Esileht Kodunurk Kes on viimasel ajal korterit Mustamäel müünud? Maakleri nõu tarvis

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kes on viimasel ajal korterit Mustamäel müünud? Maakleri nõu tarvis

Postitas:

Meie peres on nüüd kolm last ja meie 3 toaline jääb väikseks. Hetkel käib olelusvõitulus 5 inimest ja kass-koer 50 ruutmeetril. Surfasin kinnisvaralehekülgedel ja leidsin mitu 4 toalist, mida võiks osta kui enda oma müüki paneks. Kui kaua aga võib see müümine kesta? Ei saa ju seni kuuse alla minna kui üks müüdud ja teise ostmine alles käib. Meil on küll väga kena ja maitseka remondiga korter, kus on kõik renoveeritud ja ümber ehitatud. Selliseid ma müügiportaalis ei silmanudki. Ei teagi, mis hinda küsida….Lisaks märkasin, et tänapäeval müüvad ikka kinnisvarabürood, mitte omanikud? Ainuke kord elus kui korterit müüsime (11 a tagasi), oli kõik teistmoodi – enamasti müüsid omanikud ja maakler oli harva mängus. Kas ma peaksin kõigepealt mingi kinnisvarabürooga ühendust võtma kui tahaksin meie korterit müüma hakata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks see, et korter on SINU MEELEST maitsekas, ei tähenda see sugugi, et see nii on.
Teiseks sinu sõnad jälle, et hea remont…no jah. See ikka vaid jälle sinu arvates.
Korteri müümine võib võtta väga kaua. Eriti siis, kui paned sama hinnaga müüki nagu sealkandis kõik teised korterid on. Kui tahad kiirelt müüa, siis pead ka hinna odavama panema kui teistel.
Võid vabalt ka ise müüa. Maakler pole mingi imeasi. Ta vaid aitab sul natuke seda müümisprotsessi kergemaks muuta. Muud midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus eelmise käguga. korter müümisel peab olema võimalikult neutraalne! Kuna ise olen ostnud viimase aasta jooksul üsna mitu korterit, siis lausa jube on vaadata kuidas mõni müüb oma sinist vannituba, roosat magamistuba, rohelist elutuba jne ja arvab,et superilus on! Ka on arusaamatu, et kui inimesed püüavad müüa korterit, siis KV portaalis kajastuvatele fotodele sätitakse totakalt palju nipsasjakesi. Ma ostan ju korterit, mitte tema isiklikke vidinaid.
Mainisid,et sul on loomad ehk ükskõik kui puhtad nad ka on, mitte looma omavale inimsele on loomalõhn kohe tunda.
Maakleri vahendusel on lihtsam müüa, aga oma hilisest kogemusest soovitan vaid ühe maakleriga piirduda. mitu erinevat maaklerit aeglustavad protsessi,sest loodetakse teise maakleri kaudu odavamalt saada ja lõpptulemusena ei osteta.
Kui sul on nn nõuka aja blokkmaja, siis selle müük on ka aeglasem.
Ostu-müügi lepingud saab alati sõlmida tingimustega, milles siis märgitud väljakolimise aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.maaamet.ee on olemas nupuke \”kinnisvaratehingute statistika\”. Sealt saab uurida linnaosade lõikes, milliste keskmiste hindadega on tehinguid tehtud (tõsi, seisukorda see ei kajasta). Üks asi on, millega portaalides kuulutused ripuvad ja teine asi, millega tehingud tehakse…
Kui maakleri võtad, siis peaks tema aitama ka hinda määrata, kuigi on kogemusi, kus maakler peab oma ainsaks funktsiooniks kuulutuse üles panekut ja korteri näitamist ning ei miskit muud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ja minu kogemuse kohaselt pole maaklerist absoluutselt mingit kasu!

Jah, kui sa müüksid maamaja või suvilat, kus sa ise püsivalt ei ela, siis on muidugi tore, kui ei pea igale huvilisele ise näitama, vaid maakler teeb seda sinu eest. Aga oma korterivõtmeid sa ju kellelegi ei usalda ja oled niigi alati ise kodus. Nii et pane aga müügikuulutused üles. Küll maaklerid ise kohale sibavad. Kindlasti ära sõlmi kellegagi mingit lepingut, kui tahavad, siis tutvustagu sinu korterit, aga see on ka kõik.

Maakleri soovitatud hinda ei tasu samuti tõepähe võtta. Minu korterit tuli vaatama tunnustatud maakler, kes oli spetsialiseerunud antud piirkonnale. Ta soovitas mul kohe hinda langetada. Tegelikkus kujunes risti vastupidiseks, soovijaid oli nii palju, et oli võimalik hinda tõsta. Minu meelest määrab kõik ostjate olemasolu. Kui on liiga kõrge hind, siis lihtsalt ei osteta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin eelmisel aastal oma Mustamäe korteri müüki ise portaalidesse. Alguses oli metsik maaklerite laviin, kes kõik tahtsid ise müüma hakata. Kirjutasin juurde, et maakleritel mitte tülitada, aga siis tegi üks nii, et ütles, et tal on ostja ja tuleb vaatama koos temaga, aga kui kohal oli, siis ütles, et praegu ei ole, aga ta kindlasti leiab ja soovitas ikka temaga lepingu teha.
Panin müügiportaalidesse sellise keskmise ruutmeetrihinna, mis analoogsetel korteritel oli ja kirjutasin juurde, et võimalus on kaubelda.
Kokkuvõttes oli ostja leidmine ikka vaevarikas ja läks aega 6 kuud, enne kui lepingu lõpuks sõlmitud sai. Ostjad teavad, et on ostjaturg praegu on ostjaturg ja kauplevad ikka ka täiega.
Seega soovitaks kohe müüki panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära võta maaklerit! Maakler võtab meeletu vahendustasu ning tema töö on pea olematu. Mõni inimene millegipärast arvab isegi seda, et ilma maaklerita ei tohi selliseid tehinguid teha.

Korteri müügi kuulutust oskad sa ise panna.
Hinna saad lihtsalt välja raalida, kui lähed näiteks city24 lehe peale ja seal kõrvutad sama piirkonna, samaväärseid kortereid. Alati on ka ruutmeetri hind välja toodud ning mustamäe korteri keskmist ruutmeetri hinda ei ole keeruline välja selgitada.

Kui sa maaklerit ei kasuta, siis võidad rahaliselt uskumatult suure summa.

Räägin sel põhjusel, et ma ise olen hiljuti teinud mitu erinevat kinnisvara tehingut. Üürisin enda korteri välja ja ostsin omale uue ja seda ilma maaklerita. Kuna sinna üritasid maalerid ennast vahele toppida, siis nägin, millist hinda vahelt võtta tahavad.
Mina sain oma tehingud teha väga lihtsalt, kõik kulges väga ladusalt ning tõepoolest, mis siis, et mängus on väga suur raha, võin kinnitada, et sellistes tehingutes pole mitte midagi keerulist ega kontimurdvat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin müüki ise, hoides kogu aeg kuulutust nt City24 on lõppkokkuvõttes ikka päris kallis, tingijaid eriti polnud. Siis võtsin 2 maaklerit, mitte midagi ei muutunud, ise pakkusid ennast ja absoluutselt ei toimunud aktiivset müüki.
Kui tahtsin aktiivselt müüma hakata, andsin korteri müüki Uus maa maaklerile ja väga head tööd tegi, ütlesin hinna millest kindlasti alla ei müü, ise tegeles nende tingijatega jne. Praegu on meeletult inimesi, kes pakuvad ebanormaalseid hindu, a la kolmandik hinnast alla jne.
Müüdud sain Uus maaga 7 kuuga ja oma tahetud hinnast andsin alla 15%, miinus veel maakleritasu, mis oli küll igati välja teenitud.
Kui võtad maakleri, siis tõesti tuntud firma ja uuri nt tuttavaid, mis maakleriga on neil hiljuti tehinguid toimunud, keda soovitavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus, et maaklerid on täiesti mõttetud. Hiljuti ostsime maja. Otsisime väga kaua ja puutusime kokku saja erineva maakleriga ja no normaalseid oli neist vaid mõni. Nad ei osanud oma poolt müüdavate majade ja kruntide kohta midagi rääkida peale selle, mis müügikuulutuses juba kirjas oli. Kui mul oli täpsustavad küsimusi, vastata ei osatud, lubati uurida ja tagasi helistada, mida ei tehtud jne, jne. Naljakal kombel juhtus nii, et maja, mille ostsime, müüdi otse omanikult:-). Nüüd alustame oma vana maja müüki ja müüme samuti otse, saan ostjale anda ausad ja kiired vastused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

maaklerid on tõesti mõtetud, ise otsisime maja u 3a vältel ja asjalikke maaklereid sattus ette ainult mõni. korteri müüsime ise, ei ole midagi keerulist, lihtsalt tuleb teha korralikud pildid, korter enne korralikult korda teha, üleliigsed asjad ära koristada jne. maakleril ei ole mingit funktsiooni kui oled ise vähegi asjalik, müügidokumendid koostab niikuinii notar ja notari aega oskab igaüks ise ka kinni panna. ise imestasin seda, millistes segamini elamistest on pilte tehtud, samuti kui vaatama lähed on jube segadus. esmamulje on tähtis ja selle juures on kord ja puhtus elementaarsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks ikka ise müüa. Maaklerid ju panevad mingi 10% vähemalt otsa. Äkki leiad mõne sõbra, kellel on silma ja enam-vähem hea fotokas. Paned pildid üles ja juurde ka, et otse omanikult – see on ostja jaoks juba väga suur pluss! Väljakolimise aja saab siis ostjaga kokku leppida.
Hea on ka alustada sellest, et otsid portaalide kaudu endale suurema elamise valmis. Praegu on väga palju pakkumisi selliseid, kus soovitakse vahetada. Mul just üks töökaaslane vahetas 3-toalise 4-toalise vastu (ilma maakleriteta kogu protsess). Ise soovime osta maja ja väga palju on pakkumisi, kus tahetakse Harjumaa maja vahetada korteri vastu Tallinnas (meil kahjuks korterit ka pole, aga sissemaksu raha on kogutud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Kes on viimasel ajal korterit Mustamäel müünud? Maakleri nõu tarvis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.