Esileht Koolilaps Kes on lasknud oma tütrele teha emakakaelavähivastase vaktsiini?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )

Teema: Kes on lasknud oma tütrele teha emakakaelavähivastase vaktsiini?

Postitas:

Minu tütar on 9-aastane. Lugesin just Päevalehest intervjuud arstiga, kust sain teada, et kõige efektiivsem ongi see emakakaelavähi vastane vaktsiin teha 9-10-aastasele lapsele. Meil on suguvõsas seda haigust esinenud, tahaks oma last kaitsta, kui selleks meditsiin võimaluse on loonud. Kas keegi on oma tütrele selle vaktsiini teha lasknud? Kas on esinenud kõrvalmõjusid? Tean, et tegu üsna uue asjaga, mida 5 aastat tagasi vist veel väga ei tuntudki, aga mille tegemiseks ette nähtud aeg on väga lühike, vist oli kuni 12. eluaastani ainult…
Kui ka pole teha lasknud, siis ootaksin ikka teie arvamusi selle vaktsiooni osas, kas kasutaksite seda võimalust, et oma lapsel seda koledat haigust vältida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

endal tütreid ei ole, aga sõbrannad on kõik oma tütred ära vaktsineerinud. Tulebki enne ära vaktsineerida, kui tüdrukul tekivad mingid kontaktid võimaliku nakkumisega (ka suudlemise kaudu levib). Seega tehkek inldasti ära, hoiate ühe riski ära. Minul ei ole enam mõtet teha, siiani ei ole välja löönud ja on 1 partner – oleme sellel teemal mehega väga tõsiselt vestelnud. Võib olla olen saanud nakkuse enne abiellumist, võibolla kandis seda mees – aga hetkel on proovid korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 08:44; 03.11 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vaktsineeri. Kunagi oli ühe arstiga sellest juttu ning ta ütles, et kui soovi on, siis võin teha, lõppu lisas, et “oma tütrele pole teinud ja ei teeks ka tulevikus” pani mind mõtlema ja selles kahtlema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin kunagi lasta tütrele teha aga pärast seda kui hakkas tulema keisse tugevate sandistavate kõrvaltoimetega, enam ei lase. Vaata natuke youtubes selle kohta. Nüüdseks on küllaltki palju infot (ja üldse mitte nii heade tulemustega, kui algul tundus, et olema saab). Vaktsineerima hakati 2007 ja kõrgaeg oli 2007-2009. Seejärel tekkis vaktsineerimiste langus just seoses ohtlike kõrvaltoimetega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 15:39; 05.11 12:37; 05.11 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tee mitte kunagi enda lapsele nii riskantset asja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kas selle vaktsiini mõju on kestev või antakse mingid aastad? Kuskilt nagu meelde jäänud, et kestvus 10a, aa vb ajan midagi segi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei ole enam mõtet teha, siiani ei ole välja löönud ja on 1 partner – oleme sellel teemal mehega väga tõsiselt vestelnud. Võib olla olen saanud nakkuse enne abiellumist, võibolla kandis seda mees – aga hetkel on proovid korras.

Mis sul pole välja löönud? Emakakaelavähki, papilloomiviirus. Mida varem on alustatud sugueluga ja mida rohkem on olnud seksuaalpartnereid, seda suurem on risk haigestuda emakakaelavähki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle küll naistearst ütles, et selle vaktsiini mõju kestis mingid aastad, aga mis siis edasi saab, kas uued süstid, seda ma ei tea?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar sai need süstid teismelisena. Hetkel on 21-aastane, ei oska mõjude kohta veel midagi öelda. Leidsin, et on vajalik ja tingimustes oli, et tuleks teha enne suguelu alustamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei ole enam mõtet teha, siiani ei ole välja löönud ja on 1 partner – oleme sellel teemal mehega väga tõsiselt vestelnud. Võib olla olen saanud nakkuse enne abiellumist, võibolla kandis seda mees – aga hetkel on proovid korras.

Mis sul pole välja löönud? Emakakaelavähki, papilloomiviirus. Mida varem on alustatud sugueluga ja mida rohkem on olnud seksuaalpartnereid, seda suurem on risk haigestuda emakakaelavähki.

PAP -testid on korras ja kuna üle 15 a on üks partner, siis on suur tõenäosus, et ei ole nakatanud ehk siis 15 a. on see periood, kus võib välja lüüa – aga nakkuse võisin saada enne meest või mehe eelnevatelt partneritelt – siis tuleb ikka teste teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 08:44; 03.11 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muidugi ei taha halvasti öelda aga vaktsiini kõrvalmõju uurida youtubest on ikka alla keskmise usaldusväärsusega infot soovitada. Siin on palun Eesti patsinetide ja arstide poole raporteeritud vaktsiinide kõrvalmõjud, päris ametlik statistika:
http://www.ravimiamet.ee/2014-aastal-laekunud-ravimi-k%C3%B5rvaltoime-teatised#Vaktsiinide KT
Ka varasemad aastad on seal üleval. Muuda lingis aastanumbrit.
Eestis kõrvaltoimed raporteeritud pole.
Minu tutvusringkonnas tehakse 9-10 aastastele küll see vaktsiin, on ka palju meedikuid seltskonnas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 22:23; 04.11 13:16; 05.11 09:33; 05.11 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muidugi ei taha halvasti öelda aga vaktsiini kõrvalmõju uurida youtubest on ikka alla keskmise usaldusväärsusega infot soovitada. Siin on palun Eesti patsinetide ja arstide poole raporteeritud vaktsiinide kõrvalmõjud, päris ametlik statistika:
http://www.ravimiamet.ee/2014-…..aktsiinide KT
Ka varasemad aastad on seal üleval. Muuda lingis aastanumbrit.
Eestis kõrvaltoimed raporteeritud pole.
Minu tutvusringkonnas tehakse 9-10 aastastele küll see vaktsiin, on ka palju meedikuid seltskonnas.

Mina ka ei taha halvasti öelda, aga selle statistika järgi nüüd küll mingeid järeldusi teha ei saa. Ainus, mida selle põhjal võib väita on see, et Eestis on vaktsiinide kõrvaltoimete registreerimine väga kehval tasemel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 12:56; 04.11 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstidel on kohustus sinna info saata, ei ole mingit valikut. Lisaks võib teha inimene ise teatise:
kui on kõrvaltoime siis tuleb teatada. http://www.ravimiamet.ee/ravimi-korvaltoime-teatis
30 teatist /300 000 vaktsiini kohta, ehk pole just eriti vähe.
Mis seal youtubes ka teatiste ja müüdud vaktsiinide suhe on?! Kelle meelest youtube kõrvaltoimete registreerimise tase Eesti süsteemist parem on, palun edastage arve. Mitme vaktsiiniporstu kohta mitu kõrvaltoimet raporteeriti. Inimesed peavad toetuma selgele infole, mitte “”youtube” see on hea allikas, kindlasti parem kui oma riigi statistika”. Niimoodi lahmida ei ole eetiline, tooge on youtube allika arvud välja siis arutame!

Minu ühele lapsele ei saa vaktsiine teha, tervislikel põhjustel, aga teisel küll, kohe kui pisike palavik oli raporteerisin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 22:23; 04.11 13:16; 05.11 09:33; 05.11 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Nendesse kõrvalmõjude andmetesse ma küll ei usu. Olen isegi kuulnud arsti suust teksti, et ärgu ma kujutagu endale ette – üks, teine ja kolmas asi on mul kindlasti närvidest. Kuigi tegemist oli ametlikul infolehelgi esinevate kõrvaltoimetega. Selleks, et asi ametlikult kirja saaks, peab olema kas aktiivne või leplik arst, kellel pole juhtumisi seost ka ühegi ravimifirmaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei ole enam mõtet teha, siiani ei ole välja löönud ja on 1 partner – oleme sellel teemal mehega väga tõsiselt vestelnud. Võib olla olen saanud nakkuse enne abiellumist, võibolla kandis seda mees – aga hetkel on proovid korras.

Täsikasvanud naisi ei vaktsineeritagi. vaktsineeritakse enne suguelu alustamist, et üldse ei saaks papilloomviirust. Praegu on enamusel täiskasvanud naistel see viirus sees, küsimus on ainult, kas organism saab selle vaoshoidmisega ise hakkama või mitte.

Endal olnud emakakaela düsplaasia – mis võib areneda vähiks, kui ei allu ravile. Siis otsustasin küll, et oma tütred vastavas vanuses lasen vaktsineerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oma günekoloogilt küsisin, et kas peaks ja millal peaks oma tütrele vaktsiini tegema, vastas ta, et alles siis on mõistlik seda teha, kui laps hakkab suguelu elama, st veidi enne. 10-aastaselt ei näinud ta küll mingit vajadust, et peaks tegema talle vaktsiini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstidel on kohustus sinna info saata, ei ole mingit valikut. Lisaks võib teha inimene ise teatise:
kui on kõrvaltoime siis tuleb teatada. http://www.ravimiamet.ee/ravimi-korvaltoime-teatis
30 teatist /300 000 vaktsiini kohta, ehk pole just eriti vähe. Mis seal youtubes ka teatiste ja müüdud vaktsiinide suhe on?! Kelle meelest youtube kõrvaltoimete registreerimise tase kindlasti parem on, palun edastage arve. Mitme vaktsiiniporstu kohta mitu kõrvaltoimet raporteeriti. Inimesed peavad toetuma selgele infole, mitte “”youtube” see on hea allikas, kindlasti parem kui oma riigi statistika”. Niimoodi lahmida ei ole eetiline, tooge on youtube allika arvud välja siis arutame!

Minu ühele lapsele ei saa vaktsiine teha, tervislikel põhjustel, aga teisel küll, kohe kui pisike palavik oli raporteerisin.

Kasuta nüüd natuke loogikat ja tervet mõistust ning ära lahmi niisama. 30 teatist 300 000 doosi kohta on ilmselgelt üliväga vähe. See näitab selgelt, et ei perearstid ega inimesed ise ei ole kuigi aktiivsed kõrvaltoimetest teatama. Pealegi saab perearst teatada ainult siis, kui ta ise teab ehk patsient on teda teavitanud. Lisaks on Eesti nii pisike ja vaktsineeritavate hulk liiga väike, et selle põhjal mingeid järeldusi teha. Või mis ajuvabal põhjusel sa arvad, et just meie kohalik statistika peaks olema eriti usaldusväärne? Et kui näiteks USA-s või Saksamaal on mõni kõrvaltoime registreeritud, aga Eestis mitte, siis võib järeldada, et Eestis vaktsineerides sellist kõrvaltoimet ei esine?!

Kes soovib adekvaatset infot vaktsiini kõrvaltoimete kohta ja ei viitsi ennast teadusuuringute lugemisega vaevata, võiks alustada konkreetse vaktsiini infolehest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 12:56; 04.11 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstidel on kohustus sinna info saata, ei ole mingit valikut. Lisaks võib teha inimene ise teatise:
kui on kõrvaltoime siis tuleb teatada. http://www.ravimiamet.ee/ravimi-korvaltoime-teatis

tead, arstidel võib see ju kohustuslik olla, aga selline bürokraatia kipub neil sageli “ununema”. neil on igasuguseid teatisi vaja pidevalt teha ning kui aus olla, siis ma ei imesta, et suur osa neist jääbki tegemata, sest muidu ei jää neil ravimiseks enam aega üle.
kas sa tõesti arvad, et arst esitab teavituse iga kord, kui imiku ema helistab, et süstekoht on punane ja paistes ning titt viriseb? see ju ka vaktsiini kõrvaltoime, mida peaks teada andma.
tõenäoliselt pole sa ise selle süsteemiga kokku puutunud, et nii sinisilmselt usud, et tehakse kõike, mis sadades seadustes ette nähtud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma elan riigis kus see vaktsiin on tüdrukute jaoks vaktsinatsiooniprogrammis sees. Minu meelest see tehti kui lapsed olid 12-13 a. Koolis siis. Muidugi võis ka keelduda. Ma ei ole kuulnud, et kellelgi oleks mingeid kõrvaltoimeid tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täsikasvanud naisi ei vaktsineeritagi. vaktsineeritakse enne suguelu alustamist, et üldse ei saaks papilloomviirust. Praegu on enamusel täiskasvanud naistel see viirus sees, küsimus on ainult, kas organism saab selle vaoshoidmisega ise hakkama või mitte.

Endal olnud emakakaela düsplaasia – mis võib areneda vähiks, kui ei allu ravile. Siis otsustasin küll, et oma tütred vastavas vanuses lasen vaktsineerida.

Tehakse ka täiskasvanutele – olen ise üks neist. Tehti peale emakakaela konisatsiooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nendesse kõrvalmõjude andmetesse ma küll ei usu. Olen isegi kuulnud arsti suust teksti, et ärgu ma kujutagu endale ette – üks, teine ja kolmas asi on mul kindlasti närvidest. Kuigi tegemist oli ametlikul infolehelgi esinevate kõrvaltoimetega. Selleks, et asi ametlikult kirja saaks, peab olema kas aktiivne või leplik arst, kellel pole juhtumisi seost ka ühegi ravimifirmaga.

Sama kogemus ka minul. Arst kuulas kõrvaltoime ära (see polnud küll vähivaktsiin) ja siis teatas, et see on ilmselt mingi kokkusattumus(aastane laps jääb keset suve järsult väga haigeks). Ei usu mina, et kusagil midagi registreeriti. Hiljem olen ise emmede käest uurinud ja olen tähele pannud, et väikestel (kaalu poolest) lastel on sama vaktsiiniga suhteliselt suured palavikud ja lööbed aga KÕIKIDE perearstid ütlesid enne juhtu, et nad pole mitte kunagi kuulnud, et antud vaktsiiniga kõrvalnähte eksisteerib. Ju mul on siis mingi hälbega tutvusringkond, et neljal lapsel tekkisid kõrvalnähud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tead, arstidel võib see ju kohustuslik olla, aga selline bürokraatia kipub neil sageli “ununema”. neil on igasuguseid teatisi vaja pidevalt teha ning kui aus olla, siis ma ei imesta, et suur osa neist jääbki tegemata, sest muidu ei jää neil ravimiseks enam aega üle.

Soovitan perearsti vahetada, kel perearst midagi seadusevastast teeb. Kuidas üldse julgete oma lastega seal käia? Minu arstil ei unune kunagi midagi. Ei ole normaalne arst, kes “unustab” ja te käite tema juures edasi!

Kasuta nüüd natuke loogikat ja tervet mõistust ning ära lahmi niisama. 30 teatist 300 000 doosi kohta on ilmselgelt üliväga vähe. See näitab selgelt, et ei perearstid ega inimesed ise ei ole kuigi aktiivsed kõrvaltoimetest teatama. Pealegi saab perearst teatada ainult siis, kui ta ise teab ehk patsient on teda teavitanud. Lisaks on Eesti nii pisike ja vaktsineeritavate hulk liiga väike, et selle põhjal mingeid järeldusi teha. Või mis ajuvabal põhjusel sa arvad, et just meie kohalik statistika peaks olema eriti usaldusväärne? Et kui näiteks USA-s või Saksamaal on mõni kõrvaltoime registreeritud, aga Eestis mitte, siis võib järeldada, et Eestis vaktsineerides sellist kõrvaltoimet ei esine?!

Kes soovib adekvaatset infot vaktsiini kõrvaltoimete kohta ja ei viitsi ennast teadusuuringute lugemisega vaevata, võiks alustada konkreetse vaktsiini infolehest.

Ei näinud youtube teatis/vaktsiinide arv viidet ikkagi, pidada ju usaldusväärne allikas olema.
Kes youtube´ile kui justkui sobilikule infoallikale viitas, palun ikka nüüd oma allikat kaitsta ja arvud letti lüüa!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 22:23; 04.11 13:16; 05.11 09:33; 05.11 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes youtube´ile kui justkui sobilikule infoallikale viitas, palun ikka nüüd oma allikat kaitsta ja arvud letti lüüa!

Youtubet mainisin seetõttu, et paljudele on see kergem aru saada kui keerukad meditsiinilised artiklid võõrkeeles. Saab teada, millised võivad olla kõrvaltoimed ja ise edasi otsida.

Kes tahab aga teada selle vaktsiini mõttekusest vs. riskantsusega, siis artikkel koos viidetega reaalsetele kontrolldokumentidega (kes suudab, võib originaali FDAst välja kaubelda; kardan, et see on pikk tee minna… isegi USA kodanikule): http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2013/07/16/hpv-vaccine-effectiveness.aspx
Versus kõrvaltoimed http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/01/24/hpv-vaccine-victim-sues-merck.aspx
Tsitaat: “The documents obtained from the U.S. Food and Drug Administration (FDA) under the provisions of the Freedom of Information Act (FOIA) detail 26 new deaths reported to the government following HPV vaccination between September 1, 2010 and September 15, 2011. That’s 26 reported deaths of young, previously healthy, girls after Gardasil vaccination in just one year.”

Ja tegemist on tunnustatud arstiga USAs. Tema taust on eri instantside poolt kontrollitud http://www.mercola.com/forms/background.htm (Lehel toodud väiteid kontrollisin pisteliselt ja need, mida kontrollisin, pidasid 100% paika).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 15:39; 05.11 12:37; 05.11 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsitaat: “The documents obtained from the U.S. Food and Drug Administration (FDA) under the provisions of the Freedom of Information Act (FOIA) detail 26 new deaths reported to the government following HPV vaccination between September 1, 2010 and September 15, 2011. That’s 26 reported deaths of young, previously healthy, girls after Gardasil vaccination in just one year

Soovitus oli lugeda vaktsiini infolehte see on siin: http://rxed.eu/et/g/Gardasil/5/
ja siin ka http://www.ema.europa.eu/docs/et_EE/document_library/EPAR_-_Product_Information/human/000703/WC500021142.pdf
ei sõnagi surmast kumbalgi! Ilmselt jäid siis need 2010-2011 USA surmad ikkagi tõestamata tasemel, et maailmas seda tunnustataks. See ju USAS põhivärk, keegi lähedane sureb siis hakatakse kõiki ja kõike kohtusee kaebama, aga kui tõestamiseks läheb siis tõendeid pole. Ja see “26 new deaths reported to the government following HPV vaccination”, noh kui ma täna sureks siis see oleks “new death reported foolowing child birth” vms.
Mitu vaktsiini selle aja jooksul tehti ja mis olid teised kõrvalnähud? Peale youtube stiilis videote, ma mõtlen, kõrvalnähtude loetelu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 22:23; 04.11 13:16; 05.11 09:33; 05.11 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitus oli lugeda vaktsiini infolehte see on siin: http://rxed.eu/et/g/Gardasil/5/
ja siin ka http://www.ema.europa.eu/docs/…..021142.pdf

Soovitan läbi lugeda kõik Gardasili infolehed, mis internetis leiduvad. Need kõik on erinevad! Ehk siis taas – kui usaldusväärne?

Ja sellegipoolest… mina ei ütle kellelegi, et ei tohi. Ma ütlen, et mina ei lase oma tütrele teha. Kes soovib proovida, kas läheb õnneks, palun väga.

Samamoodi ei tohiks sina öelda, et peaks tegema. Taas – pole ju täpselt teada, et see, mille kohta palju räägitakse, kõik vale on. Ikkagi tekib kahtlus kui väga palju noori naisi on müstilistel põhjustel natuke peale vaktsineerimisi surnud. Ja surnud nad on. Nimed ja pildid on igalpool üleval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 15:39; 05.11 12:37; 05.11 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://sundhedsstyrelsen.dk/en/health/vaccination/hpv-vaccination/adverse-reactions-from-the-hpv-vaccine
Taanlastel isegi HPV vaktsiini puhul uus sündroom sõnastataud POTS.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.11 14:42; 06.11 14:43; 06.11 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.youtube.com/watch?v=GO2i-r39hok Taanlaste tehtud doku sellel teemal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.11 14:42; 06.11 14:43; 06.11 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp?curl=pages%2Fnews_and_events%2Fnews%2F2015%2F07%2Fnews_detail_002365.jsp&mid=WC0b01ac058004d5c1
European Medicines Agency uurib seoseid CRPS, PODSi ning HPV vaktsiinide vahel. Ja ega sellepärast keegi vaktsineerimist ei peata. Täiendatakse lihtsalt toodete infolehti (mida väga vähesed loevad).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.11 14:42; 06.11 14:43; 06.11 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun ära vaktsineeri! Tegin antud vaktsiini umbes 6 aastat tagasi (täiskasvanuna) ja see oli kõige halvem otsus minu elus. Naiste/tüdrukute kirjeldused, mida võib youtube-is vaadata, on nagu mu enda läbielamised. Kõik algas sellest, et öösel peale vaktsineerimist oli tunne, et kogu kehas veresooned plahvatavad (eriti peas ja jalgades). Tundus, nagu veri oli muutunud paksuks
ja soontes voolas liivapaber. Väiksed kapillaarid üle keha ka lõhkesid, eriti jalgadel ja üks näos. Esimese öö veetsin nii, et olin kolmnurkses asendis, pea ja jalad pidid üleval olema, kuna see vähendas valu ja veri käis paremini ringi. Kõige hullem on see, et sa jääd oma probleemiga täiesti üksi. Üritasin mitmeid kordi perearstile kirjeldada, mida ma oma jalgades/kehas/veresoontes peale vaktsiini hakkasin tundma, aga tema ainult naeris selle üle ja soovitas järgmisel korral enne vaktsineerimist Zyrtecit võtta ja rohkem soovitusi või saatekirja mõne eriarsti juurde ei saanud. Lõpuks vahetasin perearsti, kes kuulas mu ära ja saatis eriarstile. Kui veresoontekirurgi vastuvõtule sain, ca 1,5 a peale vaktsineerimist, vaatas too mu jalad lihtsalt silmadega üle ja ütles, et tema ei näe mingit probleemi ja mingeid täpsemaid uuringuid ei järgnenud, kuna väliseid sümptomeid peale lõhkenud kapillaaride ei olnud. Eesti meditsiinisüsteem on võtnud hoiaku, et vaktsiinid ei tekita mingeid tüsistusi, vaid see kõik on sinu enda peas. Kuna ma jäin oma probleemiga täiesti üksi, siis hakkasin lihtsalt oma keha kuulama ja ise otsima, mis mu jalgadele leevendust annaks. Näiteks sain aru, et kui ma käin hommikul duśśi all, kus jalad puutuvad sooja veega kokku, siis olen päev läbi jalgadega hädas. Et kuuma vett välitda, hakkasin duśśi all käies istuma väiksel plasttoolil, nii et pead pestes ei puutunud jalad voolava veega kokku. Alles nüüd (mõni kuu tagasi ehk siis aastaid hiljem) avastasin, et võin hakata juba vaikselt toolist loobuma. Lisaks ei tohi toa temperatuur olla üle + 21 C, ideaalis võiks öösel olla ca +18 C, kui see ei ole võimalik, siis pean jalad patjadel magama. Kui on tunne, et kohe peas justkui veresoon lõhkeb, olen abi saanud aspirinist. Pikka aega ei suutnud pükstega käia, kohe kui mingi surve jalgadele oli või pidin pikemalt sundasendis istuma, oli tunne, et need plahvatavad. Mitte miski või keegi ei tohtinud (ei tohi ka siiani) jalgade vastas olla. Mu laps on juba sellega harjunud, et kui ta kogemata paneb jalad minu jalgade peale, siis ma võin mingi hetk jalgade pärast ootamatult karjatada ja palun tal viivitamatul jalad eeladada, et saaksin need üles sirutada. Kui jalgadele tuli valuhoog peale ja kohe jalgu peast kõrgemale tõsta ei saanud, siis oli tunne, et jalgade veresooned lõhkevad. Õnneks töötan kodus ja mul oli nende hoogude ajal võimalik koheselt tegutseda, kui ma oleks pidanud sel ajal istuma kontoris või koolis, siis ma ei oleks seda üle elanud. Tihti oli ka tunne, et ei tunne oma jalgu, oli pidev hirm, et üks päev olengi ratastoolis või mu jalad tuleb lihtsalt amputeerida. Autos, bussis, lennukis sõita (on mõnikord ka praegu) või kinos, teatris käia oli täielik piin, sest seal jalgu üles tõsta ei saa või neile vajadusel jääkülma duśśi teha. Autoga ma ise ei sõida ja see poleks ka võimalik, sest kui jalgadel tuleks sõites hoog peale, siis peaks vahepeal autost välja jooksma või äärmisel juhul neid kiiresti kuhugi suunas äkiliselt sirutama/liigutama. Seega käin enamasti jala. Alles aasta tagasi, mil hakkasin regulaarselt igal hommik trennis käima, olen saanud vaktsiinijärgsetest sümptomitest enam-vähem jagu. Kui mõni päev vahele jätta, annavad jalad koheselt tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina vaktsineerisin ennast 12 aastat tagasi. midagi peale vaktsineerimist ei juhtunud. kõik pap testid on pärast seda negatiivselt tagasi tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )


Esileht Koolilaps Kes on lasknud oma tütrele teha emakakaelavähivastase vaktsiini?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.