Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on see inimene, kes valib Heidy Purgat?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Teema: Kes on see inimene, kes valib Heidy Purgat?

Postitas:
Kägu

Smigunilt on korduvalt küsitud, mis oleks see tema südameasi, mida ta riigikogus ajada tahaks – ja ta on korduvalt vastanud: tahaks noored liikuma panna, teha kõik, et pakkuda või malikult paljudele lastele ja noortele võimalust tegelda spordiga ja harrastada terveid eluviise. Väga mõistlik siht.

Selle jaoks on null vajadust olla Riigikogus. Ole pildil kui tuntud inimene ja saavutustega sportlane, ühtlasi ema. Lase reklaamid telekasse, ole kohal koolide suusapäevadel, oma vastavat Facebooki ja Insta kontot kus teed promo jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ise arvan, et noored valisid. Endal ka hämming… temast pole mitte midagi kuulda olnud.

Millised noored?! Ma oma lastelt(22-13) küsisin, kes on HP need kehitasin ōlgu, koogeldasid ja ütlesid, et mingi endine ajakirjanik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Huulepulgamaffia

Kes on see inimene, kes valib Heidy Purgat?

Eks see on sama seltskond, kes annab oma hääle meikarile ja seltskonnadaamile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõttöelda mina küll ei näe vahet, kas valid Saagimi või Züleika. Saagimil on tõenäoliselt neist kahest vahedam mõistus.

Tõepoolest, šampapudelite, hilpude ja enesetuunimise alal. Zuzu maailm piirdub jälle keskkonnsäästlikkuse ja ökomajandusega. Kumb neist vaadetest mõttekam on?

Mille poolest on mõttekas ülelihtsustatud arusaam maailma toimimisest? PS. Ma ise töötan keskkonna alal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühes intervjuus ta ütles, et läheb noorte heaks midagi ära tegema, et nood nii palju nutitelefonis ei istuks ja sporti teeks. Ühesõnaga, selleks oli vaja Riigikokku minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemus näitab, et inimesed valivad nimekirjast tuntud nime, mitte selle järgi, mida see inimene on teinud.

Või siis valitakse, sest “no ikkagi meie oma küla poiss ju”, nagu T.Talve puhul. Mäletan eelmiste valimiste korral seda promo, mida meie ühised tuttavad (oleme samast kandist pärit) talle FB-s tegid ja see ajas pehmelt öeldes oksele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tahetakse valimistele hinnanguid anda, peaks ikka ennast teemaga kursis hoidma. Smigunilt on korduvalt küsitud, mis oleks see tema südameasi, mida ta riigikogus ajada tahaks – ja ta on korduvalt vastanud: tahaks noored liikuma panna, teha kõik, et pakkuda või malikult paljudele lastele ja noortele võimalust tegelda spordiga ja harrastada terveid eluviise. Väga mõistlik siht.

Kui selleks on vaja Riigikokku minna, siis järelikult on tõsine plaan selles osas midagi seadusandlikul tasandil korda saata. Eks jääme siis vastavaid seaduseelnõusid ootama, lihtsalt jutust nüüd kindlasti enam ei piisa :).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina valisin Züleika.

Tõttöelda mina küll ei näe vahet, kas valid Saagimi või Züleika. Saagimil on tõenäoliselt neist kahest vahedam mõistus.

Züleikal pole kahjuks üldse haridust, ega ka elukogemust:
https://et.wikipedia.org/wiki/Z%C3%BCleyxa_Izmailova
Anul oleks vähemasti elukogemust ja julgust, tõsi haridust samapalju.
Minu jaoks oleks elemetraarne, et riigikogulasel peab olema kõrgharidus ja tõepoolest, ei teeks paha ka väike intelligentsuse test.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina valisin Züleika.

Züleikal pole kahjuks üldse haridust, ega ka elukogemust:

https://et.wikipedia.org/wiki/Z%C3%BCleyxa_Izmailova

Anul oleks vähemasti elukogemust ja julgust, tõsi haridust samapalju.

Minu jaoks oleks elemetraarne, et riigikogulasel peab olema kõrgharidus ja tõepoolest, ei teeks paha ka väike intelligentsuse test.

Pole nõus, eestis see “kõrgharidus” on kõik selline vakra kõrgharidus-kiirelt ja sahkerdades ära tehtud, et siis jälle lõpuaktustel diplomiga poseerida

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Näiteks Mart Helme haridus on palju napim ja riigitööks sobimatum. Formaalselt oleks ta seal sama kõlbulik, kui plagiaatorid Juske ja Vakra. Sisuliselt on tema hoiakud ja tema erakonna viljeldav vihkamiskultuur tülgastavad.

No ja miks sa ise siis seda vihkamiskultuuri siin viljeled? Vaata peeglisse!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen ikka haridust ja haritust. See, et keegi on hiljuti omale kõrghariduse ostnud, see vist ei peaks olema normaalsus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu meelest peaks Riigikogu valimistel kandideerida tahtjad läbima mingi testi. Üldine intelligentsus + mingid elementaarsed arusaamised ühiskonna, riigi toimimisest ja süvendatumad teadmised vähemalt ühest suuremast valdkonnast (majandus, tervishoid, keskkond, haridus, kultuur, julgeolek jne). Seda siis ka nö riiklikust või laiemast perspektiivist lähtuvalt.

See on küll hea mõte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saagim muidu sai üle 600 hääle. Huvitav, kes hääletasid?

Näiteks mu 71-aastane tädi, kes nooremana oli samasugune käre seltskonnamutt nagu Saagim. Ta pole kunagi varem valimas käinud, poliitika pole üldse tema rida, aga nüüd leidis, et rohelised talle ikka meeldivad ja Saagim on nimekirjast ainus tuttav nimi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saagim muidu sai üle 600 hääle. Huvitav, kes hääletasid?

Saagim oli vist Rapla-Harjumaa ringkonnas. See on eesti suurim ringkond ja vääga palju hääli.
Nt samas ringkonnas sai Kallas 20k häält ja Ratas 9k häält ja Põlluaas 6k häält
Seega 600 häält sellises kontekstis pole midagi erilist tuntud inimese ja esinumbri kohta…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ainus tuttav nimi.

Nojah, muidugi, valime selle järgi, et on ainus tuttav nimi. Kahjuks enamus nii valibki ja kunagi ei saa me RK ega valitsust, millega rahul olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hehe. Mul tekkis sama küsimus. Hakkasin siis vaatama, et mis ringkond – selgus et meie oma. Ei olnud esinumber, oli teine number Michali taga ja omakorda selja taga ei olnud enam tuntud nimesid. St valisid need, kes tahtsid valida reformi, aga põhimõtteliselt mitte Michalit (selliseid leidub) või lihtsalt eelistasid naisterahvast. Nimekirjade koostamise keemia. Mille eest tema, Kadrioru elanik, siia saadeti ja Yoko Alender oma koduringkonnast Paidesse kupatati, teab vaid tuul.

See oli minu ringkond ja ma valisin reformi, kindlasti aga välistasin Purga ja Michali. Esiteks, kuidas ei ole rohkem tuntud nimesid? Näiteks Arto Aas, kes on isegi minister olnud. Teiseks – miks karta tundmatuid nimesid? Ka mulle oli mõni nimi tundmatu, see ei tähenda ju, et inimene ei sobiks Riigikokku, et mina tema nime ei tea. Kui valija otsustab, mis erakonna poolt hääletada, siis võtab oma ringkonna kandidaatide ankeetidega tutvumine või guugeldamine 10 minutit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Purga on lihtsalt teine Aunaste, aga kes valivad Pentuse, Kiku, Michali, Saagimi, Õnne 13 Allani??

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin huviga, kes valisid Raivo Tamme? Isamaa valijat ma keskmiselt rumalaks ei pea. Eks on nendegi seas igasuguseid, aga üldiselt ma arvan, et vrd keski või ekre keskmise valijaga on Isamaa omad intelligentsemad. Et vast nad ikka valisid Raivo Tamme, mitte Allan Petersoni? Ma tean, et Tamm on kaitseliitlane ja viimasel paaril aastal ka tubli tervisesportlasena pildil olnud. Kas tõesti sellest piisab Riigikogusse saamiseks? Et Jõgevamaa mehed vaatasid, et tubli mees, on kaitseliidus ja omab piisavalt iseloomu kaalust alla võtmiseks, tuntud nägu ka, ja hääletasid tema poolt? Mis muidu Tamme eesmärk on, mida ta Riigikokku ära tegema läheb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuigi mina valisin reformi, siis Purgale ma tõesti kunagi häält andma ei hakka, sest ma ei näe teda küll midagi asjalikku tegemas. Smigun on sportlane ja saab kaasa rääkida sporidga seotud valdkonades. Imelik, kui seda teeksid spordivõhkikud. Mingi paks mees lõug rasvane tuleb rääkima, kuidas noored sportima peaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Smigun on sportlane ja saab kaasa rääkida sporidga seotud valdkonades. Imelik, kui seda teeksid spordivõhkikud. Mingi paks mees lõug rasvane tuleb rääkima, kuidas noored sportima peaks.

Mis mõttes spordivõhikud? Seda nüüd ka ei saa ju öelda, et ainult (endised) tippsportlased sobivad laste füüsilist aktiivsust edendama. Asi ongi selles, et siin on vaja rohkem teha, kui lihtsalt rääkida, inimene peab oskama just nimelt laiemalt kui ainult spordist mõelda – kuidas mingit suuremat süsteemi toimima panna. Olen sama meelt ühe varasema kommentaatoriga, et sportlaste osa võiks olla eelkõige isikliku eeskuju näitamine, riigikokku minek pole selleks oluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

isikliku eeskuju näitamine,

Kuidas ta eeskuju näitama peaks, ilmselt väriseb hirmust
https://www.selver.ee/catalogsearch/result/?q=stalfor

Please wait...
Postitas:
Kägu

purga purgaks, aga keegi keit p-r sai üle 2000 hääle, vot see on mysteerium, mille lahenduskäiku mina ei mõista.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oli veel neid, kes said üle 2000 vist isegi – nt keegi, kes külmkapi …

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hehe. Mul tekkis sama küsimus. Hakkasin siis vaatama, et mis ringkond – selgus et meie oma. Ei olnud esinumber, oli teine number Michali taga ja omakorda selja taga ei olnud enam tuntud nimesid. St valisid need, kes tahtsid valida reformi, aga põhimõtteliselt mitte Michalit (selliseid leidub) või lihtsalt eelistasid naisterahvast. Nimekirjade koostamise keemia. Mille eest tema, Kadrioru elanik, siia saadeti ja Yoko Alender oma koduringkonnast Paidesse kupatati, teab vaid tuul.

Mina valisin Purga ja noh eks ta nii oli, et tegelt valisin Reformierakonda aga valikut ju polnud. Samas ei saa mina aru, kes valis EKRET??? Kas neil inimestel on reaalselt mõistust peas? Enne lollitas rahvast Savisaar nüüd Helme 😔
Edit: https://m.riigikogu.ee/riigikogu/koosseis/riigikogu-liikmed/saadik/cb6b45a7-5dcb-4a3b-bb18-2b79fe3278ae/Heidy-Purga?fdx_switcher=true ei saa öelda, et päris tühja istus seal. Kindlasti leiab riigikogulasi, kes tõesti pole millegagi hakkama saanud, midagi algatanud ega sõna võtnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina valisin Purga ja noh eks ta nii oli, et tegelt valisin Reformierakonda aga valikut ju polnud. Samas ei saa mina aru, kes valis EKRET??? Kas neil inimestel on reaalselt mõistust peas? Enne lollitas rahvast Savisaar nüüd Helme 😔
Edit: https://m.riigikogu.ee/riigikogu/koosseis/riigikogu-liikmed/saadik/cb6b45a7-5dcb-4a3b-bb18-2b79fe3278ae/Heidy-Purga?fdx_switcher=true ei saa öelda, et päris tühja istus seal.

Polnud kedagi valida? Selles valimisringkonnas oli 12 inimest reformierakonnast. Äkki tood välja, et mida silmapaistvat ta siis viimase 4 aasta jooksul riigikogus tegi, et uuesti valisid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Edit: https://m.riigikogu.ee/riigikogu/koosseis/riigikogu-liikmed/saadik/cb6b45a7-5dcb-4a3b-bb18-2b79fe3278ae/Heidy-Purga?fdx_switcher=true ei saa öelda, et päris tühja istus seal.

Polnud kedagi valida? Selles valimisringkonnas oli 12 inimest reformierakonnast. Äkki tood välja, et mida silmapaistvat ta siis viimase 4 aasta jooksul riigikogus tegi, et uuesti valisid?

Panin lingi ju. Lugema pead ikka ise😊

Please wait...
Postitas:
Kägu

Purga pajatas tänases Reporteris oma meeletult raskest tööst Riigikogus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tekitab vastikust Rõivase, Autorollo pundi (Rosimannused), järjepidev pildilolek. Nii kasuahned inimesed ei peaks küll rahva esindajatena end näitama. No ja Tanel Talve .. lubas platsi puhtaks lüüa kui Riigikokku läks, aga siis sulas sinna või sisse ära.
Keskerakond laseb ka enda pensioniealisel kaadril järjepidevalt pensionilisa teenida (Enn Eesmaa, Marika Tuus-Laul .. ja rääkimata kitsefarmi perekonnast Repinskitest. Neil on kodune keel vist vene keel ja kogu elu beebiga Ida-Virumaal, kuidas seda kõike Toompeaga siduda ja eestlaste jaoks midagi teha. Või on kitsede söötmine nagu valijatega kohtumine .. Niisamuti Oudekki Loone, kes end peaaegu Nõukogude Liidu sõdurimundrisse mässis, et nelkidega vehkida ja kommunismi toetada. No andke andeks, Eesti on nii väike riik, aga see järjekindel komöödia tekitab lõpuks juba ahastust. Valimissüsteem tuleks viia ikka selleni, et parlamentti saab kandidaat, kes sai reaalselt hääli, mitte erakondade oma nimekiri, “vali keda tahad”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ah et lapsed lausa koogeldasid.
Niivõrd haritud ja teadlik element.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib ka olla põhjuseks, et ei taheta enam poliitikuid valida, et nagu nii midagi ei tee ning võtan valin hoopis uue inimese, äkki siiski liigutab seal suuret rõõmust, et teda sinna valiti. Minu piirkonnas väljapakutud poliitikud panind ka õlgu kehitama – esiteks – osadel ei ole mu kodukandiga üldse seost ehk siis imporditi siia maarahva hääli koguma, teiseks – mõni politiik ei ole midagi ka saavutanud, et valida teda.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on see inimene, kes valib Heidy Purgat?