Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on see inimene, kes valib Heidy Purgat?

Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )

Teema: Kes on see inimene, kes valib Heidy Purgat?

Postitas:
Kägu

Võib ka olla põhjuseks, et ei taheta enam poliitikuid valida, et nagu nii midagi ei tee ning võtan valin hoopis uue inimese, äkki siiski liigutab seal suuret rõõmust, et teda sinna valiti. Minu piirkonnas väljapakutud poliitikud panind ka õlgu kehitama – esiteks – osadel ei ole mu kodukandiga üldse seost ehk siis imporditi siia maarahva hääli koguma, teiseks – mõni politiik ei ole midagi ka saavutanud, et valida teda.

No ei liiguta ju! Kõik need Talved ja Vaarikud ja Lutsepad ja kes seal veel on olnud – pole ükski liigutanud. Pole Purga ka ennast 4 aastat liigutanud, miks ta nüüdki peaks?! Vastupidi, vanemaks ja laisemaks läheb. Lisaks, kes meil oli see ajakirjanik, kes lubas kuluhüvitised ära kaotada, kui riigikokku saab? Tegelikult kasutas ise viimse sendini ära need.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Panin lingi ju. Lugema pead ikka ise😊

Linki on lihtne panna, kuid valijana peaksid sa olema ilmselt juba ise kursis ja oskaksid välja tuua tema silmapaistvamad seisukohad ja teod, mis mõjutasid sind talle häält andma. Kui pole süvenenud, siis võiks juba kohe öelda, et valisidki nime ja näo järgi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaatan tulemusi ja olen siiralt üllatunud. Oled 4.a vait ja ei tee mittekuimidagi ja on inimesi, kes on uuesti sellist nn töötegemist nõus toetama?

Kust sa tead, et ta midagi ei teinud? Enamik riigikogulase tööd on liiga igav ja igapäevane, et see meediasse jõuaks. Samuti huvitab inimesi palju rohkem klikimeedia, näiteks et Mart Helme sõimas Jüri Ratast riigikogu infotunnis või mõni muu skandaalne teema. Riigikogu infotunnis käimine pole alati see kõige suurem tegemine. Rahvas arvab küll, et poliitikul on töö”koht” nagu mõnel kontoritöölisel või kassapidajal ehk riigikogu saal, kus ta peab 8-5ni ärksalt vaidlema, aga enamik poliitiku tööd on ju väljaspool seda saali. Riigikogu infotund on umbes nagu koosolek – vaieldakse, aga midagi ei saa tehtud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jäi silma, et puudega lapse toetuse tõstmisele HP oma häält ei andnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei tea näiteks enda sugulaste-tuttavate hulgas kedagi, kes üldse reformi valiks, aga näe…

Ma näiteks ei tea peaaegu kedagi, kes reformi ei valiks. Oleme heal järjel ettevõtjad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Purga oli nimekirjas teine. Ilmselt valisid teda reformierakonna need pooldajad, kes esinumbri (Michali) välistasid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei tea näiteks enda sugulaste-tuttavate hulgas kedagi, kes üldse reformi valiks, aga näe…

Ma näiteks ei tea peaaegu kedagi, kes reformi ei valiks. Oleme heal järjel ettevõtjad.

Mis see tähendab-ettevõtjad? Enamus Eesti äriühinguid on maksudest kõrvale optimeerivad susserdajad .Vaid paarikümmend suuremat ettevõttet võib lugeda heal järjel olevateks ettevõtjate ettevõteteks. Teistel läheb kohe püksis vedelaks, kui maksuamet peaks a 7a tagasi tehtud tehingute maksukontrolliga sisse sadama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis see tähendab-ettevõtjad? Enamus Eesti äriühinguid on maksudest kõrvale optimeerivad susserdajad .Vaid paarikümmend suuremat ettevõttet võib lugeda heal järjel olevateks ettevõtjate ettevõteteks. Teistel läheb kohe püksis vedelaks, kui maksuamet peaks a 7a tagasi tehtud tehingute maksukontrolliga sisse sadama.

Ja siis on sellised hädapätakad, nagu viimasena kommenteerinud kägu, elavad kusagil maakohas ja kiunuvad, et riik ei tee nende heaks midagi. Kui tuleb siis üks ettevõtja, kes paneb püsti palkmajatehase ja 20 inimest saab tööd, ja teine ettevõtja tuleb, teeb tapamaja ja vorstitsehhi, 10 inimest saab tööd. Siis nende käest palka vastu võtta kõlbab küll?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kuidas see, kuidas keegi maksudest kõrvale optimeerib, peaks sind puudutama? Ole õnnelik, et sul töökoht on. Poleks töökohtade loojat, poleks sinul süüa. Kadedus on vastik asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuigi mina valisin reformi, siis Purgale ma tõesti kunagi häält andma ei hakka, sest ma ei näe teda küll midagi asjalikku tegemas. Smigun on sportlane ja saab kaasa rääkida sporidga seotud valdkonades. Imelik, kui seda teeksid spordivõhkikud. Mingi paks mees lõug rasvane tuleb rääkima, kuidas noored sportima peaks.

Kas nagu saates “Mehed ei nuta”, kus karjuva ossihäälega paksud mehed sportlasi kritiseerivad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina valisin Züleika.

Tõttöelda mina küll ei näe vahet, kas valid Saagimi või Züleika. Saagimil on tõenäoliselt neist kahest vahedam mõistus.

Züleikal pole kahjuks üldse haridust, ega ka elukogemust:

https://et.wikipedia.org/wiki/Z%C3%BCleyxa_Izmailova

Anul oleks vähemasti elukogemust ja julgust, tõsi haridust samapalju.

Minu jaoks oleks elemetraarne, et riigikogulasel peab olema kõrgharidus ja tõepoolest, ei teeks paha ka väike intelligentsuse test.

Tal on elukogemust ju organiseerimisega väga palju. Sellistel ettevõtlikel inimestel on sageli kogemusi palju rohkem kui neil, kes käivad mööda ühiskonna poolt etteantud rada nagu kool ja palgatöö, kus keegi juhatab suuna ette. Paljud ettevõtjad, leiutajad, kunstnikud ja muidu geeniused on seda tüüpi inimesed.

Ma ei taha sellega öelda, et Zuzu geenius oleks. Ta on selline tavaline tubli aktivist. Roheliste erakonna juht peaks olema küll just keskkonnateaduse (või sellega seotud) haridusega. Isegi jurist või majandusteadlane ei sobi, sest erakonna temaatika on nii spetsiifiline. Ökoliikumised sumbuvad mõnikord seepärast, et kari ebateadlasi võtavad selle ühel hetkel üle. Zuzu pole mingi antivaxxer või muidu ebateadlane, aga ta pole ka nii tõsiseltvõetav, kui näiteks Aleksei Turovski oleks, sest ta ei tea ühtegi valdkonda süviti.

Kuid muidu ei saa öelda, et kõrgharidus just inimese targaks teeb. On inimesi, kes on iseõppijad ning isetegutsejad ja teevad seda palju efektiivsemalt, põhjalikumalt ja kiiremini, kui koolipinki nühkides ja palgatööd tehes teeks. Tänapäeval on nii palju võimalusi iseseisvalt õppida ja ettevõtluse või aktivismiga tegeleda. Nad vastutavad enda eest ise ja on sellest teadlikud, ei õpi kellegi teise pärast. Teadlased on muidugi eri liik, nagu ka näiteks arstid. Selleks ei saa iseseisvalt õppida isegi siis, kui vastavad tingimused luua, sest nii palju on praktilist tööd, mida väljaspool kooli teha ei saa. Aga näiteks fotograaf, ajakirjanik või ettevõtja võib olla palju parem töökogemuse ja iseõppimise tulemusel, kui et kohustuslikus korras koolis käies. Enamik lihtsalt ei viitsi ise õppida ja näevadki lahendusena ainult palgatööd, kus keegi neid tööle võtab ja nende eest hoolitseb, paraku on see reaalsus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja siis on sellised hädapätakad, nagu viimasena kommenteerinud kägu, elavad kusagil maakohas ja kiunuvad, et riik ei tee nende heaks midagi.

Kus sa seda kiunumist nägid? Inimene kirjeldas üsna adekvaatselt üldpilti.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on see inimene, kes valib Heidy Purgat?