Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kes on kuulnud meie eksperte D3 vitamiini olulisusest rääkimas?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 85 )

Teema: Kes on kuulnud meie eksperte D3 vitamiini olulisusest rääkimas?

Postitas:
Kägu

Kas keegi on kuulnud meie “tervise-eksperte” (Kiik, Härma, Lutsar, Talving, Joller jt) kusagil mainimas vajadust jälgida D-vitamiini taset organismis ning seda juurde võtta? Mina ei ole.

Arstid ja teadlased üle maailma pasundavad D-vitamiini olulisusest viirushaigustele vastu panemisel. Med-õed, kes igapäevaselt haiglapatsientidega kokku puutuvad, korrutavad sama – kui te teete enda heaks praegu vaid üht asja, siis olgu see vitamiin D3.
Miks meie “eksperdid” sellest midagi ei räägi? Mingit loomulikku päikese käes viibimist ei saa me siin endale lubada enne poolt aastat.

+9
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks nad peaks sulle D-vitamiinist rääkima? Äkki sa tahaks, et nad tutvustaks sulle kõiki käsimüügis olevaid vitamiine ja nende vajalikkust ja mittevajalikust? Või räägiks tupeseene ravist?

Sul on oma perearst, kelle ülesandeks on hoolitseda sinu tervise eest. Tema räägib sulle vitamiinidest ja ravimitest, mida sa peaksid võtma.

+13
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Med-õed? Sellist ametit ei eksisteeri juba ammu. Sina kui ekspert, peaksid seda ju ometigi teadma.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu pereõde soovitas mulle talveperioodil suuremaid d-vitamiini annuseid nii umbes kümme aastat tagasi. olen seda nõuannet ka järginud.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigest nii umbes viimased 15 aastat.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Med-õed? Sellist ametit ei eksisteeri juba ammu. Sina kui ekspert, peaksid seda ju ometigi teadma.

kahtlustan juba mõnda aega, et saripostitaja ammutab oma tõdesid suure naaberriigi meediast?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, minu perearst tegi vereanalüüsiga kindlaks mu D-vitamiini taseme ning jagas soovitusi. Kas Lutsar või Kiik isiklikult peaks tulema sulle vereanalüüsi tegema või selle tulemust sulle lahti seletama? Nad vist ei jaksa, eestlasi selleks liiga palju. Üldiselt  me kõik teame , et Eesti kliimas tuleb d-vitamiini juurde võtta. Aga kui hull see seis just sinul on ja palju juurde võtta on vaja, on ikka su perearsti töö.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, minu perearst tegi vereanalüüsiga kindlaks mu D-vitamiini taseme ning jagas soovitusi. Kas Lutsar või Kiik isiklikult peaks tulema sulle vereanalüüsi tegema või selle tulemust sulle lahti seletama? Nad vist ei jaksa, eestlasi selleks liiga palju. Üldiselt me kõik teame , et Eesti kliimas tuleb d-vitamiini juurde võtta. Aga kui hull see seis just sinul on ja palju juurde võtta on vaja, on ikka su perearsti töö.

Siit teemadest on läbi käinud see, kuidas vaktsiinivastased soovivad, et enne vaktsineerimist peaks tegema nendega sadu uuringuid, kas nad ikka tohivad vaktsineerida ja siis peaks olema fond, kust nad oma valuliku käega saaks pärast raha küsida, aga siis äkki kõlbab ka see, kui Tanel Kiik lihtsalt soovitab neil iga päev D-vitamiini võtta. Kindlasti on maailmas inimesi, kellele D-vitamiin on vastunäidustatud ja kellele see tekitab kõrvaltoimeid.

+19
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks nad peaks sulle D-vitamiinist rääkima? Äkki sa tahaks, et nad tutvustaks sulle kõiki käsimüügis olevaid vitamiine ja nende vajalikkust ja mittevajalikust? Või räägiks tupeseene ravist?

Sul on oma perearst, kelle ülesandeks on hoolitseda sinu tervise eest. Tema räägib sulle vitamiinidest ja ravimitest, mida sa peaksid võtma.

Sest D-vitamiini ebaadekvaatse taseme ja covidiga haiglasse sattumisel on leitud tugev seos. Tupeseenega mitte.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks nad peaks sulle D-vitamiinist rääkima? Äkki sa tahaks, et nad tutvustaks sulle kõiki käsimüügis olevaid vitamiine ja nende vajalikkust ja mittevajalikust? Või räägiks tupeseene ravist?

Sul on oma perearst, kelle ülesandeks on hoolitseda sinu tervise eest. Tema räägib sulle vitamiinidest ja ravimitest, mida sa peaksid võtma.

Sest D-vitamiini ebaadekvaatse taseme ja covidiga haiglasse sattumisel on leitud tugev seos. Tupeseenega mitte.

Ema rasedusaegse madala D-vitamiini ja lapse autismi vahel on ka tugev seos, aga seda miskipärast antivaxxerid ei usu. Meie laiuskraadil peaks kõik talvel d-vitamiini võtma, seda ei peaks kordama kogu aeg.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest D-vitamiini ebaadekvaatse taseme ja covidiga haiglasse sattumisel on leitud tugev seos. Tupeseenega mitte.

Ja sa enne selle seose leidmist ei olnud kunagi kuulnud, et meie kliimas tuleks septembrist aprillini D-vitamiini lisaks võtta? Ning sa ei ole kunagi kuulnud, et vereanalüüsiga saab sinu D-vitamiini taset kindlaks teha ning vastavalt sellele  otsustada kogused  mida sa juurde võtma pead? Usu mind, sa oled suur erand. Inimesed üldiselt teavad seda  ja võtavad niigi D-vitamiini. Ja sina ka nüüd juba tead, nii et kõik on korras. Võta D-vitamiini, sa ei vaja selle võtmiseks Tanel Kiige kinnitust.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

D vitamiini võtmine on ju nii basic teadmine talvisel ajal, miks peaks seda eraldi veel kordama? See teema näitab jälle hästi vaktsineerimisvastase tegelikke teadmisi meditsiinist ja inimfüsioloogiast. Nüüd, kus antivakserite juhid räägivad D-vitamiinist, kuuleb ka tema esimest korda, et selline vajadus on olemas. Mis sellest, et enne on perearstid ja meedia talvel vitamiinide, eriti D-vitamiini juurdevõtmise vajadusest aastaid ja aastaid juba kirjutanud ning tavalise pere köögist leiab väga tõenäoliselt D-vitamiini purgi.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahaks näha, kust te seda võtate, kui palju inimesi D-vitamiini kasutab?

Karjute siin, et keegi, kes kusagil postitas, et vaktsineeritud jäid haigeks, et suuda asju objektiivselt hinata, ja nüüd panete selliseid tekstimüüre siia?

Mis lugu nende pindude ja palkidega oli…

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahaks näha, kust te seda võtate, kui palju inimesi D-vitamiini kasutab?

Karjute siin, et keegi, kes kusagil postitas, et vaktsineeritud jäid haigeks, et suuda asju objektiivselt hinata, ja nüüd panete selliseid tekstimüüre siia?

Mis lugu nende pindude ja palkidega oli…

jutt on sellest, et d vitamiini tarvitamise vajadus nn pimedal ajal, on eesti inforuumis üldteadmine.  meelde jäta nii, et kõik kuud, mille nimes on r täht, vajavad d vitamiini lisaks.

muidugi inimesi hämmastab, kui ilmub keegi, kes sellest kuulnudki ei ole ja nõuab, et minister isiklikult tõde kuulutaks.

pole hullu, küll saad üle, ega sa mõni lumehelbeke ei ole.

 

 

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks nad peaks sulle D-vitamiinist rääkima? Äkki sa tahaks, et nad tutvustaks sulle kõiki käsimüügis olevaid vitamiine ja nende vajalikkust ja mittevajalikust? Või räägiks tupeseene ravist?

Sul on oma perearst, kelle ülesandeks on hoolitseda sinu tervise eest. Tema räägib sulle vitamiinidest ja ravimitest, mida sa peaksid võtma.

Aga miks nad mulle iga jumala päev vaktsiinist räägivad? Ma olen üsna kindel, et ei ole enam ühtki hingelist, kes ei teaks, et on olemas vaktsiin. Ja olen päris veendunud, et väga suur meie osa inimestest ei tea, et D-vitamiini madala taseme ja covidi raskema põdemise vahel on seos. Tahame me ju, et inimesed haiglasse ei jõuaks?

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Med-õed? Sellist ametit ei eksisteeri juba ammu. Sina kui ekspert, peaksid seda ju ometigi teadma.

Tead, mul on üsna savi, kuidas sina neid nimetad. Inglise keeles registered nurse, eks tõlgi see enda maitse järgi, sisu see ei muuda.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Med-õed? Sellist ametit ei eksisteeri juba ammu. Sina kui ekspert, peaksid seda ju ometigi teadma.

kahtlustan juba mõnda aega, et saripostitaja ammutab oma tõdesid suure naaberriigi meediast?

Arusaadavalt ei piirdu praegu ükski keeli valdav mõistusega inimene delfiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Med-õed? Sellist ametit ei eksisteeri juba ammu. Sina kui ekspert, peaksid seda ju ometigi teadma.

Tead, mul on üsna savi, kuidas sina neid nimetad. Inglise keeles registered nurse, eks tõlgi see enda maitse järgi, sisu see ei muuda.

anglitsismid, russismid, otselaenud jmt viitavad tugevalt poolkeelsusele.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

anglitsismid, russismid, otselaenud jmt viitavad tugevalt poolkeelsusele.

Jorisemine vanamoodsa sõnakasutuse üle viitab omakorda muidugi viriseja noorusele. Mina olen 50-aastane ning ametinimetus “medõde” on ikka väga sisse harjunud, nagu ka sanitar ning koristaja. Miks sellest peaks draama käima tõmbama või veelgi enam, russitsismis süüdistama, jääb segaseks. Kui praegused 80-sed üksteisele “davai” ütlevad, lähed ka kallale? Ära mine.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahaks näha, kust te seda võtate, kui palju inimesi D-vitamiini kasutab?

Karjute siin, et keegi, kes kusagil postitas, et vaktsineeritud jäid haigeks, et suuda asju objektiivselt hinata, ja nüüd panete selliseid tekstimüüre siia?

Mis lugu nende pindude ja palkidega oli…

jutt on sellest, et d vitamiini tarvitamise vajadus nn pimedal ajal, on eesti inforuumis üldteadmine. meelde jäta nii, et kõik kuud, mille nimes on r täht, vajavad d vitamiini lisaks.

muidugi inimesi hämmastab, kui ilmub keegi, kes sellest kuulnudki ei ole ja nõuab, et minister isiklikult tõde kuulutaks.

pole hullu, küll saad üle, ega sa mõni lumehelbeke ei ole.

Sellest oleks tarvis rääkida covid-kontekstis, kuna meil on ju mingi tervisekriis või midagi. Kui on leitud, et see aitab vältida haiglasse sattumist, oleks aus sellest rääkida – mitte sellepärast, et pimedal ajal on vaja või mida iganes sa arvad Eesti inforuumist või kuidas see inforuum inimeste tervisekäitumist mõjutab.

Kõrghairutd supermodellid vajavad vist loogika baaskursust.

Et sinu seltskonnas kõik D vitamiini võtavad, ei ole mingi kinnitus selleks, et sedasi ka ülejäänud Eesti käitub. Et minu seltskonnas peaaegu mitte keegi D vitamiini ei võta (või vähemalt pole teada), EI ole mingi kinnitus selleks, et sedasi käituvad kõik eestlased – aga on kinnitus selleks, et sedasi käituvad vähemalt mingi osa eestlastest.

Samamoodi seal kusagil teises teemas, kus keegi hakkas objektiivsust nõudma kelleltki, kes mainis, et tema tutvusringkonnas on N arv vaktsineerituid haigestunud ja siis lajatas vastu, et tema seltskonnas on vastupidi.

Kas sa ei taju informatsiooni asümmeetriat?

Et sinu seltskonnas keegi vaktsineeritutest ei põe raskelt ei ole veel tõend selleks, et kõik vaktsineeritud kergelt põevad. Ja et teise inimese seltskonnas vaktsineeritud raskelt põdesid, ei ole tõend selleks, et kõik vaktsineeritud raskelt põevad – aga on tõend selleks, et kõik vaktsineeritud seda kergelt ei põe.

Niisamuti – et mingi arv vaktsineerimata inimesi haiglasse satuvad, ei ole tõend selle kohta, et kõik vaktsineerimata nakatunud haiglasse satuvad. Ja see, et mina vaktsineerimata inimesena põdesin ja sinna ei sattunud (veel, as far as we know), ei ole tõend selleks, et mitte ükski vaktsineerimata inimene sinna ei satu – aga on tõend sellest, et kõik sinna ei satu.

Mille alusel nüüd keegi hinnata saab, kes satub ja kes ei satu – see on juba peenem arutelu. Aga seda ei saa teha üldiste numbrite pealt ja lihtsalt surnute vanuseid silmas pidades, sest faktoreid on veel – isegi, kui kõik demograafilised andmed oleks meile kättesaadavad, ei annaks see sulle kui indiviidile erilist informatsiooni enda tõenäosuste kohta – mida sa vajad, on pigem seoses su tervisliku seisukorraga.

Nakatumise tõenäosus täpselt samuti – sa ei saa vaadata enda tarbeks, et R_0 on see või too ja siis endale selle põhjal tõenäosust arvestada – sul on tarvis arvestada selliseid asju nagu see, mis linnas sa oled, kui tihedalt asustatud ja kui palju inimesi seal on, kui paljude ja missuguste inimestega sa kokku puutud kodus ja tööl – ja kui paljudega nemad omakorda.

Vaktsineerimata munk mägedes panustab pandeemia levikusse 0. Vaktsineeritud Nipernaadi Tallinnas või Hong Kongis panustab aga palju tõenäolisemalt jne.

Aga noh, mõttekäigud mõttekäikudeks. Lihtsam on lugeda Fisceri ja Lutsari järeldusi ilma lahti mõtestamata, kuidas nad nende järeldusteni jõuavad, sest nad on ju tunnustatud eksperdid 😉

+1
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Med-õed? Sellist ametit ei eksisteeri juba ammu. Sina kui ekspert, peaksid seda ju ometigi teadma.

Tead, mul on üsna savi, kuidas sina neid nimetad. Inglise keeles registered nurse, eks tõlgi see enda maitse järgi, sisu see ei muuda.

anglitsismid, russismid, otselaenud jmt viitavad tugevalt poolkeelsusele.

See, et sa pead siin teemas üldse vajalikuks mingit sellist kõrvalteemat arendada, viitab tugevalt poolmeelsusele. Saa üle juba.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma oma perearstil palusin tavapärasele vereproovile ka D-vit näidu lisaks tellida, siis ta keeldus ja ütles, et see D-vit on nüüd rohkem moevärk.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma oma perearstil palusin tavapärasele vereproovile ka D-vit näidu lisaks tellida, siis ta keeldus ja ütles, et see D-vit on nüüd rohkem moevärk.

Saad vast vereanalüüsi andes tellida ikka? Lihtsalt peab maksma. Ma ilmselt järgmise vereanalüüsi juurde uurin ka – niisama enda jaoks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Med-õed? Sellist ametit ei eksisteeri juba ammu. Sina kui ekspert, peaksid seda ju ometigi teadma.

Mis nimetus neile tänapäeval diplomile kirjutatakse? Neid ju töötab erinevates kohtades, kõik ei ole pereõed.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Med-õed? Sellist ametit ei eksisteeri juba ammu. Sina kui ekspert, peaksid seda ju ometigi teadma.

Kas koristaja kohta ka puhastusteenindaja ütled ja kui kodus koristama hakkad, siis ütled oma jorsile: nüüd hakkan puhastusteenindama. Hale oled!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saad vast vereanalüüsi andes tellida ikka? Lihtsalt peab maksma. Ma ilmselt järgmise vereanalüüsi juurde uurin ka – niisama enda jaoks.

Mis mulle siis ei öeldud, et lisatasu eest saab, vaid kohe perearst keeldus?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma oma perearstil palusin tavapärasele vereproovile ka D-vit näidu lisaks tellida, siis ta keeldus ja ütles, et see D-vit on nüüd rohkem moevärk.

Uskumatu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Med-õed? Sellist ametit ei eksisteeri juba ammu. Sina kui ekspert, peaksid seda ju ometigi teadma.

Kas koristaja kohta ka puhastusteenindaja ütled ja kui kodus koristama hakkad, siis ütled oma jorsile: nüüd hakkan puhastusteenindama. Hale oled!

Lapsed ja jorss, tulge nüüd appi puhastusteenindama! Jorss puhastusteenindab kempsu, iga laps puhastusteenindab oma toa!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Med-õed? Sellist ametit ei eksisteeri juba ammu. Sina kui ekspert, peaksid seda ju ometigi teadma.

Mis nimetus neile tänapäeval diplomile kirjutatakse? Neid ju töötab erinevates kohtades, kõik ei ole pereõed.

Ongi õde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

D vitamiini võtmine on niivõrd elementaarne, et seda tõesti ei pea Aktuaalne kaamera kajastama nagu hobiteadlane Kaari Saarma seda nõuab. Äkki peab Lutsar õpetama Sind ka hambaid pesema?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 85 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kes on kuulnud meie eksperte D3 vitamiini olulisusest rääkimas?