Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kes rasedust planeerivad, vaktsiin

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kes rasedust planeerivad, vaktsiin

Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Sain mai lõpus esimese vaktsiini, teine tuleb juuli keskel. Kas on mõistlik teine süst ära oodata või ei sea see raseduse planeerimisel piiranguid? Teema on üsna uus ja infot väga vähe. Tahame mehega proovima hakata aga ei teagi, kas see süst võib rasestumist või äkki selleks hetkeks juba kuidagi loodet mõjutada. Kas kellelgi on olnud sama mure?</p>

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 22:12; 16.06 08:42; 17.06 17:38; 26.06 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Sain mai lõpus esimese vaktsiini, teine tuleb juuli keskel. Kas on mõistlik teine süst ära oodata või ei sea see raseduse planeerimisel piiranguid? Teema on üsna uus ja infot väga vähe. Tahame mehega proovima hakata aga ei teagi, kas see süst võib rasestumist või äkki selleks hetkeks juba kuidagi loodet mõjutada. Kas kellelgi on olnud sama mure?</p>

Konsulteerisin oma arstiga, kuna rasestusin kahe süsti vahepealsel ajal. Tema soovitusel lähen siiski homme vaktsineerima (rasedust selleks ajaks siis 5+3). Rasedad kuuluvad riskirühma ning rasedana covidi läbipõdemine võib tuua beebile tõsiseid probleeme (nt loote kasvupeetus – 2 nädalat kasvus mahajäämus, loote kopsude ettevalmistamiseks võib tekkida vajadus kasutada glükokortikosteroide, kuna suureneb tõenäosus vastsündinu distressi sündroomiks ja kopsu kokkulangemiseks).

S.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 22:35; 16.06 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsiksin infot mujalt maailmast mitte Delfist. Eesti on üks väga väheseid riike, mis üldse noorte, rasedate ja imetavate emade vaktsineerimist soovitab. Olgem ausad, uuringuid ja katseid on tehtud vaid üks-kaks tükki ja tulemustes on kirjas ainult see, et “Soovitame enne vaktsineerimist pidada nõu enda arstiga”

Ja kuna Eesti arste sunnitakse rääkima, et vaktsineerimine on oi kui hea (muidu ähvardatakse vallandamisega), siis erapooletut ja ausat infot te sealt ei saa 🙂

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsiksin infot mujalt maailmast mitte Delfist. Eesti on üks väga väheseid riike, mis üldse noorte, rasedate ja imetavate emade vaktsineerimist soovitab. Olgem ausad, uuringuid ja katseid on tehtud vaid üks-kaks tükki ja tulemustes on kirjas ainult see, et “Soovitame enne vaktsineerimist pidada nõu enda arstiga”

Ja kuna Eesti arste sunnitakse rääkima, et vaktsineerimine on oi kui hea (muidu ähvardatakse vallandamisega), siis erapooletut ja ausat infot te sealt ei saa ????

Ja missugustel allikatel põhineb väide “Eesti on üks väga väheseid riike, mis üldse noorte, rasedate ja imetavate emade vaktsineerimist soovitab”? Ühtlasi paluks andmeid, missugused on need väga vähesed riigid lisaks Eestile?

Lisaks eelnevale, väidate, et “Ja kuna Eesti arste sunnitakse rääkima, et vaktsineerimine on oi kui hea (muidu ähvardatakse vallandamisega)”. Sellega on raske nõustuda. Minu lähedane töötab tervishoius, on arst. Teda ei sunni küll keegi midagi väitma, veel vähem ei ähvarda teda keegi vallandamisega.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul teise süstiga tekkis palavik ka?

<p style=”text-align: left;”>Sain mai lõpus esimese vaktsiini, teine tuleb juuli keskel. Kas on mõistlik teine süst ära oodata või ei sea see raseduse planeerimisel piiranguid? Teema on üsna uus ja infot väga vähe. Tahame mehega proovima hakata aga ei teagi, kas see süst võib rasestumist või äkki selleks hetkeks juba kuidagi loodet mõjutada. Kas kellelgi on olnud sama mure?</p>

Konsulteerisin oma arstiga, kuna rasestusin kahe süsti vahepealsel ajal. Tema soovitusel lähen siiski homme vaktsineerima (rasedust selleks ajaks siis 5+3). Rasedad kuuluvad riskirühma ning rasedana covidi läbipõdemine võib tuua beebile tõsiseid probleeme (nt loote kasvupeetus – 2 nädalat kasvus mahajäämus, loote kopsude ettevalmistamiseks võib tekkida vajadus kasutada glükokortikosteroide, kuna suureneb tõenäosus vastsündinu distressi sündroomiks ja kopsu kokkulangemiseks).

S.

Kas sul teise süstiga tekkis palavik ka?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 22:12; 16.06 08:42; 17.06 17:38; 26.06 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul teise süstiga tekkis palavik ka?

<p style=”text-align: left;”>Sain mai lõpus esimese vaktsiini, teine tuleb juuli keskel. Kas on mõistlik teine süst ära oodata või ei sea see raseduse planeerimisel piiranguid? Teema on üsna uus ja infot väga vähe. Tahame mehega proovima hakata aga ei teagi, kas see süst võib rasestumist või äkki selleks hetkeks juba kuidagi loodet mõjutada. Kas kellelgi on olnud sama mure?</p>

Konsulteerisin oma arstiga, kuna rasestusin kahe süsti vahepealsel ajal. Tema soovitusel lähen siiski homme vaktsineerima (rasedust selleks ajaks siis 5+3). Rasedad kuuluvad riskirühma ning rasedana covidi läbipõdemine võib tuua beebile tõsiseid probleeme (nt loote kasvupeetus – 2 nädalat kasvus mahajäämus, loote kopsude ettevalmistamiseks võib tekkida vajadus kasutada glükokortikosteroide, kuna suureneb tõenäosus vastsündinu distressi sündroomiks ja kopsu kokkulangemiseks).

S.

Kas sul teise süstiga tekkis palavik ka?

Ei, mitte mingeid probleeme teise süstiga. Süstekoht oli päeva tundlik ja kõik. 🙂

S.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 22:35; 16.06 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et kõigile rasedatale justkui soovitatakse vaktsiini, aga minule mitte. Rääkisin sellest oma ämmaemandaga, perearstiga ja naistearstiga ning kõik ütlesid, et kuna ma tööl ei käi ja olen kodune, mees on vaktsineeritud ja praegu numbrid all, siis nemad ei soovita mul vaktsineerida.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et kõigile rasedatale justkui soovitatakse vaktsiini, aga minule mitte. Rääkisin sellest oma ämmaemandaga, perearstiga ja naistearstiga ning kõik ütlesid, et kuna ma tööl ei käi ja olen kodune, mees on vaktsineeritud ja praegu numbrid all, siis nemad ei soovita mul vaktsineerida.

Kas nad ei soovitanud mingitel kindlatel põhjustel? Või oli see seotud lihtsalt selle taandmusega praegu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 22:12; 16.06 08:42; 17.06 17:38; 26.06 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimene süst AZ-ga aprillis ja teine oleks pidanud olema nüüd juunis, aga olin selleks ajaks 5+3 nädalat rase ja mitte ükski arst, kellega rääkisin, ei julgustanud seda siiski tegema. Pigem öeldi, et oodata 12 nädalat ära. Käisin veel ka vaktsineerimiskeskuses kohapeal infot saamas, ka seal arvati, et pigem praegu ei teeks. Otseselt keegi ei keelanuks ka, aga kuna keegi niikuinii ei vastutaks, kui nt katkemine toimuks (ega seda ei teaks kas vaktsiini mõjul või mitte), siis mu enda sisetunne ütles, et ma praegu ei teeks.

Seega minul jäi nüüd vaktsineerimiskuur lõpetamata ja 12 nädala täitumisel on esimesest süstist liiga pikk vahe, et sama kuuriga jätkata. AZ-ga ma tegelikult jätkata niikuinii ei tahaks, esimene kord oli 39 palavik ja olin täitsa maas ca 24h. Rasedaid vist üldjuhul sellega ei vaktsineeritagi.

Eks sügiseks ehk rohkem infot, mida minusuguste lōpetamata (ja Az-ga) vaktsineeritutega teha. Kui kellelgi on sama seis ja mingil hetkel rohkem infot, andke siia ka teada ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen rase ja vaktsineeritud. Kuna olen läbi põdenud, siis ühe Pfiseri süsti sain. Mitte midagi enesetundes ei muutunud.
Mina sain arstidest aru just, et soovitatakse küll rasedaid vaktsineerida aga teisel trimestril. Rasedana on immuunsüsteem maha keeratud, et võõrast DNA-d (last) mitte välja puksida. Seetõttu kui rasedad haigestuvad siis keskmisest raskemini. Lisaks siis eelpool mainitud riskid lapsele.
Minule soovitasid vaktsineerimist nii perearst kui ämmaemand kui günekoloog. Aga jah, soovituslikult teise trimestri ajal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajana olen otsustanud teise süstini oodata enne kui hakkame esimest last proovima. Kas teist keegi on kursis, kas peaks pärast teist doosi mõned tsüklid ootama enne proovimist või ei olegi see oluline? Välismaa lehtedelt lugedes on arvamusi erinevaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 22:12; 16.06 08:42; 17.06 17:38; 26.06 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajana olen otsustanud teise süstini oodata enne kui hakkame esimest last proovima. Kas teist keegi on kursis, kas peaks pärast teist doosi mõned tsüklid ootama enne proovimist või ei olegi see oluline? Välismaa lehtedelt lugedes on arvamusi erinevaid.

Minule viljatusravi kliinikus öeldi, et IVFi puhul tuleb viimasest süstist jätta 3 kuud. Ma ei oska öelda, kas see on ainult IVFi puhul või loomulikul teel rasestumise puhul samuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arst soovitas vaktsineerimisega oodata kuniks laps on sündinud. Hetkel 9n rase.
Ei tea kui teemasse see on, aga enne raseduse planeerimist olin pikalt kassidega tegelev vabatahtlik ning kui kassiemale oli tänavalt püüdes tehtud vaktsiin, siis enamasti pojad sündisid surnult või surid üsna pea peale sündi. Kahjuks nägid protseduurireeglid ette vaktsineerimist kõigile kassidele. Mõnes MTÜ’s üritati sellest mööda hiilida, aga tiinus ei olnud alati teada ja ikka juhtus, et vaktsineeritud sai tiine kass.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugege ametlike allikaid, mitte mingeid trollide poolt levitavat valeinformatsiooni.

USAs on Pfizeri ja Modernaga vaktsineeritud üle 90,000 raseda naise! Ning ei, lapsed ei ole sündinud surnuna ega katke selle pärast rasedused. Täiesti tavalised lapsed tulevad nagu ilma vaktsiinita. Gripi ja puukentsefaliidi vastu on juba aastaid rasedaid vaktsineeritud, ei ole see koroonavaktsiin midagi nii uut siin ilmas. Kõikides arenenud riikides soovitatakse rasedaid vaktsineerida, sest nad on riskigrupis. Tahad oma lapsest ilma jääda – vat siis ära vaktsineeri ja riski koroona saamisega!

AZ ja Jansen on ehk ainsad mille puhul ei tasuks rasedana vaktsineerima tormata, sest nende mõjuda kohta ei ole veel nii palju informatsioonis saadaval. Aga mRNA vaktsiinide kohta on juba väga palju toetavat statistikat.

Vaktsiinid ei saa kuidagi loodet kahjustada. Ainuke risk on vaktsiini kõrvalnähud nagu kõrge palavik. Kui sa oled tundliku immuunsussüsteemiga inimene, kes saab kergesti ravimitest ja vaktsiinidest kõrvalnähte, siis ehk tasub ettevaatlik olla ja vaktsineerimist planeerida, sest kõrge palavik rasedana ei ole hea. Kuna ma olen alati olnud väga hea taluvusega, siis teadsin juba enne vaktsineerimist ette, et mingeid kõrvalnähte mina ei saa ega saanudki. Vaktsineerisin ennast Pfizeriga. Esimene süst enne rasedaks jäämist ja teine peale rasedaks jäämist. Kui vaktsiinil oleks tõesti minu fertiilsusele mingi mõju olnud (mida ei olnud!) siis sain järelikult jäin ma peale vaktsineerimist kohe paugust rasedaks, nii, et võiks ju väita, et vaktsiin hoopis tõstab fertiilsust (mida ta ei tee!).

Lugege näiteks mida UK terviseamet soovitab, selle asemel, et siin kuulujutte vahendada.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline kliinik sellist jura ajas ja mis põhjusel? Ma loodan, et sa ikka küsisid miks, mitte ei noogutanud kaasa niisama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 23:27; 14.07 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline kliinik sellist jura ajas ja mis põhjusel? Ma loodan, et sa ikka küsisid miks, mitte ei noogutanud kaasa niisama.

Teemaalgatajana olen otsustanud teise süstini oodata enne kui hakkame esimest last proovima. Kas teist keegi on kursis, kas peaks pärast teist doosi mõned tsüklid ootama enne proovimist või ei olegi see oluline? Välismaa lehtedelt lugedes on arvamusi erinevaid.

Minule viljatusravi kliinikus öeldi, et IVFi puhul tuleb viimasest süstist jätta 3 kuud. Ma ei oska öelda, kas see on ainult IVFi puhul või loomulikul teel rasestumise puhul samuti.

Milline kliinik sellist jura ajas ja mis põhjusel? Ma loodan, et sa ikka küsisid miks, mitte ei noogutanud kaasa niisama.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 23:27; 14.07 23:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kes rasedust planeerivad, vaktsiin