Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on need müütilised “sallijad”?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )

Teema: Kes on need müütilised “sallijad”?

Postitas:
Kägu

Mulle isiklikult tundub, et need nn mittesallija ehk siis konservatiivid on tegelikus elus sallivamad kui nende vastased. Konservatiivile on nt tuttav ja omane selline mõiste nagu ligimesearmastus. Ole sa pisut totu või teise nahavärviga – ikkagi inimene. Kui kusagil tõeliselt hätta jääd või soomülkasse kukud, looda pigem konservatiivi kui liberaali peale. Sest konservatiiv tunnistab peale õiguste ka kohustusi.

Täpselt samuti arvan mina liberaalidest. Lihtsalt minu tuttavad on enamasti liberaalid, nad on väga südamlikud inimesed, kes tulevad alati appi. Samas konservatiivide hulgas leidub suure suuga rinnale tagujaid, kuidas nemad eesti rahvusluse päästavad ja ajatuid väärtuseid kaitsevad. Ometigi rassivad nende naised kahe inimese eest tööd teha, et mehel viinaraha ka jaguks ja kui on mõne eesti rahva tähtpäeva tutvustamine küla lastele, siis konservatiivid ei tule iial appi neid traditsioone hoidma kui traditsiooniks mitte pidada maja nurga taga õlle joomist.

Aga tegelikult ma saan aru, et meie külla on ilmselt sattunud eriliselt ebameeldivad konservatiivid ja tegelikult ei saa niimoodi oma tutvuskonna põhjal niimoodi üldse üldistada.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Silt otsaette läratatud, teab opponent kohe, mida ma mõtlen, mida ma tunnen, millest ma hoolin ja millest ma ei hooli üldse mitte. Ja kohati on see pilt ikka paduvildakas, ebaõiglane, ja teeb ka haiget.

Konservatiividega on ju samamoodi. Ainult et neile lajatatakse silte otsaette ka meedias, see on lausa heaks kiidetud ja soositud tegevus.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen märganud, et sallijatel on vähem lapsi kui konservatiividel. Seda arvamust toetab ka partei liikmete (ning ka valijaskonna liikmete) laste arv – enne viimaseid valimisi seda veidi uuriti ja skaala oli kuidagi nii – sotsid (0..1 last), ref, kesk, isamaa, ekre (3..4). Muidugi teab igaüks erandeid sellest reeglist. Aga reegel on see, et sallijaid huvitab vähe, milline maailm on 30 a pärast, küll aga see, et lähiajal mõnus ja roosa oleks.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen märganud, et sallijatel on vähem lapsi kui konservatiividel. Seda arvamust toetab ka partei liikmete (ning ka valijaskonna liikmete) laste arv – enne viimaseid valimisi seda veidi uuriti ja skaala oli kuidagi nii – sotsid (0..1 last), ref, kesk, isamaa, ekre (3..4). Muidugi teab igaüks erandeid sellest reeglist. Aga reegel on see, et sallijaid huvitab vähe, milline maailm on 30 a pärast, küll aga see, et lähiajal mõnus ja roosa oleks.

Liberaalsed Euroopa liidrid on pea kõik lastetud. Ja sellised määravad meie tulevikku – suured sallijad.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen märganud, et sallijatel on vähem lapsi kui konservatiividel.

Jällegi täiesti suvaliselt oma tutvuskonna põhjal tehtud järeldused. Minu töökaaslased on ka enamasti liberaalid. Keskmine laste arv on meil kolm, mis tähendab, et ühel on neli ja teisel viis last. Samas minu tuttavatel konservatiividel ühel on mehe eelmisest abielust kaks last, uuest abielust kaks last, ülejäänutel aga 1-2 last.

Selline suvaline valim ei ütle mitte midagi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun viidet selllele uuringule, sest mulle tundub uskumatu, et kõigil sotsidel on 0-1 last ja kõigil ülejäänutel on 3-4 last.

Mina mäletan põgusat ülevaadet ajalehes, kust selgus, et konservatiivide paljulapselisus tuleb sellest, et konservatiivsetel meestel on lapsed erinevate naistega.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei tea kedagi, kes geisid ÜLISTAKS.

Muidugi tead, aga sa ei tunnista seda.

Vaata kasvõi seda.
Samas, näiteks venelasi on meil sadu kordi rohkem, kui homosid, aga nad ei riputa oma Georgi linti või Föderatsiooni trikoloori sinna kuhugi kesklinna lehvima.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nö sallijad on need, kes sallivad asju, mis neile endale meeldivad ja mitte sallija sallib samuti asju, mis talle endale meeldib. Mõlemate mõtteviiside algpunkt on nende inimeste enda ego, kuid  mõlemile meeldivad lihtsalt erinevad asjad.  Mul on tuttavaid nii ühtede kui teiste seas. Keskmisest tolerantsemaid inimesi mul on samuti tutvusringkonnas, need on peamiselt millegipärast meessoost. Üks nendest on mu enda mees (ta teeb silmad ette ka kõikidele teistele sallijatele, kes peavad vajalikuks seda pidevalt kuulutada), ise olen pigem mittesallija.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sallijad tõmbavad iga tühise asja pärast sae käima(nt. mahlakad väljendid), mittesallija ei solvu, kergitab võibolla korraks kulmu ja läheb edasi. Toetun isiklikule kogemusele oma kollektiivis.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui Hoolija katab näo salliga, siis saab temast Sallija.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sallijad tõmbavad iga tühise asja pärast sae käima(nt. mahlakad väljendid), mittesallija ei solvu, kergitab võibolla korraks kulmu ja läheb edasi. Toetun isiklikule kogemusele oma kollektiivis.

Sa oma kollektiivis näiteks ei teakski, et mina olen sallija, kuna avalikult ma väga sellest ei räägi ja kellegi vastupidiste arvamuste peale leili ei lähe, tean ju et konservatismil ja teistsuguste kartmisel on evolutsioonilised põhjused. Aga oma südames ma tunnen, et mul kihvatab iga kord, kui kellelegi jälle ilms mingi põhjuseta halvasti öeldakse lihtsalt seepärast, et ta juhtumisi on teistsugusena sündinud.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul kihvatab iga kord, kui kellelegi jälle ilms mingi põhjuseta halvasti öeldakse lihtsalt seepärast, et ta juhtumisi on teistsugusena sündinud.

Sama siin, et kihvatab.
Sest ma ei ole ju selles süüdi, et ma sündisin valge nahaga ja et mulle meeldib vastassugu.
Kuigi, viimase aja trendid liiguvad sinna suunas, et ma justkui olen selles süüdi. (Lugesin just seda Coca Cola teemat.)

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa oma kollektiivis näiteks ei teakski, et mina olen sallija, kuna avalikult ma väga sellest ei räägi ja kellegi vastupidiste arvamuste peale leili ei lähe, tean ju et konservatismil ja teistsuguste kartmisel on evolutsioonilised põhjused. Aga oma südames ma tunnen, et mul kihvatab iga kord, kui kellelegi jälle ilms mingi põhjuseta halvasti öeldakse lihtsalt seepärast, et ta juhtumisi on teistsugusena sündinud.

Aga miks sul siis ei kihvata, kui mittesallijale (kes evolutsiooni tagajärjel niimoodi on sündinud) keegi midagi ütleb? Sest see ei riiva sinu meeldimisi, sinu ego.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Evolutsioon polegi lõppenud ja need põhjused toimivad edasi. Võrrelge suurlinnadest videoid, kuidas tullakse kallale mosleminaisele ja kuidas “tavalisele” (liberaalsele?) eurooplasest naisele. Kõrvalseisjate meeste reageeringud on totaalselt erinevad. Moslemid ei lubaks oma naistega teha “tuharamänge” (taharrush gamea) nagu olid Kölnis. Sallivusel on oma kõrvalnähud. Harjume ära! Või siis mitte?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks sul siis ei kihvata, kui mittesallijale (kes evolutsiooni tagajärjel niimoodi on sündinud) keegi midagi ütleb? Sest see ei riiva sinu meeldimisi, sinu ego.

Kui konservatiiv peab õigeks ja normaalseks teistele halvasti öelda, siis sellega ta annab teada, et tal on ok, kui talle sama halvasti öeldakse. Sest asi ei saa ju kuidagi ainult ühte pidi käia, et sina võid kellele tahes haiget teha, aga vastu ei või. Kui konservatiiv ei tee kellelegi liiga, ei ütle ilma mingi põhjuseta kellelgi halvasti, ei ütle ka mina temale halvasti. Tee teistele seda, mida soovid et sulle tehakse. Väga lihtne reegel. Ma ei lähe iial kellelgi konservatiivsuse pärast halvasti ütlema, kui ta ise end teiste suhtes viisakalt ülal peab.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei lähe iial kellelgi konservatiivsuse pärast halvasti ütlema, kui ta ise end teiste suhtes viisakalt ülal peab.

Noh, selline näide tuntud kujudest: Põlluaas on, nagu me teame, padukonservatiiv, aga samas üsna viisaka tekstiga mees.
Kaljulaid on liberaal, aga täiesti avalikult ja häbenemata andis teada, et ta vihkab Põlluaasa, kuna too on konservatiiv ja veel Ekres ka?

No halllooo nagu?

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need homo-, neegri-, juudi- jms vihkajad on põhimõtteliselt nagu koolikiusajad. Kas koolikiusamist peab sallima?

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Need homo-, neegri-, juudi- jms vihkajad on põhimõtteliselt nagu koolikiusajad. Kas koolikiusamist peab sallima?

Konservatiivide vihkajad muidugi sujuvalt “unustasid”, eksole?

Ja vastus on, et jah, ma ei pea konservatiivide vihkajat sallima.
ja ma ei salligi.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Konservatiivide vihkajad muidugi sujuvalt “unustasid”, eksole?

Ja vastus on, et jah, ma ei pea konservatiivide vihkajat sallima.

ja ma ei salligi.

Koolikiusaja ei salli koolikiusajate mittesallijaid.

Eks ta ole…

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei lähe iial kellelgi konservatiivsuse pärast halvasti ütlema, kui ta ise end teiste suhtes viisakalt ülal peab.

Noh, selline näide tuntud kujudest: Põlluaas on, nagu me teame, padukonservatiiv, aga samas üsna viisaka tekstiga mees.

Kaljulaid on liberaal, aga täiesti avalikult ja häbenemata andis teada, et ta vihkab Põlluaasa, kuna too on konservatiiv ja veel Ekres ka?

No halllooo nagu?

Poliitikutega on teine lugu, nendel on piisavalt võimalusi dikrimineerida ka ilma otseselt räuskamata ja halvasti ütlemata.Näiteks võttes vastu otsuse, et homod ei tohi abielluda mingil arusaamatul ja lahti seletamata põhjusel, toomata ühtegi tõendit, et see võiks mingeid halbu tagajärgi tuua.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa oma kollektiivis näiteks ei teakski, et mina olen sallija, kuna avalikult ma väga sellest ei räägi ja kellegi vastupidiste arvamuste peale leili ei lähe, tean ju et konservatismil ja teistsuguste kartmisel on evolutsioonilised põhjused.

Ma väga hästi tean, kes minu kollektiivis on sallija, kes “sallija” ja kes mittesallija. Arvad, et sellist asja peab ilmtingimata eraldi ütlema, arusaamaks kes on kes? Ei pea, piisab täiesti sellest, et tunned oma töökaaslasi aastaid. Kõige kõvemad intrigandid ja muidu lõugajad on meil kõige suuremad sallijad. Kiruvad ka üksteist taga nii et maa on must.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei pea, piisab täiesti sellest, et tunned oma töökaaslasi aastaid. Kõige kõvemad intrigandid ja muidu lõugajad on meil kõige suuremad sallijad. Kiruvad ka üksteist taga nii et maa on must.

Kuna minu tutvusringkonnas on kõige suuremad intrigandid ja lõugajad just konservatiivid, siis võime ehk ühiselt järeldada, et see, kas sa oled lõugaja või intrigant ei ole kuidagi seotud sellega, kas oled liberaal või konservatiiv vaid isikuomadustega.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

konservatismil ja teistsuguste kartmisel on evolutsioonilised põhjused.

Mul kihvatab aga iga kord, kui sallijad jälle sellist jama suust välja ajavad ja selgitavad, mida keegi kardab ja vihkab, keda vangi toppida ja tappa tahab.
Kuni te sellega ei taltu, seni ärge oodake ka mingit mõistmist. Mitte keegi ei talu lõpmatuseni, kui talle silte otsaette lüüakse ja siis vastavalt kohelda soovitakse. Jah, sellega alustasite teie! Konservatiivide kuulus lõhestamine on ainult vastureaktsioon. Lõpetage oma idiootsed, üleolevad ja lapsikud targutamised ja rahu ongi majas. Siis saab ka omavahel rääkida.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

homod ei tohi abielluda mingil arusaamatul ja lahti seletamata põhjusel, toomata ühtegi tõendit, et see võiks mingeid halbu tagajärgi tuua.

Neid tõendeid on teile algusest peale toodud väsimatult. Teie pea ei võta vastu. Te olete nagu 15-aastane Juku kolmandas klassis, kes jääbki õpetaja peale kaebama, et see talle midagi ei õpeta. Seda, et ta ise puupea on, ta ilmaski ei tunnista. Lihtsalt õpetaja ei õpeta. Te olete juba ülikoolideski samasugused, tean väga hästi.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lõpetage oma idiootsed, üleolevad ja lapsikud targutamised ja rahu ongi majas.

Kui keegi konservatiividest mulle üheainsagi tõendatud, adekvaatsel andmestikul põhineva näite tooks sellest, mil moel näiteks homoabielud kellegi halba põhjustavad, siis ma ei püüaks enam selgitada mingil muul moel (näiteks evlutsiooniga) konservatiivseid veendumusi. Iga kord kui mina täiesti rahulikult rääkima ja arutama hakkan, siis tuleb konservatiividelt lõpuks vihaseid karjumisi, mitte tõendatud väiteid. Mina ei ole sugugi kindlalt kinni oma arvamuses, niipea, kui ma adekvaatseid tõendeid näen, olen nõus oma arvamust muutma. Ma olengi kogu aeg oodanud, millal mõni rahulikuks jääda sooviv konservatiiv mulle asja ära seletab, sest kui keegi ei ole nõus seletama, siis mida mul muud arvata on, kui et tegu on abstraktse tundepõhise veendumusega ja mis neid tundmuseid ikka vorminud on kui mitte evolutsioon? Mina tegelikult ei suhtu evolutsiooni kujundatud omadustesse sugugi üleolevalt. Igaüks meist on vägagi oluliselt mõjutatud nn evolutsiooni taagast, ka mina.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui keegi konservatiividest mulle üheainsagi tõendatud, adekvaatsel andmestikul põhineva näite tooks sellest, mil moel näiteks homoabielud kellegi halba põhjustavad, siis ma ei püüaks enam selgitada mingil muul moel (näiteks evlutsiooniga) konservatiivseid veendumusi. Iga kord kui mina täiesti rahulikult rääkima ja arutama hakkan, siis tuleb konservatiividelt lõpuks vihaseid karjumisi, mitte tõendatud väiteid

Tead, on olemas asju mida pole lihtsalt vaja, vaatamata sellele, et nad justkui ei tee halba ja homoabielu on ka selline, kui just halb pole, siis vähemasti üdini mõttetu. Rohkem argumente polegi vaja.

Vihaseid karjujaid  ja kiusajaid on sallijate hulgas rohkem, eesotsas etv saatejuhtidega. Ma ei unusta kunagi neid kurje küsitlejaid kui EKRE valitsusse sai. Tralla, mõlemad Kuused, Lõbu. Ma olin nende rünnakutest lausa jahmunud.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lõpetage oma idiootsed, üleolevad ja lapsikud targutamised ja rahu ongi majas.

Kui keegi konservatiividest mulle üheainsagi tõendatud, adekvaatsel andmestikul põhineva näite tooks

Mõttetu püüdlus, nemad ei tugine andmetele, nemad tuginevad emotsioonidele. Mingisugust diskussiooni on võimatu arendada.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

nemad ei tugine andmetele

Palun ANDMEID homoabielu kasulikkusest inimkonnale? Egorahuldamise kohta pole mulle vaja näiteid tuua, ka emotsioonide(armastus) kohta pole vaja.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead, on olemas asju mida pole lihtsalt vaja, vaatamata sellele, et nad justkui ei tee halba ja homoabielu on ka selline, kui just halb pole, siis vähemasti üdini mõttetu. Rohkem argumente polegi vaja.

Mis oligi täpselt see, mida ma öelda tahtsin – tundmusepõhine veendumus, millel puudub adekvaatne alus v.a. evolutsiooniga kujunenud hirmud. Ma ei saa aru, kuidas saab öelda et sul pole mingit alust vaja selleks, et üks täiesti kahjutu elanikkonna osa jätta võrdsetest võimalustest ilma lihtsalt mingi uje või tundmuse ajel?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

jätta võrdsetest võimalustest ilma

Kas mina saan abielluda omasoolisega? Ehk siis oleme täiesti võrdsed, sest keegi ei saa.

+1
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on need müütilised “sallijad”?