Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on need müütilised “sallijad”?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )

Teema: Kes on need müütilised “sallijad”?

Postitas:
Kägu

Paljudest teemadest käib läbi väljend “sallijad”, kuid iga kord jääb arusaamatuks, et kelle või millega on tegemist. Kas keegi oskaks selgitada ja tuua konkreetseid näiteid ning nimetada sallijate nimesid.

“Sallijate” vastandiks peaks olema “mittesallijad”. Palun tooge näiteid ka mittesallimisest ning nimetage mõni tuntud mittesallija.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sallija on halvustav väljend kahepalgelise inimese kohta, kes püüab näidata end igati tolerantsena, kuid tegelikult kumab nii tema jutust kui käitumisest viha kõigi vastu, kelle arvamus tema omaga ei ühti. Selline passiiv-agressiivse häirega tüüp.

Mittesallija on kibestunud ja elus pettunud vihane tüüp. Tema eelis sallija ees on see, et ta vähemalt ei eita, et on vihane.

Mõlemad tuleks viharavile saata. Ülalkirjeldatud sallija paneb mulle nüüd miinuse, sest ta ei saa kuidagi sallida, et keegi tema sallivuses kahtleb.

+21
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Sallijad” on need, kes karjuvad, et kõik on kohustatud sallima nende sallimatust.

+21
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja mina ei saa aru, kes on need tühisüdamed, ka minu kohta on nii kirjutatud.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sallija on halvustav väljend kahepalgelise inimese kohta, kes püüab näidata end igati tolerantsena, kuid tegelikult kumab nii tema jutust kui käitumisest viha kõigi vastu, kelle arvamus tema omaga ei ühti. Selline passiiv-agressiivse häirega tüüp. Mittesallija on kibestunud ja elus pettunud vihane tüüp. Tema eelis sallija ees on see, et ta vähemalt ei eita, et on vihane.

Aitäh selgituste eest! Kas saaks näiteid konkreetsetest isikutest? Võiks nimetada neid, kes on avalikult tuntud, siis ei teki pahandusi. Näited aitavad kõige paremini mõista sisu.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Sallijad” on enamasti taustata ja tulevikuta inimesed nagu see olend, kes Laseri saates pungissilmi tatti pritsis.

+10
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
talent

Sallijad on need, kes panevad sallid kaela/kannavad salli, mittesallijad käivad palja kõriga.
Konkreetseid isikuid võib Kroonikast või AK tänavaintervjuudest vaadata.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Sallijad” on enamasti taustata ja tulevikuta inimesed nagu see olend, kes Laseri saates pungissilmi tatti pritsis.

Ja võtame vastukaaluks näiteks mõne mittesallija – üle keskealise madalalt haritud vihakontrollihäirega seatapja tõrvikurongkäigult näiteks. Tõsine taust ja tulevik tal! Milline mees, paneb naise paika ja reporteri ka, eks.

+17
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja võtame vastukaaluks näiteks mõne mittesallija – üle keskealise madalalt haritud vihakontrollihäirega seatapja tõrvikurongkäigult näiteks. Tõsine taust ja tulevik tal! Milline mees, paneb naise paika ja reporteri ka, eks.

Esimesena teemasse vastanud kägu tegi nende vahe ju selgeks.

Tema eelis sallija ees on see, et ta vähemalt ei eita, et on vihane.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti? Tühisüdame nimetus tuli neist valgetest südamekontuuridest, mida sallijad üksvahe massiliselt oma fb profiilile kleepisid.
Ei ole ju raske aru saada?

+17
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimesena teemasse vastanud kägu tegi nende vahe ju selgeks.

Tema eelis sallija ees on see, et ta vähemalt ei eita, et on vihane.

<p style=”text-align: left;”>

Iga inimene reageerib teatud asjade peale teatud taval. Vahe on selles, kas olla vihane kogu aeg valimatult või mitte ja samuti ka see, kuidas oma viha kontrollida ehk kas omada emotsionaalset intelligentsi või mitte 🙂</p>

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas siis tõesti ühtegi nime ei leidu? Hakka või uskuma, et tegemist on väljamõeldisega…

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sallida ei saa valimatult kõike, see “sallija” on konservatiivide halvustav silt, nagu ka “tühisüda”.

Näiteks nimetatakse sallijaks seda, kes ei ole samasooliste abielu vastu, samas tümitatakse sedasama inimest selle eest, miks ta siis pedofiile ei salli, et kui homoseksuaalsus on tema silmis okei, siis võiks ju kõike muud ka sallida.

See on selline tüüpiline kiuslik käitumine, lolli mängimine, enda upitamine, kitsarinnalisus.

+11
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti? Tühisüdame nimetus tuli neist valgetest südamekontuuridest, mida sallijad üksvahe massiliselt oma fb profiilile kleepisid.

Ei ole ju raske aru saada?

Tänan selgituse eest, aga mul ei olegi FB

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sallida ei saa valimatult kõike, see “sallija” on konservatiivide halvustav silt, nagu ka “tühisüda”.

Näiteks nimetatakse sallijaks seda, kes ei ole samasooliste abielu vastu, samas tümitatakse sedasama inimest selle eest, miks ta siis pedofiile ei salli, et kui homoseksuaalsus on tema silmis okei, siis võiks ju kõike muud ka sallida.

See on selline tüüpiline kiuslik käitumine, lolli mängimine, enda upitamine, kitsarinnalisus.

Ja see on tüüpiline salliv sildistamine. Aitäh illustreerimast.

+8
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen sallija, tunnistan seda. Samas minu sallimises pole midagi simakirjalikku. Ma arvan, et mittesallijad on valesti aru saanud, keda me sallime. Nimelt pole sallijad kunagi öelnud, et nad sallivad kõiki: mõrtsukaid, röövleid, lapsepilastajaid, koolikiusajaid ja nõiapõletajaid me ei salli. Me sallime neid, kelle soovid ja tegevus teistele halba ei põhjusta. Ja selleks, et kedagi mitte sallida, peab see halva põhjustamine olema adekvaatsete meetoditega tõestatud, mitte mingi tundepõhine pime süüdistamine. Näiteks ei ole keegi mulle suutnud ära tõestada, et homode soov abielus olla kellelegi liiga teeks. Ükski stastistika ei näita, et homoperedes kasvanud lapsed keskmiselt õnnetumad oleks kui heteroperedes kasvanud lapsed. Seega puudub mul igasugune põhjus olla homoabielude vastu. Kohe kui mingi adekvaatne (mitte facebookis levitatav nutulugu) andmestik minuni jõuab, mis näitab, et homoperes kasvamine on keskmiselt halvem kui heteroperes kasvamine, olen nõus oma arvamust homoperede adopteerimisvõimaluste osas muutma.

+12
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sallija on see,kes kuulutab,et kõik on võrdsed, sõnavabadus, usuvabadus, poliitiline vabadus, sissesõidu vabadus jne. Ja siis kui keegi mõtleb teisiti kui tema, karjub :” Ekretiin, vale erakonna toetaja jne”.

+18
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen sallija, tunnistan seda. Samas minu sallimises pole midagi simakirjalikku. Ma arvan, et mittesallijad on valesti aru saanud, keda me sallime. Nimelt pole sallijad kunagi öelnud, et nad sallivad kõiki: mõrtsukaid, röövleid, lapsepilastajaid, koolikiusajaid ja nõiapõletajaid me ei salli. Me sallime neid, kelle soovid ja tegevus teistele halba ei põhjusta. Ja selleks, et kedagi mitte sallida, peab see halva põhjustamine olema adekvaatsete meetoditega tõestatud, mitte mingi tundepõhine pime süüdistamine. Näiteks ei ole keegi mulle suutnud ära tõestada, et homode soov abielus olla kellelegi liiga teeks. Ükski stastistika ei näita, et homoperedes kasvanud lapsed keskmiselt õnnetumad oleks kui heteroperedes kasvanud lapsed. Seega puudub mul igasugune põhjus olla homoabielude vastu. Kohe kui mingi adekvaatne (mitte facebookis levitatav nutulugu) andmestik minuni jõuab, mis näitab, et homoperes kasvamine on keskmiselt halvem kui heteroperes kasvamine, olen nõus oma arvamust homoperede adopteerimisvõimaluste osas muutma.

Saan ma õieti aru, et sa oled sallija kes sallib homoabielu aga ei salli neid kes ei salli homoabielu…..
Et siis sallid neid kes sinu ideoloogiaga sama sammu astub….

+15
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saan ma õieti aru, et sa oled sallija kes sallib homoabielu aga ei salli neid kes ei salli homoabielu…..

Et siis sallid neid kes sinu ideoloogiaga sama sammu astub….

Sallin neid, kes teistele liiga ei tee. Ideoloogia mind ei huvita, usu mida sa soovid, ela kuidas sa soovid aga sellest hetkest kui sinu tegevus teisi ilma adekvaatse põhjuseta hüvidest ja võimalustest ilma jätab, sellest hetkest ma sind ei salli. Seega minu sallimisel ei ole mingit pistmist ideoloogia kui sellisega. Ma ei usu, et diskrimineerimist saab ideoloogiaks nimetada. Näiteks konservatiivide ideoloogias ei ole üldse kõik ideed mulle tingimat vastuvõetamatud.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et sallijaid ei ole tegelikult olemas või kui mõni üksik selline leidub, on ta tõsiselt poolearuline või siis mingi usuhull. Sallija on inimene, kes nõustub kõigega ja ise veel naeratab sealjuures. No nagu Piiblis öeldud, et keerab teise põse ette. Majandusmigrandid tassitakse riiki – anname neile tasuta kõik, mida soovivad ja aktsepteerime nende kombeid. Lapsevägistajad ja muud kurjategijad – jumal armastab kõiki. Jne, jne. Täie aruga inimene selline pole.

Tavaliselt need sallijad on enda üle maru uhked, tegelikult aga suudavad nad sallida ikkagi vaid osasid asju – selliseid, mis nende väärtusi ei sega. Kui aga segab, muutub sallija üsna ruttu mittesallijaks ja see ongi normaalne. Paha lugu on see, et need sallijad jõuavad enne asjadest aru saamist palju pahandust teha, eriti kui nad rumalad on ja teatud sallimiste tagajärgi ei suuda näha.

Homoabielud pole siinkohal hea näide, sest see ei ohusta kedagi. Näiteks võõra rahva sissetassimine ohustab aga tervet rahvusriiki, meie iseseisvust, keelt, julgeolekut ja sedagi vähest majanduslikku kindlust, mis meil on. Neid omast arust sallijad selles teemas on piisavalt. Ma nimesid ei hakkaks välja tooma, pärast kaevatakse kohtusse, aga arvan, et teatud nimed tulevad kõigil pähe. Mina ise ei salli paljusid asju, eriti ebaõiglust. Ilmselt olen mittesallija.

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Konservatiivid nimetavad liberaliste sallijateks. Neil on millegipärast tekkinud mulje, et liberalist peab absoluutselt kõike sallima, muidu ei saa ta end liberalistiks nimetada. Samas ei ole konservatiiv ise kõigis asjades konservatiivne. Näiteks võib konservtiiv olla liberaalne ning abielu lahutada ja uuesti abielluda või saada lapsi väljaspool abielu, aga nimetada ennast tõeliseks konservatiiviks. Aga nad pole sellest aru saanud, et liberalism ja liberaalsus ei ole päris sünonüümid. Konservatiiv ei saaks täna ilma liberaalsuseta elada. Tõeliseks konservatiiviks võiks pidada amišeid, aga ma ei näe ühtki Eesti konservatiivi amiši kombel elamas.

+8
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tühi süda profiilipildil on halva inimese märk. Mõtlen seda täiesti tõsiselt. Paljud neist on isegi sellest aru saanud ja südameid on vähemaks jäänud.

+8
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tühi süda profiilipildil on halva inimese märk. Mõtlen seda täiesti tõsiselt. Paljud neist on isegi sellest aru saanud ja südameid on vähemaks jäänud.

Mitte midagi ei saa aru, mis süda profiilipildil? Minu tuttavatest pole kellelgi mingit südant profiilipildil. Kas see on mingi levinud asi?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sallijaid ei huvita rahvusriik. Neid ei huvita, et sisseränne kasvab tohutu kiirusega ja see on oht riigi kultuurile, keelele, haridusele. Hoolimata sellest, et meil on juba mõnedes piirkondades ajaloo tõttu eestlasi vähem.

Neid ei huvita ka tubli ja korralik perekond. Pigem räägivad, kuidas tavaperekonnas on perevägivald. Ongi paraku perevägivalda, aga ei saa seda seostada pidevalt traditsioonilise perekonnaga. Perevägivalda esineb ka samasooliste kooselude puhul. Hetkel ei meenu, aga USA-s on üks osariik, kus samasooliste abielud lubatud ja seal ikka perevägivald olemas. Sallijate jaoks ongi kõik vikerkaare inimesed ideaalsed ja teised ekslijud. Ometi on ka vikerkaare inimeste hulgas vägivaldseid ja agressiivseid ning kiuslikke inimesi, neid lihtsalt on ühiskonnas vähem ja ei paista silma. Kasvõi feministid, kes kiuslikud ja kohati hirmuäratavad.

Ei salli sallijad konservatiivset maailmavaadet, usklikke. Kasvõi nüüd, kui jumalateenistused ära keelati, aga kaubanduskeskused avatuks jäeti.

Vihakõbe seadus mujal Euroopas ka näidanud, et see toob kaasa ideoloogilise kiusamise, kui mõtled teisiti.

Samuti on neil empaatia mustanahaliste orjade suhtes, aga unustavad, kuidas eestlased olid orjarahvas ja meie endi esivanemaid kiusati.

Öelda väga halvasti konservatiivse maailmavaatega inimeste kohta ja nende laste kohta. Kui sa oled sallija, siis peaksidki kõiki ideoloogiaid tolereerima, aga ei tolereerita, vaid ütlevad väga rumalasti ja halvasti ning silmnähtavalt vihkamise ja kurjusega.

+11
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen ilmselt sallija, sallin täitsa otse ning nii väliselt kui ka sisemiselt geisid, legaalset võõrtööjõudu, teisi rahvaid minu kõrval.
Ei salli aga kopika eest rassismi, emakeele väänajaid, jõhkardeid, vägivaldseid ega üdini vihast kibestunud inimesi. Ka ei salli ma võõrkeelseid, kes on iseseisvas Eestis elanud 30+ aastat ja ikka veel pole Eesti keelt kesktasemelgi ära õppinud ega kavatsegi.

+7
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen liberaal. Sellega juba teenin sildid “sallija”, “tühisüda”, “liberast”, “tolerast”, “sotsreff”, “sotsreffide tallalakkuja” või lausa “palgaline sotsreffide tallalakkuja”; kindlasti “silmakirjalik”, kuigi tegelikkuses seda viimast ma nüüd küll ei ole.

Silt otsaette läratatud, teab opponent kohe, mida ma mõtlen, mida ma tunnen, millest ma hoolin ja millest ma ei hooli üldse mitte. Ja kohati on see pilt ikka paduvildakas, ebaõiglane, ja teeb ka haiget.

+8
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ilmselt sallija, sallin täitsa otse ning nii väliselt kui ka sisemiselt geisid, legaalset võõrtööjõudu, teisi rahvaid minu kõrval.

Ei salli aga kopika eest rassismi, emakeele väänajaid, jõhkardeid, vägivaldseid ega üdini vihast kibestunud inimesi. Ka ei salli ma võõrkeelseid, kes on iseseisvas Eestis elanud 30+ aastat ja ikka veel pole Eesti keelt kesktasemelgi ära õppinud ega kavatsegi.

Usun, et jõhkardeid, vägivaldseid ja vihast kibestunud inimesi ei salli enamik inimesi, hoolimata ideoloogiast. Samuti sallivad enamik inimesi geisid ja teisi rahvaid oma kõrval, kui nad on toredad inimesed. Lihtsalt neid ei idealiseerita ega ülistata, vaid suhtutaksegi kui normaalsetesse, tavalistesse inimestesse.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma olen liberaal. Sellega juba teenin sildid “sallija”, “tühisüda”, “liberast”, “tolerast”, “sotsreff”, “sotsreffide tallalakkuja” või lausa “palgaline sotsreffide tallalakkuja”; kindlasti “silmakirjalik”, kuigi tegelikkuses seda viimast ma nüüd küll ei ole.

Silt otsaette läratatud, teab opponent kohe, mida ma mõtlen, mida ma tunnen, millest ma hoolin ja millest ma ei hooli üldse mitte. Ja kohati on see pilt ikka paduvildakas, ebaõiglane, ja teeb ka haiget.

Ja vastupidi. Ma mõistan sind.
Sinu kaasmaalane, konservatiiv

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Usun, et jõhkardeid, vägivaldseid ja vihast kibestunud inimesi ei salli enamik inimesi, hoolimata ideoloogiast. Samuti sallivad enamik inimesi geisid ja teisi rahvaid oma kõrval, kui nad on toredad inimesed. Lihtsalt neid ei idealiseerita ega ülistata, vaid suhtutaksegi kui normaalsetesse, tavalistesse inimestesse.

Ma ei tea kedagi, kes geisid ÜLISTAKS. Või näiteks ukrainasi.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle isiklikult tundub, et need nn mittesallija ehk siis konservatiivid on tegelikus elus sallivamad kui nende vastased. Konservatiivile on nt tuttav ja omane selline mõiste nagu ligimesearmastus. Ole sa pisut totu või teise nahavärviga – ikkagi inimene. Kui kusagil tõeliselt hätta jääd või soomülkasse kukud, looda pigem konservatiivi kui liberaali peale. Sest konservatiiv tunnistab peale õiguste ka kohustusi.

+10
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 81 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on need müütilised “sallijad”?