Esileht Koolilaps Kes on lasknud oma tütrele teha emakakaelavähivastase vaktsiini?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )

Teema: Kes on lasknud oma tütrele teha emakakaelavähivastase vaktsiini?

Postitas:

Kui HPV saab ka suudlemisel, siis peaks vaktsineerima juba tittesid, kui arvestada seda, kui paljud lapsevanemad toidavad oma last sama lusikaga, millega ennastki. Ka vanasti moes olnud komme mahakukkunud lutt oma suust läbi lasta enne tite suhu panemist peaks olema HPV edasikandumiseks sama tõhus.

Ma arvan, et seda vaktsiini ma teha ei lase, pigem panustan tõhusale seksuaalkasvatusele, sest lisaks emakakaelavähile on ka palju teisi haiguseid, mida liiga vaheldusrikka suguelu tõttu saada võib. Kui ta soovib ennast ise enne seksuaalelu alustamist vaktsineerida, siis on see tema enda vaba valik. 7-8 aasta pärast on vaktsiini toimimise / mittetoimimise / kõrval- ja järelnähtude kohta rohkem infot. Praegusel juhul peab jätkama PAP-testide tegemist ka siis, kui vaktsiin on tehtud. Veel ei teata päris täpselt, kui kaua selle vaktsiini toime kestab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 12:01; 12.12 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahtsin endale kunagi teha. See oli umbes 15 aastat tagasi. Leidsin, et hea mõte – üks mure vähem. Arst ei soovitanud, ütles, et pole mõtet teha, sest vaktsiin kaitseb umbes 6 tüve vastu, aga neid tüvesid on 30 (sry, täpseid arve ei mäleta, aga suurusjärgud on õiged), et kaitsma peab ennast ikka ning kontrollis käima ka.
Võibolla on uuemad vaktsiinid sellised, mis kõigi tüvede vastu kaitsevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst ei soovitanud, ütles, et pole mõtet teha, sest vaktsiin kaitseb umbes 6 tüve vastu, aga neid tüvesid on 30 (sry, täpseid arve ei mäleta, aga suurusjärgud on õiged), et kaitsma peab ennast ikka ning kontrollis käima ka.
Võibolla on uuemad vaktsiinid sellised, mis kõigi tüvede vastu kaitsevad?

Ei, muutunud pole suurt midagi.
Uus vaktsiin on 9 tüve vastu https://tervist24.ohtuleht.ee/834439/uuel-aastal-eestis-kasutusele-voetav-hpv-vaktsiin-kaitseb-9-erineva-hpv-viiruse-tuve-eest
Kokku on tüvesid 40 https://www.cdc.gov/std/hpv/stdfact-hpv-vaccine-young-women.htm

Kas keegi targem oskab vastata, et kui kaua see vaktsiin kehtib? Ehk siis, kui lasen oma 11-aastase tütre vaktsineerida, siis kas tal on eluaegne kaitse või ainult mõned aastad? Kiire googeldamisega leidsin, et 6 aastat http://www.arhp.org/Publications-and-Resources/Patient-Resources/Fact-Sheets/Understanding-HPV-Vaccine
Kas kaitse on tõesti nii lühike? 6 aasta pärast on mu tütar 17 ja õige suguelu, siis alles algab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

HPV viirus on eeskätt ohtlik vanuserühmale 20-30a, vanematel naistel viiruse mõjul emakakaela muutusi ei pruugi kujuneda, kuna vanusega emakakael muutub.
Soomes vaktsineeritakse nii poisse kui tüdrukuid ja neil on populatsioonis kandlus oluliselt vähenenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.telegram.ee/eesti/kiri-ministrile-patsientide-esindusuhing-soovib-hpv-vaktsiini-immuniseerimiskavast-eemaldada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 03:25; 04.01 03:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.telegram.ee/eesti/kiri-ministrile-patsientide-esindusuhing-soovib-hpv-vaktsiini-immuniseerimiskavast-eemaldada

Oh jah, ajaviitejuttude all oli hiljuti teema sellest hulga linkidega, siin veel suurem hulk linke. Aga ei nad eemalda seda kavast, riik on juba milli kulutanud, ei nüüd saa end lolliks teha, sellele vett peale tõmmates. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.12 07:08; 02.12 13:21; 03.12 08:01; 06.12 07:42; 26.01 14:42; 26.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.telegram.ee/eesti/kiri-ministrile-patsientide-esindusuhing-soovib-hpv-vaktsiini-immuniseerimiskavast-eemaldada

Huvitav, kas need artiklis äratoodud punktid on siis tõesti niisama “laest võetud”?

Nende punktide järgi ei ole too vaktsiin mitte emakakaelavähi ärahoidmiseks, vaid kõigest papilloomviiruse vastu. Ent viimane on suhteliselt tavaline paljude inimeste kehas elutsev bakter, mis hakkab vähiks arenema vaid harukordadel- ainult 2% juhtudest. Lisaks on neid tüvesid 30-40 tükki, ent vaktsiin kaitseb neist kõigest 6 vastu. Lisaks pidi vaktsiin andma kaitse ainult kuni 10 aastaks. Ehk siis, vaktsineerides 10-aastase tüdruku, on tal 20.juubeliks kaitse juba kadunud, ehk siis enne, kui seksuaalelu kõrgaeg üldse alatagi jõudis. Lisaks keskmisest vaktsiinist tunduvalt suurem hulk raskeid kõrvalmõjusid. Ma pole vaktsineerimise kui sellise vastane, aga kui neil punktidel mingigi tõepõhi all on, siis teeb kõhedaks küll ja oma tütardele kavatsen keelduva avalduse välja kirjutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 10:15; 25.01 15:18; 01.02 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende punktide järgi ei ole too vaktsiin mitte emakakaelavähi ärahoidmiseks, vaid kõigest papilloomviiruse vastu.

muidugi papiloomviiruse vastu. midagi muud ei ole ju keegi kunagi kusagil väitnud? või no okei, perekoolis vist on esinetud avaldustega, et kuidas te oma lastele vähvastast vaktsiini ei tee…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.12 12:57; 06.12 09:44; 12.12 11:37; 27.01 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna endal on samamoodi tütar kasvamas, siis olen samuti natuke süvenenud selle HPV-vaktsiini temaatikasse ning erinevaid artikleid lugenud ja ausalt üteldes olen väga kindel selles, et mina oma last vaktsineerida ei lase. Tõenäosus, et minu last tabab HPV-vaktsiini mingi kõrvaltoime on oluliselt suurem, kui see, et ta tulevikus emakakaelavähki haigestuks. Panen lingi, et need, kes kahtlevad saaksid end natuke kurssi viia selle teemaga: https://www.zentrum-der-gesundheit.de/gardasil-hpv-ia.html
Selles lingis sisalduva artikli all on veel hulgaliselt linke (ka ingliskeelseid), kust leiate infot selle vaktsiini kohta.
Kallid lapsevanemad lugege ja tehke omad järeldused.
Ja soovitaks veel igal lapsevanemal õpetada oma lapsele normaalset seksuaalkäitumist. Noorte suguelu ei pea algama 13-aastaselt ja iga aasta ei pea vahetama seksuaalpartnerit. Julgustage lapsi kasutama kondoomi ja ärge häbenege/kartke lastele rääkida seksist, rasestumisest, suguhaigustest jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi seletaks – miks selline mürgel selle emakakaelavähiga? Nii palju on muid vähke ja haigusi. Emakakaelavähki saab kontrollis käies varakult avastada. Võiks propageerida kontrollis käimist ja selle asemel leiutada rinnavähi vaktsiini. Sellel jutul oleks mu jaoks jumet, aga praegu ei veena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.facebook.com/pealtnagija/posts/1509853499068309
Siin kommentaarides ka kasulikke linke postitatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.12 07:08; 02.12 13:21; 03.12 08:01; 06.12 07:42; 26.01 14:42; 26.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

rahutute jalgade sündroom lõi välja peale vaktsiini?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes räägib, et Eestis registreeritakse kõrvalnähte, siis see ei vasta tõele. Minu laps sai lausa kaks korda tüsistuse, autismi ja halvatuse. Mitte keegi ei registreerinud neid kõrvalnähtusid kusagil. Perearstil on terve toimik, aga tegelikult ei huvita ühtegi ravimifirmat tüsistused, need salatakse maha.
Kui Eestis oleks seadus, et arst loeb koos pereõega kõik tüsistused üles, pereõde tunnistab, et patsient saab aru, et ta võib surra, halvatuks või viljatuks jääda jne ja ravimifirma võtab kogu vastutuse nende kõrvaltoimete kohta, siis võib lasta kedagi süstida.
Teemast rääkides, siis minu arst ei soovitanud mitte mingil juhul seda vaktsiini teha, seetõttu mina seda ei teinudki.
Kes soovib teada, kuidas on kasvatada autistliku last ja kuidas meie tüsistused saime, siis sellest võin kirjutada lausa raamatu, kui ainult jaksaks. Ei soovi ühelegi inimesele elu, kus kogu elukvaliteet muutub ühe süstiga ja kogu pere peab seda koormat kandma. Ravimifirma võtavad aga miljardeid kasumeid, aga pered, kes nende ravimite tõttu kannatavad, on omapäi ja üksi oma muredega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 18:35; 07.02 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes räägib, et Eestis registreeritakse kõrvalnähte, siis see ei vasta tõele. Minu laps sai lausa kaks korda tüsistuse, teisel korral halvatuse, hetkel on autist. Mitte keegi ei registreerinud neid kõrvalnähtusid kusagil. Perearstil on terve toimik, aga tegelikult ei huvita ühtegi ravimifirmat tüsistused, need salatakse maha.
Kui Eestis oleks seadus, et arst loeb koos pereõega kõik tüsistused üles, pereõde tunnistab, et patsient saab aru, et ta võib surra, halvatuks või viljatuks jääda jne ja ravimifirma võtab kogu vastutuse nende kõrvaltoimete kohta, siis võib lasta kedagi süstida.
Teemast rääkides, siis minu arst ei soovitanud mitte mingil juhul seda vaktsiini teha, seetõttu mina seda ei teinudki.
Kes soovib teada, kuidas on kasvatada autistliku last ja kuidas meie tüsistused saime, siis sellest võin kirjutada lausa raamatu, kui ainult jaksaks. Ei soovi ühelegi inimesele elu, kus kogu elukvaliteet muutub ühe süstiga ja kogu pere peab seda koormat kandma. Ravimifirma võtavad aga miljardeid kasumeid, aga pered, kes nende ravimite tõttu kannatavad, on omapäi ja üksi oma muredega.

Kijelda palun täpsemalt, kuidas laps täselt pärast vaktsineerimist autistiks muutus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 18:45; 02.12 18:47; 03.12 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi seletaks – miks selline mürgel selle emakakaelavähiga? Nii palju on muid vähke ja haigusi. Emakakaelavähki saab kontrollis käies varakult avastada. Võiks propageerida kontrollis käimist ja selle asemel leiutada rinnavähi vaktsiini. Sellel jutul oleks mu jaoks jumet, aga praegu ei veena.

See on vähivorm, mille vastu on olemas vaktsiin. Enamike vormide jaoks pole. Samuti on tegu vähiga, mis tapab just noori naisi, muidu on vähk ikka pigem vanema ea haigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 18:45; 02.12 18:47; 03.12 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes räägib, et Eestis registreeritakse kõrvalnähte, siis see ei vasta tõele. Minu laps sai lausa kaks korda tüsistuse, teisel korral halvatuse, hetkel on autist. Mitte keegi ei registreerinud neid kõrvalnähtusid kusagil. Perearstil on terve toimik, aga tegelikult ei huvita ühtegi ravimifirmat tüsistused, need salatakse maha.
Kui Eestis oleks seadus, et arst loeb koos pereõega kõik tüsistused üles, pereõde tunnistab, et patsient saab aru, et ta võib surra, halvatuks või viljatuks jääda jne ja ravimifirma võtab kogu vastutuse nende kõrvaltoimete kohta, siis võib lasta kedagi süstida.
Teemast rääkides, siis minu arst ei soovitanud mitte mingil juhul seda vaktsiini teha, seetõttu mina seda ei teinudki.
Kes soovib teada, kuidas on kasvatada autistliku last ja kuidas meie tüsistused saime, siis sellest võin kirjutada lausa raamatu, kui ainult jaksaks. Ei soovi ühelegi inimesele elu, kus kogu elukvaliteet muutub ühe süstiga ja kogu pere peab seda koormat kandma. Ravimifirma võtavad aga miljardeid kasumeid, aga pered, kes nende ravimite tõttu kannatavad, on omapäi ja üksi oma muredega.

Kijelda palun täpsemalt, kuidas laps täselt pärast vaktsineerimist autistiks muutus.

Pole küll see kägu, kuid siin filmis on arvukalt emasid kirjeldamas, kuidas täpselt lapsest peale süsti autist sai: http://vimeo.com/237782752/7a4d36a10d

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.12 07:08; 02.12 13:21; 03.12 08:01; 06.12 07:42; 26.01 14:42; 26.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba teema pealkiri on vale ja kipub näitama vaktsineerimisvastaste taset. Vaktsiine tehakse farmaatsiatehases, inimesi vaktsineeritakse. See on 8. ja 9. klassi ainekavas, gümnaasiumist rääkimata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 18:45; 02.12 18:47; 03.12 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus HPV tüvesid on üsna ohutud (enamasti ainult esteetiline aspekt), seetõttu polegi olulune kõigi tüvede vastu vaktsineerida. Kaks tüve 16 ja 18 põhjustavad 70% emakakaelavähkidest, lausa 95% emakakaelavähkidest on seostatavad HPV infektsiooniga. HPV levib ka genitaalpiirkonna nahalt, seega kondoomi kasutamine ei aita nakatumist vältida.

Tõsi on muidugi see, et emakakaelavähki on võimalik PAP tesiga varakult avastada ja üsna efektiivselt ravida. Kuigi pidev emakakaela konisatsioon juba noorena võib muuta hiljem rasestumise või raseduse lõpuni kandmise probleemseks.

Kes te siin plaanite oma lapsi vaktsineerida vahetult enne nende suguelu algust, kas teie ise läksite oma vanematele ütlema, et te plaanite nüüd nii paari kuu pärast seksima hakata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasin teha umbes 10 aastat tagasi oma tütrele, siis maksis see korraliku raha. Kui ma õigesti mäletan, koosnes see vaktsiin sel ajal mitmest süstist (1 aastas). Kõrvalmõjusid ei olnud. Palju räägitud oletusest selle vaktsiini tagajärjel lastetuks jääda ei olnud tõepõhja all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstidel on kohustus sinna info saata, ei ole mingit valikut. Lisaks võib teha inimene ise teatise:
kui on kõrvaltoime siis tuleb teatada. http://www.ravimiamet.ee/ravimi-korvaltoime-teatis

tead, arstidel võib see ju kohustuslik olla, aga selline bürokraatia kipub neil sageli “ununema”. neil on igasuguseid teatisi vaja pidevalt teha ning kui aus olla, siis ma ei imesta, et suur osa neist jääbki tegemata, sest muidu ei jää neil ravimiseks enam aega üle.
kas sa tõesti arvad, et arst esitab teavituse iga kord, kui imiku ema helistab, et süstekoht on punane ja paistes ning titt viriseb? see ju ka vaktsiini kõrvaltoime, mida peaks teada andma.
tõenäoliselt pole sa ise selle süsteemiga kokku puutunud, et nii sinisilmselt usud, et tehakse kõike, mis sadades seadustes ette nähtud ????

Ma praegu ikka tõsiselt vihastasin. Selles häda ongi, et suhtumine meditsiinis on selline nagu sinul 🙁
Mina olen siis ka üks selline ema, kes helistas pärast vaktsineermist perearstile. Lapsel paistetas pärast viisikvaktsiini saamist terve käsi õlast käelabani üles. Tal oli pikkade varrukatega särk seljas ja käsi oli nii paistes, et läbi särgi oli näha see. Särgi ära saamiseks kaalusin lausa varruka katkilõikamist, aga tundus kehv ka kääre sinna särgi ja naha vahele toppida. Laps oli kõhn, pigem alakaalu piiril, teise käe varrukas lotendas. Viril laps ei olnud, täiesti rõõmus ja rõõsa.
Helistasin siis ka perearstile, näha ta meid ei tahtnud ja ilmselt ei teinud ka raportit, sest jälle üks hüsteerik ema helistas, et süstekoht punane. Vähemalt ei eitanud, et reaktsioon on vaktsiinist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma tütardele ei lasknud teha. Mitmes riigis on see vaktsiin keelatud, see räägib juba iseenda eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõme lugeda, kuidas mõned jäävad toetuma heale seksuaalkasvatusele. Tüdruk võib ju olla vägagi hoolikas. Isegi leida endale kena ja hoolsa noormehe, kes on varem ainult ühe neiuga seksinud. Ja see üks neiu on ka võibolla enne noormeest ühega seksinud, ja nii võib olla pikk ahel, kuni lõpuks tuleb ikka keegi, kes kandis HPV-d ja nakatas kõiki neid toredaid, ainult 1-2 partneriga inimesi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiste vaktsineerimine annaks parema tulemuse, sest nemad on seksuaalsuhetes suurema riskikäitumisega.

Tüdrukut ei vaktsineeriks mitte mingil juhul enne kui korrapärane menses on juba paar aastat olnud. Üks kõrvalmõjudest on näiteks menopaus ja ei tahaks teha 12 aastasele tütarlapsele seda, et kui vaktsiini kõrvalmõjuna menses ei algagi, ütlevad arstid, et ju tal ongi siis selline organism.

Seetõttu tahetaksegi vaktineerida 6 aastat kestva kaitsega vaktsiiniga nii noori, et siis enamust menstruatsiooni mõjutavaid kõrvalmõjusid ei saa tuvastada ja siis kui inimene on 20 enam vaktsiini kaitset pole. Vastik mõelda, millise eetika puudega inimesed meil meditsiini teemal otsuseid teevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna jälle lugesin kusagilt uudistest nupukest, kus keegi naistearst kinnitas suure suuga, et see vaktsiin on põhjalikult uuritud ja jookske aga kõik vaktsineerima. Mida ****, see vaktsiin tuli turule alles 2014a. lõpul, MIDA siin põhjalikult uuritud saab olla?? Tagajärgi ja järelmõjusid ei tea keegi selle lühikese aja peale.
Selline väljaütlemine ühe naistearsti poolt näitabki, KUI lolliks inimesi peetakse. Ja õigusega, paraku … enamus usubki kõike, mida neile räägitakse, valge kittel = jumalasõna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.12 07:08; 02.12 13:21; 03.12 08:01; 06.12 07:42; 26.01 14:42; 26.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ****, see vaktsiin tuli turule alles 2014a. lõpul,

see nüüd küll tõsi ei ole. pigem ikka u 10 a tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.12 12:57; 06.12 09:44; 12.12 11:37; 27.01 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei lase kohe kindlasti oma tütart Gardasiliga vaktsineerida! Pärast infolehe lugemist, internetist lisainfo otsimist ja muuhulgas teada saamist, et osades riikides on riiklikul tasandil loobutud seda vaktsiini soovitamast, peaksin olema peast põrunud, et oma tütart vabatahtlikult katsejäneseks pakuksin!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gardasil 9-le anti Euroopa Liidus turustamisluba 26. märtsil 2015 (European Medicines Agency).
Samas dokumendis on kirjas, et vaktsiini üks väga sagedasi kõrvaltoimeid on peavalu. Kuigi ma olen otsinud, ei ole ma leidnud teksti, milles oleks öeldud, milline Gardasil 9 koostisosa tekitab peavalu, miks see tekib ja kui kaua vaktsiinijärgne peavalu võib kesta. Miks ma peaksin lubama oma lapsele süstida vaktsiini, mis paneb ta pea valutama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 12:01; 12.12 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gardasil 9-le anti Euroopa Liidus turustamisluba 26. märtsil 2015 (European Medicines Agency).

aa, ma sain aru, et jutt on üldiselt hpv vaktsiinist, mitte konkreetsest tootest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.12 12:57; 06.12 09:44; 12.12 11:37; 27.01 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas poleks mõttekam enne teha uuring, kas lapsel üldse on geneetilist soodumust emakakaelavähile?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
<a Siin on palun Eesti patsinetide ja arstide poole raporteeritud vaktsiinide kõrvalmõjud, päris ametlik statistika:…

Kõrvaltoimetest ei anta sinna teada ja see omakorda tingib olukorra, kus kvaliteedikontroll ei saagi probleemidest teada saada.

Esiteks ei taha ülekoormatud arst kuuldagi et jälle ühel vaktsiinijärgsed mured.
Ei olnud küll HPV vaktsiin: Ma ei pääsenud isegi arstile – “ajad täis”; käisin 3x ilma aega panemata kohal, ühtegi visiiti ei registreeritud.
Nõuandetelefon viskas üldse toru hargile. Kohaliku haigla arst laiutas käis.
Pika saaga jägi pääsesime Tallinnas haiglasse, kui otse pöördusime. Edasi olime korduvalt haiglas sees sama asjaga, aidata ei osatud, vaid jälgiti.
Perearst ei kirjutanud probleeme isegi lapse kaardile, kuigi ravisime mitu aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )


Esileht Koolilaps Kes on lasknud oma tütrele teha emakakaelavähivastase vaktsiini?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.