirutas edasi.

Neid valgeid lumeonne, mis eelpool piltidel, oskab teha igaüks. Nii kui tahad mingeid värve, kukuvad umbes pooled “sisekujundajad” ära.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd vaatan, et disaintooteid oli ka sellepärast mõttetu panna, et esialgu on küll ekslusiivne valik, aga neid asju hakatakse umbes viie aasta pärast igas suvalises ehituspoes müüma (koopiana siis), seega mõne aasta pärast ei saa keegi aru, et sa nii palju raha oled magama pannud

Tõeline pärl, ilusaid disaintooteid tuleb valida vaid seetõttu, et teised saaksid aru, kui palju raha on sinna magama pandud, mitte seepärast, et endal oleks lihtsalt ilus vaadata ????.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 07:31; 28.01 07:38; 28.01 07:48; 28.01 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu enda kodu kujundas üsna tuntud sisearhitekt, kes on teinud palju ühiskondlikke hooneid, söögikohti, kõik nad on erinevad, sest ruumide otstarve on erinev, restoranid on erinevad.

Palun linki. Tean ka nii mõnda tuntud sisearhitekti tänu oma tööle, kuid kokkuvõttes võib öelda, et kõikidel on oma stiil. Ja kliendid valivadki neid stiili järgi. Täpselt samamoodi, nagu arhitektidel on oma käekiri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 07:31; 28.01 07:38; 28.01 07:48; 28.01 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõeline pärl, ilusaid disaintooteid tuleb valida vaid seetõttu, et teised saaksid aru, kui palju raha on sinna magama pandud, mitte seepärast, et endal oleks lihtsalt ilus vaadata :D.

Ikka sellepärast, et endal on ilus vaadata, võibki piirduda vaid mõne tootega, aga ei ole mõtet panna kõiki disaintooteid. Panin disain WC potid, valamud jne, jne, mis on nüüd ära tüüdanud, sest kõik ehituspoed on samasuguseid koopiaid täis. Liiga palju raha raiskasin selle peale. Nüüd olen targem, et iga pisiasi ei pea disainivärk olema, parem on mõni üksik kaunis ese, aga pudi-padi võtan selle, mis on ehk pisut omapärasem, aga tavakaup. Need disainplaadid, põrandad, valgustid on hiljem osutunud tõeliseks nuhtluseks ja kõige kallimaks läks ehituse pikenemine, sest midagi ei ole kohapealt saada ja ootad halliks iga vähegi erilisemat asja, mis kokkuvõttes ei anna nii suurt efekti, saaks ka asendada tavatoodetega.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 18:17; 26.01 18:54; 26.01 19:29; 28.01 07:39; 28.01 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõeline pärl, ilusaid disaintooteid tuleb valida vaid seetõttu, et teised saaksid aru, kui palju raha on sinna magama pandud, mitte seepärast, et endal oleks lihtsalt ilus vaadata :D.

Ikka sellepärast, et endal on ilus vaadata, võibki piirduda vaid mõne tootega, aga ei ole mõtet panna kõiki disaintooteid. Panin disain WC potid, valamud jne, jne, mis on nüüd ära tüüdanud, sest kõik ehituspoed on samasuguseid koopiaid täis. Liiga palju raha raiskasin selle peale. Nüüd olen targem, et iga pisiasi ei pea disainivärk olema, parem on mõni üksik kaunis ese, aga pudi-padi võtan selle, mis on ehk pisut omapärasem, aga tavakaup. Need disainplaadid, põrandad, valgustid on hiljem osutunud tõeliseks nuhtluseks ja kõige kallimaks läks ehituse pikenemine, sest midagi ei ole kohapealt saada ja ootad halliks iga vähegi erilisemat asja, mis kokkuvõttes ei anna nii suurt efekti, saaks ka asendada tavatoodetega.

Aga mis see teiste arvamus ja asjade kallidusest arusaamine üldse asjasse puutus? Alguses kuhjasid kodu disainasju täis, kuna nii tundus eksklusiivne (või tundus ilus ka?). Aga kui laiemasse tarbimisse sarnased tooted ilmusid, siis enam polnud eksklusiivne (teised ei saanud aru ka, et kallid) ja ei olnud enam ilus ka (või ikka oli?) ????.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 07:31; 28.01 07:38; 28.01 07:48; 28.01 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis see teiste arvamus ja asjade kallidusest arusaamine üldse asjasse puutus? Alguses kuhjasid kodu disainasju täis, kuna nii tundus eksklusiivne (või tundus ilus ka?). Aga kui laiemasse tarbimisse sarnased tooted ilmusid, siis enam polnud eksklusiivne (teised ei saanud aru ka, et kallid) ja ei olnud enam ilus ka (või ikka oli?) ????.

Jääd mingisse sõnasse kinni ja ei suuda ikka üle saada, kuigi proovin uuesti selgitada. Ma ei räägi teistest, ütlesin, et keegi (üldistus, mitte ei öelnud, et teiste pärast kodu kujundan) ei saa aru, kas on disaintoode või ei ole disaintoode, kuna ehituspoed on viie aasta pärast samasuguseid koopiaid täis. Muidugi tundus mulle esialgu see ilus, aga pärast vaatasin, et omapära eriti pole. Rääkisin hoopis muust, sellest et ei tasunud see kulutatud raha ära, sest ei andnud kujundusele nii palju juurde. Oleks saanud odavamalt sama tulemuse või ka parema kui oleks veidi asjalikum sisearhitekt olnud. Aga tema võttis tuntud nimed ja kukkus ritta laduma. Nüüd kui uuesti teeks, laseks sisearhitektil teha üldpildi, värvid, ruumilahenduse, aga konkreetsed jubinad valiks ise, saaks odavamalt sama hea või parema tulemuse.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 18:17; 26.01 18:54; 26.01 19:29; 28.01 07:39; 28.01 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie saime sisekujundajalt värvilahendse (põrandate ja seinte värvid) ja mööbli stiili ja paigutuse. Kujundas kogu vannitoa otsast lõpuni. Elutupoa ja magamistuppa oli meil osa mööblit olemas, selle ümber valis värvid ja üht-teist juurde. Lastetubadesse tegi visiooni teismeliste tubadest, aga esialgu panime me sinna olemasoleva beebimööbli ühte ja teise lasteaialapsele sobiva mööbli.
Disainelementidest läksime alt elutoa laelambiga. Lamp on küll efektne ja sobib stiililt meie koduga imeliselt, aga tal on mingid spetsiifilised pirnid, mida Eestist enam osta pole võimalik. Ei tea, kaua neid üldse toodetakse, viimane kord ostsime mingi Itaalia netipoe tühjaks ja nüüd on virn pirne kapis laiutamas.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääd mingisse sõnasse kinni ja ei suuda ikka üle saada, kuigi proovin uuesti selgitada. Ma ei räägi teistest, ütlesin, et keegi (üldistus, mitte ei öelnud, et teiste pärast kodu kujundan) ei saa aru, kas on disaintoode või ei ole disaintoode,

Proovid uuesti selgitada, aga kordad üle täpselt sama :). Kas oluline on siis, et keegi enam ei saa aru, et panid endale disaintooted?

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 07:31; 28.01 07:38; 28.01 07:48; 28.01 08:49;
To report this post you need to login first.

kasutaksin sisearhitekti (mitte sisekujundaja!) abi, kui nt ehitaksin uut maja, või oleks suur loft-tüüpi korter. Et ta paneks ruumide plaani hästi paika, ise võib siiski mööda panna.
Kujundada oskan ise ka, ja ausalt ei kujuta ette, et keegi teine valib mulle diivani ja köögi.

*kuna eelistan valget-halli ja naturaalset, tunnen ruumidisaini põhireegleid ja tean oma stiili, siis pole keeruline.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasutaksin sisearhitekti (mitte sisekujundaja!) abi, kui nt ehitaksin uut maja, või oleks suur loft-tüüpi korter. Et ta paneks ruumide plaani hästi paika, ise võib siiski mööda panna.

Kujundada oskan ise ka, ja ausalt ei kujuta ette, et keegi teine valib mulle diivani ja köögi.

Sama siin.
Ise tean ju kõige paremini, mis mulle meeldib (milline mööbel ja millised värvid) ja väga põnev on olnud käia mööda poode ning sobilikke esemeid valida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin disain WC potid, valamud jne,

Milline on disainpott? Palun näite pilti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kulutada kallite disainerite teenuse peale. Ostke naturaalparkett, millele on looduslik kuju ja kogu elamine saab täiesti uue ilme.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Kodunurk Kes on kasutanud sisearhitekti või -kujundajat?