Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kes on koroonat põdenud

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kes on koroonat põdenud

Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kes on koroonat 1 või 2x põdenud. Kuidas te haigestusite? Kas töökaaslase kaudu, mõni pereliige tõi või lihtsalt lambist ühel hetkel olite haige ja siiani müstika kuidas koroona teid kätte sai.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisid nädalavahetusel peol ja nüüd oled haigeks jäänud?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, millest selline arvamus. Olen terve koroonaaja terve olnud ja ka praegu olen terve.

Lihtsalt tekkis selline küsimus kuna endal tutvusringkonnas väga vähe koroonat  põdenud inimesi. Et kui suur tõenäosus on see saada nö lihtsalt poes käies. Peole või mujale rahvarohkesse kohta ma nagunii ei roni

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain ilmselt oma lastelt, mõlemad olid koolis lähikontaktsed ja jäid hiljem koroonasse ja nii jäin minagi.Samas mees ei jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapselt, kes tõi selle koolist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui suur tõenäosus on see saada nö lihtsalt poes käies.

Mulle tundub, et mina just poes käies saingi, sest lähimast koosviibimisest lähedaste sugulastega oli möödas juba üle nädala ja mujal kui kord-kaks toidupoes ma ei olnud käinud. (Märtsis 2021)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et mina just poes käies saingi, sest lähimast koosviibimisest lähedaste sugulastega oli möödas juba üle nädala ja mujal kui kord-kaks toidupoes ma ei olnud käinud. (Märtsis 2021)

Ma ei usu, et poes käies koroona said (mask?). Kõige tavalisemalt tekivadki sümptomid k.a. 6. päeval peale lähikontakti toimumist.

<span style=”color: #4a4a4a; font-family: ‘Open Sans’, sans-serif; font-size: 18px;”>On olemas kindlad kriteeriumid, mille puhul tehakse koroonaviiruse suhtes testi: inimesel esineb vähemalt üks järgmistest äkiliselt avaldunud sümptomitest: köha, palavik, hingamisraskus JA 14 päeva enne sümptomite ilmnemist esines vähemalt üks järgnevatest kriteeriumidest: 1) oli lähikokkupuutes haigega, kellel on kinnitatud/tõenäoline COVID-19 nakkus VÕI </span>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain oma vennalt, kes sai selle töö juurest.
Muidu olin (ja olen siiani) usin maskikandja ja kätepesija. Aga suvatsesin ühe korra vennale külla minna kevadel (kus ma loomulikult ei kandnud maski ka) ja sain kohe nakkuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On olemas kindlad kriteeriumid, mille puhul tehakse koroonaviiruse suhtes testi: inimesel esineb vähemalt üks järgmistest äkiliselt avaldunud sümptomitest: köha, palavik, hingamisraskus JA 14 päeva enne sümptomite ilmnemist esines vähemalt üks järgnevatest kriteeriumidest: 1) oli lähikokkupuutes haigega, kellel on kinnitatud/tõenäoline COVID-19 nakkus

Jah, aga seal seltskonnas nakatumise vastu räägib see, et keegi teine ei haigestunud. Pärast, kui kodus riburadapidi haigestusime, toimus see ikkagi mõne päeva jooksul. See 14 päeva on väga suure varuga pandud ajaline piir, reaalselt ma ei tea kedagi, kellel oleks haigestumine nii kaua aega võtnud. Ka lähikontaktseid otsitakse ju viimase 48 tunni seest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti lapselt, kes tõi koolist, klassis olid haiged lapsed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt tekkis selline küsimus kuna endal tutvusringkonnas väga vähe koroonat  põdenud inimesi. Et kui suur tõenäosus on see saada nö lihtsalt poes käies. Peole või mujale rahvarohkesse kohta ma nagunii ei roni

Ise olen terve olnud, nii et enda kogemusest rääkida ei saa. Aga tean ühte juhust, kus pere töötas kodukontoris , lapsed kaugõppel,  kuskil pidudel ega seltskonnas ei käidud. Ainult poes käisid, mask korralikult ees, Ja ikka jäi pereema koroonasse. Paar päeva hiljem haigestusid ka lapsed koroonasse, aga abikaasa koroonat ei saanud.  Õnneks põdesid kõik kergelt. Nii et võta sa kinni, miks mõnel juhul see viirus nakatab sind täiesti teadmata kohast, kontakte peaaegu ei olegi. Ja samas ei nakatu üks pereliige, kuigi elab ju nendega koos ja pidevas lähikontaktis. Igaks juhuks veel lisan, et see oli ammu, enne vaktsineerimisi.

Ülejäänud juhused, mida tean, on ikka konkreetsed teada olnud, kus saadud. Töökohas mitmed haiged, trennist jäid mitu inimest järjest jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et võta sa kinni, miks mõnel juhul see viirus nakatab sind täiesti teadmata kohast, kontakte peaaegu ei olegi. Ja samas ei nakatu üks pereliige, kuigi elab ju nendega koos ja pidevas lähikontaktis. Igaks juhuks veel lisan, et see oli ammu, enne vaktsineerimisi.

Meil oli sama, viiest pereliikmest nakatusid kolm (kellest üks isegi ei haigestunud), neg prooviga jäi üks ühe doosiga vaktsineeritu ja üks vaktsineerimata inimene. Mitte mingeid ettevaatusabinõusid ei kasutanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain nohu, mõtlesin, et tavaline külmetus. Pidin testi ikka tegema ja tuli välja, et koroona. Peale nohu mul muud midagi ei tulnudki. Ja mul pole aimu ka kus kohast ma selle sain.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No praegu on võimalik saada väga kergesti lastelt (eriti väikelastelt, kes võivad põdeda oluliste sümptomiteta).  Meil koolis hetkel koroonas : 2.klassis 4 õpilast; 5.klassist 6; 6.klassist 5; 9.klassit 1; 10.klassist 3 (kõik vaktsineerimata); 11.klassit 4 (kõik vaktsineerimata).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks varianti: mehelt või lapselt. Kõige nooremal lapsel tekkis esimesena köha, aga kuna muid sümptomeid polnud, ei osanud ma koroonat kahtlustada – suvepuhkus oli, trallitas sõpradega koos hilise õhtuni poolpaljalt ringi. Ega tagantjärgi ei saagi teada, kas oli juba siis haigestunud või ei. Mõned päevad hiljem haigestus mees, korralikult. Tema ainus nn kahtlane käik oli nädal tagasi linna (olime suvilas puhkamas ja ainsad kontaktid olid lastel teiste lastega). Test posit. Jäime kõik isolatsiooni, mina haigestusin alles 7 päeva hiljem, minuga koos andis posit testi ka köhiv laps, teised kaks last olid siis veel negat, neil tekkisid sümptomid alles 12 päeva peale mehe haigestumist (ja 16 päeva peale esimese lapse köha teket). Ja kogu aeg elasime pead-jalad koos. Minu jaoks väga kummaline mõista, et kuidas inimesed jäävad haigeks mingist suvalisest kontaktist poes vm, samas võid paar nädalat rahumeeli koroonahaigega koos samas toas elada, enne kui midagi mõikaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja lisan veel, et täiesti tavaline viirus hakkab küll kohe külge, vb maks paar-kolm päeva on vahet ja siis köhivad peres kõik või on haiged. Praegu ongi nii. Aga koroonaga läks aega nii kaua!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt mehe töö kaudu, kus keegi oli tõbine aga negat testiga. Või siis lapse koolist, kuigi seal keegi haige polnud. Või siis oma tööjuurest, ehhk tõbiseid ei näinud. Kes teab

Esimese lainega, nädala olime tatised ja esimestel päevadel lihased valusad. Lapsel polnud mingit märki, kuid antilehad olid hiljem kõigil.

Täiesti tavaline talvine tatitõbi meie jaoks. Lapse jaoks täiesti olematu tõbi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt naabriga koridoris vesteldes, tema jäi päev enne mind haigeks (mul võttis u 36 t esimeste nähtudeni). Õnneks põdesin ülikergelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see viirus levibki ka enne seda, kui haigusnähud jõuavad tekkida. Osadel ei tekigi üldse immuunreaktsioonist mingeid nähtuseid – ise arvavad, et on terved, aga tegelt levitavad.

Sellel lingil on ka kena illustratsioonike, mis näitab, et kõige nakkavamad olemeki päevake-kaks enne, kui haigena end tundma hakkame (tulevad sümptomid – siit valikust midagi või kõik: nohu, köha, haige kurk, palavik, peavalud, lihasvalud jne). https://medical.mit.edu/covid-19-updates/2020/07/how-long-symptom-onset-person-contagious

Covid olla ka a-sümptomaatiline – seda siis ehk veel tihedamini juhtudel, kui oled vaktsineeritud. Oled mõned päevad päris nakkusohtlik isegi, aga ei tea ega oska seda isegi oodata, kuna kusagilt on paljudele sisestatud see mõte, et vaktsineeritud justkui ei ole nakkusohtlikud või on vähem (on vähem – aga mitte nendel esimestel päevadel – vaid vähem selles mõttes, et kui keha selle nakkuse ja haiguse kiiremini ära lahendab, oled sa vähem päevi nakkusohtlik (vähem neid päevi, kus nakkusohtlikkus on juba alanemas enivei).

See tähendab ka seda, et tihti ei saanud sa haigust sellelt, keda sa ise kahtlustad (st keegi, kes köhis või oli tatise ninaga – sellel momendil on nakkuslikkus juba vaikselt alanema hakanud (aga ohutu ka ei ole!)).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põdesin selle aasta märtsis, kui Eestis koroona kõrgpunkt oli ja mul pole õrna aimugi, kuidas ma nakatuda võisin. Käisin ainult toidupoes, alati maskiga, hoidsin inimestega distantsi jne.. aga ikka sain.

Mees jäi 2 päeva peale mind, lapsed 3 päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põdesin selle aasta märtsis, kui Eestis koroona kõrgpunkt oli ja mul pole õrna aimugi, kuidas ma nakatuda võisin. Käisin ainult toidupoes, alati maskiga, hoidsin inimestega distantsi jne.. aga ikka sain.

Mees jäi 2 päeva peale mind, lapsed 3 päeva.

Lugedes , kui kergelt kevadel inimesed nakatusid (kandsid maski, minimeerisid kontakte ja arvavad et nakatusid põgusast kokkupuutest poes), on selge, et vaktsineerimine aitab üsna tõhusalt haigust ära hoida, kuna muidu oleks kõik õpetajad nii koolides kui lasteaias juba  haigestunud. Septembrist siiani on pidevalt keegi koolis või lasteaias haige, ometi on vaktsineeritud õpetajate seas haigestumine siiski suhteliselt minimaalne. Samas mittevaktsineeritud töötajad (koolis toimunud suurema puhangu ajal) on haigestunud küll. Tõsi, on haigestunud ka vaktsineeritud esimese kooliastme või lasteaia  õpetajaid, kuid neil on ka tihedam kokkupuude lastega. Samas on  õnneks vaktsineeritud põdenud üsna kergelt. Gümnaasiumi klassides on haigestunud vaktsineerimata õpilased (ju vaktsineeritutel on praegu kõrge kaitse, kuna enamus lõpetas oma vaktsineerimiskuuri alles augustis).

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugedes , kui kergelt kevadel inimesed nakatusid (kandsid maski, minimeerisid kontakte ja arvavad et nakatusid põgusast kokkupuutest poes), on selge, et vaktsineerimine aitab üsna tõhusalt haigust ära hoida

Ma olen väga nõus sinuga. Meil on kõik sugulased ja kogu tutvusringkond vaktsineeritud (väikseid lapsi kellelgi ei ole) ja kui veebruar-märts haigestusid väga paljud distantsõppe/kodukontori ajal ja ilma teadva kontaktita, siis nüüd, vaktsineerituna, ei ole mitte keegi haigestunud, kuigi kõik me elame üsna tavalist elu, maskiga ei käi rohkem kui rangelt vajalik/nõutud, käime kinos-teatris-kontserdil, sõpradega koosviibimistest rääkimata (ja lisaks meie hulgas on ka med töötajaid). Vahe kevadise ja praeguse elu vahel on märkimisväärne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kõik sugulased ja kogu tutvusringkond vaktsineeritud

Vaatan, et ma olen natuke üle pakkunud – ikka sõpruskond on vaktsineeritud, mitte kogu tutvusringkond ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põdesime perega selle aasta märtsis, mees oli minust ca 2 nädalat enne, samas naabriga haigestsime samal päeval (veetsime palju aega koos), naabril oli kindel kokkupuude haigega mõned päevad enne haigestumist. Lapsed tundsin end veidi viletsamalt ehk nädal peale mind.

Hetkel on mul siiralt hea meel et olen läbi põdenud (oli nädala jagu kerge palavik, tugev lihasvalu, väsimus), absoluutselt ei karda uuesti haigestumist ja ei näe mitte mingit vajadust vaktsineerida, ammugi mitte lapsi. Ei ole vaktsiinivastane, suhtun nii vaktsiinidesse kui ravimitesse selliselt, et tarvitada siis kui selleks on vajadus.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis praegu kevadise ajaga teisiti on? Kasvab ju nakatumine samas tempos ja ilmselt on varsti kevadine tipp ületatud, kui vaktsineeritutel lastakse samamoodi vabalt nakkust levitada.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees on praegu haige (38, vaktsiini pole saanud). Ütlen otse, et väga õudne on. Just see, et sa näed, kuidas tal kisub kõikidele ponnistustele vaatamata, tervis aina hullemaks. Eks ma ise ka väsinud. Kolmas nädal läheb. Kõik käib lainetema. Päevade viisi 39/40 palavik- köha-nohu- taas palavik+köha- vesine nina, migreen, keha olevat tuim ja valutavat jne.

No tõesti, kõik rahva- ja tavameditsiin on tema peal kasutusel. Mõistus on otsas ja lapsed, kes on kodust ära saadetud on juba paanikas, kas “issi sureb nüüd ära”. Ämm on hakanud aina häälekamalt nõudma, et kui asi ei parane, tuleb haiglasse saata. Mees muidugi lubab iga päev, et homme on juba parem.

Kust sai? Ise arvab, et töölt. Tema osakonnast olid paar inimest kergemalt haigestunud.

Ise ma olen vaktsiinid saanud ja kui mees haigestus, tegin ka paaril korral testid, aga siis olin “puhas”. Praegu pole enam sellel mõelnud ka. Tuleb siis tuleb, aga vast natuke leebemalt…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kes on koroonat põdenud