Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on tellinud amazon.de-st?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kes on tellinud amazon.de-st?

Postitas:
Kägu

Täpsemalt lastele jalanõusid. Kas müügilolevate jalatsite suurused vastavad amazoni pakutavale suuruste tabelile? Ma vaatan, et sealse tabeli järgi peaks mu lastel olema palju suuremad jalatsid kui neil praegu reaalselt on. Muidugi on eri tootjatel eri mõõdud, aga amazoni suuruste tabel on kõigile tootjatele sama. Nüüd ei teagi, mis suurust tellida. Mu vanemal poisil on praegu jalanumber 30-31, lasteaias sandaalid on veel 29, aga amazoni tabeli järgi ei julgeks küll järgmiseks sügis-talveks väiksemat kui nr 33 tellida. Aga äkki on saapad ilmatusuured, mis mööndustega ülejärgmisel talvel jalga lähevad? Väiksemal on praegu jalanõud 27-28, aga amazoni tabeli järgi ei julgeks kevadeks nr 29 kummikut tellida – jääb sügiseks väikseks. Kuidas on kogemused sealsete suurustega? Inglise amazon on veel kraad kangem – seal antakse võrdlus Euroopa suurustega, aga ei mingit vihjet sisetalla pikkusele või jalanõu sisse sobiva pöia pikkusele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kes on tellinud amazon.de-st?

No mul siiani kõik korrad täppi läinud. Olen ostnud seda suurust, mida muidu ka ostaksin, st et ma seda tabelit polegi vaadanud. Aga nüüd siis vaatasin ja minu lapsele ostetava jalanõu suurus vastab küll seal tabelis olevale sisetallapikkusele. No järgmiseks talveks ostaksingi ju suurema numbri, kui laps praegu kannab. Kuidas järgmiseks talveks ette ostetud jalanõud talvel jalga klappima hakkavad, see selgubki alles järgmisel talvel. Loodetavasti on kõik ok.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No mul siiani kõik korrad täppi läinud. Olen ostnud seda suurust, mida muidu ka ostaksin, st et ma seda tabelit polegi vaadanud. Aga nüüd siis vaatasin ja minu lapsele ostetava jalanõu suurus vastab küll seal tabelis olevale sisetallapikkusele. No järgmiseks talveks ostaksingi ju suurema numbri, kui laps praegu kannab. Kuidas järgmiseks talveks ette ostetud jalanõud talvel jalga klappima hakkavad, see selgubki alles järgmisel talvel. Loodetavasti on kõik ok.
[/tsitaat]

Aga äkki oskad oma laste jalanõude sisetaldade ja laste jalataldade pikkuse järgi öelda, kui palju selle tabeli järgi kasvu- ja avarusvaruks on jäetud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise küsid, ise vastad:) Amazoni tabel on kõigile tootjatele sama, aga tegelikult on erinevatel firmadel siiski veidi erinevad mõõdud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga äkki oskad oma laste jalanõude sisetaldade ja laste jalataldade pikkuse järgi öelda, kui palju selle tabeli järgi kasvu- ja avarusvaruks on jäetud? [/tsitaat]

Kusjuures ei oska kahjuks. 🙁 Sest ma tõesti ostes üldse seda tabelit ei vaata. Üritan kirjeldada oma meetodit: Kui laps kannab praegu näiteks sandaale 24 ja need on suuruselt parajad või hakkavad väikseks jääma, siis ostan talle lihtsalt sandaalid suurusega 25 (kui kohe kanda tahab), kui näiteks alles suveks ostan, siis võtaks tõenäoliselt suurus 26. Seda sisetalla pikkust ma üldse ei vaata, sest jalatsil on nii palju muid omadusi, mis määravad selle, kas see sobib või ei. Sisetald võib ju paras olla, aga kui ikka jalatsi liist üldse ei sobi, siis on sisetallast üksi vähe. Neti teel ostes riskingi sellega, et võib juhtuda, et ei sobi. Kahjuks on ka ühel ja samal firmal erinevaid liiste ja pole sealgi alati kindel, et asi sobib. Amazonis loen ka neid klientide jäetud kommentaare, kui seal ikka paljud ütlevad, et jalats ei lähe suurusesse, siis see tõenäoliselt nii ka on. Just eile jätsin sellepärast ühed mega nunnud saapad ostmata 🙁 Kui nüüd kummikut vaadata, siis tavaliselt on kõikidel kummikutel suht suur liist ja minu lapsed kannavad kummikuid pigem suurus väiksemat kui suuremat. Seega kummiku tõenäooliselt ostaksin täpselt selle numbri, mida laps praegu kannab.
Aga kõiki ostetud jalatseid ja nende sisetaldu praegu mõõtma hakata mul kahjuks küll aega ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen sealt oma lapsele ca poolteist aastat jalanõusid ostnud ja siiani olen numbriga puusse pannud ainult ühe firma jalatsitga (kapt’n sharky’s oli kohe väike kuigi laps kandis tegelikult veel number väiksemaid teise firma jalatseid). Nii et seega olen jäänud juba tuntud firmade juurde (ecco, viking, primigi), mille sobivust tean une pealt.
Ntx on tal hetkel 18cm jalatald. Sügissaapad olid viking nr.28, talvesaapad olid ecco nr 29, sandaalid on lasteaias primigi nr.29, k/s jalatsid ostsin ka nr 29, natuke on seal otsas varu ka veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh!

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kes on tellinud amazon.de-st?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.