Esileht Lapse ootamine Kes on teinud GTT uuringut?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kes on teinud GTT uuringut?

Postitas:

Määrati GTT uuring, sest kehamassiindeks 25,23 ehk napilt üle normaalsuse. Veresuhkur on mul regulaarselt madal, praegu 4,1, vererõhk samuti madalam. Kas on põhjust muretseda, et rasedusdiabeet kaalu pärast ligi hiilib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 18:33; 15.08 15:46; 16.08 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul teine rasedus juba, kus olen ülekaaluline.mõlema raseduse ajal olen 2 x teinud gtt test, ei ole rasedusdiabeeti 🙂 kuna algkaal juba mul suur, siis pole ka rasedustega juurde võtnud, aga lapsed on 4+ kilosed ja päris pikad olnud 🙂
Kõige hullem katsumus on selle magusa solgi sisse joomine ????‍♀️

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole seni kuulnud, et kaalu pärast GTT määratakse. Ikka siis, kui verenäit on normist kõrgem. Olen ise seda mitu korda teinud ja käinud ka rasedusdiabeedi grupinõustamisel. Sea grupis oli umb 10 inimest, kellest vaid kaks olid ülekaalulised, teised piitspeenikesed. Seega ei olene rasedusdiabeet sugugi kaalust. Kuigi muidugi öeldakse, et ülekaalulised on sellest ohustatud. Aga kui määrati, siis saad vaadata ja loota, et sul seda siiski ei tule.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole seni kuulnud, et kaalu pärast GTT määratakse. Ikka siis, kui verenäit on normist kõrgem. Olen ise seda mitu korda teinud ja käinud ka rasedusdiabeedi grupinõustamisel. Sea grupis oli umb 10 inimest, kellest vaid kaks olid ülekaalulised, teised piitspeenikesed. Seega ei olene rasedusdiabeet sugugi kaalust. Kuigi muidugi öeldakse, et ülekaalulised on sellest ohustatud. Aga kui määrati, siis saad vaadata ja loota, et sul seda siiski ei tule.

No mul veri korras ja imestasin ka, et milleks. Siis arst ütles, et kehamassiindeksi pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 18:33; 15.08 15:46; 16.08 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nädalal teile seda GTT uuringut tehti? Mul küll veresuhkur korras, aga kehamassiindeks on kõrge. Siis tean end valmis panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nädalal teile seda GTT uuringut tehti? Mul küll veresuhkur korras, aga kehamassiindeks on kõrge. Siis tean end valmis panna.

See tehakse alates 24. nädalast, sain ämmaemandast aru. Võib-olla sõltub see Oscari teinud arstist, et ainult kehamassiindeksi järgi määratakse. Samas on siin näiteks see ühe tingimusena ka välja toodud: https://www.kliinikum.ee/et/infovoldikud/haigused/41-infovoldik/894-rasedusdiabeet-ja-gluekoosi-taluvuse-test-gtt
Mu indeks oli pisut üle 25 ja kuni 25 on normaalkaal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 18:33; 15.08 15:46; 16.08 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind saadeti sellepärast GTT-d tegema, et mu esimene rasedus lõppes 35.nädalal nurisünnitusega. Veresuhkur ja kaal on kogu aeg korras olnud. Arst selgitas, et on olemus terve nimekiri näidustustest, millega saadetakse seda testi tegema. Alati ei peagi kõrgenenud veresuhkur olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks pidin seda testi tegema puhtalt ainult sellepärast, et minu isal on diabeet. Test ise oli ebameeldiv, sest esimesel korral oksendasin ma siirupi välja ja seetõttu pidin ka teist korda tegema, siis soovitati sidruniviilu peale hammustada. Toimis ja püsis sees. Õnneks diabeeti pole. Kui sa normaalselt toitud ja siiani näidud korras siis ei tohiks hullu olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind saadeti ka suure kaalutõusu pärast. Täpselt ei mäleta aga umbes 30.nda nädala paiku.
Algkaal oli mul 50kg ja selleks hetkeks oli juba 20 lisakilo kogunenud. Peres diabeeti pole.

Vastik oli see tõesti. Ja aeganõudev. Ikka minu mäletamist mööda 3h sai seal istutud. Üks rase, kes minuga koos seda tegi, ka oksendas. Õnneks mul püsis sees.
Kõige naljakam oli see, et me selle sama naisega olime samal ajal sünnutismajas ????. Ta sai sutsu ennem lapse kätte kui mina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pidin tegema 2 korda ühe raseduse ajal. Esimene mingi 24. rasedusnädalal (vb oli veel varem) ja teine oli 28.rasedusnädalal. Esimene kord polnud eriti hull seda jooki juua kuigi väga rõvedalt magus. Teine kord ajas ikka väga iiveldama ja hoidsin vägisi okset tagasi,et jumala pärast seal ropsi ei paneks teiste ees. Teisel korral siis rasedusdiabeet. Mulle ämmakas määras sellepärast,et ma päris palju ülekaaluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud kahel korral. Esimesel korral suure kaalutõusu pärast (muud näidud korras, sh ka raseduseelne kaal). Teise raseduse ajal juba sellepärast, et esimene laps kaalus 4,5kg. Muide, teine laps kaalus ka, mis sest, et minu kaal oli normis ja diabeeti polnud kummalfi korral 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Lapse ootamine Kes on teinud GTT uuringut?