Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kes on teinud aborti? :(

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kes on teinud aborti? :(

Postitas:

Sain eile teada, et lapse süda ei ole löönud juba 2 nädalat.
Tableti puhastust ei soovi teha. Tundub hingele traumeerivam.

Kuidas see haiglas abort välja näeb? Midagi pean kaasa ka võtma? Kui kaua haiglas aega läks? Kas saan ise autoga koju sõidetud? Kaua valutas-veritses pärast?

Oeh….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kui kaugel sul rasedus oli.
Mida väiksem rasedus, siis tehakse tabletiga, on kehale vähem traumeeriv.

Minul on 3 peetumist olnud ja kõik korrad on olnud tabletiga. Hommikul läksin polikliinikusse, sain valuvaigisti ja tableti tuppe ning siis saadeti koju. Õhtupoole hakkas veritsus.
Esimene suurem veritsemine oligi esimesel õhtul, hiljem juba vähem. Tänu kangele valuvaigistile, mis anti, ei valutanud midagi. V.a hing.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Midagi ei tehta, vaid ikka inimene ise valib, kumba ta eelistab – kas kirurgilist või tabletiga.
Endal 9 aasta tagune kogemus (ka rasedus peetus) – valisin kirurgilise puhastuse. Läksin kohale, täitsin mingid paberid, ootasin veidi, võeti opituppa, pandi magama, ärkasin üles, vb mingi tunnike-paar seal toibusin narkoosist. Ilmselt väga soovitav pole ise autorooli istuda pärast narkoosi samal päeval, kuigi arvan, et saaks hakkama. Ise läksin jalgsi haiglast ära, seega autosõidu kogemus puudub. Eriti pärast ei valutanud mu meelest, vb oli hell tunne vms. Verd tuli kuni nädal vist, ei lahmanud, vaid pigem selline tagasihoidlik veritsus (aga see kõik on tõenäoliselt individuaalne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Auto juhtmine ja kojusõit on küll üsna ohtlik, olemine on paar tundi pärast narkoosi ikka üsna “lödi” ja reaktsioonikiirust ei julge küll loota, oled liiklusohtlik. Ehk ikka keegi saab järele tulla või lähed taksoga. Välismaal ei lasta haiglast kojugi, kui kodus kedagi pereliiget pole, kui elad õksi, ööbid nt esimese opijärgse öö haiglas automaatselt- kunagi ei tea, kas läheb süda pahaks, minestad vms.
Kirurgiline puhastus- antakse saatekiri ja aeg, millal kohale lähed (hommikust süüa ega palju vett juua ei tohi, max pool klaasi vett), täidetakse mõned paberid ja nõusolekuvormid, saad haiglariided ja lähed protseduurituppa, pannakse magama, ärkad voodis toibumispalatis ja oled seal veidi, tund-paar. Minu mäletamist mööda ei valutanud eriti kõht ja veritsus ei olnud suur, emakasisu on ju välja kaabitud (palun vabandust!).
Minul ei olnud peetumine päris kindel (st ise lootsin veel), esimene päev sõin meelega hommikust, et mind veel puhastusele ei saaks saata, palusin uut ultraheli ja olin üsna õnnetu. Ultraheli tehti, selgus et mingit lootust siiski pole ja järgmisel päeval kästi tagasi tulla, õhtul hakkas juba kõht krambitama, mõtlesin veel et tobe lugu ka, enne sõdib käte-jalgadega vastu ja öösel tuuakse kiirabiga katkemisega ise. Aga hommikul läksin ikka kohale ja tehti ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kaks rasedust peetunud 5.-6. nädalal. Mõlemal korral olen valinud tabletipuhastuse. Mulle on jällegi narkoosis kirurgiline puhastus tundunud raskem ja karmim, kuna see on ikkagi kirurgiline protseduur ja arstki selgitas, et võib tekkida tüsistusi. Olen varem ka LAP-il ja hüsteroskoopial käinud ja kogu see narkoosiks ettevalmsitamine ja enda sinna teiste hooleks jätmine oli väga hirmutav, samuti narkoosist toibumine oli raske.

Tabletipuhastusega oli nii, et hommikul läksin haiglasse, sain tabletid, pärast lõunat sai koju. Tuli lihtsalt oodata, kuni hakkas verejooks. Selles mõttes on mul ka hästi läinud, et on tablettidega korralikult puhastunud, ei ole midagi sisse jäänud ja verejooks pole ka pikalt kestnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, mulle ei lastud midagi valida. Peetus 14+1 ja pidi tulema tabletiabort. Sellest jäi väheks ja otsa tehti ka kirurgiline. Mingeid valysid polnud, sündis ka valudeta. Platsenta jäi sisse ja siis algas ka suur verejooks (muidu polnud verd üldse). Olin vereloigus ja siis tuligi kirurgilisele minna. Minestasin vist 2 korda verekaotusest. Pärast kirurgilust polnud ka valu. Verd pole ka eriti tulnud, kuigi lubati 2 nädalat verejooksu. Koju sain järgmise päeva hommikul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kui kaugel sul rasedus oli.
Mida väiksem rasedus, siis tehakse tabletiga, on kehale vähem traumeeriv.

See on natuke eksitav – suuri rasedusi, kus lapse süda seisma jäänud, kutsutakse ka ikka tablettidega esile, mitte ei hakka keegi seal kirurgiliselt sekkuma (v.a. muidugi juhul, kui on näidustatud keisrilõige).
Minu laps suri 15+ nädalal ja tehti tabletipuhastus, valida ei antud. Õnneks läks kõik *hästi*, hommikul vara läksin haiglasse sisse, laps sündis peale lõunat ja õhtul sain koju. Komplikatsioone polnud.

Autot ei tohiks päris kindlasti ise juhtida, mitte sellepärast, et “ei saa hakkama”, vaid oled nii narkoosi kui hingeseisundi tõttu liimist lahti ja kaasliiklejatele ohtlik. Ma saan aru, et sel hetkel on ilmselt kõigist teistest suva, aga tegelikult ei pea sinu kaotuse pärast ükski laps ilma vanemata või vanem ilma lapseta jääma, eks ju?

Tunnen kaasa, teemaalgataja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kes on teinud aborti? :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.