Esileht Pereelu ja suhted kes peaks kodus kodutöid tegema?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: kes peaks kodus kodutöid tegema?

Postitas:

Kui peres on ka lapsed… kes peaks koduste asjadega tegelema?
Olin ma lapsega kodune, tahtsin, et mees tuleks töölt ja võtaks koorma õhtul enda peale, et ma saaks puhata ka. tülidega ma suutsin end kehtestada. Mees tuligi koju ja hakkaski kodutöid tegema.
Nüüd käin mina tööl ja mees on kodune. Tulen töölt ja mees tahab, et ma hakkaks kodus tegutsema ja ta saaks puhata? Aga ma ei jõua kodus enam süüa teha ja lastega mängida. Mul endale aega ei jäägi. Tööl olen tööl ja kui koju tulen, siis tahab mees minna trenni või sõpradega vahel kuhugi või lihtsalt lugeda.
Kuidas end kehtestada? Vastupidises olukorras. Nagu piinlik ka risti endale vastu rääkida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 22:30; 23.03 22:56; 24.03 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul ikka loogika. See oli sinu jaoks normaalne, et mees tuli töölt koju ja hakkas kodus toimetama. Nüüd, kui sinult eeldatakse seda sama, siis printsessile selline elukorraldus ei sobi?
Polegi sul midagi kehtestada. Harju ära, et nii see elukene käibki. Kõik tuleb ringiga tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mõlemad peaks oma aega saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd tead vähemalt, mida mees tundis. Koduseid toimetusi peaksid muidu tegema mõlemad.
Planeerige oma aega ja leidke kompromisse- aga ära suru kogu aeg oma tahtmisi mehele vägisi peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loll olin jah. Olin tõesti väsinud ja tegingi mehele selgeks, et ega see tööl käimine olem midagi nii väsitav. võta aga käru ja mine välja lastega-see ongi su sport. Käigu ka poest läbi jne. Et mina olen päeval küllalt lastega ja koduga rahmeldanud.
Aga nüüd ise endale auku kaevates, olengi sinna sisse kukkunud. Ei tunne enam üldse nii, et töölt tulev inimene tuleb koju palju puhanud olemisega, kui see, kes kodus on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 22:30; 23.03 22:56; 24.03 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie tegime nii 2 päeva käisin mina tööl ja mees oli lapsega kodus ning 3 päeva jälle mees tööl. väga hästi sobis – sain vaheldust ja mees sai lapsega ka kodus olla.
kodutöid tegime kahepeale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah see titeaeg on vaid üks periood, mis tuleb kuidagi üle elada kodutööde osas. Kui võimalik, need vähe üle vaadata – milliste arvelt võib koonerdada (loe: tegemised kokku lükata, mõned üldse ära jätta). Kui lapsed suuremad, käivad koolis-lasteaias, siis tulevad mõlemad võrdselt töölt ja saab ka võrdselt jagama hakata.

Mina olengi juhindunud sellest, et kui ikka ei jõua (mina või mees, vahet ei ole), siis ei tee. Ma ei ela ju selleks, et ennast ribadeks rabeleda. Vahel on küll tunne, et \”appi-appi! Seda kodutööde hulka ei jõua iialgi ära teha\” aga kuidagi iseenesest vaikselt laheneb.

Kas päevasel ajal, kui laps näiteks magab, ka ei jõudnud/jõua kodusolija natukenegi midagi korda saata? Sa ise peaks oskama hinnata, olid ju ka kodus omal ajal. Siis olekski kohustuste üleandmine punktis, kus sina koju jõuad ja mees saaks välja minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaevasid ise endale augu, millest välja ronimine polegi nii lihtne. Räägi mehega siiralt ning tunnista oma vigu. Vajadusel palu vabandust. Kui on mõistlik mees, siis jõuate ehk mõlemaid pooli rahuldavale kokkuleppele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu. Et siis mees töölt tuleb – temal on jaksu kodutöödega tegeleda ja lastega. Aga kui sina töölt tuled – siis sa ei jõua midagi teha. Ma mehe asemel ikka väga solvuks.

Kompromissina võiks sobida, et vaheldumisi teevad kodutöid mees ja naine. Üks päev naine, teine päev mees, jne.

Meil endal peres üks laps, mina tegelen kodutöödega. Mees tõesti ei jaksa peale tööd isegi teed endale teha, mis siin kodutöödest rääkida. Küll aga meeleldi aitab mind puhkepäevadel. Selline on meie kompromiss.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ikka mehega väga vedanud, olen kodune(terviseprobleemid) last meil pole, mees töötab ning teeb ka kodutöid käskimata(põrandapesu, nõudepesu)
Minu arvates see täiesti normaalne, ega ma üksi põrandaid ei määri.
Ainult söögi teen 100% mina ega palu/oota osalemist selles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saadki kõik tagasi mehelt. Ära tee seda, mida ei taha, et sulle tehakse!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust ma siis teadsin, et tööl käimine nii väsitav on? Enne lapsi polnud väsitav ja jõudis veel pidudelegi ja poolenisti magama tööle. Energiat oli nii palju ja aeg oli vaid enda oma ja seda sai kulutada ainult enda peale.
Lugesin ka siit ja sealt, kuidas naised end kehtestavad ja lapsed on mõlema omad, et olgu kodutööde jaotus ja naine tahab puhata saada oma 24/7 olevast tööpäevadest.
Ma tahan vaid töölt tulles istuda teleka ees. No nagu tüüpiline halb mees naiste arust. Rääkida ka ei jõua. Olen tööl nii palju rääkinud, naeratanud, end kokku võtnud, et kodus olen täielik sült.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 22:30; 23.03 22:56; 24.03 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nüüd ei ole sul mitte midagi muud teha, kui väsimus alla neelata ja kodutöid tegema hakata. Muidugi, kui tahad pereelu säilitada. Omad vitsad peksavad.

Ma olen ka väikeste lastega kodune ja õhtuti, kui mees täält tuleb, siis tema ülesandeks on pärast sööki lapsed magama panna. Mina koristan köögi ja toad ja panen nõudepesumasina käima. Ka nädalavahetustel anname üksteisele hingamisruumi. Muudmoodi ma ei kujutaks ettegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Pereelu ja suhted kes peaks kodus kodutöid tegema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.