Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on lavaka sisseastumiseksamil käinud?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kes on lavaka sisseastumiseksamil käinud?

Postitas:
Kägu

Palun jagage kogemusi, kas oli hullem/raskem/kergem kui arvasite? Mida tegema pidite? Kas enamus on otse keskkooli pingist? Ma nimelt tahtsin minna pärast keska lõppu proovima, aga valisin hoopis \”asjalikuma\” ala, lõin põnnama. Nüüd olen 29 ja ikka kripeldab,et tookord ei läinud. Selgeks on saanud ka see, et too \”asjalik\” ala mind üldse ei huvita, toob raha sisse,aga on igav ja kuiv minu jaoks. Jah, hea ja kindel,aga tegelikult ma tunnen,et ma ei taha seda tööd üldse teha. Mõlgutan siin mõtteid, et läheks äkki proovima? Või ikka juba liiga vana..?
P.S. – ei arvagi,et kindlasti sisse saan,aga no kui ei proovi,siis ei teagi .

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kes on lavaka sisseastumiseksamil käinud?

Kunagi vähemalt oli neil vanusepiirang 21, näitleja erialale. Lavastajaks võib õppida minu teda ükskõik mis vanuses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen käinud. Väga jõle oli. Teadsin ette, aga ikka oli õudne. Sinu vanusega võid minna dramaturgi või lavastaja erialale, näitlejaks nii vanu ei võeta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

olen käinud ja esimesest voorust ka edasi pääsenud.

aga arvan, et seda puhtalt hea proosa- ja luulevaliku ning loomulikkusega. teises voorus tuli juba etüüde esitada ja seal polnud mul ikka midagi teha.

alles 30-selt läksin õppima seda, mis oli tegelikult peale keskat mu esimene valik. noorena häbenesin seda ja olin suuresti humanitaarsetest sõprdest mõjutatud.

nüüd töötan juba aastaid viimati õpitud erialal ja olen rahul, elu lõpuni jätkub seda tööd kui just ise ära ei tüdine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kunagi vähemalt oli neil vanusepiirang 21, näitleja erialale. Lavastajaks võib õppida minu teda ükskõik mis vanuses.[/tsitaat]Minu teada ei tohi ülikooli vastuvõtmisel vanuse alusel diskrimineerida.

Vaatasin ka nende kodulehelt vastuvõtutingimusi, kuskil pole vanusepiirangut. Olekski ülimalt absurdne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Minu teada ei tohi ülikooli vastuvõtmisel vanuse alusel diskrimineerida.

Vaatasin ka nende kodulehelt vastuvõtutingimusi, kuskil pole vanusepiirangut. Olekski ülimalt absurdne.[/tsitaat]Kursuse juhendaja teeb oma valiku ja vanemad jäävad lihtsalt konkursiga välja, ei pääse edasi ja kõik. Ega seal keegi ju ei põhjenda, miks 50 inimest edasi saab ja 150 ei saa. Ja mõtle loogiliselt: kool on 4 aastat. Kui inimene 29-aastaselt sinna läheb ja 33-aastaselt lõpetab, siis mis rolle mängib selline algaja poolkeskealine naine? Niigi on naistele nii vähe häid rolle kirjutatud ja vanuse tõttu langevad neistki vähestest pooled ära. Juliat ju selles vanuses ei mängi enam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kursuse juhendaja teeb oma valiku ja vanemad jäävad lihtsalt konkursiga välja, ei pääse edasi ja kõik. Ega seal keegi ju ei põhjenda, miks 50 inimest edasi saab ja 150 ei saa. Ja mõtle loogiliselt: kool on 4 aastat. Kui inimene 29-aastaselt sinna läheb ja 33-aastaselt lõpetab, siis mis rolle mängib selline algaja poolkeskealine naine? Niigi on naistele nii vähe häid rolle kirjutatud ja vanuse tõttu langevad neistki vähestest pooled ära. Juliat ju selles vanuses ei mängi enam. [/tsitaat]Kas Sinu ettekujutus rollivalikust piirdub üksnes Juliaga? Sorri, aga 33 on ikka väga noor naine alles, tal on terve elu ja karjäär ees ning rollivalik väga suur. Isegi Julia roll ei ole sobiva välimuse korral sugugi välistatud. Kui vana Sa ise oled ja kas juhtumisi mõnd 30+ vanuses inimest tunned ka?

Ise astusin arstiteadukonda vanuses 30+. Õpingutele kulus 10 aastat, residentuuri lõpuks olin vanuses 40+. Ei tulnud keegi virisema, et ma liiga vana oleksin, ja karjääri tegemisekski jääb aega küllalt. 🙂

Elisabet Tamm oli minu teada lavakunstikooli astudes 22-aastane. Ka muidugi väga noor, aga olgu mainitud siin sellele 21 aasta vanusepiiri väljamõeldisele vastukaaluks. Olen päris kindel, et vastuvõtukomisjonil on küllalt mõistust, et mitte praakida välja silmanähtavalt andekat 30-aastast. Need vanusepiirid leiutas Perekool siin ja praegu. 😉

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kursuse juhendaja teeb oma valiku ja vanemad jäävad lihtsalt konkursiga välja, ei pääse edasi ja kõik. Ega seal keegi ju ei põhjenda, miks 50 inimest edasi saab ja 150 ei saa. Ja mõtle loogiliselt: kool on 4 aastat. Kui inimene 29-aastaselt sinna läheb ja 33-aastaselt lõpetab, siis mis rolle mängib selline algaja poolkeskealine naine? Niigi on naistele nii vähe häid rolle kirjutatud ja vanuse tõttu langevad neistki vähestest pooled ära. Juliat ju selles vanuses ei mängi enam. [/tsitaat]

Eks ta nii ole jah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ago Endrik Kerge oli minu mäletamist mööda üle 30 kui lavakasse astus.

Please wait...
Postitas:
agneriin

Mina olen ka kunagi seal käinud ja päris ammu, kohe peale keskkooli lõpetamist. Aga eelvoorust ma edasi ei saanud ja sellega minu lavaka karjäär lõppeski.
Katsed ei olnud rasked, pidi olema selgeks õpitud paar proosapala või luuletust, mida siis pidi seal esitama. Alguses tuli niisama ette lugeda, aga siis anti sulle mingi tegelaskuju, keda sa pidid kehastama ja samal ajal seda luuletust või proosapala lugema. Mäletan, et mulle anti selline ülesanne, et pidin mängima köietantsijat tsirkuses ja siis samal ajal seda proosapala esitama. Aga ju siis minu esitus ikka ei sobinud neile, sest edasi ma ei saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen käinud, sissegi saanud, aga siiski loobusin. Proovima ära mine, kui pakub huvi, siis valmistu ja tee ära. Usu, see paistab väga hästi välja, kes lihtsalt proovima on tulnud. Küll on ainult 2 lasteluuletust, küll ei pea viisi, küll ei oska tantsida jne.
Kui sa seal oled, siis oledki nagu laval- pro¸ektorid ja publik ja puha. Etüüde teed nii üksi, kaksi kui hulgakesi. Sa pead ennast näitama- laulma, luuletama jne. See peab tulema koheselt ja pingutamata.
Kui see sul välja tuleb, hääl ei värise, naudid esinemisi, siis pole raske.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes teil seal vastuvõtukomisjonis olnud on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ago Endrik Kerge oli minu mäletamist mööda üle 30 kui lavakasse astus.[/tsitaat]

lavastajaks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kursuse juhendaja teeb oma valiku ja vanemad jäävad lihtsalt konkursiga välja, ei pääse edasi ja kõik. Ega seal keegi ju ei põhjenda, miks 50 inimest edasi saab ja 150 ei saa. Ja mõtle loogiliselt: kool on 4 aastat. Kui inimene 29-aastaselt sinna läheb ja 33-aastaselt lõpetab, siis mis rolle mängib selline algaja poolkeskealine naine? Niigi on naistele nii vähe häid rolle kirjutatud ja vanuse tõttu langevad neistki vähestest pooled ära. Juliat ju selles vanuses ei mängi enam. [/tsitaat]

Oi, Juliat võib 33-aastane vabalt mängida, aga enamasti antakse suuri rolle juba silma paistnud näitlejale.
Aga ega nad sellist 30-aastast näitleja erialale eriti vastu küll võtta ei taha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu tädipoeg käis, sai sisse ka. Mõjus oma erilisusega ilmselt. Mängima pidi minu mälu järele vihmaussi, telefoniputkat, etüüdidest juttu ei olnud, aa hüljest.
aga ta käis KOmissarovi lennus, nüüd on ammu uued ajad ilmselt
aga seda usun küll, et 29se naisena pead olema PEA jagu üle noortest hakatistest,
samas ma usun, et Sul see võimalus on olemas, sest kui siiani põed, et ei katsetanud.. ja elukogemust on juures, see on ainult plussiks. hea, kui välimus oleks tütarlapselik :))

Please wait...
Postitas:
Kägu

eelmine kägu lisab, et tädipoeg oli üle 20-ne, kui sisse astus, enne õppis mujal

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen käinud 4 aastat tagasi (või oli 5…?) ja võeti vastu ka, aga ma otsustasin siiski ühe teise kooli ja eriala kasuks. Ei kahetse, ausalt öeldes.

No mis seal on, arvestama peab seda, et seal mängitakse ikka täie rauaga lolli ja komisjon elab ennast täiega noorte/kandidaatite peal välja. Minu käest ei küsitud näiteks mitte midagi klassikalise teatriteoorua või retoorika kohta, küll aga paluti mängida kirjaklambrit, suguhaigust ja lugeda Koidulat. Koidulast veel sain aru, et noh, etlemine ja kirjanduse tundmine… Laulsin meil aiaäärne tänaval. Mul õnneks hea kõrge puhas hääl 😉 Aga… Sellised vastikud irevil näod sinna juurde: noh, noh, mis sa NÜÜD teed, ah? Pead end kõvaks näitlejaks, jah? Loodad peaosi saada, jah? Höhöhöö! Mängi kirjaklambrit, tola! Sõbrannal paluti näidelda hapukurgi rolli. Mina lahendasin need \”näitle mingit asja\” sel viisil, et hakkasin monoloogi pidama. No et näitle kirjaklambrit: ma esinesin monoloogiga, et mida võib kirjaklamber mõelda-tunda, ise hoidsin klambrit peos. Umbes sajatasin, et sekretär haiseb kuse järele ja arvutamistes on alati vead ja siis visatakse sind ära ja kodutu puhastab sinu otsaga kõrva 😉 Ju siis sobis. Sõbranna ütles, et mängis hapukurki nii, et heitis maha ja tõmbus kõverasse – tema ei saanud edasi…

Üldiselt jäi väääga halb ja ebameeldiv mulje kogu üritusest, seepärast läksingi mujale. Võibolla ma olen liiga tundlik (ja sel juhul on tõesti väga hea, et ma lavale ei roninud).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin katsetel samal aastal kui sisse astusid nt Mait Malmsten, Ago Anderson, Helena Merzin jt.
Mäletan, et pidin tantsima valssi nagu roos, siis nagu kaktus, grupietüüdist mäletan vaid ähmast kildu- mängisin papagoid, teemat ei mäleta. Komisjonis oli Laine Mägi ja kursuse juhendaja Ingo Normet, rohkem jällegi ei meenu. Oh mis sitt mälu:(
Teisest voorust edasi ei pääsenud ja hea ongi, ei usu, et oleksin seal kaua vastu pidanud. Sõber sai sisse ja tean, et seal on raske. Ma sellise kooli jaoks liiga laisk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Proovida tasub igal juhul.

Surivoodil ei mõtle ju, et ohh kui hea, et ma ei läinud omale tookord marki tegema sinna katsetele. Pigem ikka mõtled, et super, et sai mindud ja nii oma lemmik-alale satutud. Või, et tubli, et ikka läksin ja vähemalt proovisin.

Ise käisin sõbraga kaasas, esimeses voorus pidi olema ette valmistatud üks proosapala ja üks luuletus (või mitu?). Väga omapäraseid inimesi oli seal ukse taga ootamas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

papagoi ja mammagoi 🙂
aga eks nads vist jah testi, kas su närvid peavad vastu, kas oled loov, kiire reaktsiooniga( kirjaklambri lugu oli hea)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]papagoi ja mammagoi 🙂
[/tsitaat]
Tänan:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Kas Sinu ettekujutus rollivalikust piirdub üksnes Juliaga? [/tsitaat]
Ei piirdu, ma töötan teatris sellest ajast peale, kui aastaid tagasi lavakasse sisse ei saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käidud ja sissegi saadud. Hapukurgi ja trükimasinajutte olin piisavalt kuulnud, minu jaoks need hirmujuttudeks jäidki. Ette olin korralikult valmistunud, mütsiga lööma ei läinud. Sissesaanud kuulutati välja südaöö ümber, siis oli küll käsna tunne.
Raskeks läks õpingute ajal. No ei olnud mul sellist loovust kui kursusekaaslastel. Vaadates nende tänast seisu võin kursusejuhendajaga nõustuda, et varajane kõrvetadasaamine on parem kui liiga hilja. Töötu näitleja on ikka väga hull asi.
Teemaalgataja, mõtle veelkord läbi, ehk saad ikka ilma lavakasse minemata hakkama. Kui ei saa, siis mine proovi. Aga proovi ala eripäraga eelnevalt tutvuda ja seda mitte läbi perekooli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lavastajaks[/tsitaat] minu arust tol ajal veel eraldi lavastajaid õppima ei võetud. lavastajaid hakati eraldi võtma kuskil 90ndatel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
minu arust tol ajal veel eraldi lavastajaid õppima ei võetud. lavastajaid hakati eraldi võtma kuskil 90ndatel.[/tsitaat]Nende lennus võeti ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pedajas, Kerge ja Karusoo õppisid kõik lavastajateks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka omal ajal käinud ja tegin kõik voorud ära ning viimasena kukkusin välja. Siis olin küll väga kurb, aga nüüd olen õnnelik. Jumal tänatud, et vastu ei võetud, ma oleks kehv keskmine näitlejanna kusagil väikelinnas ning paneksin muudkui tina:) sest ei ole oma elus saavutanud seda, mida ette kujutasin. Praegu olen aga vägagi rahulolev oma eluga. Esimene voor oli kõige lihtsam, valmistasid paar luuletust ette, lugesid neid ning siis pidin midagi laulma, ei mäleta enam isegi, mida laulsin. Edasi olid juba etüüdid, kodune ettevalmistamine vastavalt teemale. Lava peal anti erinevaid ülesandeid ja pidi neid lahendama. Ka pidi mingi tantsu õppima ja siis seda üksi esitama ja siis mingis teises võtmes esitama. Rütmikat lasti teha, plaks siia ja sinna, edasi jalad ja nipsud jne:)) ühesõnaga tänapäeval peab ikka viisi ka pidama ja laulma hästi. Seltskonnast pead millegagi silma jääma, eristuma, kui oled üks paljudest ja ei eristu, pole lootustki sisse saada. No ja muidugi see lavaline sarm, mida ise hinnata suht keeruline, neid oli ikka küllaga, kel puudus adekvaatne enesehinnang. Ja eelpool keegi kirjutas, et no nad seal ju kõik kohal ja vaatavad, kommenteerivad omavahel, arutavad ja eks see lellepojapoliitika on seal ka ikka omal kohal. Kui sa oled ikka näitjejate suguvõsast, no saad sisse ikka küll kergemini. Aga see oli 20 aastat tagasi, nüüd on ajad kindlasti muutunud. Kuigi olen kuulnud, et Lavakas on jäänud väga kinni oma stampidesse ja ei ole piisavas tempos edasi arenenud muu maailmaga. Kuid võibolla see hoopis hea? Proovi muidugi, sest kui ei proovi, jääb kripeldama. Edu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

aitäh teile.
minu jaoks perekooli ajaloo üks kõige huvitavamaid teemasid.

Please wait...
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on lavaka sisseastumiseksamil käinud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.