Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kes on.saanud soo teada enne 20.dat nädalat.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kes on.saanud soo teada enne 20.dat nädalat.

Postitas:

Mitmendal nädalal saite soo teada, kas riiklikus või erakliinikus ja kes.oli arst ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma sain teada enne 20. Ndl 🙂
Erakliinikus. Dr Riive ytles 12.ndl ja dr Sõrotsa kinnitas 16. Ndl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuklavoldi uhs saime teada. Mitte küll 100% kindlusega, kuid arst ütles, et suure tõenäosusega on. Uh toimus tartu ülikooli kliinikumis. Arsti nime ei mäleta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb peale loote asendi ka ikka raseduse suurusest. Mina käisin I trimestri (“kuklavoldi”) UH-s, kui raseduse suurus oli 11 + 4 ning dr Riive ütles, et nii väikese rasedusega ta isegi ei ürita veel sugu vaadata. Seda muidugi arst otse kellelegi ei ütle, aga ise arstiks õppinuna ma tean, et UH puhul loeb mõnevõrra ka kõhukatete paksus (ehk teisisõnu, kui palju rasva keegi endale naha alla kogunud on). Mina olen võrdlemisi suurelt ülekaaluline ning see kahtlemata ei lihtsusta ka UHs väga täpse pildi saamist … Seda, et lapse asend loeb, teavad ilmselt niigi kõik.

Erakas või riiklik – see on ilmselgelt kõige sajandajärgulisem tegur asja juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 13:32; 26.05 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstiks õppivale käole 13:32 kommentaariks, et just sel põhjusel on kogukamatel soovituslik teha selle rasedusjärgu UH tupekaudne. Mulle on kahe rasedusega selles rasedusjärgus tehtud tupekaudu Kv/Oscar (üks riiklik, teine erakas – erinevad arstid) mõlemal korral sain soo teada, mida ka nii LAs, kui ka hiljem 30+ ajal üle kinnitati.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 13:38; 26.05 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstiks õppivale käole 13:32 kommentaariks, et just sel põhjusel on kogukamatel soovituslik teha selle rasedusjärgu UH tupekaudne. Mulle on kahe rasedusega selles rasedusjärgus tehtud tupekaudu Kv/Oscar (üks riiklik, teine erakas – erinevad arstid) mõlemal korral sain soo teada, mida ka nii LAs, kui ka hiljem 30+ ajal üle kinnitati.

Kindlasti mitte selle tõttu, et paremini sugu hinnata saaks. 🙂 Mulle pakkus radioloog, et proovib kõigepealt kõhu pealt vaadata, ja kui see ei õnnestu piisavalt hästi, teeme transvaginaalselt – aga nägi piisava selgusega ka läbi kõhukatete, sai adekvaatselt hinnatud nii kuklavoldi paksuse, südame kui ka peaaju ehituse, nii et polnud transvaginaalselt vaadata vaja.

Nii et kahjuks või õnneks ei suutnud Sa mind üllatada.

Üldiselt ei ole I ega II trimestri UH-uuringu tegelik eesmärk siiski mitte pakkuda rasedale positiivseid emotsioone lootega “kohtumisest” või määrata loote sugu, vaid diagnoosida võimalikke kõrvalekaldeid loote arengus, ülejäänu on lihtsalt boonus raseda jaoks. (Muidugi ma ise nautisin ka, kui ultrahelis tervet loodet ringi siputamas nägin ja 20. nädalal teada sain, et tulemas on tütreke.)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 13:32; 26.05 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie saime vastuse 97% tõenäosuega juba KV-s. Nii ütles ITK-s dr Ridnõi. Muidugi me ise mõtlesime, et võib ikka poisik ehk ära minna. Aga arsti sõnul oli väga ilusti ja selgelt näha, et tüdruk tulemas. Seda kinnitas ka hilisem LA 20ndal nd-l ja 32. nd tasuline UH. Praegu 36+6. Varsti-varsti kohtub selle pisikese tüdrukuga 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:Arstiks õppivale käole 13:32 kommentaariks, et just sel põhjusel on kogukamatel soovituslik teha selle rasedusjärgu UH tupekaudne. Mulle on kahe rasedusega selles rasedusjärgus tehtud tupekaudu Kv/Oscar (üks riiklik, teine erakas – erinevad arstid) mõlemal korral sain soo teada, mida ka nii LAs, kui ka hiljem 30+ ajal üle kinnitati.

Kindlasti mitte selle tõttu, et paremini sugu hinnata saaks. :) Mulle pakkus radioloog, et proovib kõigepealt kõhu pealt vaadata, ja kui see ei õnnestu piisavalt hästi, teeme transvaginaalselt – aga nägi piisava selgusega ka läbi kõhukatete, sai adekvaatselt hinnatud nii kuklavoldi paksuse, südame kui ka peaaju ehituse, nii et polnud transvaginaalselt vaadata vaja.

Nii et kahjuks või õnneks ei suutnud Sa mind üllatada.

Üldiselt ei ole I ega II trimestri UH-uuringu tegelik eesmärk siiski mitte pakkuda rasedale positiivseid emotsioone lootega “kohtumisest” või määrata loote sugu, vaid diagnoosida võimalikke kõrvalekaldeid loote arengus, ülejäänu on lihtsalt boonus raseda jaoks. (Muidugi ma ise nautisin ka, kui ultrahelis tervet loodet ringi siputamas nägin ja 20. nädalal teada sain, et tulemas on tütreke.)

Ära muretse, sugu pole tõesti kõige tähtsam. Selles osas on Su esimeses postituses õigus ja kommentaari panin just sellele väitele, kus rääkisid UH täpsema pildi saamisest (ükskõik siis mis näitaja hindamiseks). Aga kuna antud teema räägib siiski soo teada saamisest, siis siinkohal selle teemaga ka piirdume;)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 13:38; 26.05 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

12 ndl ja Ultrahelikeskuses dr. Šois, lõpp lähedal juba ning sugu jäi samaks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dr. Šois juures sain soo teada 15ndal nädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11+2 ja dr.Šois

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

KVs 12 nädalal, 80% tõenäosusega poiss ja oligi poiss 😉

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemal korral Šois 12.-13.nädalal. Pidas paika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemal korral Šois 12.-13.nädalal. Pidas paika.

Mul samuti. Kaks last, mõlemaga käinud Šoisi juures. 12.-13. nädalal pani ta mõlema soo õigesti paika. Ütles ise küll, et 90% tõenäosusega – aga meil oligi nii. Esimene poiss ja teine tüdruk 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Šois 13. nädalal ütles soo ära ning ei maininud sinna juurde 90% tõenäosust vms. Looteveeuuring kinnitas ning lõplikult tõestas juba ära sündinud kodanik ise. Šois selgitas ka kuidas ta seda vaatab. Et poiste suguelundid hakkavad kujunema ühe nurga alt ja tüdrukutelt teise nurga alt. Mina läksin tasulisse selleks, et ikka loote arengule kinnitust saada, soo teada saamine oli lihtsalt kena lisaväärtus asjale. Seega sellesse protseduuri mida ta selgitas soo arengu erinevate etappide kohta, ma ausalt öeldes ei süvenenud. Igal juhul mis mul meeles on, on see, et oleksin arvanud vastupidist. Et poistel on kaldenurk teine kui tegelikkuses 13. nädalal oli. Ehk siis tõenäoliselt oleneb soo teada saamisel ka palju sellest, millise nurga all loode on aga ka nagu üks eelnev kägu kirjutas, kõhunaha “paksusest”. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain teada Šoisi juures 12+3 rasedusnädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle öeldi kv ultrahelis, et tõenäoliselt poiss, LA kinnitati seda. varsti viimane ultraheli eks siis näha ole, kas kolm on kohtu seadus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain ka teada kuklavoldi uuringutes ITK ja dr Ridnõi oli äkki see meesterahvas, kes kontrolli teostas ütles, et ohooo siin tegemist poisiga. Kahe nädala pärast uus ultraheli eks siis näha kas vastab ka tõele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain eelmine kord 15+6 teada tasulises Fertilitase ultrahelis, et tüdruk tulemas.
Riiklikus LA ultrahelis ITKs öeldi, et poiss 😀 Kuna ma ise juba teadsin, et tüdruk peaks olema, siis LA teinud arst kutsus nädala pärast tagasi ja vaatas soo üle – kinnitas, et tüdruk on. Oligi.

Nüüd käiisn jälle 15+midagi Ferilitases sugu vaatamas, seekord lubati poissi. Usaldan arsti 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16. nädalal ütles Šois soo ja riiklikus LA’s seda kinnitati. Eks ole siis näha, kas tuleb ka, aga endal on küll üsna kindel tunne (saime sellest pildi ka kaasa). Kumbki arst hetkegi (meile kuuldavalt) ei kahelnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12+3 noorem sõritsa tartus.
kes oskab, see vaatab, kes julgeb, see ütleb. mõnikord näeb paremini v halvemini.
kui prantsusmaal kuulutasin, et eestis kõvad arstid ütlevad juba 12. nädalal, et kas proovite ka,
siis uljalt pani huupi, et nooo paistab nagu tüdruk, aga siiski ei tea ka… nüüdseks tean, et poiss,
aga ikkagi, tublid arstid eestis 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 16:49; 11.05 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin ka KV ajal teada saada, sest paljud tuttavad/sõbrad on saanud teada, aga ma ei julgenud küsida. Küsimusele pilt saada oli vastus j6ba selline pohhuistlik vms – ega siit head pilti ei saa! Ma ei võtnudki pilti siis.
Tahtsin tasulisse minna, aga mees ei luba. 😀 Ise tahaks juba hullult teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli häbi küsida kv uh-s sellist asja. Ma ei saa aru, mis teil viga on? Kannatust üldse pole 20 nädalani. Nagunii ju seda 12 nädala pealt ütlemist 100% tõsiselt ei võta ja on mis on, muuta ei saa ju. Kasvatage iseloomu, olge normaalsed.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga miks see on normaalne, et sul on häbi küsida? mind üldse huvitas kõik mu rasedusega ja lootega seonduv, see polnud kannatamatusest. muidugi oleks võinud ka rasedustesti tegemata jätta, ja lasta end 9 kuu pärast üllatada.
mõnel ei näe ka looteanatoomias piisavalt selgelt, et 100% kindel oleks, ja mis vahet seal on, kas arst ütleb, et näeb 12 nädal või 20; mõni ei taha üldse teada enne sünnitust, igaühele oma.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 16:49; 11.05 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei osanud ükski ultraheliarst enne 25 nädalat lapse sugu öelda, aga läksin Dr. Šoisi juurde ja ta ütles esimese minuti jooksul ära, et tuleb tüdruk. Pärast ütles veel, et lapse sugu ei vaadata ainult suguelundite järgi, vaid ka selle järgi, kas lapsel on emakas või mitte. Nähes, et minu lapsel on, kinnitas veelkord, et ta on tüdruk. Seega – mina ütleks küll, et suur vahe on, kas riiklik või erakas. Minu ämmaemand ütles, et tavalisel ultraheliarstil polegi aega ennast lapse soo tuvastamisele pühendada, nende jaoks on muud asjad tähtsamad (lapse areng, tervis, väärarengud jne). Ja tegelikult õige ka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. lapsega sain 20. nädalal LA riiklikus (10 aastat tagasi)
2. lapsega sain 15+3 dr. Šoisi juures ja 20. nädalal LA riiklikus kinnitati (5 aastat tagasi)
3. lapsega lähen 23.05 riiklikusse KV UH dr. Ridnõi juurde, aga kuna nädalaid siis 11+4, eks siis näis, kas on näha juba sugu.

Loomulikult on loote areng ja tervis palju olulisem, kui sugu, kuid siiski ju huvitav teada 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 19:06; 24.05 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Eestis ei ole harmony testi? Sellega saab juba veretestiga 11 nädala pealt teada, suht kallis aga mõned teevad seda (see pole ainult soo teada saamiseks). Meie otsustasime mitte teha ja natuke kauem oodata ja hiljem teada saada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Eestis ei ole harmony testi? Sellega saab juba veretestiga 11 nädala pealt teada, suht kallis aga mõned teevad seda (see pole ainult soo teada saamiseks). Meie otsustasime mitte teha ja natuke kauem oodata ja hiljem teada saada

Panorama test on see, tehakse seda ka Eestis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. lapsega sain 20. nädalal LA riiklikus (10 aastat tagasi)
2. lapsega sain 15+3 dr. Šoisi juures ja 20. nädalal LA riiklikus kinnitati (5 aastat tagasi)
3. lapsega lähen 23.05 riiklikusse KV UH dr. Ridnõi juurde, aga kuna nädalaid siis 11+4, eks siis näis, kas on näha juba sugu.

Loomulikult on loote areng ja tervis palju olulisem, kui sugu, kuid siiski ju huvitav teada ????

Arstil käidud 11 pluss 4 ja Ridnõi sõnul tundub et poiss ????
Kuna LA UH aega 8 nädalat, siis käin 16 nädalal Šoisi juures UH.
Eks näis, kas poiss siis jätkuvalt poiss! ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 19:06; 24.05 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Eestis ei ole harmony testi? Sellega saab juba veretestiga 11 nädala pealt teada, suht kallis aga mõned teevad seda (see pole ainult soo teada saamiseks). Meie otsustasime mitte teha ja natuke kauem oodata ja hiljem teada saada

Panorama test on see, tehakse seda ka Eestis

NIPTIFY test ka uurib nii kromosoome, kui määrab sugu. 250€

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kes on.saanud soo teada enne 20.dat nädalat.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.