Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on see inimene, kes valib Heidy Purgat?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Kes on see inimene, kes valib Heidy Purgat?

Postitas:
Kägu

Vaatan tulemusi ja olen siiralt üllatunud. Oled 4.a vait ja ei tee mittekuimidagi ja on inimesi, kes on uuesti sellist nn töötegemist nõus toetama?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et ERR, ilmselt ka paljud teatri- ja kinutegelased ja kultuuriinimesed.a arvan, et Rohumaa käskis. Kellel ikka meeldib töökoha vahetus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No aga HP pole ju miski meediategelane. See, et ta kunagi tegi Raadio 2 programmi, ei tee temast ju meediainimest.
Samas, mis kasu on vaikivast inimesest riigikogust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea. Aga ometi valiti ka Kristiina Šmiguni. Ja Anu Saagimit ja seda tema sõbrannat, kes iganes ta on. Kas tõesti leiate, et sellised inimesed peaksid 4 aastat maksumaksja verd imema väga korraliku palga näol? Võin juba ette kihla vedada, et Šmigun ei tee selle 4 aasta jooksul kordagi suud lahti, hea, kui kohalgi käib. On need valijad ikka terve mõistusega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Smigun spordiministriks!
Ei olegi ajusid valijatel. Järgmisel RK valimisel valin neid, kes lubavad e-valimised kaotada. Ma ei suuda enam seda süsteemi usaldada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ometi valiti ka Kristiina Šmiguni. Ja Anu Saagimit ja seda tema sõbrannat, kes iganes ta on. Kas tõesti leiate, et sellised inimesed peaksid 4 aastat maksumaksja verd imema väga korraliku palga näol? Võin juba ette kihla vedada, et Šmigun ei tee selle 4 aasta jooksul kordagi suud lahti, hea, kui kohalgi käib. On need valijad ikka terve mõistusega?

Kõik need Šmigunid jmt olid nimekirjas nii ees, et tagumiste hääled läksid ju neile. Mina näiteks hääletasin oma ringkonnas ka hoopis teise inimese poolt, aga sisse sai Šmigun.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina hääletaks järgmine kord selle eest, kes muudab valimiste korda. Kui rahvas on valinud inimest 2000 häälega, ei saa ta riigikokku, kuna 200 häälega on keegi nimekirjas eespool. Kas saab midagi jaburamat olla!?
Kui riigikokku saavad erakonnast liikmed häälte arvu järgi, pingutavad nad rohkem, et midagi ära teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja mina mõtlesin, kas Šmigun saab alla või üle kümne hääle, et sellist inimest ei saa ju vaimset tööd tegema keegi peale pereliikmete valida 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

need valisid, kes kardavad, et naaseb endisele töökohale tagasi. selliseid hääletamisi on enne ka olnud. ma tean, et on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea. Aga ometi valiti ka Kristiina Šmiguni. Ja Anu Saagimit ja seda tema sõbrannat, kes iganes ta on. Kas tõesti leiate, et sellised inimesed peaksid 4 aastat maksumaksja verd imema väga korraliku palga näol? Võin juba ette kihla vedada, et Šmigun ei tee selle 4 aasta jooksul kordagi suud lahti, hea, kui kohalgi käib. On need valijad ikka terve mõistusega?

Šmigun ei pruugi suud lahti teha, aga sellest pole midagi – palju halvem on, kui Saagim TEEB suu lahti. Sealt ei tule ju muud, kui lollused. Poliitbroiler…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Smigun spordiministriks!

Ei olegi ajusid valijatel. Järgmisel RK valimisel valin neid, kes lubavad e-valimised kaotada. Ma ei suuda enam seda süsteemi usaldada.

E-valimised pole süüdi, ära ole tagurlane.

Süüdi on see loll süsteem, mille järgi erakonna esinumbrid korjavad kõik nimekirjas tahapoole jäävate hääled. Ja selle vastu ei aita sind pabervalimised! Vaat see süsteem tuleks ära kaotada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja mina mõtlesin, kas Šmigun saab alla või üle kümne hääle, et sellist inimest ei saa ju vaimset tööd tegema keegi peale pereliikmete valida 🙁

Näed leidus tervelt 2002 inimest, kes talle hääle andis. Eks Silmerid ole omajagu rahvast ja kinnisvara äris ka leidub neid kelle vaja Thorile meeldida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingi suusataja sai Riigikokku, samas Andres Sutt, kes oli temast nimekirjas eespool ja kes tõesti on Eesti majanduse üks helgemaid päid, aastaid Eesti Pangas töötanud ning seeläbi tegelikku Eesti majanduskliimat kujundanud, ei saanud. Normaalne? Kindlasti mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

palju halvem on, kui Saagim TEEB suu lahti.

Rohelised ei saanud Riigikokku. Saagim muidu sai üle 600 hääle. Huvitav, kes hääletasid? Vaarik jäi ka õnneks välja. Raivo Tamm ja Üllar Saaremäe said sisse. Mina selle üle ei rõõmusta, head näitlejad võiksid oma erialaga edasi tegeleda.
Purga fenomeni imestan ka. Valitaksegi ikka ühtesid ja samu, võõraid me ju ei tunne üldse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rohumaa taolised mehed. Ja Riigikokku on plaadikeerutajaid ka vaja, muidu polekski enam ühtki, sest Nestor ju seekord sisse ei pääsenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rohelised ei saanud Riigikokku. Saagim muidu sai üle 600 hääle.

Muidu on kahju, et rohelised ei saanud, aga see, et Saagim sai nii palju hääli, on küll õudne. Mina valisin Züleika. Tal oli isegi vähem hääli, kui Saagimil…
Kuidas saab valida seda ropu suuga klouni? Inimesed on hullud, ausõna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei tea näiteks enda sugulaste-tuttavate hulgas kedagi, kes üldse reformi valiks, aga näe…

Minu meelest peaks Riigikogu valimistel kandideerida tahtjad läbima mingi testi. Üldine intelligentsus + mingid elementaarsed arusaamised ühiskonna, riigi toimimisest ja süvendatumad teadmised vähemalt ühest suuremast valdkonnast (majandus, tervishoid, keskkond, haridus, kultuur, julgeolek jne). Seda siis ka nö riiklikust või laiemast perspektiivist lähtuvalt.

Praegu jääb mulje, et meie parlamenti pääsemiseks pole mingit kompetentsi vaja, piisab kõrgest enesehinnangust ja lihtsalt ambitsioonikusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas saab antud tegelane nii palju hääli?

Ta võis olla ringkonna esinumber. Kui valija tahab valida kindlalt Reformi, aga kedagi pole valida antakse automaatselt hääl esinumbri poolt või isiku poolt, keda vähemalt on näinud…ja nii saabki mõttetu isik 1000 häält kokku

Aga jah naljakas need Aunasted, Lutsepad, Purad on ju riigikogus täielikult vait. On ju tele-ja loomeinimesed. Isegi Aunaste värises riigikogu ees kõnet tehes…
Naljakas kuidas jutukad telenäod seal riigikogus automaatselt kurttummaks muutuvad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu meelest peaks Riigikogu valimistel kandideerida tahtjad läbima mingi testi. Üldine intelligentsus + mingid elementaarsed arusaamised ühiskonna, riigi toimimisest ja süvendatumad teadmised vähemalt ühest suuremast valdkonnast (majandus, tervishoid, keskkond, haridus, kultuur, julgeolek jne). Seda siis ka nö riiklikust või laiemast perspektiivist lähtuvalt.

Praegu jääb mulje, et meie parlamenti pääsemiseks pole mingit kompetentsi vaja, piisab kõrgest enesehinnangust ja lihtsalt ambitsioonikusest.

No sa ei saa öelda, et Kaja Kallasel kompetents kui selline puuduks. Haridust ja kogemusi tal jätkub. Populismis pole ta jah tugev, seetõttu ta massidele eriti ei meeldigi.

Näiteks Mart Helme haridus on palju napim ja riigitööks sobimatum. Formaalselt oleks ta seal sama kõlbulik, kui plagiaatorid Juske ja Vakra. Sisuliselt on tema hoiakud ja tema erakonna viljeldav vihkamiskultuur tülgastavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tal oli isegi vähem hääli, kui Saagimil…
Kuidas saab valida seda ropu suuga klouni? Inimesed on hullud, ausõna.

eksole huvitav jah, ühele heidetakse ette, et vähe räägib ja teisele, et palju räägib. 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sellest Smigunist ei saa aru. Noolel oli vähemalt oma arvamus millegi kohta.
Kas keegi teab Smiguni vaateid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina valisin Züleika.

Tõttöelda mina küll ei näe vahet, kas valid Saagimi või Züleika. Saagimil on tõenäoliselt neist kahest vahedam mõistus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No sa ei saa öelda, et Kaja Kallasel kompetents kui selline puuduks. Haridust ja kogemusi tal jätkub. Populismis pole ta jah tugev, seetõttu ta massidele eriti ei meeldigi.

Näiteks Mart Helme haridus on palju napim ja riigitööks sobimatum. Formaalselt oleks ta seal sama kõlbulik, kui plagiaatorid Juske ja Vakra. Sisuliselt on tema hoiakud ja tema erakonna viljeldav vihkamiskultuur tülgastavad.

Mida iganes, ma ei rääkinud kellestki konkreetselt, vaid üldiselt. Peakski siis olema kohustus igaühel seda oma kompetentsust kuidagi objektiivselt tõestada. Teine asi on veel isiksuseomadused, mis samuti hakkavad kaasa mängima. Ehk siis tahaks lihtsalt, et riigi eesotsas oleksid pädevad ja ühtlasi normaalsed, mõistlikud inimesed, aga küllap on see liiga utoopiline soov. Paraku need kõige mõistlikumad sinna võimu juurde ei trügigi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sellest Smigunist ei saa aru. Noolel oli vähemalt oma arvamus millegi kohta.

Keegi pole veel küsinud talt seda. Eks ta siis papalt vōi Thorilt küsi nōu ja vōibolla kirjutavad talle teksti ette. Viimase teleintervjuu ajal ta ju ei suutnud dopingumeeste tegemiste kohta midagi adekvaatset öelda muud, kui ahah jajah peab minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hehe. Mul tekkis sama küsimus. Hakkasin siis vaatama, et mis ringkond – selgus et meie oma. Ei olnud esinumber, oli teine number Michali taga ja omakorda selja taga ei olnud enam tuntud nimesid. St valisid need, kes tahtsid valida reformi, aga põhimõtteliselt mitte Michalit (selliseid leidub) või lihtsalt eelistasid naisterahvast. Nimekirjade koostamise keemia. Mille eest tema, Kadrioru elanik, siia saadeti ja Yoko Alender oma koduringkonnast Paidesse kupatati, teab vaid tuul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõttöelda mina küll ei näe vahet, kas valid Saagimi või Züleika. Saagimil on tõenäoliselt neist kahest vahedam mõistus.

Tõepoolest, šampapudelite, hilpude ja enesetuunimise alal. Zuzu maailm piirdub jälle keskkonnsäästlikkuse ja ökomajandusega. Kumb neist vaadetest mõttekam on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemus näitab, et inimesed valivad nimekirjast tuntud nime, mitte selle järgi, mida see inimene on teinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemus näitab, et inimesed valivad nimekirjast tuntud nime, mitte selle järgi, mida see inimene on teinud.

See on puhas matemaatika.
a) palju on toetus erakonnale tervikuna antud ringkonnas?
b) mis positsioonis oled ringkonnas
c) palju sul on särava nimega konkurente?

Paljud imestavad nt Tarandi häältesaaki. Ma arvasin kohe, et ta üle 1000 hääle ei saa, sest ekre mees ei hakka Taarndit valima, isegi kui ta on sümpaatne.
Samamoodi oleks Kaja Kallas võtnud Narvas max 500 häält…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise arvan, et noored valisid. Endal ka hämming… temast pole mitte midagi kuulda olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi pole veel küsinud talt seda. Eks ta siis papalt vōi Thorilt küsi nōu ja vōibolla kirjutavad talle teksti ette. Viimase teleintervjuu ajal ta ju ei suutnud dopingumeeste tegemiste kohta midagi adekvaatset öelda muud, kui ahah jajah peab minema.

Kui tahetakse valimistele hinnanguid anda, peaks ikka ennast teemaga kursis hoidma. Smigunilt on korduvalt küsitud, mis oleks see tema südameasi, mida ta riigikogus ajada tahaks – ja ta on korduvalt vastanud: tahaks noored liikuma panna, teha kõik, et pakkuda või malikult paljudele lastele ja noortele võimalust tegelda spordiga ja harrastada terveid eluviise. Väga mõistlik siht.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on see inimene, kes valib Heidy Purgat?